Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#141 PostWysłany: 27 Lut 2015 20:17 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Każdemu, kto chce darmowy bilet pewnie tak. Dlaczego by mieli tego nie robić?
Jeśli takie właśnie będzie ograniczenie w tej kwestii, to jeśli myślisz, że wystarczy powiedzieć "ciao, vivo a Roma", aby go dostać, to się mylisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#142 PostWysłany: 28 Lut 2015 19:26 

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 67
Ja w Rzymie wchodziłem do wielu muzeów za darmo, na zaświadczenie po polsku, że jestem studentem historii. Panie w kasach nie były tym za bardzo zainteresowane i dawały mi darmowy bilet :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#143 PostWysłany: 28 Lut 2015 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
przemyslawek111 napisał(a):
Ja w Rzymie wchodziłem do wielu muzeów za darmo, na zaświadczenie po polsku, że jestem studentem historii. Panie w kasach nie były tym za bardzo zainteresowane i dawały mi darmowy bilet :)


A miałeś naprawdę takie zaświadczenie, czy np. taką kartkę jak w Zmiennikach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#144 PostWysłany: 01 Mar 2015 12:31 

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 67
Zaświadczenie było autentyczne. Tylko, że ja jestem studentem historii, a wstęp do większości rzymskich muzeów jest darmowy dla studentów historii sztuki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#145 PostWysłany: 01 Mar 2015 13:43 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Właśnie wróciłem z kilkudniowego pobytu w Rzymie i Watykanie i mogę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami:

1. Ulgi wymienione na stronie http://www.romapass.it/doc/NormativeENG.pdf są respektowane. Osobiście skorzystałem z bezpłatnego wstępu przysługującego przewodnikom turystycznym z UE. Bardzo miłe uczucie omijając kolejkę ludzi do Forum Romanum i pobierając bezpłatny bilet.
Bez problemu też skorzystaliśmy z darmowego wejścia w Muzeach Kapitolińskich i Galerii Borghese (chociaż tu wymagana wcześniejsza rezerwacja telefoniczna - dostaje się numer, który trzeba okazać przy wejściu).
Ale uwaga: musi być legitymacja/identyfikator przewodnika a nie pilota wycieczek.

2. Muzea Watykańskie warto odwiedzić ale moim zdaniem trzeba sobie bilety zarezerwować przez neta. Kosztuje to 4 E więcej (20 zamiast 16 E), ale omija się bardzo długie kolejki. Na pobieżne oglądnięcie Muzeów to i tak trzeba m.in. 3 h. Nam zeszło prawie 5 h i to zwiedzanie selektywne :)

3. Na kopułę Bazyliki Św. Piotra żadnych zniżek (z wyj. dzieci) nie ma:(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#146 PostWysłany: 03 Mar 2015 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 181
Loty: 16
Kilometry: 18 007
Zbanowany
Miałem okazję skorzystać z darmowych wstępów do muzeów w związku z pierwszą niedzielą miesiąca.
Villa Borghese niezbyt oblegana, można ze spokojem obejść i nie czeka się w kolejce do wejścia.
Zamek Świętego Anioła, również wejście bez kolejki. 300 osób na godzinę może się przewinąć z tego co widziałem na rozpisce przy wejściu. Z racji położenia tutaj ludu więcej. Sporo starszych Włochów i grupy japońskich turystów robiących sobie selfie z mewami na szczycie; niezapomniane ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#147 PostWysłany: 03 Mar 2015 01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1759
srebrny
Jak zdecydujecie się na Muzea Watykańskie płatne (poza pierwszą niedzielą miesiąca), to wcześniej nie stójcie w olbrzymiej kolejce do Bazyliki św Piotra (grób Jana Pawła II - drugi w lewej nawie Bazyliki) tylko jak będziecie zwiedzać Muzea Watykańskie to z kaplicy Sykstyńskiej nie kierujcie się jak wszyscy na lewo do wyjścia tylko pewnym krokiem udajcie się do wyjścia po prawej stronie. Wyjście po prawej stronie z kaplicy Sykstyńskiej pozwoli Wam przejść bezpośrednio do Bazyliki Św Piotra bez konieczności stania w olbrzymiej kolejce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#148 PostWysłany: 03 Mar 2015 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 60
cekace napisał(a):
Jak zdecydujecie się na Muzea Watykańskie płatne (poza pierwszą niedzielą miesiąca).


Muzea Watykańskie są bezpłatne w ostatnią niedzielę miesiąca a nie w pierwszą.
W pierwszą bezpłatne są jedynie muzea państwowe (nie mylić z muzeami miejskimi).

