Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Mar 2015 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
orbitka.com napisał(a):
Zdjęcia z lustrzanki Canona do smartfona można przerzucać za pomocą podwójnego adaptera:
Karta Compact Flash -> karta SD -> Karta Micro SD

Sprawdza się w 100%. W ten sposób zdjęcia dobrej jakości możemy na bieżąco publikować w soc-mediach i na blogu nie czekając na powrót z pleneru.

Tutaj to pokazałam w szczegółach: https://orbitka.wordpress.com/2013/10/2 ... smartfona/

przepraszam,ale zaneguje Twój pomysł
jestem świadomym posiadaczem lustra z którym zawsze podróżuje
1-uzywam dużo większych pojemności
2- takie karty sprawdza się w takich figlach ale istniej poważna obawa ze po powrocie będzie wyskakiwał błąd karty
szkoda zdjęć

jak chcesz wysłać zdjęcia od razu to rób również telefonem,zajmuje to moment
sporo ludzi tak robi, widać to w miejscach turystycznych
albo kup lustro z możliwością przesyłania zdjęć z body
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 03 Mar 2015 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Samsung galaxy tab (wbudowana dioda ir), lub dowolny tel z irdą i androidem + aplikacja remote control potrafi uruchomić niejeden klimatyzator w pokoju w taryfie non a/c :mrgreen: .
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 03 Mar 2015 00:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 03 Mar 2015 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 28
Loty: 121
Kilometry: 316 794
Cytuj:
przepraszam,ale zaneguje Twój pomysł
jestem świadomym posiadaczem lustra z którym zawsze podróżuje
1-uzywam dużo większych pojemności
2- takie karty sprawdza się w takich figlach ale istniej poważna obawa ze po powrocie będzie wyskakiwał błąd karty
szkoda zdjęć

jak chcesz wysłać zdjęcia od razu to rób również telefonem,zajmuje to moment
sporo ludzi tak robi, widać to w miejscach turystycznych
albo kup lustro z możliwością przesyłania zdjęć z body


@becek, robie tak od ponad roku i wszystko gra. Co do pojemnosci kart, rowniez na plus, bo najwiekszego compact flasha z dawnych czasow mialam 8GB, a tym sposobem z przejsciowkami robie na kartach micro SD 32GB. Karty sa male, mieszcza sie w portfelu, a z powodu bledow nie stracilam jeszcze ani jednego zdjecia, mimo ze robie zdjec bardzo duzo. Do tego micro sd kosztuja taniej niz CF i moge ich miec duzo na cala podroz.

Nie ujmujac zdjeciom z telefonu, na bloga potrzebuje czasami zdjec lepszej jakosci. Oczywiscie najczesciej wpadaja na szybko zdjecia z telefonu, ale wypada szanowac czytelników, dajac im lepsze obrazy. I tu myk z przejsciowkami sie sprawdza idealnie.
_________________
---> Wiecej na blogu: http://www.orbitka.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 03 Mar 2015 09:53 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Kable, ładowarki czy rozgałęźniki mogą podróżować wewnątrz zapasowej pary butów. Czasami warto wrzucić je dodatkowo do (czystej) skarpetki. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 03 Mar 2015 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
przemoczone/zalane buty
do środka wsadzamy 1 albo 2 woreczki ryżu w zależności od wielkości kamasza na kilka godzin

nić dentystyczna
bardzo wytrzymała i zajmuje mało miejsca, do środka można schować igłę, może posłużyć jako nitka do prowizorycznego szycia a także jako sznurek/linka itp.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 03 Mar 2015 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Moje największe odkrycie to worki próżniowe. Te, które mają zamykanie strunowe za pomocą takiego plastikowego suwaka. Pojemność walizki zwiększa się dwukrotnie. Szczególnego znaczenia nabierają w liniach, które nie mają ograniczeń wagowych w podręcznym np. EasyJet :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 03 Mar 2015 11:44 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Tak z ciekawości: jak sobie radzisz przy pakowaniu w drogę powrotną? Pożyczasz odkurzacz w hotelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 03 Mar 2015 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Nie :lol: no właśnie do tego służy ten plastikowy przesuwacz. Wkładam ubrania, potem zwijam w ciasny rulon wypuszczając powietrze, zamykam, rozprostowuję rulon i koniec. Też kiedyś myślałam, ze bez odkurzacza się nie da.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 03 Mar 2015 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
To chyba Zeus kiedyś pisał, że pożycza odkurzacz od sprzątaczki, ale nie dam sobie ręki uciąć :P
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 03 Mar 2015 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
to lipa,przeważnie spie w takich miejscach, w których odkurzacza jeszcze nie odkryto ;D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 03 Mar 2015 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Ale to naprawdę działa bez odkurzacza. Ręczę słowem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 03 Mar 2015 12:28 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Dla miłośników plażowania, którzy nie lubią wiatru:

