Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#81 PostWysłany: 17 Gru 2014 16:05 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
ktoś mi odpowie na resztę pytań? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#82 PostWysłany: 25 Gru 2014 19:25 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Kupując bilety ulgowe na Muzea Watykańskie online (te za 8 euro), wejdę do muzeów na podstawie legitymacji studenckiej z Polski oraz legitymacji szkolnej (15-latki)? Ktoś miał podobne doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#83 PostWysłany: 01 Sty 2015 23:50 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 120
warsawghoster napisał(a):
Witam, mam dwa pytanie

Chciałbym zwiedzić Koloseum, z Palatynem i Forum Romanum, Muzea Watykańskie oraz Zamek Anioła. W jaki sposób najkorzystniej kupić bilety na te atrakcje? Ile za nie zapłacę?
Dodam, że jestem studentem poniżej 24 roku życia (jakieś zniżki?), ale lecę także z młodszą siostrą (16 lat)? a może opłaca się wtedy wziąć Rome Pass za 36 euro (są zniżki studenckie/uczniowskie?)?


Byłem w podobnej sytuacji i wszystkie bilety kupowałem osobno przez internet (zawsze była jakaś dopłata, ale przynajmniej w żadnej kolejce nie stałem). Z tego co pamiętam wyszło taniej już licząc z biletami na komunikację miejską niż kupując Rome Pass. Przy okazji polecam nocne zwiedzanie zamku św. Anioła.

warsawghoster napisał(a):
Kupując bilety ulgowe na Muzea Watykańskie online (te za 8 euro), wejdę do muzeów na podstawie legitymacji studenckiej z Polski oraz legitymacji szkolnej (15-latki)? Ktoś miał podobne doświadczenia?


Legitymacja szkolna przeszła, natomiast ja miałem ISIC więc nie wiem czy studenckie polskie honorują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#84 PostWysłany: 02 Sty 2015 17:45 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Jeśli chodzi o mnie....
Nie polecam Roma Pass. Mieszkałem bardzo daleko od centrum (25 min jazdy autobusem na Pl. Wenecki), płaciłem dziennie 3 euro za komunikację miejską i to dużo bardziej opłaciło mi się, niż Roma Pass, bo wolałem chodzić na nogach niż jeździć. Rzym to miasto które trzeba zwiedzić na piechotę, na każdym kroku piękne fontanny, rzeźby, płaskorzeźby itp.!

Najbardziej polecam Muzea Kapitolskie! Fenomenalne doświadczenie! Za dwoje studentów i 15-latkę zapłaciłem 28 euro (nie wiem jak oni to liczą).

W drugiej kolejności, Łaźnie Karakali, 20 min spacerkiem od Forum Romanum. Tam za wejścia dla studentów po 3 euro, a dzieci poniżej 18roku życia chyba za darmo (zapłaciłem za naszą trójkę 6 euro).

Byłem także w muzeum figur woskowych (Museo Delle Cere) przy , ale tam musieliśmy zapłacić po 7 euro (studenci) i 9 euro (uczennica), a to dosłownie 20 minut zwiedzania, i niestety daleko temu muzeum do poziomu Madame Tussaud, znane z Londynu czy Wiednia.

Aha, i żeby było jasne - w trzech miejscach uznali mi POLSKIE legitymacje studenckie (nie miałem żadnych EURO26 ani ISIC).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#85 PostWysłany: 02 Sty 2015 18:27 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Wyczytałem na stronie http://www.romapass.it/doc/NormativeENG.pdf , że bezpłatne wstępy (po odebraniu darmowgo biletu) przysługują m.in. przewodnikom turystycznym z krajów UE.
Czy ktoś przerabiał jak to funkcjonuje w praktyce? Mam ważne uprawnienia przewodnickie na Beskidy i jeśli by była taka mozliwość to z chęcią bym wydał Euro na inne przyjemności:)

Jak wygląda sprawa ze zniżkami dla nauczycieli? Czy polskie legitymacje są honorowane?

