Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Kwi 2015 14:19 

Rejestracja: 20 Sie 2011
Posty: 61
Witam

Na początku czerwca lecimy na Maltę na 8 nocy i mamy zagwozdkę jaką lokalizację wybrać. Chcemy zwiedzić dokładnie Maltę i Gozo, a w przez pozostałe kilka dni się pobyczyć - spacery/kąpiele w basenie/morzu i dobra książka.

Czy lepiej hotel w Sliemie/Gizra z pięknym widokiem na port i rewelacyjną komunikacją.
Czy lepiej wybrać hotel w Qawra/Bugibba/St Pauls Bay, w lepszej cenie, w sumie wydaje się że w trochę lepszym standardzie, z większymi basenami, ale chyba z gorszą komunikacją?

Ze Sliemy wiem, że transport autobusowy jest prawie na zawołanie, a jak to wygląda w przypadku Qawry/Bugibby/St. Pauls Bay? Czy rzeczywiście busy kursują tam rzadziej, a często są tak przeładowane, że nie zatrzymują się na przystankach?
Czy w Qawrze/Bugibba jest gdzie się wieczorem romantycznie przespacerować, tak jak w porcie Valetty, czy raczej infrastruktura w tym miejscu nie zachęca do wychodzenia z hotelu?

Myślimy nad kilkoma hotelami:
Bugibba/Qawra
-San Pawl Hotel
-Sunflower Hotel

Sliema/Gizra
-115 The Strand

Ewentualnie nad jakiś z poniższych:
Villa del Porto, The burrow host familly, sun julians bay, sun flower hotel, sprachcaffe international, 2pillows, aqadors, sun stone guest house.

Proszę powiedzcie mi jak to jest z tym transportem i samą Qawrą/Bugibbą!
A może macie doświadczenia z którymś z hoteli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 08 Kwi 2015 09:28 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 134
Loty: 34
Kilometry: 68 143
Ja w tamtym roku byłem w Bugibba własnie ze względu na bardzo dobrą komunikacje. W centrum Bugibby masz dworzec i dojedziesz stamtąd praktycznie wszędzie za 5-7 euro na tydzień (tyle kosztuje bilet tygodniowy, nie pamiętam dokładnie).

Ja mieszkałem w The Bugibba Hotel i na dworzec miałem jakieś 8 minut piechotą, to była moja baza wylotowa każdego dnia.

Co do funkcjonowania samej komunikacji ja nie miałem żadnego problemu. Autobusy funkcjonowały wg harmonogramu. Może dlatego ze był to maj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Kwi 2015 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Zależy ile czasu chcesz poświęcić (czyli zmarnować na dojazdy). Ze Sliemy w najgorszym razie jedziesz z przesiadką w La Valletta w każde miejsce ok. 1h. Z Buggiby w sezonie do samej La Valletty będziesz jechać godzinę, a do Marsaxlokk (np. na targ) jeszcze 40min w jedną stronę.

Trasa do Buggiby ze Sliemy, St. Julian jest rozkopana, bo budują "autostradę".

Ja polecam zawsze znajomym (byłem na Malcie już 3x i na jesień znowu lecę na weekend z Gdańska) by kilka dni byli w Sliemie i zwiedzili południe, a potem przenieśli się na północ, bo szybko można wyskoczyć na Gozo, i do wioski Popeya, i na plażę Golden. I na panoramiczne klify tuż za nimi w kierunku Gnejna Bay.

W Sliemie spałem w 2 hotelach, które są przyzwoite i nie drogie. Tu link sprawdzone-hotele,1380,57768
Góra
 Profil Relacje PM off
drewman lubi ten post.
japhar uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Kwi 2015 10:25 

Rejestracja: 20 Sie 2011
Posty: 61
A ile czasu z 8 dni w tej sytuacji poświęcić w Sliemie? 4 dni na zwiedzanie południa wystarczą, prawda?
A potem na 4 dni na Gozo/melieha?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Kwi 2015 12:31 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 245
niebieski
W samej Sliemie to za dużo nie zobaczysz bo nie ma co, promenada, knajpy, hotele i centrum handlowe The Point.
Co do południa to 4dni Ci wystarczą (rozplanuj sobie miasta na mapie i ogarniesz) np:
1. Marsaskala, Marsaxlokk, Birzebuggia
2. Valetta, Waterfront + Birgu, Bormla, Isla
3. Blue Grotto, Dingli
4. Mdina i Rabat.
Góra
 Profil Relacje PM off
filipk90 lubi ten post.
filipk90 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 30 Kwi 2015 20:31 

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 59
Loty: 25
Kilometry: 44 472
W Sliema
-115 The Strand - spałem 3 noce brałem sam pokój. Hotel spoko ale przydało by trochę od remontować, fajna łazienka. Blisko przystanek autobusu i przystań- sliema ferry.
fajana baza wypadowa do Valletty, 3city, Marsaxlokk.


