Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Paź 2014 11:58 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
Czy wiecie jakie oferuja takie hotele w kategorii 2-3 gwiazdek i cenie 100-130zl za 2 osoby sniadnie?
Jest czegos warte? Czy moze lepiej obnizyc cene o 10-20 zl i wybrac hotel bez sniadania a zjesc na miescie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#2 PostWysłany: 05 Paź 2014 12:17 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Zależy gdzie, jaki hotel itd. Nie można generalizować.
Wyższa cena nie zawsze oznacza wyższą jakość. Ogólnie w Indiach średnio jada się śniadania, więc rewelacji się nie spodziewaj.
Weź też pod uwagę siłę nabywczą złotówki w Indiach - za 10-20zł masz full wypas obiad dla 2 osób.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Paź 2014 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Zgadzam się z Washingtonem. Przeważnie takie śniadania to tosty z dżemem, ew. omlet + herbata lub kawa. Czasami można dokupić śniadanie na miejscu, więc faktycznie lepiej nie brać.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Paź 2014 12:52 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
W Indiach w klasie do 3* rzeczywiście śniadanie to zazwyczaj omlety i tosty plus jakieś "smarowidło" do nich. Jeśli masz obok jakąś miejscówkę, gdzie można zjeść śniadania to pewnie za podobną cenę zjesz odrobinę lepiej i mniej monotonnie (większy wybór napojów, jakieś naleśniki etc.).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Paź 2014 18:12 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
10-20zl dla 2 osob wypas! To faktycznie milo :)
Najbardziej obawiam sie wlasnie napojow.

PS> Czy w okolicy 20.X warto dokladac do pokoju z klimatyzacja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Paź 2014 19:01 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Przykladowo bedac w hotelu 3* na Goa sniadanie to chleb tostowy + dzem oraz kawa/herbata.
Skorzystalismy chyba tylko raz, w restauracji obok pyszny nalesnik z bananami za 5PLN wiec wybor byl prosty J
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Paź 2014 19:02 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 45
W jakim sensie obawiasz się napojów? Jeżeli chodzi o ich 'czystość' to w większości napoje gazowane i różnego rodzaju soki z małych kartoników otwierane są na twoich oczach więc raczej nie ma się czego bać ;)
Co do klimy według mnie w takim terminie nie warto już dokładać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Paź 2014 15:40 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
no jesli przy mnie otwierane to super.
No wiesz obawiam sie ze taka kawa lub herbata moze zwyczajnie zaszkodzic. Przyklad Egpit :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Maj 2015 22:05 

Rejestracja: 15 Gru 2014
Posty: 69
Zbanowany
beata123 napisał(a):
no jesli przy mnie otwierane to super.
No wiesz obawiam sie ze taka kawa lub herbata moze zwyczajnie zaszkodzic. Przyklad Egpit :P


Kawa na ulicy kosztuje ok 15-20 rupi.herbata 5-10
wszystko robione przy tobie, na dużym ogniu.
Przez 3 tygodnie jadłyśmy i piłyśmy wszystko zakupione na ulicy
Nasze śniadanko wynosiło ok 30-40rupi z 2plackami ,fasolką ,sosem
i innymi dodatkami (których ci nie opiszę)

Ja ogólnie jadam mdławo,jednak jak mąż zobaczył co jadłam
i jak ostro to za głowę się łapał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Maj 2015 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
RamonJola napisał(a):
beata123 napisał(a):
no jesli przy mnie otwierane to super.
No wiesz obawiam sie ze taka kawa lub herbata moze zwyczajnie zaszkodzic. Przyklad Egpit :P


Kawa na ulicy kosztuje ok 15-20 rupi.herbata 5-10
wszystko robione przy tobie, na dużym ogniu.
Przez 3 tygodnie jadłyśmy i piłyśmy wszystko zakupione na ulicy
Nasze śniadanko wynosiło ok 30-40rupi z 2plackami ,fasolką ,sosem
i innymi dodatkami (których ci nie opiszę)

Ja ogólnie jadam mdławo,jednak jak mąż zobaczył co jadłam
i jak ostro to za głowę się łapał.


