Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Wrz 2014 21:23 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Pod koniec listopada będę kilka dni w Seulu, bede wiec wdzieczna za wszelkie porady w zakresie zwiedzania .noclegów, knajpek w Seulu, ewentualnie co jest must see poza stolicą .

Na razie wyczaiłam ,ze jest Big Bus jeżdzący po Seulu,co mnie bardzo cieszy, bo lubie te forme zwiedzania . Pytanie czy warto w kontekcie pewnie mocno zatloczonych ulic..

Z nietuziunkowych miejsc ciekawie brzmi strefa zdemilitaryzowana (DMZ) na granicy z Korea Płn..,ale moze jest przereklamowana ?

Ciekawe opisy i zdjecia ma Bukhansan National Park niedaleko Seulu ,ale czy koniec listopada jest dobra pora na jego odwiedzenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 28 Wrz 2014 01:06 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
W samym Seulu:
1. jeden z kilku kompleksów pałacowych, mi najbardziej podobał się Changdeokgung Palace, ale można też Gyeongbokgung Palace lub Deoksugung.
2. koniecznie Insa-dong, kolorowa uliczka z kramami, tu kupisz fajne lokalne pamiątki
3. wieża telewizyjna - w pogodne dni wspaniała panorama miasta.
4. Muzeum Narodowe Korei, wstęp gratis, trzy piętra, ale trzeba to lubieć..
5. do DMZ możesz wybrać się tylko z wycieczką zorganizowaną i w większości hoteli są różne oferty do wyboru. Od krótkich półdniowych tylko do DMZ za 120 zł po całodniowe połączone z Panmunjeom, Mostem Pokoju plus lunchem i innymi bajerami za 400 zł. Na mnie DMZ zrobiło wrażenie, zwłaszcza ten tunel kopany od sąsiada z północy, ale widziałem, że na innych a zwłaszcza Amerykanach robiło większe.

Też lubię zwiedzać z Big Busami itp. Tutaj stronka z różnymi city tours:
http://english.visitkorea.or.kr/enu/SI/SI_EN_3_4_10.jsp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Wrz 2014 19:29 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Dzieki za podpowiedzi ;) Super stronka, mnóstwo cennych info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Wrz 2014 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2014
Posty: 14
Na mnie DMZ nie zrobiło wrażenia,a z wycieczki ten tunel najbardziej mi się podobał.
Ale każdy to inaczej odbiera, więc jesli miałas w planach to polecam się samemu przekonać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Wrz 2014 09:34 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
To mam pytanie apropos tunelu. Czy jest dlugi, oświetlony ,wysoki ? Pytam sie .bo jesli bedzie np nisko i ciemno to moge miec problem..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Wrz 2014 10:22 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Można iść wyprostowanym choć miejscami obniża się ale jest szeroki. Na głowę dają kaski ochronne. Jest dość długi, dosyć stromy i dobrze oświetlony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Paź 2014 15:15 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
W zeszłym roku byliśmy tylko w Seulu +DMZ (plus kilkugodzinna wizyta w mieście Incheon)
Seul i DMZ bardzo nam się podobał, jedynie w DMZ można się doczepić do "presji czasu"- na każdy punkt zwiedzania jest określony czas i zwykle bardzo krotki, a chciałoby się tam pobyć dłużej...

