Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Skuter w Tajlandii
#1 PostWysłany: 19 Cze 2014 13:19 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 36
Witam,

Byłem w Tajlandia już bardzo wiele razy i od dawna chiałem wynajmowac sobie skuter w Tajlandia tylko problem jest to ze nie wiem czy są potrzebne prawo jazdy??

W Pattaya pytałem ludzi w ulicy ktory wynajmują skuterów i mowią ze są potrzebne prawo jazdy i zatrzymają paszport.

Pozniej pytałem w recepcji hotelu i mowią ze mozna wynajmowac z hotelu skuter i nie są potrzebe prawo jazdy?

Chyba już 5 razy widziałem jak policja aresztowali turystów który nie mieli prawo jazdy i musieli płacisz 40 zł za mandat.

W Patong Beach / Koh Larn

A tutaj wszyscy mowili ze nie są potrzebne prawo jazdy na skuter

W Koh Phangan

Tutaj tak samo mozna wynajmowac na miesiąc i nie są potrzebne prawo jazdy/

Czy ktoś miał już doswiadzenia z wynajmowania skuterów w tajlandia? jest on potrzebne czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandia
#2 PostWysłany: 19 Cze 2014 13:30 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Obowiązkiem jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandia
#3 PostWysłany: 19 Cze 2014 14:03 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 36
Nawet w taki malutki skuter?
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandia
#4 PostWysłany: 19 Cze 2014 14:05 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Jeśli siedzisz za kierowcą, to nie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandia
#5 PostWysłany: 19 Cze 2014 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Ja wypożyczałem skuter na Koh Phangan w wypożyczalni obok hotelu i nikt nie pytał o prawo jazdy, jedynie paszport zatrzymywali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandia
#6 PostWysłany: 19 Cze 2014 14:20 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 114
do wynajęcia prawko nie jest potrzebne.
natomiast wg przepisów każdy kierujący powinien posiadać stosowny dokument czyli prawo jazdy.
z 2 strony nawet jak cię złapie policja i dostaniesz ten mandat na 40 zł to czy to duza kwota ? a jak często łapie policja ?
ja w Chiang Mai jeździłem cały dzień, widziałem kilku policjantów ale żaden mnie nie zatrzymywał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandia
#7 PostWysłany: 19 Cze 2014 14:21 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 36
Ale co z ubezpieczenia? Brak prawo jazdy podczas wypadki to chyba ubezpieczenia nie działa ? i wtedy wszystkie naprawe to hotel zapłaci czy my?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandia
#8 PostWysłany: 19 Cze 2014 14:23 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
http://www.bangkok.msz.gov.pl/pl/inform ... tMode=true
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandia
#9 PostWysłany: 19 Cze 2014 14:25 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 36
Polskie prawo jazdy nie jest dokumentem uznawanym przez władze Tajlandii jako dokument uprawniający do poruszania się samochodem, skuterem, czy jakimkolwiek innym pojazdem mechanicznym. Nieprzestrzeganie ww. warunku, w razie wypadku / kolizji drogowej, skutkuje utratą wszelkich uprawnień wynikających z wykupionego ubezpieczenia zdrowotnego i koniecznością samodzielnego pokrycia najczęściej bardzo wysokich kosztów leczenia. Należy przy tym pamiętać, iż wypadki (często śmiertelne!) z udziałem obcokrajowców nieprzywykłych do lewostronnego ruchu drogowego są stosunkowo częste. Niestety w sytuacjach konfliktowych związanych z wypadkiem / kolizją drogową z udziałem obcokrajowca, asysta miejscowej policji może okazać się nieskuteczna nie tylko z uwagi na barierę językową. Odradza się wypożyczanie skuterów w lokalnych biurach podróży, biurach wynajmu skuterów, etc. Ww. usługa wymaga bowiem podpisania umowy najczęściej w języku lokalnym, niezrozumiałym dla podpisującego, jak również zdeponowania paszportu. Niejednokrotnie wypożyczający sprzęt stają się ofiarami kradzieży, które nierzadko dokonywane są w porozumieniu z właścicielem wypożyczalni. W rezultacie, turyści zmuszeni są dokonywać znacznych rekompensat finansowych na rzecz wypożyczalni, m. in. w celu odzyskania wcześniej zdeponowanego paszportu.

Oi to jednak chyba nie chce mi się ryzykowac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandia
#10 PostWysłany: 22 Wrz 2014 15:49 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
pozwolę sobie wypowiedzieć się w temacie. Zaznaczam, że nasze doświadczenia były bezproblemowe, nie wiem jakby to było gdyby coś się stało. Mamy też doświadczenie ze skuterami w Polsce, bo cały sezon się takowym poruszamy :D

więc teoretycznie trzeba mieć międzynarodowe prawo jazdy. My nie mieliśmy, wypożyczaliśmy w różnych miejscach skutery i nikt o nie nie pytał. Część miejsc pytała o paszport, wtedy szliśmy dalej, części wystarczał skan paszportu albo coś innego - polskie prawo jazdy, polske dowód itp. tu już nie mielismy oporów i zostawialiśmy.

Wszystkie umowy jakie podpisywaliśmy były na standardowym druszku, po tajsku i angielsku, tylko różne kwoty wpisane. Tylko raz podpisaliśmy, że w razie kradzieży musimy zwrócić 40000 THB. Na reszcie było to 4000 THB z tego co pamiętam, więc nawet w tym najgorszym wypadku nie jest to jakaś astronomiczna suma. Reszta ewentualnych opłat odpowiednio niższa.

