Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Gorąca prośba, aby dokładniejsze opisy saloników lotniskowych - w szczególności takie ze zdjęciami - zamieszczać w dedykowanym do tego wątku tzn. Opisz swój pobyt w saloniku:
opisz-swoj-pobyt-w-saloniku,15,117643

Pytania/ informacje związane z kartą Priority Pass prosimy umieszczać tutaj: priority-pass-pytania-informacje,15,41799
Pytania/ informacje związane z kartą Dragonpass: dragonpass-pytania-informacje,15,102463
Pytania/ informacje związane z ofertą wstępu do saloników w usłudze Vacaydelay: vacaydelay-saloniki-lotniskowe-za-29-rok,15,172986


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 212  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 03 Lip 2015 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
@up, w Sky Lounge byłem - łap kilka fotek: http://explore-world.you2.pl/saloniki-l ... furcie-t2/
PS. W LuxxLounge też byłem i jeżeli nic nie mylę to jest słabszy ;)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
john_doe uważa post za pomocny.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#262 PostWysłany: 03 Lip 2015 11:59 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Siemion napisał(a):
szymonpoznan1 napisał(a):
Brakuje tylko Dinersa, choć może to niedopatrzenie? :-)


W sobotę na recepcji usłyszałem, że Dinersa nie wpuszczają.


Ze strony dinersa wynika, że do Preludium już można wchodzić:

http://dinersclublounges.com/location/poland/warsaw
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#263 PostWysłany: 03 Lip 2015 20:22 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
jasiub napisał(a):
Ze strony dinersa (...)


Dobra wiadomość ... ale teraz brakuje na stronie Dinersa saloniku ze strefy NON SCHENGEN.
Czyżby coś się zmieniło ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 08 Lip 2015 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Przecież jest na wykazie Bolero , które jest w NON Shengen :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 09 Lip 2015 19:00 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 263
niebieski
na PP można wejść do Preludium na Okęciu
_________________
http://flightdiary.net/futrzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 10 Lip 2015 13:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Dodam moje doświadczenia z Aten.

Salonik Aegean - byłem w zeszłym roku krótko na śniadanie, bo miałem wczesny wylot i nie miałem szans zjeść w hotelu, już wtedy nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia; ale jak poszedłem teraz, to totalna porażka - pełno ludzi, wolne pojedyncze miejsca, więc bez szans, żeby siąść gdzieś razem we dwójkę, praktycznie wszystko wyjedzone; w dodatku co najmniej 1/3 powierzchni, jeśli nie więcej, zajmuje część dla palących - zupełnie pusta...

Lufthansa - w związku z sytuacją jak wyżej, udałem się tam i przeżyłem dla odmiany bardzo pozytywne zaskoczenie; salonik nie jest zbyt duży, ale było w nim raptem kilka osób; wybór jedzenia (2 ciepłe dania, mnóstwo sałatek, pieczywo, coś na słodko) moim zdaniem zdecydowanie lepszy niż w salonikach LH w FRA czy MUC, wybór trunków - niesamowity, np. dla tych co lubią, samych Whisky było kilkanaście rodzajów

Swissport - salonik w strefie non-Schengen, wybór jedzenia i picia na poziomie średnim, tłoku nie było, ale dla mnie był taki raczej mało przytulny; jego największą wadą było posiadanie własnej palarni, więc jak się źle siadło, to czuć było smród, jak ktoś szedł palić
I WAŻNA UWAGA dla tych, co chcieliby z tego ostatniego skorzystać lecąc np. do Bejrutu, Larnaki, czy bardzo popularnego ostatnio Stambułu. Należy najpierw podejść do odprawy i poprosić o zaproszenie, bo sama złota karta nie wystarcza, tzn. na jej podstawie dostaniemy zaproszenie, które pozwoli nam wejść tamże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 14 Lip 2015 13:00 

Rejestracja: 14 Lip 2015
Posty: 5
Jesli chodzi o Bolero to ja polecam tamtejszą zupę z oliwkami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 16 Lip 2015 23:10 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Jeszcze nikt chyba nie napisał o Polonezie po zmianach...
Generalnie jest lepiej, przede wszystkim jest coś na ciepło, szerszy wybór zimnego (np. ryby).
Niestety nie ma moich ulubionych muffinek czekoladowych i zamiast coca-coli jest pepsi :(
Bufet na ciepło wygląda tak :) to a propos rozmowy na wczorajszym spotkaniu
Załącznik:
DSC_0605.JPG
DSC_0605.JPG [ 92.28 KiB | Obejrzany 1459 razy ]

kiełbaski z cebula i pomidorami oraz boczek w szpinaku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#269 PostWysłany: 20 Lip 2015 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Właśnie w piątek byłem w Polonezie i doznałem pozytywnego zaskoczenia. Pojawiły sie dania obiadowe na ciepło . Żeby nie było monotonnie przy 1wszym barze jest co innego (była ryba) a w 2gim (pulpety i pasty). Pojawiły się po 2 rodzaje win białych i czerwonych no i postawiono likier Baileys. Zwiększono wybór jogurtów , wydaje mi się ze jest więcej owoców..
Na minus z piwa tylko Tyskie i mniejszy wybór magazynów i gazet.
Suma sumarum podoba mi się po zmianach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 20 Lip 2015 17:03 