Wybieram się do Rzymu w drugiej połowie lutego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#86 PostWysłany: 03 Sty 2015 01:23 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
kow napisał(a):
Wyczytałem na stronie http://www.romapass.it/doc/NormativeENG.pdf , że bezpłatne wstępy (po odebraniu darmowgo biletu) przysługują m.in. przewodnikom turystycznym z krajów UE.
Czy ktoś przerabiał jak to funkcjonuje w praktyce? Mam ważne uprawnienia przewodnickie na Beskidy i jeśli by była taka mozliwość to z chęcią bym wydał Euro na inne przyjemności:)

Jak wygląda sprawa ze zniżkami dla nauczycieli? Czy polskie legitymacje są honorowane?

Wybieram się do Rzymu w drugiej połowie lutego.



Raczej tak, przynajmniej na stronie Muzeów Watykańskich o tym piszą:

Reduced price tickets (just for European Union citizens)
- Between the ages of 18 and 25 (the person has to be under the age of 25. If the person is 25 or older a full price ticket is required)
- School teachers (must have a document or ID that identifies them as teacher employed as a full time teacher)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#87 PostWysłany: 03 Sty 2015 04:26 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Honorują legitymację polskie dla nauczycieli, inaczej trzeba się kłócić.;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#88 PostWysłany: 03 Sty 2015 14:53 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 120
Nie jestem przekonany czy było wspominane w tym temacie, ale zachęcam do odwiedzin Ogrodów Watykańskich, naprawdę robią wrażenie. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem, można zobaczyć Watykan od środka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#89 PostWysłany: 22 Sty 2015 23:28 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 74
Loty: 55
Kilometry: 66 321
W wątku została podana możliwość zwiedzania państwowych muzeów w Rzymie w każdą ostatnią niedzielę miesiąca a zdaje się od jakiegoś czasu jest to pierwsza niedziela miesiąca. Taką informację znajdziecie np tu: http://www.coopculture.it/en/the-colosseum.cfm. Może się komuś przyda taka informacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#90 PostWysłany: 23 Sty 2015 00:53 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
W ostatnią niedzielę miesiąca jest wolny wstęp nie do muzeów państwowych, a watykańskich. Natomiast to prawda, od lipca zeszłego roku jest wolny wstęp do państwowych muzeów i obiektów archeologicznych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marianna777 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#91 PostWysłany: 23 Sty 2015 00:59 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 16
O Rzymie mówi się często, że jest miastem muzeów. Tymczasem cała stolica wydaje się jednym wielkim muzeum pod gołym niebem. Nigdzie na świecie tyle zabytków i dzieł sztuki nie skupia się na tak małej przestrzeni. Polecam Crypta Balbi (wt.-nd. 9.00-19.30 wstęp płatny). W otoczeniu łączącym osiągnięcia najnowocześniejszej techniki z efektownymi ruinami przedstawiono dzieje społeczeństwa rzymskiego.
_________________
Podróże kształcą :) Kolejny cel - Japonia <3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#92 PostWysłany: 23 Sty 2015 07:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
kredka napisał(a):
Natomiast to prawda, od lipca zeszłego roku jest wolny wstęp do państwowych muzeów i obiektów archeologicznych w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Czyli jak mam być w Rzymie 27.02-2.03 to się łapię na darmową niedzielę? Super :) Za tydzień Barcelona z free niedzielą a za miesiąc Rzym :twisted:
Trzeba sobie tylko jakieś "skip the line" załatwić :D
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#93 PostWysłany: 23 Sty 2015 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
Martinelli napisał(a):
Czy warto pójść do Galerii Borghese?

Zdecydowanie warto, nie tylko dla zgromadzonej tam kolekcji, lecz także ze względu na same wnętrza.
Polecamy Borghesów wszystkim naszym znajomym, a po powrocie wszyscy zgodnie twierdzą, że to jedno z tych miejsc, które najbardziej ich urzekło.
Przepustowość jest ograniczona do 360 osób jednorazowo, wejście na konkretną godzinę, wizyta maksymalnie 2 godziny.
W miesiącach większego natężenia ruchu turystycznego czyli przez zdecydowaną większość roku można zapomnieć o wstępie z ulicy, dlatego najlepiej kupić bilety online http://www.galleriaborghese.it/prenota-en.htm
Jeśli chcemy wejść na Roma Pass lub jeśli chcemy zwiedzać bezpłatnie w pierwszą niedzielę miesiąca, należy jedynie zarezerwować godzinę wejścia telefonicznie +39 06 32810 i bilety odebrać z tego co pamiętam najpóźniej 15 min przed godziną wejścia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#94 PostWysłany: 28 Sty 2015 13:56 

