Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#361 PostWysłany: 02 Sty 2015 17:36 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Ja polecam czterogwiazdowy Hotel Sunrise! Rezerwowałem przez serwis AMOMA.COM z polecenia koleżanki (kompatybilny z TRIVAGO).

Za nocleg zapłaciłem 1174 zł/ 3 os./ 4 noce, czyli poniżej 100 zł/os/dobę ze śniadaniem, które naprawdę było konkretne- jajecznica, bekon, kawa z ekspressu, wędlina, ser, mleko, płatki itp., naprawdę za taką cenę nie spodziewałem się, że będzie można tak się rano najeść :)

Do tego miejsca jedzie się autobusem z Placu Weneckiego ok 25 min (numer 60) albo z Termini (autobus 80), w tygodniu autobusy jeżdżą praktycznie co parę minut.

No i restauracja, która znajduje się na przeciwko hotelu... Fenomenalna pizzeria, z różnymi daniami, z profesjonalną obsługą, przepysznymi daniami i polską.. kelnerką :) Naprawdę świetnie tam się bawiliśmy! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#362 PostWysłany: 02 Sty 2015 19:12 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 30
Loty: 83
Kilometry: 108 665
Byliśmy w dwie osoby w maju 2014 w DOMU POLSKIM JANA PAWŁA II VIA CASSIA 1200, RZYM.
Polecam.
Dom jest właściwie muzeum Jana Pawła II, wszędzie eksponaty upamiętniające pontyfikat, atmosfera religijna.
Płaciliśmy 22 euro od osoby za dobę.
Pokoje duże wygodne z umywalką. Prysznice i toalety na korytarzu tuż obok.
Mieliśmy pokój piątym piętrze obok tarasu, na którym można było nawet całą noc spędzić.
Obsługa i kontakt w języku polskim.
Wykupiliśmy śniadania (3 euro) i obiadokolacje (12 euro).
Można było się żywić we własnym zakresie.
Była kuchnia i jadalnia do dyspozycji osób, które chciały same przyrządzać posiłki.

Dom znajduje się 15 km od centrum w polnocno-zachodniej czesci Rzymu.
Dojazd wygodny kolejka FM3 co 15 minut. Stacja GIUSTINIANA
Dojazd do Watykanu trwa 20 minut.
Do stacji jest 10 minut pieszo lub 3 przystanki autobusem sprzed Domu.

Proponowali odbiór z lotniska Campino za 30 euro. My korzystaliśmy z metra i kolejki FM3 (wyszło taniej).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#363 PostWysłany: 05 Sty 2015 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Szukam noclegu w Rzymie na 2-3 noce między połową marca a połową kwietnia. Porównuję ceny hoteli na ostatni weekend stycznia i ostatni weekend marca. Niektóre z nich są w marcu 2 razy droższe:/ To ogólna tendencja, że w styczniu są takie tanie (poza sezonem) czy jest jeszcze szansa, że potanieją na marzec?
Ktoś może obserwował ceny w dłuższej perspektywie albo ogólnie wie jak się mogą kształtować w zależności od miesiąca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#364 PostWysłany: 05 Sty 2015 21:09 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Hmm, może dlatego, że ostatni tydzień marca to Wielki Tydzień...

W styczniu i lutym są najtańsze ceny noclegów i można wtedy zapłacić nawet o połowę mniej niż w tzw. wysokim sezonie.
Natomiast okolice świąt Wielkanocnych są zawsze wysokim sezonem, tak się złożyło, że w tym roku święta przypadają na przełom marca i kwietnia.
Nie liczyłabym na to, że ceny w marcu/kwietniu spadną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#365 PostWysłany: 05 Sty 2015 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Święta są dokładnie 5-6 kwietnia, a patrzyłam na weekend 27-29 marca. Nie wiem czy to już można traktować jak ceny świąteczne. W same święta jest jeszcze drożej, a w weekend przed i weekend po świętach są raczej takie ceny jak ogólnie w tym okresie. Na połowę marca też raczej nie ma co liczyć, że może być taniej...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#366 PostWysłany: 05 Sty 2015 21:24 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
29 marca jest Niedziela Palmowa. To również okazja dla wielu osób po to, aby wybrać się do Rzymu.
Dla miejsc noclegowych to najwyższy sezon, na którym mogą najwięcej zarobić.
Szansa na to, że przyjadą turyści jest bardzo wysoka, więc nie mają po co obniżać cen, aby ich przyciągnąć (tak jak np. pod koniec stycznia czy w lutym).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#367 PostWysłany: 18 Sty 2015 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 380
niebieski
Szukam noclegów ze śniadaniem od 7sierpnia do 15sierpnia w miarę dobrej lokalizacji dla 3 osób w jednym pokoju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#368 PostWysłany: 18 Sty 2015 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Znacie jakieś pensjonaty/hotele prowadzone przez Polaków?
Na poprzedniej stronie była mowa o pensjonacie Edyta, szukam jeszcze innych namiarów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#369 PostWysłany: 11 Lut 2015 23:28 

Rejestracja: 04 Maj 2013
Posty: 79
warsawghoster napisał(a):
Ja polecam czterogwiazdowy Hotel Sunrise! Rezerwowałem przez serwis AMOMA.COM z polecenia koleżanki (kompatybilny z TRIVAGO).