Foty z tej wizyty pod adresem:
https://plus.google.com/photos/11184286 ... banner=pwa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Lis 2014 23:42 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Stworzyłam kilkudniowy plan zwiedzania, gorąca prośba o wasze uwagi, , może lepiej logistycznie ulozyc go troche inaczej ,czy cos warto dodac,zmienic, czy sie wyrobie czasowo etc..
Dzien 1
lądowanie o 12.40, wiec zakladam ze z hotelu (iBis na Jongno gu) wyrusze nie wczesniej jak o g 16. Plan zwiedzania Namsan Park ( Namsangol Hanok village, spacer po parku na góre do Seul Tower ). Potem Deoksugung nocą i jesli zdązę to Namdaemun Nocny Market albo Insadong ( ktore miejsce ciekawsze ?? )
dzien 2
Jedziemy do Bukhansan National Park -powrot do g. 17 ? . Potem City Hall i rejs po rzece Han
dzien 3
Wycieczka do DMZ, powrót o g.17./ Jedziemy do Seonjeongneung Royal Tombs
a potem dzielnicy Gagnam ( scena , Bongeunsa Temple, COEX )
dzien 4
( zwiedzanie do g.19 bo o g.23 mamy samolot)
Gyeongbokgung Palace ( Gate Gwanhwamun, zmiana warty, Palac Przeydenta) potemBukchon village. Kolejny Palac Changdeokgung ( Secret garden)+ Palac Changdyeonggung. Jesli czas pozwili to Jongmyo Shrine
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lis 2014 21:35 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
nelciowata napisał(a):
Stworzyłam kilkudniowy plan zwiedzania, gorąca prośba o wasze uwagi, , może lepiej logistycznie ulozyc go troche inaczej ,czy cos warto dodac,zmienic, czy sie wyrobie czasowo etc..
Dzien 1
lądowanie o 12.40, wiec zakladam ze z hotelu (iBis na Jongno gu) wyrusze nie wczesniej jak o g 16. Plan zwiedzania Namsan Park ( Namsangol Hanok village, spacer po parku na góre do Seul Tower ). Potem Deoksugung nocą i jesli zdązę to Namdaemun Nocny Market albo Insadong ( ktore miejsce ciekawsze ?? )
dzien 2
Jedziemy do Bukhansan National Park -powrot do g. 17 ? . Potem City Hall i rejs po rzece Han
dzien 3
Wycieczka do DMZ, powrót o g.17./ Jedziemy do Seonjeongneung Royal Tombs
a potem dzielnicy Gagnam ( scena , Bongeunsa Temple, COEX )
dzien 4
( zwiedzanie do g.19 bo o g.23 mamy samolot)
Gyeongbokgung Palace ( Gate Gwanhwamun, zmiana warty, Palac Przeydenta) potemBukchon village. Kolejny Palac Changdeokgung ( Secret garden)+ Palac Changdyeonggung. Jesli czas pozwili to Jongmyo Shrine


Czy ktoś coś mi podpowie na temat planu pls ? za pare dni mam wyjazd ...
dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Lis 2014 21:56 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
nelciowata napisał(a):
Stworzyłam kilkudniowy plan zwiedzania, gorąca prośba o wasze uwagi, , może lepiej logistycznie ulozyc go troche inaczej ,czy cos warto dodac,zmienic, czy sie wyrobie czasowo etc..
Dzien 1
lądowanie o 12.40, wiec zakladam ze z hotelu (iBis na Jongno gu) wyrusze nie wczesniej jak o g 16. Plan zwiedzania Namsan Park ( Namsangol Hanok village, spacer po parku na góre do Seul Tower ). Potem Deoksugung nocą i jesli zdązę to Namdaemun Nocny Market albo Insadong ( ktore miejsce ciekawsze ?? )
dzien 2
Jedziemy do Bukhansan National Park -powrot do g. 17 ? . Potem City Hall i rejs po rzece Han
dzien 3
Wycieczka do DMZ, powrót o g.17./ Jedziemy do Seonjeongneung Royal Tombs
a potem dzielnicy Gagnam ( scena , Bongeunsa Temple, COEX )
dzien 4
( zwiedzanie do g.19 bo o g.23 mamy samolot)
Gyeongbokgung Palace ( Gate Gwanhwamun, zmiana warty, Palac Przeydenta) potem Bukchon village. Kolejny Palac Changdeokgung ( Secret garden)+ Palac Changdyeonggung. Jesli czas pozwili to Jongmyo Shrine


dzień 1. Mi bardziej podobał się Insadong (pamiątki!) ale tam lepiej pospacerować w biały dzień, natomiast wieczorem siłą rzeczy lepiej pójść na Nocny Market. Namsang i Hanok Village warto zobaczyć ale czy starczy ci jeszcze czasu na Tower? Radzę nie iść tam piechotą tylko wjechać kolejką linową.
dzień 2. Rejs po rzece będzie już po zmroku co też ma swój urok
dzień 3. W COEXie non stop odbywają się jakieś targi, warto pójść i pooglądać sobie różne stoiska. Wieczorem COEX będzie już zamknięty ale z zewnątrz też robi wrażenie.
dzień 4. Odradzam zwiedzanie wszystkich trzech pałacy, moim zdaniem wystarczy jeden (sugerowałbym Changdeokgung). Generalnie dla nas Europejczyków są one nieco do siebie podobne.
Radziłbym jeszcze Muzeum Narodowe - ale to rzecz gustu...

