Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Mar 2015 12:45 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Brak adaptera pomiędzy wtyczką EUR (cienkie bolce) a gniazdkiem UK => wsunąć w trzeci otworek - przed lub jednocześnie z wtyczką - cienki plastikowy przedmiot, np. końcówkę zausznika od okularów przeciwsłonecznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#22 PostWysłany: 01 Mar 2015 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Ogólnie w podróży użyteczne są przedmioty, które mają wiele różnych zastosowań. Dla mnie niezbędne są:
1. Plastikowe torebki (tzw. foliówki) w różnych rozmiarach. Służą jako worki na brudne rzeczy, kosmetyczka, siatki na zakupy, pokrowce na mokre rzeczy, generalnie wszystkie aspekty szeroko pojętego pakowania.
2. Plastikowe zapinki do kabli w różnych rozmiarach. Kabli na wyjazdach raczej nie spinam, ale solidność tego prostego mechanizmu pozwala trwale łączyć... no w sumie wszystko, np. urwana szelka plecaka, zerwane sznurki do napinania namiotu, uchwyty suwaków w bagażu, imitujące prostą kłódkę, która zniechęca potencjalnego drobnego złodziejaszka, itp.
3. Gruba taśma klejąca. Oprócz podobnych zastosowań do zapinek do kabli, czyli wszelakiego naprawiania, to taśma także po prostu... skleja :)

Wszystkie powyższe przedmioty mają naprawdę mnóstwo zastosowań, a prawie nic nie ważą, co ma ogromne znaczenie, jeśli plecak nosi się cały czas ze sobą. Zastosowania przedmiotów można także łączyć ze sobą tworząc ciekawe kombinacje, np. gdy chciałem ukryć w plecaku 100$ na czarną godzinę, to włożyłem je do małej plastikowej torebki, wyjąłem plastikową prowadnicę, która usztywnia plecy mojego plecaka, obkleiłem torebkę taśmą wokół tej prowadnicy i włożyłem ją z powrotem na swoje miejsce. Gdyby ktoś okradał mój plecak, myślę, że nie przyszłoby mu do głowy, aby wyciągać prowadnice i tam czegoś szukać. Chociaż kto wie? :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 01 Mar 2015 14:02 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
W niektorych plecakach jest wewnetrzny stelaż w postaci pasków metalu np. http://www.meridian.pl/783179/stelaz-plecaka-wewnetrzny . A takie rozwiązanie naprawdę daje dodatkowe możliwości i może w pewnym sensie zastąpić scyzoryk (którego nie możemy zabrać do podręcznego). Takich listew można użyc jako otwieracz do butelek, czasem nawet jako nożyk, a po odpowiednim zaopatrzeniu jako śrubokręt. Nie jest to rozwązanie idealne, przezdewszystkim na konieczność wyciągania z plecaka, ale w awaryjnych sytuacjach się sprawdza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 01 Mar 2015 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Zamiast plastikowych zapinek na kable lepsze są rzepy velcro. W razie potrzeby mozna nawet wszyć w ubranie czy torbę zastępując uszkodzone zamknięcie.


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 01 Mar 2015 14:08 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Nożyk do miękkich produktów (np. jajka, pomidory, mango, awokado, pasztet czy ciasto) => żyłka, zwykła (biała) nić albo nić dentystyczna
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 01 Mar 2015 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Nie chcę nikogo namawiać do łamania przepisów lotniskowych, ale hipotetycznie ostrza nożyków introligatorskich dobrze wyglądają przy metalowych usztywnieniach plecaków, pomocne tylko gdy lecimy z podręcznym ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 01 Mar 2015 15:56 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Poduszka podróżna => pokrowiec na laptopa typu rękaw + dowolny miękki wypełniacz (bluza, sweter, t-shirty itp.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 01 Mar 2015 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
a folia malarska?
Lekkie to to, a szczelnie chroniła mój no-namowy namiot w sporym deszczu, względnie może służyć jako ponczo-chmurka ;)
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 01 Mar 2015 18:58 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Skarbonka na niepotrzebne w portfelu drobniaki/ pudełko na drobną biżuterię, wsuwki lub gumki do włosów/ campingowy pojemnik na przyprawy/ puszka na porcję ulubionej kawy czy herbaty => pudełko po tic-tacach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 02 Mar 2015 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 28
Loty: 121
Kilometry: 316 794
Na zbyt małą ilość gniazdek i adapterów do obcych rodzajów wtyczek, które często doskwierają w podróży, przydatny jest lekki przedłużacz domowej roboty, z niedługim kablem i lekką listwą na 4 gniazdka. Spisuje się idealnie. W hotelu czy na lotnisku, gdy już dopadniemy do jedynego dostępnego gniazdka, na które wszyscy polują, wystarcza jeden travel adapter, a ładować można kilka rzeczy jednocześnie. Resztę mamy jak w domu, sprawdzone wielokrotnie. Zwłaszcza gdy mało mamy czasu na ładowanie sprzętów po kolei to rozwiązanie jest bezcenne.