To jak już jesteśmy przy Atenach

Aristotle Onassis Lounge - nic konkretnego do jedzenia, tylko słodycze różnego typu (szarlotka, mnóstwo ciastek różnego rodzaju), owoce, napoje standardowo

Melina Merkouri Lounge - bardzo mało miejsca. Trochę przekąsek (pysznie pierożki z fetą), trochę słodyczy, kawa, herbata, soki, jakieś alkohole

Goldair Handling CIP Lounge - wizualnie prezentuje się najlepiej ze wszystkich, miejsca też sporo, super wygodne fotele z poduszkami (o 5 rano połowa ludzi w saloniku spała). Można było zjeść jakieś kanapki, poza tym trochę przekąsek
Góra
 PM off  
      
#271 PostWysłany: 20 Lip 2015 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
lendziro napisał(a):
Na minus z piwa tylko Tyskie


To już nie ma Heinekena?!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 21 Lip 2015 07:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
BusinessClass napisał(a):
lendziro napisał(a):
Na minus z piwa tylko Tyskie


To już nie ma Heinekena?!

No niestety.. chyba że akurat im zabrakło i wszystkie lodówki po brzegi wypełnili Tyskaczem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#273 PostWysłany: 21 Lip 2015 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
BusinessClass napisał(a):
To już nie ma Heinekena?!


Jest tylko w Elite :)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 26 Lip 2015 13:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
KBP Kijow

Miedzynarodowe - jest prysznic, jest cieply posilek (kurczak, grilowane warzywa - naprawde dobre, ryz; krem z grzybow fajny), z przekaskami/zimnymi napojami marnie, alkoholi wybor ok - prawie wszystko podawane zza lady przez obsluge

Krajowe - nie ma prysznicow, nie ma cieplych posilkow, reszta podobnie jak wyzej (biale wino nieco gorsze ;) ), za to maja fajne ogromne akwarium (700l?) z pielegnicami i pol metrowym glonojadem (plecostomusem?) ;)

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kański lubi ten post.
 
      
#275 PostWysłany: 27 Lip 2015 11:00 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
Czy był ktoś w saloniku na lotnisku w Malmo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 27 Lip 2015 15:54 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Zbiór pobieżych recenzji/opisów saloników, które właśnie odwiedziłem. Ocena według własnych, subiektywnych kryteriów.

- KTW / Schengen: Wejście około 5:00 rano. Salonik pusty. Tak, jak opisywano wcześniej: bardzo dobre wyposażenie i ogólnie bardzo dobry salonik. Z jedzenia warto odnotować podgrzane przekąski, a także sałatki i przekąski serowe i wędlinowe w lodówce. Szeroki wybór napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

- FRA: Luxx Lounge: Wbrew niepochlebnym opiniom, które znalazłem na Flyertalk, salonik przypadł mi do gustu i na pewno mam o nim pozytywną opinię. Z "konkretów": gorące kiełbaski, talerz serów i wędlin. Oprócz tego wybór słodkich przekąsek. Soki, szeroki wybór herbat.
Wygodne fotele + pufy służące jako podnóżki.
Salonik ma także "cichą" strefę, która może być bardzo użyteczna do spania. Z tego, co widziałem, dostępne są tam darmowe prysznice.

- DUS: Hugo Junkers Lounge terminal B . DUS ma obecnie korytarze transferowe pozwalające na przejście między wszystkimi terminalami airside, także ten lounge jest dostępny dla każdego, niezależnie od terminalu z którego się wylatuje. Mnóstwo miejsca. Jedzenie to niestety wyłącznie słodkości + owoce, z "konkretnych" rzeczy w zasadzie tylko mieszanka orzechowa. Ogólne wrażenie jednak bardzo pozytywne.

Oprócz tego, wszystkie opisane saloniki charakteryzowały się: dobrze działającym WiFi, dostępnymi gniazdkami elektrycznymi, schludnymi toaletami i bezproblemową obsługą. Przy czym nie przeczę oczywiście, że w przypadku FRA czy DUS można skorzystać z lepszych lounge'ów, o ile tylko ma się do nich wejście. Ale dla pospolitych Dinersclubowiczów, podwyższe będą dobrym wyborem.