Wszystkie skutery były w dobrym stanie technicznym, jeden trochę miał hamulec rozwalony to nam bez problemów wymienili (ale przepadła zatankowana do niego benzyna heh). Za wyższą cenę (ale wciąż śmiesznie niską jak na własny transport na cały dzień) były świeżutkie Hondy RC-X które są fantastyczne!

Uważać trzeba na odległość, większośc ma ubezpieczenie w razie w tylko na obszar do 100 km od miasta wypożyczenia, więc na dalsze wycieczki jednosladem trzeba poszukać czegoś innego, nie wiem bo nie mamy doświadczenia.


Jeśli chodzi o drogi - południe to bajka i kierowcy dużo lepiej jeżdżą niż u nas z punktu widzenia motorowerzysty!!! Nie ufajcie historiom na temat tego jak jest cieżko - jak jeździsz w kraju to tam będzie tylko lepiej. Oni są przyzwyczajeni, że wszędzie ktoś śmiga motorem i potrafią się poruszać w takim ruchu - w przeciwieństwie do tego co widzimy na naszych drogach.

W okolicach BKK większy ruch, ale też spokojnie da radę jeździć. Do centrum nie wjeżdżaliśmy bo zbyt ciężko byłoby ogarnąć drogi.

Zatrzymani nie byliśmy ani razu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandia
#11 PostWysłany: 22 Wrz 2014 16:01 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
Na Koh Phangan dostałem mandat 20zł za brak kasku. Prawa jazdy nikt nie sprawdzał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandia
#12 PostWysłany: 22 Wrz 2014 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
DJADKJGU napisał(a):
pozwolę sobie wypowiedzieć się w temacie.


a mógłbyś podać przykładowe ceny w różnych lokalizacjach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandia
#13 PostWysłany: 22 Wrz 2014 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
My rok temu wypożyczaliśmy na Ko Samui i standardową ceną było 200 THB za dzień.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandia
#14 PostWysłany: 22 Wrz 2014 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
dzięki :) czyli tak jak przypuszczałem, to najlepszy sposób na zwiedzanie.

Ja prawo jazdy międzynarodowe wyrabiałem w 2012 r. na Indonezję; ważne na 3 lata więc jeszcze się przyda. Kosztowało mnie chyba około 30 zł, dostałem od ręki w wydziale komunikacji. I przydało się, bo policja zatrzymywała nas kilka razy, każdorazowo sprawdzając czy mamy międzynarodowe prawo jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandia
#15 PostWysłany: 22 Wrz 2014 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
W piątek odebrałem we Wroclawiu. Czeka się 3 dni, potrzebne zdjęcie i 35zl. Myślę, że nie ma co się zastanawiać tylko zrobić ten dokument i mieć spokój.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandia
#16 PostWysłany: 23 Wrz 2014 10:45 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
ceny jak wyżej 200 THB, 300-400 za te fajniejsze i nowsze ;) kask w cenie

ogólnie bardzo polecam, super sposób na zwiedzania tak przyjaznego kraju jak Tajlandia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandia
#17 PostWysłany: 22 Paź 2014 11:22 

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 3
DJADKJGU napisał(a):
ceny jak wyżej 200 THB, 300-400 za te fajniejsze i nowsze ;) kask w cenie


300-400 to nie za fajniejsze lecz za mocniesze, np. Honda PCX 150 cc ktora wyciaga lekko ponad setke i wymaga wyzszej katogorii prawa jazdy.
Generalnie na Koh Samui czy Koh Tao mozna wypozyczyc normalny skuter za 150 do 250 THB, a policja kladzie laske na to czy ktos ma prawo jazdy na skuterze. W kaskach malo kto jezdzi, a 2 lata temu na Koh Samui w lamai bylem swiadkiem jak policjanci pomagali pijanemu Niemcowi wsiasc na skuter :shock:
_________________
KoSamui.pl - Tajlandia, wyspa Koh Samui
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandia
#18 PostWysłany: 23 Paź 2014 09:12 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
ja się jaram strasznie Hondą MSX 125 i za tą właśnie chcieli 300-400 zależnie od miejsca :D innymi się nie interesowałam w sumie. ale tam ogólnie nie ma takich małych (50) skuterów jak u nas chyba?


Ostatnio edytowany przez Roku, 10 Lut 2018 00:51, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandii
#19 PostWysłany: 23 Paź 2014 10:10 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Koh Phangan w sierpniu 2013 - 210THB za tydzień za skuterek 125cc nówka sztuka - przebieg miał okłlo 300km.
W umowach często mają jakieś chore cenniki za uszodzenie konkretnych komponentów. Sam byłem świadkiem jak Japonka źle zaparkowala swój skuter, który przewrócił się przewacając skuter znajomego niszcząc w nim lusterko. Jak podjechali do wypożyczalni to wymiana lusterka kosztowała ją 3000THB. Podejrzewam, że te mini stłuczki czy przyrysowania są dla wypożyczalni lepszym źródłem dochodów niż sam wynajem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skuter w Tajlandii
#20 PostWysłany: 28 Gru 2014 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 350
niebieski
odnośnie zarabiania na uszkodzeniach: jak wszędzie zdarzają się oszuści. na koh phayam pan z wypożyczalni usiłował nam wmówić, że przebiłyśmy oponę. o ile miałyśmy zdjęcia wszystkich zadrapań, zagnieceń o tyle nie wpadłyśmy na pomysł by sfotografować koła obciążone naszą masą. na szczęście słysząc nasz gwałtowny sprzeciw pan zrezygnował z dochodzenia roszczeń (nie miał podstaw, koło było jak najbardziej w porządku), ale warto być przygotowanym na tego rodzaju sytuacje i np. oddać skuter wcześniej niż tuż przed odjazdem pociągu czy wypłynięciem promu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group