Tutaj to pokazałam na blogu: https://orbitka.wordpress.com/2014/02/2 ... e-wtyczki/
_________________
---> Wiecej na blogu: http://www.orbitka.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smok1 lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 02 Mar 2015 10:45 

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 11
Kuchenka->palnik do zagotowania wody. Wykorzystano to co łatwo dostępne. Polecam film poniżej.
http://www.trueactivist.com/gab_gallery ... ever-need/
Góra
 Profil Relacje PM off
Niedzwiedzik lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 02 Mar 2015 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
orbitka.com napisał(a):
Na zbyt małą ilość gniazdek i adapterów do obcych rodzajów wtyczek, które często doskwierają w podróży, przydatny jest lekki przedłużacz domowej roboty, z niedługim kablem i lekką listwą na 4 gniazdka.

Niż przedłużacz to chyba lepszy jest rozgałęźnik. Na pewno jest mniejszy i lżejszy, a do 4 gniazd może mieć spokojnie.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 02 Mar 2015 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
@korpus i wypada z typowego gniazdka hotelowego pod obciążeniem.
Moje doświadczenie mówi, że przedłużacz jest dużo lepszy, bo w rozgałęźniku ciężko upchnąć kilka zasilaczy to tego gniazdka w hotelach na ogół są w kiepskich stanie.
A przedłużacz można poszukać lekki i skrócić kabel i wtedy nie waży dużo więcej od rozgałęźnika.
Najlepszy przedłużacz to zresztą taki w którym gniazda są pod kątem 90 stopni do jego osi (a nie skośnie), wtedy jest najbardziej ustawny.
Góra
 Profil Relacje PM off
orbitka.com lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 02 Mar 2015 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
jeszcze dodam
zawsze zabieram ze sobą parę sztuk
Image
w czasie wędrówki wisi na tym czapka,butelka z woda czy futerał z obiektywem
we wszelakich knajpach przypinam plecak do stołu/krzesła
jak muszę zostawić na moment bagaż to go zawsze do czegoś przypinam
ponieważ podróżuje z 2 plecakami po zdjęciu ich od razu je spinam razem
tak tez zostawiam w rożnego rodzaju przechowalniach -zawsze spięte razem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 02 Mar 2015 12:14 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Czapka-bejsbolówka vs wiatr => pomoże luźne przywiązanie np. sznurówką elementu do regulacji na tyle czapki do np. metki od t-shirta czy troczka od kaptura
Góra
 Profil Relacje PM off
smok1 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 02 Mar 2015 13:25 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
orbitka.com napisał(a):
Na zbyt małą ilość gniazdek i adapterów do obcych rodzajów wtyczek, które często doskwierają w podróży, przydatny jest lekki przedłużacz domowej roboty, z niedługim kablem i lekką listwą na 4 gniazdka.


Tylko radzę uważać z podłączaniem tego do PRZEJŚCIÓWKI. Może się zdarzyć, że po załączeniu kilku prądożernych urządzeń po prostu spalimy przejściówkę, albo wybijemy w niej bezpiecznik. Cztery ładowarki to nie problem, ale nie radzę do takiego układu załączać na przykład żelazka i suszarki na raz.
(ewentualnie doczytajcie sobie jakie są maksymalne parametry pracy przejściówki).
Góra
 Profil Relacje PM off
orbitka.com lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 02 Mar 2015 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 28
Loty: 121
Kilometry: 316 794
Oczywiscie, ze rozwiązanie z przedluzaczem dotyczy glownie ladowarek (nie biora duzo pradu). Zakladam, ze nikt z tu obecnych nie podróżuje z zelazkiem, to nie to forum :)
_________________
---> Wiecej na blogu: http://www.orbitka.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 02 Mar 2015 21:54 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Spadające (np. w trakcie wspinaczki) okulary => zwiąż zauszniki jedną/ dwiema rozciętymi gumkami do włosów. Najlepsze są te pokryte przędzą albo materiałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 02 Mar 2015 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 28
Loty: 121
Kilometry: 316 794
Zdjęcia z lustrzanki Canona do smartfona można przerzucać za pomocą podwójnego adaptera:
Karta Compact Flash -> karta SD -> Karta Micro SD

Sprawdza się w 100%. W ten sposób zdjęcia dobrej jakości możemy na bieżąco publikować w soc-mediach i na blogu nie czekając na powrót z pleneru.

Tutaj to pokazałam w szczegółach: https://orbitka.wordpress.com/2013/10/2 ... smartfona/
_________________
---> Wiecej na blogu: http://www.orbitka.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
koziur lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 02 Mar 2015 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
1. Nóż do masła i pasztetu - karta kredytowa (najlepsza diners club ;) )
2. Do różnych form biwakowania - plandeka samochodowa (np 3mx4m nie uwierzycie jaka lekka).
Sprawdza się pod rozłożony namiot, jako wsparcie jego tropiku przy deszczu (eh, Norwegia).
Można na niej bądź gdzie usiąść, owinąć plecaki itd, itd
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group