Jeszcze w odniesieniu do moich wcześniejszych pytań o SkyLounge we FRA; ten znajduje się przy bramkach D w terminalu 2. Jeśli lecimy LH / *A , nie damy rady się tam dostać po stronie airside, także zrezygnowałem z próby wejścia do SkyLounge.
Niewykluczone jednak, że obsługa może się zlitować i wpuścić kogoś z boarding passem z terminala 1- póki co, nie próbowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 02 Sie 2015 19:10 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
A mnie, w przeciwieństwie do wyżej prezentowanych opinii, Preludium zupełnie nie zachwyciło. Absolutnie nie mogę się zgodzić z tym, że jest to lepszy salonik od tego w Katowicach.
Mały wybór alkoholi (jedna wódka, jeden tani gin, dwa wina i bodajże Campari to wszystko co oferują), na ciepło zupa i wciąż te same paszteciki. Słaby wybór wędlin. Brak słonych przekąsek.
Jedyną zaletą jest jego niewielkie zatłoczenie, ale z dwóch nowo otwartych saloników lepsza jest Fantazja.

Natomiast po ostatnich zmianach asortymentu w Polonezie, moim zdaniem on wyrasta na najlepszy salonik na Lotnisku Chopina, oczywiście nie licząc części Elite Club.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 04 Sie 2015 17:44 

Ponieważ dotyczy to lotniska we WRO i ma związek z salonikiem/ statusem, zostawię to tutaj. Może komuś się przyda.

Załączniki:
20150804_154300(1).jpg
20150804_154300(1).jpg [ 239.31 KiB | Obejrzany 898 razy ]
Góra
 PM off  
      
#279 PostWysłany: 05 Sie 2015 09:20 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Primeclass, RIX, Terminal E, Schengen
w saloniku z 10-15 osób zamiennie, byłem mniej więcej między 13-15 w tygodniu.
Dużo miejsca, fotele, sofy, leżanki, stanowiska z bodajże 4 komputerami, prysznice są.
Na ciepło przekąski: to ziemniaki z boczkiem i cebulą
oraz jakieś kulki z mięsem na także grillowany czy smażony bakłażan
Z mocnych alkoholi jako że to Łotwa wszechobecny Balsam, spróbowałem naparstek, ale tak mnie powykrzywiało od tych ziół:>
to nie dla mnie alkohol, dobrze że nie kupiłem sobie do domu:) a był taki plan.
Przypomina mi to nasz ziołowy balsam kapucyński na odtrucie i robale:) Zdecydowanie na czysto wolę takiego Jägermeistera.
Poza tym trochę łotewskich piw (4 rodzaje) jedno spróbowałem dla mnie kiepskie jestem odzwyczajony już od lagerów i pilsów.
Także również bez zachwytu.
Poza tym whiskey, szampan, wino, gin, czarne Bacardi oraz Campari.
Dużo przekąsek wszelakich, kanapeczki na dobrym chlebie i inne przystawki.
Kanapki i cieple dane na bieżąco donoszone, obsługi chyba z 5 dziewczyn + jeszcze jedna osoba sprzątająca.

Załączniki:
PrimeClass.RIX.jpg
PrimeClass.RIX.jpg [ 236.5 KiB | Obejrzany 846 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
#280 PostWysłany: 05 Sie 2015 23:39 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
To jeszcze kilka widoków na Preludium (w ostatni piątek około 16)
Załącznik:
Preludium_1.JPG
Preludium_1.JPG [ 127.21 KiB | Obejrzany 788 razy ]

Załącznik:
Preludium_2.JPG
Preludium_2.JPG [ 101.2 KiB | Obejrzany 788 razy ]

Jak widać tłumów nie było :D oprócz nas były jeszcze dwie osoby...
Co do jedzenia, to pasztecików były dwa rodzaje i były całkiem niezłe (posłużyły tego popołudnia za obiad)
Załącznik:
Preludium_paszteciki_1.JPG
Preludium_paszteciki_1.JPG [ 116.52 KiB | Obejrzany 788 razy ]

Na ciepło był jeszcze krem z ziemniaków. Poza tym zimne zakąski
Załącznik:
Preludium_zimne_zakąski.JPG
Preludium_zimne_zakąski.JPG [ 101.13 KiB | Obejrzany 788 razy ]

Wybór faktycznie nie powala na kolana, natomiast rekompensuje go spokój i możliwość wręcz relaksu w ciszy i spokoju :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 212  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group