Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Wrz 2014 09:46 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 95
Hej,
Jakie macie sposoby na znalezienie miejsc niekoniecznie popularnych które warto zobaczyć?
Chodzi mi tez o knajpy znane tylko przez miejscowych i lokale w których nie przepłacimy a dobrze zjemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#2 PostWysłany: 15 Wrz 2014 09:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22460
Bo tam widać samych miejscowych i nie maja menu po angielsku. Po prostu się szuka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Wrz 2014 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Uciekam od głównego tłumu. W zeszły tydzień w Wenecji znaleźliśmy w ten sposób kilka fantastycznych miejsc.
Tak jak Zeus pisze - trzeba szukać miejsc gdzie są same lokalne gęby, wtedy można być pewnym ze dobrze trafiliśmy.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 15 Wrz 2014 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Oczy szeroko otwarte, gadka z ludźmi. W Dusseldorfie na ławce nad Renem przy piwie Niemka doradzała nam- gdzie i co dobrze zjeść i wypić. W tym miejscu zebrała się pokaźna grupa lokalnych kibiców, którzy za chwilę jechali (rowerami) na mecz na pobliski stadion.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Wrz 2014 10:12 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
Jeżeli chodzi o knajpki, to tak jak napisał Zeus, najlepszym wyznacznikiem jest gwar rozmów lokalnych mieszkańców. Ten wyznacznik sprawdza się świetnie na południu Europy, gdzie zwyczaj przesiadywania i biesiadowania jest wciąż żywy w małych miasteczkach. Znacznie łatwiej gdy ma się wynajęty samochód, bo poszukiwania najlepiej rozpocząć od zjechania z głównego szlaku.

Czasem dogadanie się co do menu wychodzi dość zabawnie, często zdarzało nam się że przy trudności gospodarz po prostu przynosi omawiane danie lub jeszcze lepiej prowadzi do kuchni by wskazać z którego garnka ma się ochotę. Zdażyło nam się tak ostatnio na Teneryfie i to był najlepszy posiłek tamtego wyjazdu - gdzieś w okolicach Garachico, w zasadzie odludzie i kilka stolików przy brzegu oceanu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 15 Wrz 2014 10:55 

Powyższa zasada sprawdza się dosłownie wszędzie.
Od dwóch dni bujam po Bułgarii. Jestem tu pierwszy raz w życiu i kompletnie nie znam tego kraju.
Ale mimo tego zajadam przysmaki za kilka lewa. :mrgreen:
"Tylko lokalne gęby i żadnego menu po angielsku" :lol:
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Wrz 2014 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Dodam od siebie, że często miejscowym zaglądam (bezczelnie) do talerzy i później pokazuję przy zamówieniu, że chcę to co ma sąsiad obok ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Wrz 2014 16:23 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Potwierdzam powyższe: knajpa bez menu w języku angielskim, wypełnienie miejscowymi oscylujące wokoło 90%, jeżeli jeszcze kelner/barman nie zna angielskiego - nie zdarzyło mi się jeszcze w takiej sytuacji wyjść niezadowolonym :)

-- 15 Wrz 2014 16:25 --

W ogóle to fajnie, że na pytanie 'co zwiedzać' wszyscy Forumowicze opowiadają o knajpach :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Wrz 2014 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
ciacho_majonez napisał(a):
Potwierdzam powyższe: knajpa bez menu w języku angielskim, wypełnienie miejscowymi oscylujące wokoło 90%, jeżeli jeszcze kelner/barman nie zna angielskiego - nie zdarzyło mi się jeszcze w takiej sytuacji wyjść niezadowolonym :)

no ale jakby nie patrzeć, wymaga to pewnego wysiłku i samozaparcia. menu nic ci nie mówi, kelner także. wskazujesz na żołądek i mówisz "am am"? :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)


