Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#181 PostWysłany: 22 Cze 2015 19:56 

Rejestracja: 21 Lip 2013
Posty: 36
Loty: 39
Kilometry: 83 437
Witajcie !
Wybieram się do Rzymu. Przeczytałem we wcześniejszych postach, że możliwe jest wejście do Zamku św. Anioła na nocne zwiedzanie, jednak na stronie, ani w serwisie sprzedającym bilety nie widzę opcji zakupu biletów na taką atrakcję. Czy ktoś kto odbył taką wycieczkę jest mi w stanie powiedzieć, czy istnieje jeszcze taka możliwość, a jeżeli tak to czy można kupić bilety z wyprzedzeniem?

Z góry dzięki za pomoc! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#182 PostWysłany: 23 Cze 2015 08:13 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@kkawa1

wrzuć na tłumacza googla:

http://www.amicidiroma.it/visite-guidat ... ficie.html
Góra
 Profil Relacje PM off
kkawa1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#183 PostWysłany: 25 Cze 2015 09:15 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Darek_2003 napisał(a):
Aa, rzeczywiście :) Przeczytałem tylko drugą opcję "pickup@ticket office", czyli odbiór biletu z kodem przesłanym mailem, a nie zauważyłem "print@home"...

W nawiązaniu do wcześniejszej dyskusji w tym wątku dotyczącej zakupu biletów do Koloseum przez stronę http://www.coopculture.it/en/colosseo-e-shop.cfm znowu mam zonka - chcę kupić bilety i przy podsumowaniu nie mam opcji print@home, jest tylko pickup@ticket office. Chcę zakupić bilety dla 2 osób dorosłych i 1 dziecka (czyli tylko 2€ opłąty rezerwacyjnej) Przy próbie zakupu tylko dla osób dorosłych wyskakuje opcja wydrukowania. Ktoś wie co zrobić?

EDIT: A w sumie nie będę w to wnikał, kupię bilety w kasach przed Forum Romanum :). Proszę o skasowanie tego posta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#184 PostWysłany: 01 Lip 2015 13:09 

Rejestracja: 21 Lip 2013
Posty: 36
Loty: 39
Kilometry: 83 437
Wracając do poprzedniego wątku dostałem informację, że owszem nocne zwiedzanie jest możliwe w środy i niedziele, ale po włosku. Czy wszyscy tak zwiedzali, czy ktoś miał opcję z językiem angielskim ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#185 PostWysłany: 07 Lip 2015 17:17 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Mignął mi właśnie news, że otwarto po remoncie Passetto di Borgo (vel il Passetto), ok. 800-metrowy łącznik pomiędzy Watykanem a Zamkiem św. Anioła. Widoczki i ciekawostki ;-) - https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Passetto_di_Borgo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#186 PostWysłany: 25 Lip 2015 14:57 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
kkawa1 napisał(a):
Wracając do poprzedniego wątku dostałem informację, że owszem nocne zwiedzanie jest możliwe w środy i niedziele, ale po włosku. Czy wszyscy tak zwiedzali, czy ktoś miał opcję z językiem angielskim ?

Ja wlasnie zabookowalam na sobotę po angielsku więc mam nadzieje ze się odbędzie :)
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#187 PostWysłany: 02 Sie 2015 22:52 

Rejestracja: 21 Lip 2015
Posty: 8
Bedziemy w Rzymie 7 dni. Mamy juz kupione bilety do muzeow watykanskich. Bedziemy podrozowac codziennie metrem. Chcialem kupic roma pass i pierwsze wejscie zuzyc na koloseum, a drugie na zamek aniola. Ale poniewaz udostepniono nocne zwiedzanie w zamku aniola, zamierzam sie na nie wybrac- niestety nocnego zwiedzania nie obejmuje karta roma pass. Pytanie brzmi: do jakiego drugiego miejsca wejsc na roma pass?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#188 PostWysłany: 03 Sie 2015 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
m4rc1n05 napisał(a):
Bedziemy w Rzymie 7 dni. Mamy juz kupione bilety do muzeow watykanskich. Bedziemy podrozowac codziennie metrem. Chcialem kupic roma pass i pierwsze wejscie zuzyc na koloseum, a drugie na zamek aniola. Ale poniewaz udostepniono nocne zwiedzanie w zamku aniola, zamierzam sie na nie wybrac- niestety nocnego zwiedzania nie obejmuje karta roma pass. Pytanie brzmi: do jakiego drugiego miejsca wejsc na roma pass?