Za nocleg zapłaciłem 1174 zł/ 3 os./ 4 noce, czyli poniżej 100 zł/os/dobę ze śniadaniem, które naprawdę było konkretne- jajecznica, bekon, kawa z ekspressu, wędlina, ser, mleko, płatki itp., naprawdę za taką cenę nie spodziewałem się, że będzie można tak się rano najeść :)

Do tego miejsca jedzie się autobusem z Placu Weneckiego ok 25 min (numer 60) albo z Termini (autobus 80), w tygodniu autobusy jeżdżą praktycznie co parę minut.

No i restauracja, która znajduje się na przeciwko hotelu... Fenomenalna pizzeria, z różnymi daniami, z profesjonalną obsługą, przepysznymi daniami i polską.. kelnerką :) Naprawdę świetnie tam się bawiliśmy! :)


A jak jest z podatkiem miejskim w tym hotelu? Bo znalazłem go na opisanym przez Ciebie portalu ale mam w opisie informacje że za 3 noce dla 2 osób wymagana jest dopłata około 151 zł podatku miejskiego . Faktycznie pobierają to przy zameldowaniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#370 PostWysłany: 12 Lut 2015 09:06 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
Tak, przy zameldowaniu pobierają podatek miejski, cytat z ich strony: "A tax is imposed by the city: EUR 6 per person, per night, up to 10 nights. This tax does not apply to children under 10 years of age". 6 euro za osobę za noc, czyli podatek wyniesie 36 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#371 PostWysłany: 12 Lut 2015 10:08 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Dodam, iż podatki zostały poniesione we wrzesniu ubiegłego roku i wynoszą za os/noc:

Hotels
1,2-Star Hotels 3 Euros
3-Star Hotels 4 Euros
4-Star Hotels 6 Euros
5-Star Hotels 7 Euros

Bed and breakfasts,
Rented Rooms, 3.5 Euros
Holiday Homes
and Holiday Apartments

Farmhouse Accommodation 4 Euros
and Residences

Podatek jest liczony do 10 dni pobytu. Przyznam, iz jest to dosyć dotkliwy podatek, którego miałem okazję uświadczyć w styczniu....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#372 PostWysłany: 13 Lut 2015 16:34 

Rejestracja: 04 Maj 2013
Posty: 79
A w okolicach portu lotniczego Ciampino też sobie liczą ten podatek? Czy Ciampino to osobne miasteczko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#373 PostWysłany: 13 Lut 2015 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
W październiku ode mnie żadnego podatku nie pobierano (Centarl Station Inn)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#374 PostWysłany: 13 Lut 2015 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Może to miejsce nie jest najtańsze ale klimat, położenie czy przede wszystkim bardzo życzliwa obsługa każą mi polecić Vatican City House Inn z czystą przyjemnością.

Link https://www.booking.com/hotel/it/anasta ... e49;dcid=2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#375 PostWysłany: 18 Lut 2015 12:47 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
Poszukuję jakiegoś sensownego, taniego noclegu, blisko linii metra. Termin 18-21 kwietnia. Dla 2 osób.
Nie znając Rzymu trudno mi się odnaleźć w gąszczu ofert. Przeszukałem wszystkie mi znane wyszukiwarki, niemniej użytkownicy fly4free zawsze mnie zadziwiają także może ktoś czymś fajnym poratuje ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#376 PostWysłany: 21 Lut 2015 12:54 

Rejestracja: 13 Maj 2014
Posty: 5
ja polecam tanie noclegi, pokoje w centrum i blisko metra z tej strony:
https://www.facebook.com/pages/ROME-RZY ... 6174708268
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#377 PostWysłany: 04 Mar 2015 01:37 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Ja polecam Locanda Del Manzoni, 3*. Noclegi na przełomie lutego i marca, pokój 3 osobowy kosztował ok. 250 PLN za noc, plus 4 EUR podatku od osoby. I naprawdę przestronny, zero zastrzeżeń do czystości.
Bardzo dobra lokalizacja - 200m od metra Manzoni linia A czyli łatwy dojazd z Ciampino. Ta linia zapewnia też bezpośredni dojazd do większości atrakcji, w tym w okolice Watykanu.
Poza tym 15-20min spaceru do Koloseum. Spokojna okolica.

Śniadania dość jednolite ale wg mnie niezłe. Na pewno dużo ciekawsze niż zdecydowana większość hoteli poniżej 4 gwiazdek.

Rezerwowałem przez booking.com
Przy standardowej stawce płatność dopiero w hotelu czyli możliwa darmowa anulacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#378 PostWysłany: 05 Mar 2015 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 809
niebieski
Ja od siebie mogę polecić: http://www.booking.com/hotel/it/bbkingsquare.pl.html, jakieś 15/20 min od koloseum, bezpieczna okolica.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#379 PostWysłany: 05 Mar 2015 12:21 

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 5
Przy Termini jest mnostwo tanich noclegów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#380 PostWysłany: 05 Mar 2015 13:21 

Rejestracja: 20 Wrz 2013
Posty: 251
Loty: 78
Kilometry: 81 435
niebieski
Blisko Termini polecam:

>A Casa Nostra Guest House<

za 2 doby pokój 3os. wyszło 320 PLN. Czysto, sprzątają, dostępna kuchnia. Bardzo sympatyczny właściciel i pracownicy. Skromne śniadanie tj. słodkie bułki, sok i pyszna kawa.
Polecam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
thelittlelol lubi ten post.
thelittlelol uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group