1) Prześcieradło z gumką wywinięte "boczkami" do góry i zaczepionymi o patyki/ lodówki przenośne/ torby etc. pozwoli na spokojne leżenie plackiem i niezgrzytanie piaskiem.

2) "Daszek" da się zrobić z pareo, kijka i 3 cięższych przedmiotów: np. kamieni, butów, butelki z wodą lub torebki. Pareo warto do 2 z tych przedmiotów przywiązać.

3) Jak nie można czegoś zwalczyć, trzeba to wykorzystać. 4 małe butelki napoju w mokrej bawełnianej siatce na zakupy przez max. 30 min. lekko schłodzą się na wietrze, jeśli siatkę na czymś podwiesimy. Ważne jest, żeby mokra tkanina oblepiała butelki.


Ostatnio edytowany przez Anonim3, 03 Mar 2015 13:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 03 Mar 2015 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Ja zamiast strunowych toreb próżniowych korzystam z cienkich worków na śmieci (mechanizm ten sam, tylko trzeba na koniec zawinąć), nie wygląda profesjonalnie, ale worki pojawiały się w tym temacie wielokrotnie i to jest ich przewaga 5-10 worków na wyjazd i na wszystko starczy.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 03 Mar 2015 12:46 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
vincenz napisał(a):
Tak z ciekawości: jak sobie radzisz przy pakowaniu w drogę powrotną? Pożyczasz odkurzacz w hotelu?


Są worki, które nie mają opcji wysysania powietrza - tutaj dobrze zwinąć i zamknąć; są też te z opcją do odsysania- jak nie ma odkurzacza, można również zwinąć a można też odessać ustami :)- wielokrotnie wypróbowane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 03 Mar 2015 15:10 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 234
Kilometry: 405 739
Kara napisał(a):
Zainspirowane wpisem krasnala - gdy zabraknie korkociągu, wepchnij korek (w całości) do butelki tępym końcem noża lub widelca.


Nie polecam, zdarza się, że wytworzy się takie ciśnienie, że butelkę rozerwie - pijam czerwone wino, więc efekt wiadomy ;)

Kara napisał(a):
"Głośnik" do telefonu albo odtwarzacza MP3 - (pusta) duża szklanka (np. do piwa), w którą wstawiamy urządzenie


Dobra jest też ta tekturka po rolce papieru toaletowego/ręczniku papierowym - wycinamy otwór na telefon i voila
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 05 Mar 2015 01:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
mashacra napisał(a):
To chyba Zeus kiedyś pisał, że pożycza odkurzacz od sprzątaczki, ale nie dam sobie ręki uciąć :P


Oczywiście ze tak :P Tak samo na lotniskach, kiedy muszę "odkurzyć" powietrze z torby próżniowej z kurtką do podręcznego ;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 05 Mar 2015 02:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
orbitka.com napisał(a):
Cytuj:
przepraszam,ale zaneguje Twój pomysł
jestem świadomym posiadaczem lustra z którym zawsze podróżuje
1-uzywam dużo większych pojemności
2- takie karty sprawdza się w takich figlach ale istniej poważna obawa ze po powrocie będzie wyskakiwał błąd karty
szkoda zdjęć

jak chcesz wysłać zdjęcia od razu to rób również telefonem,zajmuje to moment
sporo ludzi tak robi, widać to w miejscach turystycznych
albo kup lustro z możliwością przesyłania zdjęć z body


@becek, robie tak od ponad roku i wszystko gra. Co do pojemnosci kart, rowniez na plus, bo najwiekszego compact flasha z dawnych czasow mialam 8GB, a tym sposobem z przejsciowkami robie na kartach micro SD 32GB. Karty sa male, mieszcza sie w portfelu, a z powodu bledow nie stracilam jeszcze ani jednego zdjecia, mimo ze robie zdjec bardzo duzo. Do tego micro sd kosztuja taniej niz CF i moge ich miec duzo na cala podroz.