Bugibba/Qawra
Polecam Hotel Relax Inn miałem /HB/ dostałem pokój z mega widokiem, jedzenie za tą kasę mega. Zwłaszcza kolację.
5 min od głównego dworca i carrefour w samym sercu Bugibby w pokojach gratis Wifi u mnie co prawda nie działało ale chyba to bardziej wina telefonu.

Pobyt koniec kwietnia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Maj 2015 08:16 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
forever89 napisał(a):
W samej Sliemie to za dużo nie zobaczysz bo nie ma co, promenada, knajpy, hotele i centrum handlowe The Point.
Co do południa to 4dni Ci wystarczą (rozplanuj sobie miasta na mapie i ogarniesz) np:
1. Marsaskala, Marsaxlokk, Birzebuggia
2. Valetta, Waterfront + Birgu, Bormla, Isla
3. Blue Grotto, Dingli
4. Mdina i Rabat.

Jak ktoś chce zaoszczędzić jeden dzień to proponuję połączyć punkt 3 i 4.
Zaczynamy od Blue Grotto.
Co do Dingli to po prostu klify i wpatrywanie się w morze. Biorąc pod uwagę, że autobus jeździ co godzinę jeśli dobrze pamiętam to proponuję zobaczyć to z autobusu kierując się do Mdliny/Rabatu (przejeżdża trasą przy klifach). Mdina i Rabat (piękne oświetlenie wieczorami) obowiązkowo jest to w praktyce jakby jedno miasto podzielone na starszą i bardziej starszą część.

Zaoszczędzony dzień przeznaczyłbym na Gozo (1 dzień to za mało ale coś można zobaczyć).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Maj 2015 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
j. w. wyjechaliśmy z rana zobaczyliśmy klify, potem łódka przy Blue Grotto + 2 godziny na relaks nurkowanie i skoki z niskich skałek w "porcie" przy Blue Grotto, w drodze powrotnej Mdina, da radę, ale wlane pod korek ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Maj 2015 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
mashacra napisał(a):
j. w. wyjechaliśmy z rana zobaczyliśmy klify, potem łódka przy Blue Grotto + 2 godziny na relaks nurkowanie i skoki z niskich skałek w "porcie" przy Blue Grotto, w drodze powrotnej Mdina, da radę, ale wlane pod korek ;)



Ale będąc już przy Blue Grotto warto by wstąpić do Ħaġar Qim
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Maj 2015 12:06 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Z moich doświadczeń i wyborów powiem tylko, że noclegi brałem w Birżebbuġy bo zależało mi na plaży, a tam miałem ją pod wyjściem z hotelu. Natomiast co do Blue Grotto, to zazwyczaj planuję je tuż po przylocie, bo autobus startuje z lotniska, więc tak wychodzi najefektywniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Maj 2015 20:50 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Które miejsce będzie lepsze, ze względu na komunikację autobusowa, do zwiedzania północnej części wyspy i Gozo?
Bugibba/Qawra czy Mellieha?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Maj 2015 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Wg mnie Bugibba/Qawra, bo po zwiedzaniu, wieczorem jest co robić na mieście, bary, restauracje. Mellieha zrobiła na mnie osobiście nieciekawe wrażenie. Jedna główna ulica prowadząca na szczyt i w dół. Zbyt małe centrum w porównaniu z Bugibba/Qawra.

Ale to tylko moje zdanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 24 Maj 2015 15:04 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 85
bugibba jest droższa. Więcej turystów. W sliemie mieszkaliśmy i było wszędzie blisko. dobre połączenie do dworca z którego odjezdzają wszystkie autobusy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Maj 2015 20:21 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
My byliśy trzy noce w Sliemie a 4 w Bugibbie. Tu i tu ciekawie może warto tak rozbić wyjazd? :)
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Maj 2015 20:50 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Ja podzielę chyba odwrotnie: 4 noce Silema i 3 Mellieha (albo Bugibba).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group