Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Sie 2014 00:19 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 39
Witam, wpadłem na taki pomysł, że ciekawymi kierunkami na weekendy mogą być Europejskie mikro-państwa, takie jak Monaco, Andorra, San Marino, Gibraltar, Lichtenstein i Luxemburg.
Zastanawiam się nad najtańszymi połączeniami z Polski, nie są to popularne kierunki (poza Monaco), więc i nie znalazłem sposobów na dotarcie tam budżetowymi liniami, a można by stworzyć małe kompedium wiedzy, które mogłoby się potem komuś przydać.
Sam wymyśliłem takie rozwiązania:

Do Andorry najłatwiej będzie chyba dostać się z Barcelony, albo Girony gdzie kursuje z Polski odpowiednio np. Wizzair i Ryanair. Tam można pewnie skorzystać z transportu miejscowego albo wypożyczyć samochód, lub łapać autostop.

Niedaleko San Marino znajduje się turystyczne Rimini, gdzie dotrzeć można czarterem w razie jakiejś ewentualnej promocji, względnie niedaleko jest też Bolonia, gdzie lata Ryanair.

Dotrzeć do Luxemburga chyba najtaniej będzie z Brukseli Charleroi, autobusem Flipco.

Sevilla i Malaga to miasta, do których łatwo dotrzeć z Polski, a w Maladze podobno można tanio wynająć auto.

Dotercie do Monaco z innych miast w Polsce niż Kraków może być trudne, ja wymyśliłem tylko połączenie Easyjeatem z Krakowa do Nicei z przesiadką w Bazylei, a stamtąd do Monaco.

Na Lichtenstein szczerze nie mam pomysłu, Stuttgart to najbliższe dużo miasto, ale nie wiem jak tam tanio dolecieć.

Jakby ktoś miał jakiś pomysł proszę o wskazówki. Mieszkam w Gdańsku, wiec nie ukrywam, że najbardziej chciałbym poznać sposoby dotarcia do tych małych państewek z tego właśnie miasta.

Pozdrawiam serdecznie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 01 Sie 2014 07:04 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
Dolecieć rzeczywiście może Ci być trudno z racji oszałamiającej ilości lotnisk w LiEchtensteinie, ale dojechać już jest łaaaatwo. PB do Katowic, potem do Wiednia, Sparscheine za 9/19 € do Feldkirch, potem masz już liechtensztajnską komunikację miejską: całodzienny bilet ok. 16 chf (bardziej opłaca się Adventure Pass, ale mankamentem jest jak go zdobyć po austriackiej stronie...)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Sie 2014 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
jadąc na gibraltar trzeba celować w algeciras (tam można pociągiem spokojnie dojechać), następnie busem do la linea de la concepcion a dalej to już nawet nie tyle co można ale wręcz trzeba iść z buta żeby: a) przejść przez słynne lotnisko na ulicy; b) zaoszczędzić nerwów na parkowaniu.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Sie 2014 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 513
Kilometry: 604 782
niebieski
Na Gibraltar można tanio dolecieć z Londynu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Sie 2014 22:50 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 39
Oczywiście, że Liechtenstein, przepraszam za błąd i dziękuję za rady. Powiedzcie proszę, czy ktoś ma jakiś fajny pomysł jak dotrzeć do Liechtensteinu z Bazyle w grudniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sie 2014 00:49 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 787
niebieski
pora roku chyba bez znaczenia, wchodzisz na:
fahrplan.sbb.ch
wpisujesz Basel oraz Vaduz i co pół godziny masz pociągi najczęściej z przesiadką w Zurichu do Sargans, stamtąd autobus 11, razem poniżej 2h40'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Sie 2014 17:14 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
Warto wspomnieć o kosztach które... są niemałe. Natomiast na Szwajcarję nie ma dużo alternatyw. Można próbować przez Niemcy na normalnym bilecie do Jestetten (15km od lotniska w Zurychu), potem na bilecie Euregio za 18/24/31 € (w zależności od potrzeb - czy i co chcemy pozwiedzać, przejechać, czy przepłynąć).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Sie 2014 17:16 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 39
Pociągi wychodzą strasznie drogo, nie ma żadnych linii autobusowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Sie 2014 17:34 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 83
Loty: 29
Kilometry: 57 200
W Szwajcarii na linie autobusowe bym nie liczyła, ale na stronie sbb trzecia zakładka, trzeci podpunkt, jeśli używasz wersji po angielsku to "supersaver ticket", który już zwykle jest w dość przystępnej cenie - trzeba go jednak kupić z wyprzedzeniem i nie można go zwrócić.

Co do San Marino - ja jechałam z Bolonii pociągiem do Rimini, stamtąd autobusem. Pociągi we Włoszech nie są jakoś wybitnie drogie (w porównaniu do Szwajcarii czy Francji). Jedna rada - jeśli masz zamiar zwiedzić tylko ścisłe centrum, powiedzmy "historyczno-turystyczne", to nie planuj powrotu zbyt późno, bo tam serio, nie ma co robić więcej niż max 3 godziny...

Do małych państewek dolicz sobie jeszcze Watykan ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Sie 2014 17:58 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Do Luksemburga spokojnie można via Frankfurt Hahn i wspomniane Flibco.

Dla wytrwalszych da radę via DTM i Kolonia a potem pociąg do Trier i przesiadką na lokalny pociąg juz do Lux lub nawet autobus miejski z Trier - 118

Można tez do normalnego Frankfurtu + autobus DeluxBus, albo autobus do Frankfurt Hahn i przesiadka na Flibco.

Sa tez pociągi z samej Brukseli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Sie 2014 07:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2048
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Do Liechtensteinu to rozważ wynajęcie gdzieś samochodu. Ja wynajmowałem w ZRH. Jedzie się ze 2h ze zwiedzaniem Appenzel. W samym Liechtensteinie samochód też może się przydać by wjechać na górę i podziwiać widoki. Samochody ze szwajcarskich wypożyczalni mają winiety autostradowe.

San Marino - ja leciałem do Forli, jak jeszcze Wizz tam latał. Z Rimini na przeciwko stacji są autobusy do San Marino za kilka euro.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Sie 2014 20:34 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
Co do Szwajcarii - jesli masz wsrod znajomych rezydentow to opcja na tanie podroze po CH sa karty dzienne Tageskarta gemeinde sprzedawane w gminach, urzedach miasta (cena od 40 do 50 chf)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group