http://www.romapass.it/?l=en wybór spory, co tam już chcesz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#189 PostWysłany: 03 Sie 2015 13:50 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
Loty: 43
Kilometry: 79 597
Polecam Forum Romanum :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#190 PostWysłany: 03 Sie 2015 22:22 

Rejestracja: 21 Lip 2015
Posty: 8
Na Forum Romanum wchodzi sie na jednym bilecie z Koloseum. Chodzilo mi raczej o opinie, ktore miejsca warto zobaczyc i do ktorego z nich jest najdrozszy bilet- aby wejsc tam na Roma Pass.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#191 PostWysłany: 10 Sie 2015 21:12 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
hej wlasnie wrocilam z Rzymu.
Ponizej zdjecie fontanny di Trevi, niestety w remoncie wiec jak jest malo czasu to nie ma po co tam iść.

Wszędzie byly spore kolejki więc naprawdę warto kupić bilet online. A jeśli koniecznie ktoś chce na miejscu to zwiedzanie Koloseum i Forum Romanum warto zacząć od forum Romanum - mniejsza kolejka po bilety.

PS: nocne zwiedzanie zamku Anioła bardzo polecam - świetny klimat i możliwość przejścia tajemnym PASSETTO DI BORGO, czyli częściowo ukrytym w Murze Leonińskim korytarzu, łączącym twierdzę z Watykanem.

Załączniki:
11844057_912862818760704_1370889296_n.jpg
11844057_912862818760704_1370889296_n.jpg [ 72.66 KiB | Obejrzany 1252 razy ]
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
lubietenstan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#192 PostWysłany: 03 Wrz 2015 14:30 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Przejrzałem cały wątek ale nie znalazłem zbyt wielu informacji o ROMA ARCHEOLOGIA CARD.
Czy ktoś wie, czy karty te są bezpłatne dla osób powyżej 65 roku życia? W necie na niektórych stronach tak piszą np. tu:
http://www.rome.info/museums/cards/
Nie znalazłem niestety info kto jest wydawcą tych kart i gdzie będą najbardziej aktualne informacje o zniżkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#193 PostWysłany: 04 Wrz 2015 22:52 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 236
Co do powyższego niestety nie pomogę, ale mam pytanie, gdyż nie udało mi się wyszukać zadnej konkretnej informacji.

W Rzymie jest Stadion Olimpijski. Czy ktoś z Was był tam, warto się tam w wolnej chwili wybrać? Jest możliwe w ogóle wejście na ten stadion? :)

Drugie pytanie o wytwórnię filmów Cinecitta - zwiedzanie wystawy + studia jest dość drogie. Może ktoś z Was też był?

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#194 PostWysłany: 04 Wrz 2015 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2337
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
voytek77 napisał(a):
W Rzymie jest Stadion Olimpijski. Czy ktoś z Was był tam, warto się tam w wolnej chwili wybrać? Jest możliwe w ogóle wejście na ten stadion? :)


W internecie jest sporo informacji na temat "Stadio Olimpico Tour" - nie korzystałem bo chciałem zobaczyć stadion podczas meczu ligowego Lazio albo Romy - obojętnie z jakim rywalem - ceny za bilet od 18 Euro. Jest bezpiecznie , bardzo dużo lokalnej policji w koło stadionu, obstawione skrzyżowania tak do 2km od strony centrum Rzymu.

Bilety do kupienia tutaj : http://www.listicket.com/ticketing/acquisto/acquistoStep1/1/33012/LAZIO-vs-UDINESE-Serie-A-TIM-2015-2016#mapViewer

Ja byłem w zeszłym roku - polecam :


Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wicker lubi ten post.
voytek77 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#195 PostWysłany: 22 Wrz 2015 14:48 

Rejestracja: 21 Lut 2015
Posty: 153
m4rc1n05 napisał(a):
Na Forum Romanum wchodzi sie na jednym bilecie z Koloseum. Chodzilo mi raczej o opinie, ktore miejsca warto zobaczyc i do ktorego z nich jest najdrozszy bilet- aby wejsc tam na Roma Pass.