Nie ujmujac zdjeciom z telefonu, na bloga potrzebuje czasami zdjec lepszej jakosci. Oczywiscie najczesciej wpadaja na szybko zdjecia z telefonu, ale wypada szanowac czytelników, dajac im lepsze obrazy. I tu myk z przejsciowkami sie sprawdza idealnie.

Karty CF z pewnego powodu kosztują tyle ile kosztują - są szybkie i niezawodne.

Zgodzę się z beckiem - będziesz uważać że to świetny pomysł dopóki nie szlag nie trafi wszystkich zdjęć z jakiegoś ważnego wyjazdu - czego Ci oczywiście nie życzę. Tu jest trochę jak z backupem - ludzie dzielą się na 2 typy: tych co robią backup i tych co będą robić - słuchaj becka na wszelki wypadek ;)

Do przesyłania wifi jak nie ma wifi w aparacie polecam na przykład kartę Eye-fi - SD z wbudowanym modułem wifi - na CF zapisujesz RAWy, na SD z wifi JPGi w najniższej nawet rozdzielczości, i jak chcesz się pochwalić na fejsie czy blogu to sobie przesyłasz na komórkę. Tu jest fajnie wyjaśnione:


Planuję kupić takie coś sobie za 1-2 m-ce - jak będą pytania zapraszam na PW. e: teraz się zastanowiłem że nie wiem jaki masz sprzęt - skoro używasz przejściówek z CF na SD to pewnie nie masz dwóch slotów i to nie przejdzie... No ale może komuś się przyda.

(wiem że to mało w temacie słodowego, sorry ;))
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtkow lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 05 Mar 2015 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Zgadzam się, że Eye-Fi jest super. Mając np iPada można mieć na bieżąco podgląd zdjęć w porządnej wielkości połączony z automatycznym backupem.
Wadą jest tylko niska prędkość karty, co doprowadza mnie czasem do szału.

PS. wiem, że to OT, ale myślę, że uzupełnia wypowiedź zbyha.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 05 Mar 2015 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
mashacra napisał(a):
Ja zamiast strunowych toreb próżniowych korzystam z cienkich worków na śmieci (mechanizm ten sam, tylko trzeba na koniec zawinąć), nie wygląda profesjonalnie, ale worki pojawiały się w tym temacie wielokrotnie i to jest ich przewaga 5-10 worków na wyjazd i na wszystko starczy.

@mashacra - po tym jak kilka lat temu na granicy włosko - szwajcarskiej (samochód) przetrzepali nas szwajcarscy celnicy wyciągając na ziemię pakunki zapakowane w worki na śmieci powiedziałam - nigdy więcej! Od tej pory mój bagaż jest pakowany "estetycznie" :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 05 Mar 2015 12:29 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
gosiagosia napisał(a):
mashacra napisał(a):
Ja zamiast strunowych toreb próżniowych korzystam z cienkich worków na śmieci (mechanizm ten sam, tylko trzeba na koniec zawinąć), nie wygląda profesjonalnie, ale worki pojawiały się w tym temacie wielokrotnie i to jest ich przewaga 5-10 worków na wyjazd i na wszystko starczy.

@mashacra - po tym jak kilka lat temu na granicy włosko - szwajcarskiej (samochód) przetrzepali nas szwajcarscy celnicy wyciągając na ziemię pakunki zapakowane w worki na śmieci powiedziałam - nigdy więcej! Od tej pory mój bagaż jest pakowany "estetycznie" :lol:


Ponoć to akurat wyjątek związany ze specyficznym podejściem do życia Szwajcarów. Że brudnym autem mogą nie wpuścić, że po 22 nie wolno włączyć pralki, że kolega jadący z Tobą czuje się zobowiązany donieść władzom, że przekroczyłeś prędkość (historia z mojej firmy), etc. Więc to taki lokalny koloryt.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group