Dla mnie to właśnie patrzenie na to jak przygotowują kawę czy herbatę było najgorsze. Ohydne, brudne czajniki/pojemniki, torebki z herbatą biorą brudnymi rękoma, a jak podają Ci kubek to często wkładają palce do środka. Zero pojęcia o higienie - dla nich takie zachowanie to normalka. Nie ma jak zwrócić uwagi, bo i tak nie zrozumieją...

Jeśli chodzi o śniadania, to nie warto brać w hotelu. Ceny zestawów śniadaniowych (omlet, tosty, dżem, kawa/herbata, sok) to 120-250 rupii (ceny z kwietnia 2015, czyli aktualne). Jeśli chce się kupić w restauracji tylko omlet to wtedy koszt rzędu 40-80 rupii (często tosty w cenie, cena zależy również od dodatków). Kawa w restauracjach jest droższa - od 30 do nawet 100 rupii. Herbata od 20 do 60 rupii. Odnoszę się oczywiście do cen z Goa, ponieważ w innych stanach jest taniej.
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Maj 2015 20:35 

Rejestracja: 15 Gru 2014
Posty: 69
Zbanowany
Kawa w restauracjach jest droższa - od 30 do nawet 100 rupii. Herbata od 20 do 60 rupii. Odnoszę się oczywiście do cen z Goa, ponieważ w innych stanach jest taniej.[/quote]

Wszyscy wypowiadający odnoszą się do Goa . W Agondzie czy pobliskich miejsciowościach
są takie niskie ceny czyli 10-20 rupii za kawę mleczną.
25 zapłaciłam w Old Goa,30 rupii przy lotnisku.
Nawet w hotelu 4 gwiazdkowym (co prawda w Varanassi) śniadanie kosztowało
120rupii i był to bufet szwedzki.
Ceny z tego roku z kwietnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Maj 2015 02:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
A w którym miejscu w Agondzie były takie ceny? I o jakiej kawie teraz mówimy? Słodkie mleko w małym kubeczku (100 ml) o smaku kawy czy prawdziwej kawie z ekspresu? My na Agondzie stołowaliśmy się w German Bakery prowadzonej przez Nepalczyków i tam właśnie były takie ceny. Była to najtańsza resturacja w rejonie "na południe od skrzyżowania z kościółkiem".
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Maj 2015 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 89
Opcja ze śniadaniami (nawet dość słabymi) dla mnie jest zawsze dobra. Ułatwia mi to ruszenie z rana ze zwiedzaniem. Często o godzinie 7 czy 8 nic sensownego nie zjesz na mieście. Ja wole nie tracić czasu, szybko zjeść nawet skromne śniadanie w hotelu i ruszyć zwiedzać. Nawet jeśli śniadanie nie jest bajkowe, to z reguł są jajka w jakiejś formie, trochę warzyw, kawa i herbata. Mi takie śniadanie wystarcza a oszczędzam czas.
_________________
http://skokispadochronowe-pl.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Maj 2015 13:08 

Rejestracja: 15 Gru 2014
Posty: 69
Zbanowany
dc-adventures.co.uk napisał(a):
A w którym miejscu w Agondzie były takie ceny? I o jakiej kawie teraz mówimy? Słodkie mleko w małym kubeczku (100 ml) o smaku kawy czy prawdziwej kawie z ekspresu? My na Agondzie stołowaliśmy się w German Bakery prowadzonej przez Nepalczyków i tam właśnie były takie ceny. Była to najtańsza resturacja w rejonie "na południe od skrzyżowania z kościółkiem".



My jedliśmy w Cuba ,kawka obowiązkowo obok kościólka ( podany w kubku normalnym,dużym /nie plastik)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group