seul-w-pigulce-pytanie-co-warto-zobaczyc-w-jeden-dzien,139,35838
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 18 Lis 2014 13:27 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Dziekuje bardzo za wskazówki :D wyjazd w pzryszlym tygodniu, zobaczymy jszcze czy pogoda bedzie w miare ok do zwiedzania :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Lis 2014 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
Po przyjeździe proszę o kilka informacji odnośnie samego miasta Seul
Czy warte jest zwiedzania 3 dni
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Gru 2014 16:57 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Wrócilam z Seulu i Palau. Jeszcze raz dziekuje za wszystkie podpowiedzi.
Kazik, na twoje pytanie odpowiadam tak absolutnie warto , nawet gdyby to mial byc tylko 1 dzien.
Miasto piekne, oblrzymie, bardzo nowoczesne ale tez z dużą domieszką tradycji. Najbardziej z azjatyckich metropolii przypomina ma Tokio. Z chęcia spędzilabym wiecej czasu , aby zobaczyc inne prowimcje.
Bardzo polecam .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Gru 2014 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2014
Posty: 61
Loty: 4
Kilometry: 16 000
Ok...ale prosze napisz, co Ci się najbardziej podobało?
Co według Ciebie jest absolutne MUST SEE w Seulu?
Co wywarło na Tobie największe wrażenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Gru 2014 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
podpinam sie do prosby shiro503
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Gru 2014 17:41 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Seul zaskoczyl mnie bardzo pozytywnie Piękne , bardzo nowoczesne ,miasto, ale i z dużą domieszką historii. To zaczynając od tych zabytków bardzo podobał mi się Deoksugung - chyba jedyny z tych top pałaców ,kóry mozna podziwiać za dnia i w oświetleniu wieczornym co jeszcze bardziej dodaje uroku. Pałac jest połozony w małym ,ale pieknym kolorowym parku. Przed palacem odbywa sie fascująca zmiana warty- super show , koniecznie trzeba to zobaczyć.
Przypadł mi też do gustu Changdeokgung Palac ,ale szczególnie przepiekne miejsce to Secret garden. Co za cudeńko !! nawet deszcz nam nie przeszkadzal .
Polecam tez zobaczyć Namsan Hanok village gdzie mozna obejrzeć 5 tradycyjnych domów koreanskich, Stamtąd już dwa kroki do parku Namsan ,który prowadzi na samą góre do Seol Tower. Wciąż "żyjące" tego typu domy są w Bukchon village- to taki stary, ginący swiat...
Bylam w Seulu na przelomie listopada i grudnia, miasto bylo przepieknie przybrane swiątecznie.
I tak jest tam mnóstwo kolorowych reklam ,ale te świąteczne ozdoby, neony byly niesamowite.
Pojechalam tez na całodniową wycieczkę na granice z Koreą Płn. To miejsce daje do myslenia ..uświadamia jak blisko jest zupełnie inny świat.
Jedzenie pychotka i to zarówno w knajpkach jak i na różnych stoiskach zewnetrzmych.
Komunikacja po mieście super łatwa, kilkanaście lini metra , autobusy a napisy są tez po angielsku więc łatwo się zorientować co do kierunków.
Jednym słowem - Polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 26 Sty 2015 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
"klamka zapadla"
odwiedze Seul

dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Sty 2015 22:22 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 249
niebieski
Kazik, no to gratulacje !!! i pochwal sie kiedy jedziesz, na jak dlugo, jaki masz plan ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Lut 2015 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
do mojego wyjazdu jeszcze duzo czasu
pierwsza polowa lipca 10-15
:geek:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Lut 2015 23:16 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
Będzie Pan zadowolony.

Dla mnie Korea jest drugim, no może 3 miejscem, do którego chciałbym wrócić. Seul zrobił prze pozytywne wrażenie (nawet jechaliśmy radiowozem, bo na Policja podwoziła pod hostel :)

Szkoda, że ten kierunek nie jest aż tak popularny...a ceny w cale nie są tak wysokie, a wręcz powiedziałbym "polskie"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group