Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Costa Brava
#1 PostWysłany: 21 Maj 2014 21:53 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
Czy ktoś zna ładne dzikie plaże do których można dojechać autem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Odp: Costa Brava
#2 PostWysłany: 02 Cze 2014 23:21 

Rejestracja: 13 Maj 2014
Posty: 4
Polecam plażę w okolicach Lioret de Mar - Sa Boadella. Można zaparkować w pobliżu i przejść około 500 metrów lub dojechać autobusem z Lioret.

Image


Wysłane z mojego SM-T320 przy użyciu Tapatalka
_________________
Majorka - majorka.ogni.pl
Wyspa Zakynthos - zakynthos.ogni.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Costa Brava
#3 PostWysłany: 11 Cze 2014 21:29 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 150
a byłem na Boadelli przypadkiem, całekim fajna, jednak najlepsza, z dala od miasta była playa Castell na północ od Palamos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Costa Brava
#4 PostWysłany: 12 Cze 2014 13:03 

Rejestracja: 12 Paź 2010
Posty: 83
Na plaży Cala Boadella (Sa Boadella) połowa plażowiczów to naturyści :)
A sama plaża "zagrała" w epizodach kilku znanych filmów a także w reklamach.
Tu fragment jakiegoś bollywoodu kręconego w Lloret, na plaży Boadella:

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Sie 2014 11:51 

Rejestracja: 13 Sie 2014
Posty: 5
Witam serdecznie ;)

Pytanie do osób doświadczonych, bo wg wujka Googla to wszystko jest piękne.

Mamy ze znajomymi taki plan:
We wrześniu "jedziemy" w tripa po Europie.
Jednym z przystanków będzie ukochana Barcelona. Jesteśmy tam parę dni, odlatujemy z Girony dalej.
Chcemy ostatniego dnia z samego rana zapakować się do jakiegoś busa(?) i pojechać na Coste Brave, posiedzieć tam parę godzin, a raczej pochodzić po skalistych klifach, a po tym małym szaleństwie, w godzinach popołudniowych jechać do Girony i pozwiedzać miasto. Wieczorem lecimy. Mamy dość napiętą wycieczkę, bo chcemy zobaczyć jak najwięcej.
Teraz pytanie:
W które miejsce najlepiej się dostać (bo jak wiem Costa Brava ciągnie się przez kilkadziesiąt kilometrów wzdłuż wybrzeża) żeby zobaczyć piękne skaliste plaże, klify i ogólnie szał? Nie interesują mnie płaskie, zwykłe plaże, gdzie ludzie leżą plackiem.
Tylko coś pięknego :)
Raczej chodzi o połączenia bezpośrednie, żeby nie tracić czasu i za bardzo nie nadrabiać kilometrów.

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Sie 2014 12:50 

Rejestracja: 31 Paź 2011
Posty: 90
jako środek transportu polecam pociąg, np. Barcelona -> Blanes. Cała trasa przebiega brzegiem 10-30m od morza, więc podróż mija bardzo przyjemnie, choć jest raczej płasko.

http://www.renfe.com
> Cercanias
Mod: ściśle rzecz biorąc Costa Brava rozciąga się na północ od Blanes do Cadaqués . Nie wiem co doradzić co do krajobrazu ( może Calella de Palafrugell ?) ale uczulam na zaplanowanie przejazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Sie 2014 13:38 

Rejestracja: 12 Paź 2010
Posty: 83
Wystarczy odejść trochę "w bok" popularnych kurortów i już mamy typowe, skaliste, dzikie wybrzeże Costa Brava. Choćby pomiędzy Lloret a Tossą czy Lloret i Blanes.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Sie 2014 21:43 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 413
Loty: 145
Kilometry: 309 536
niebieski
Ja bardzo polecam Tosse ,bardzo fajne miasteczko a jak się wykupi rejs stateczkiem ( bilety do kupienia przy plazy - nie da się nie trafic ) to można poplynac na swietna plaze - ostatni przystanek na "rejsie".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Sie 2014 07:51 

Rejestracja: 13 Sie 2014
Posty: 5
O, a ile taki rejs stateczkiem kosztuje? Na ostatnim przystanku wychodzi się na plaże, czy zwiedzanie tylko z "patrzenia"?
Gdzie znajdę jakieś informacje na ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Sie 2014 08:27 

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 5
hej,

fajna trasa jest z tossa do lloret jak ktos powiedział,
wydaje mi sie, ciekawsza niz z lloret do blanes bo tez jestem fanem chodzenia i zrobilem obie w zeszlym roku,
caly szlak jest oznaczony jako czerwony i nie sposob sie zgubic,
jednak oba nie sa caly czas bezposrednio po klifach i przy morzu bo trzeba co jakis czas zejsc do miejscowosci jakiejs lub isc sciezkami oddalonymi od brzegu,ale szczerze polecam:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Sie 2014 10:03 

Rejestracja: 13 Sie 2014
Posty: 5
Super!
A ile orientacyjnie taka trasa Ci zajęła?
Widzę, wg google maps że to jest ok 2 h 19 min, ale wiadomo, że idąc klifem, czy miastem to wszystko może się zmienić.

Niestety będziemy mieć ze sobą plecaki (10 kg bagażu), jest jakaś opcja na przechowanie w Tossa de mar? :)
W razie czego iść z nimi to nie problem, ale wygodniej bez.


--------------
edit:

E tam, już znalazłam!
Dla innych ciekawa strona z trasami. Polecam :)

http://pl.wikiloc.com/szlaki/wycieczki- ... ret-de-mar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group