Czy na Forum Romanum przypadkiem wejście nie jest darmowe???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#196 PostWysłany: 22 Wrz 2015 16:17 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 236
Luis Figo napisał(a):
m4rc1n05 napisał(a):
Na Forum Romanum wchodzi sie na jednym bilecie z Koloseum. Chodzilo mi raczej o opinie, ktore miejsca warto zobaczyc i do ktorego z nich jest najdrozszy bilet- aby wejsc tam na Roma Pass.



Czy na Forum Romanum przypadkiem wejście nie jest darmowe???


Nie, Forum Romanum wraz z Koloseum i Palatynem to koszt 12 Euro (ulgowy 7,50) :-) Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#197 PostWysłany: 22 Wrz 2015 16:31 

Rejestracja: 21 Lut 2015
Posty: 153
Dzięki za odp. Kilka lat temu byłem i na 100% weszliśmy za darmo.. Nie pamiętam szczegółów, ale tak było. Jutro jadę znów do Rzymu i widzę, że jednak chyba trzeba będzie zaopatrzyć wycieczkę w bilety..
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#198 PostWysłany: 22 Wrz 2015 16:41 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 236
Luis Figo napisał(a):
Dzięki za odp. Kilka lat temu byłem i na 100% weszliśmy za darmo.. Nie pamiętam szczegółów, ale tak było. Jutro jadę znów do Rzymu i widzę, że jednak chyba trzeba będzie zaopatrzyć wycieczkę w bilety..
Pozdrawiam

Może załapaliście się na coś w stylu pierwszej niedzieli miesiąca (wejścia darmowe - nie wiem, kilka lat temu chyba obowiązywało to w inne dni), albo jakiś światowy dzień kultury (też chyba w zeszłym roku w Rzymie to obowiązywało np.).

A ja mam pytanie z innej beczki

O inne beczki prosze pytać w odpowiednim temacie
// Roku


Ostatnio edytowany przez Abcn 24 Wrz 2015 14:23, edytowano w sumie 2 razy
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.http://www.fly4free.pl/forum/o-meczach-w-rzymie,1497,80547
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#199 PostWysłany: 23 Wrz 2015 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Wstęp do wszystkich rzymskich muzeów państwowych w pierwszą niedzielę miesiąca jest bezpłatny:
http://www.rzym.it/ceny-biletow-wstepu/

W lutym tego roku załapałam się na taką właśnie "wolną" niedzielę i od razu mówię że jakby ktoś był chętny to im wcześniej się wybierze tym lepiej bo kolejki są długie. Parę minut po 8 pod Koloseum ogon był już dość długi a ok. 13 do Zamku św. Anioła stało się prawie godzinę. Wejście na normalne bilety z tym że dostawało się je w kasie... bezplatnie :).

Natomiast jeśli ktoś by chciał się wejść do Muzeów Watykańskich za darmo to jest taka możliwość w ostatnią niedzielę miesiąca:
http://www.rzym.it/watykan/muzea-watykanskie/
Z tego co widzę to 27 września jest Światowy Dzień Turystyki więc też za free.

:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#200 PostWysłany: 23 Wrz 2015 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski
Mi udało się wejsc w 15minut (w sierpniu) 8-) wiedziałem że jest darmowa niedziela więc świadomie skorzystałem.
Był to pierwszy weekend tej akcji ,więc sporo ludzi nie miało o niej pojęcia :) Azjaci pewnie dalej kupuja bilety
Tak naprawdę za wiele na raz i tak nie da się zaliczyc, ale zawsze 10-15 euro do przodu.


ps pozdrawiam moją koleżankę która mając pewnie jedyna okazję w życiu zobaczyc ten obiekt (za free i kolejka na 20 osob) ,wolała posiedziec i czekac pod :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group