Rejestracja: 25 Lut 2013
Posty: 30
W ostatnią niedzielę (25 stycznia) skorzystałam z darmowego wejścia do Muzeów Watykańskich. Mimo ogromnie długiej kolejki (niemalże do wejścia na Plac Św. Piotra) szło bardzo sprawnie - staliśmy trochę ponad godzinę. Warto warto warto !!!
_________________
niecierpliwość i ciekawość determinuje moje podróżowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#95 PostWysłany: 28 Sty 2015 15:44 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Również polecam ostatnią niedzielę miesiąca na odwiedzenie muzeów watykańskich. Mimo przerażającej kolejki sprawnie udało się wejść. Jedyny mankament do duża ilość osób w środku...Jednak zbiory rekompensują oczekiwanie...
Góra
 Profil Relacje PM off
INQA lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#96 PostWysłany: 29 Sty 2015 23:44 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Witam :) wybieram się niedługo do Rzymu i mam kilka pytań. Lądujemy w piątek i tak myślę, że koło 18-19 będziemy w hotelu (niedaleko Koloseum). Mam pytanie, jak zagospodarować ten czas? czy coś można wtedy jeszcze zobaczyć poza Koloseum?

Kolejny dzień to sobota i zaplanowałam na ten dzień Watykan i Zamek Anioła :)

Trzeci dzień to niedziela i plan następujący:
1. Koloseum
2. Palatino
3. Usta Prawdy
4. Forum Romanum
5. Kapitol
6. Panteon
7. Fontanna Czterech Rzek
8. Fontanna di Trevi
9. Plac Hiszpański
10. Piazza del Popolo

Co myślicie o takim rozkładzie? Chcemy jak najpełniej wykorzystać czas, wiadomo :) Wchodzimy tylko na Koloseum i Forum Romanum, i wiadomo Muzea Watykańskie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#97 PostWysłany: 30 Sty 2015 00:08 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
fontanna di trevi jest w remoncie
zero wody i masa rusztowan = spokojnie sobie mozesz odpuscic
i podejsc np na piazza navona
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#98 PostWysłany: 30 Sty 2015 09:11 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Tak mysle żeby też usta prawdy odpuscic a iść zobaczyc fontanne na Barberini :) tylko nie wiem jak to czasowo wyjdzie, czy nie za dużo/za mało atrakcji na jeden dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#99 PostWysłany: 30 Sty 2015 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Plan według mnie nie jest bardzo intensywny, tym bardziej, że te wszystkie atrakcje są skupione na dość niewielkim obszarze.
Poniżej do twojej listy dodałem atrkacje, które według mnie warte są rozważenia, a które macie po drodze...

Bazylika św. Jana na Lateranie + Scala Santa (niedaleko Koloseum, a tym samym Waszego noclegu, więc można podejść w któryś dzień)
1. Koloseum
Circo Massimo
Bazylika Santa Sabina (a bardziej widok na miasto z parku obok oraz słynna dziurka od klucza na Awentynie)
3. Usta Prawdy
Po drodze na Kapitol widok na całe Forum Romanum z ul. Via Monte Tarpeo (szczerze bardziej podobało mi się Forum z tego miejsca niż z samego Forum)
5. Kapitol
Ołtarz Ojczyzny
2. Palatino
4. Forum Romanum
Kwirynał (ładny widok na miasto sprzed Pałacu)
8. Fontanna di Trevi
6. Panteon
7. Fontanna Czterech Rzek
9. Plac Hiszpański
Ze szczytu schodów hiszpańskich w kierunku Viale della Trinità dei Monti i Viale Adamo Mickievicz...
...Taras widokowy nad Piazza del Popolo na wzgórzu Pincio (najładniejsze rzymskie zachody Słońca)
10. Piazza del Popolo
I tutaj macie stację metra, z której można wrócić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - Muzea
#100 PostWysłany: 30 Sty 2015 12:14 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 61
Oooooo dzieki piekne :) sprawdzę to sobie na mapie :) a jeśli chodzi o Watykan i Zamek Aniola to nie za mało na jeden dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], maczala1 oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group