Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Sie 2015 22:12 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
To chyba loteria bo ja bylam niewiele przed Tobą i było mało ludzi :)
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 27 Sie 2015 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
Czy ktoś odwiedzał miasteczko Sperlonga? Wiem, że trzeba wysiąść na stacji Fondi-Sperlonga i stamtąd autobus. Ciekawi mnie czy autobusy są skomunikowane z pociągiem czy jeżdżą wg jakiegoś rozkładu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Sie 2015 11:37 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@Michau23
http://www.piazzoli.it/uploads/tbl_pagi ... LONGA_.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
Michau23 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: morze + Rzym
#24 PostWysłany: 25 Lis 2015 09:48 

Rejestracja: 21 Cze 2010
Posty: 34
Cześć.
Lecę w styczniu do CIA. Lądujemy w środę ok 16, wylot niedziela ok 12.
Czy jest opcja zobaczyć morze tanim kosztem ale i Rzym?
Jeśli tak to jak radzicie rozplanować czas i gdzie się udać?

Skorzystam z okazji i zapytam się czy znacie jakieś dobre hotele niedaleko centrum Rzymu do 200 zł za dobę/2 os pokój. Wiem, że jest taki wątek ale przejrzałam wszystkie hotele tam wspomniane i nic mnie nie zainteresowało.

Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: morze + Rzym
#25 PostWysłany: 25 Lis 2015 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
Chcąc zobaczyć i morze i Rzym wybierz się koniecznie do Ostii (). Jest to praktycznie nadmorska „dzielnica” wiecznego miasta.
Dojazd możliwy jest pociągiem podmiejskim, który ma kilka stacji obok metra linii B: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... e_roma.svg
Tu mapa z granicami stref biletowych: http://www.rzym.it/wp-content/uploads/r ... -metra.jpg

W samej Ostii możesz zobaczyć ruiny starożytnego miasta (samo miasto zostało założone w 620 r. p.n.e.)

-- 25 Lis 2015 10:17 --

W dniu przylotu nie ma co się porywać za bardzo. Proponuję zakwaterować się w miejscu gdzie będziecie spać (ja szukam zawsze przez Booking). Później można ruszyć się na spacer wieczorową porą: Bazylika św. Piotra, Koloseum, może Zamek Anioła.
W samym Rzymie polecam np. wejść na kopułę św. Piotra, Muzea Watykańskie (bilety można kupić przez internet), spacer uliczkami Zatybrza (można trafić na bardzo dobre trattorie), bazyliki Santa Maria Maggiore, św. Jana na Lateranie ewentualnie św. Paweł za Murami. Oczywiście piazza Navona.
Na Ostię wystarczy pół dnia, chyba, że chcecie powłóczyć się po miasteczku i coś zjeść to w takim razie jeden dzień.
Początek niedzieli można poświęcić na krótki spacer.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: morze + Rzym
#26 PostWysłany: 25 Lis 2015 10:37 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Ostia zimą? Zobaczyć morze to starczy i godzin.


Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Sty 2018 06:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Odświeżam wątek. O co chodzi z płatnymi plażami w Ostii? Byłem tam już parę dobrych lat temu i generalnie pierwsze wrażenie jest takie, że ciężko się w ogóle na plażę dostać przez te (według mnie skandaliczne - ale dla Włochów normalne) wygrodzenia prywatnych plaż. Plaże te mają nie tylko płatne leżaki, parasolki ale sam wstęp na nie jest płatny.
Z drugiej strony jest parę nielicznych plaż darmowych o szerokości 100-200 metrów.
I teraz pytanie które pewnie Włocha by rozbawiło ale na które odpowiedzi autentycznie nie znam:
co dzieje się, jeśli wejdę sobie za darmo gdzieś na plażę i postanowię iść daleko wzdłuż wybrzeża - aby minąć plaże płatne i wyjść kolejną bezpłatną?
Czy plażowa paranoja zaszła tak daleko, że ktoś może zawołać sobie zapłatę, bo przeszedłem/zatrzymałem się/nie daj Boże rozłożyłem kocyk na 10 minut na jego plaży?
Ja w Ostii bywam w kwietniu więc nie jest to sezon - dlatego wszedłem przez jakiś zamknięty klub, gdzie nawet nie wiedziałem czy samo wejście już jest płatne, ale chciałbym wiedzieć co i jak by nie zostać zaatakowanym za chodzenie po plaży na tzw. krzywy ryj tylko dlatego, że nie wiedziałem, że jak wchodzę na plażę darmową to nie wolno mi przekroczyć granicy plaż płatnych :shock: A chciałbym w spokoju pospacerować, głupie kluby, ich drinki, leżaki, średnio mnie interesują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group