Ostatnio edytowany przez namteH, 15 Wrz 2014 16:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Wrz 2014 16:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22460
namteH napisał(a):
no ale jakby nie patrzeć, wymaga to pewnego wysiłku i samozaparcia. menu nic ci nie mówi, kelner także. wskazujesz i na żołądek i mówisz "am am"? :)


Tak robiłem w Wietnamie i nie żałowałem :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 15 Wrz 2014 16:40 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
namteH napisał(a):
ciacho_majonez napisał(a):
Potwierdzam powyższe: knajpa bez menu w języku angielskim, wypełnienie miejscowymi oscylujące wokoło 90%, jeżeli jeszcze kelner/barman nie zna angielskiego - nie zdarzyło mi się jeszcze w takiej sytuacji wyjść niezadowolonym :)

no ale jakby nie patrzeć, wymaga to pewnego wysiłku i samozaparcia. menu nic ci nie mówi, kelner także. wskazujesz na żołądek i mówisz "am am"? :)


Zdarzyło mi się pokazywać na cudze talerze. W Hiszpanii z Tapas też nie było problemów. Ale masz rację, sam mechanizm jest do dopracowania.

Natomiast jeżeli chodzi o bary sprawdza się bez zarzutów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Wrz 2014 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Akurat co do zwiedzania ufam przewodnikom i radom z forum (fora są nieocenione, niektóre miejsca w przewodnikach przereklamowane) etc, ale knajpy najlepiej odkrywać samemu. dwa miesiące temu byłam w Kavos /Korfu/ i pośród typowych angielskich knajp z english breakfast i znikomą liczbą dań kuchni greckiej znalazłam kilka typowych greckich perełek na których myśl ślinka mi teraz cieknie :D oczywiście były to knajpki na uboczu lub w głębi budynków, niewspomniane w żadnych przewodnikach i niereklamowane w miejscowości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Wrz 2014 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Z internetu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 15 Wrz 2014 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Na większości wyjazdów to przypadek, przede wszyskim nie bać się skręcić w boczne uliczki i obserwować co się dzieje dookoła. Czasm trafi się wtopa ale rzadko. Co do wyboru w menu, w azjatyckich barach często są zdjęcia potraw, więc coś tam wywnioskujesz;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Wrz 2014 12:58 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 95
Żarcie, żarcie...
A jak z wyglądem knajpy?
Znam takie opinie w przypadku 'barów orientalnych' że im brudniejszy chińczyk tym lepsze żarcie. Jak to wygląda w tym wypadku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Wrz 2014 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
@autor
Czytaj fora, czytaj blogi, czytaj relacje, czytaj na forum nawet tematy pozornie nie związane z Twoim miejscem wypadowym, filtruj wiadomości ;) jednego interesuje przyroda innego, zabytki, jeden szuka "ciekawe za darmo" inny "super za warte tego pieniądze", a jeszcze inny "adrenalina na nielegalu".

Ja w mieście lubię się zgubić w uliczkach, w górach lub lesie niekoniecznie :D

E: tripadvisor też czasem coś podpowie
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Wrz 2014 13:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22460
Sajgon, i Bánh xèo

Image

Bejrut, falafel

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Wrz 2014 18:57 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 413
Loty: 145
Kilometry: 309 536
niebieski
najczęściej ze strony F4F :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 19 Wrz 2014 11:31 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 2
Zbanowany
najlepiej jechac z kims, kto organizuje wypady rozne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Wrz 2014 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Ja w każdym miejscu staram się spędzić przynajmniej jeden dzień stosując taktykę zwiedzania na ślepo - startuję gdzieś z centrum, chowam do plecaka telefon, mapy itd., i idę przed siebie, wybierając te ulice które "na oko" wyglądają ciekawiej, albo kierując się instynktem, po drodze stosując podobny mechanizm do wyboru miejsc do zjedzenia obiadu czy wypicia piwa, a pomocy typu GPS i inne wynalazki używam dopiero gdy przychodzi pora wracać do miejsca noclegu. Taką metodą można znaleźć masę ciekawych atrakcji, często zupełnie innych niż byście się spodziewali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group