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#149 PostWysłany: 03 Mar 2015 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Jakieś 2h temu wróciłem ;) Uwagi na szybko - co do przejścia z Sykstyńskiej do Bazyliki to tak jak pisał powyżej @cekace - podczepiamy się pod jakąś grupkę i pewnym krokiem przechodzimy wyjściem dla grup z przewodnikiem. Przetestowane w poniedziałek :) Solo może być problem bo stoją tam strażnicy. Jak zobaczyliśmy po wyjściu z Bazyliki kolejkę do jej wejścia to się za głowę złapałem :lol: Po drugie, jak ktoś planuje Watykańskie w płatny dzień to rezerwacja online jest bardzo wskazana. My wbiliśmy w kilka sekund a końca kolejki standardowej nie było nawet widać. Po trzecie, jak ktoś zdecyduje się na Watykańskie spontanicznie np. podczas wizyty w Bazylice to niech tam od razu poszuka sprzedaży biletów do Muzeów. Z tego co było powypisywane to są z opcją "skip the line". Po czwarte, jak ktoś planuje Koloseum w bezpłatny dzień to musowo najpierw na Palatyn i tam odebrać sobie bilety łączone. Po 5, były wcześniej wątpliwości czy Kapitolińskie są darmowe w pierwszą niedzielę - widząc kolejkę jaką tam zastaliśmy na 99% pewnie tak ;) Kolejka była taka, że zrezygnowaliśmy tym razem z wizyty. Po 6, Galeria Borghese zdecydowanie warta odwiedzenia, wymagana wcześniejsza rezerwacja online lub w darmowe dni telefoniczna. Zamek Anioła za to lekko rozczarował...
Na razie tyle, jakby co to pytać, relacja na blogu będzie za jakiś czas ale póki co jeszcze nie ogarnąłem relacji ze styczniowo-lutowej Barcelony.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#150 PostWysłany: 04 Mar 2015 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 60
Muzea Kapitolinskie nie są muzeami państwowymi tylko miejskimi! Bezpłatne wejście w pierwszą niedzielę dotyczy tylko muzeów państwowych!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#151 PostWysłany: 07 Mar 2015 11:15 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 74
Loty: 55
Kilometry: 66 321
W zeszłą niedzielę skorzystaliśmy z darmowego wejścia do Koloseum - kolejka (ok. 10 rano) przyprawiała o zawrót głowy i wiła się prawie dookoła obiektu ale ostatecznie do wejścia czekaliśmy "jedynie" 24 minuty - szło bardzo sprawnie i szybko. Polecam przyjść albo wcześnie rano albo niedługo przed ostatnim wejściem - ludzi jakby mniej. Na forum Romanum byliśmy około południa - miał być kamień na kamieniu a był człowiek na człowieku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#152 PostWysłany: 14 Mar 2015 12:15 

Rejestracja: 04 Maj 2013
Posty: 79
Czy na lotnisku Ciampino kupię kartę Roma Pass? W jaki sposób tą kartę aktywować? Może ktoś poradzi z własnego doświadczenia czy taka karta się opłaci. Ma mieszkanie koło Termini. Niby do głównych atrakcji blisko, ale teraz przez trzy dni mojego pobytu zapowiadają deszcze i nie wiem czy inwestować w ten zakup. Chciałbym zobaczyć jednego dnia Koloseum i Muzea Kapitolińskie w ramach wstępu na kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#153 PostWysłany: 14 Mar 2015 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 801
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Podejmij decyzje na miejscu. Ja byłem i dużo chodziłem, czytałem ze da się obejść to miasto, mowa tutaj o głownych atrakcjach. Ja bardzo lubie chodzenie po takich uliczkach, poznawanie zakątków, psychicznie mi to dobrze robi :) Kilka razy metro w jedno strone, a potem na tym bilecie jeszcze wsiadalem do autobusu i kawałek objeżdzalem i potem dalsza częśc drogi z buta, lub w ogóle w drodze powrotnej nie korzystałem z komunikacji miejskiej. Tylko ze ja miałem pogode w styczniu, jakby non stop deszcz paprał to nie było by tak kolorowo. Tez mieszkalem niedaleko termini. W Roma Pass masz te wejscia do muzeów, na forum sporo o tym, w innym temacie chyba, wiec jezeli o mnie chodzi, na miejscu zdecyduj a tu na spokojnie sobie przekalkuluj :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#154 PostWysłany: 31 Mar 2015 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Jakie są oficjalne strony do kupienia online biletów do Zamku Anioła i Ołtarza Ojczyzny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#155 PostWysłany: 01 Kwi 2015 19:25 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Do Zamku Św. Anioła można kupić na stronie http://www.tosc.it/tickets.htm?affiliat ... rid=871820 która jest godna polecenia, bo to sprzedaje oficjalne wejściówki na różne imprezy. Są też inne strony, ale dużo mniej zaufane, które zresztą doliczają sobie wysoką marżę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#156 PostWysłany: 02 Kwi 2015 01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
OK, dzięki za info. A jest jakaś strona z biletami do Ołtarza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#157 PostWysłany: 02 Kwi 2015 07:40 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3289
HON fly4free
Ale co Ty chcesz w tym Ołtarzu zobaczyć?? Wejść do muzeum czy wjechać na górę??
Sam Ołtarz mozesz prawie obejść dookoła za darmo, z tyłu jest piekna Bazylika i schody Aracoeli.
Byłem tydzień temu w Rzymie. Kolejka była tylko do widoku panoramicznego z tyłu z wjazdem windą (może na 20 osób).
Przed zamkiem kolejki nie widziałem również, przechodziłem tamtędy dwa razy (do zamku nie wchodziłem)
Bilety kup sobie na miejscu, do tych dwóch miejsc nie ma praktycznie żadnych kolejek.
Największe jak zawsze do Bazyliki na Watykanie (z pól godziny stania) i do Koloseum (tutaj sugeruję wcześniejszy zakup albo np ROME PASS)
do Forum Romano i Palatynu kolejki nie widziałem wchodziłem od Palatynu, praktycznie nikogo tam nie było, weszliśmy z marszu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#158 PostWysłany: 02 Kwi 2015 12:27 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 270
niebieski
Hej jutro lece na weekend do Rzymu. Czy ktos moze polecic jakas stronke z mozliwościa zakupu biletów do Koloseum i czy ktos ma info ile kosztuje taki bilet na miejscu. W necie znalazłem stronę ogerującą bilet: Colosseum, Palatine Museum and Roman Forum + Colosseum Videoguide w cenie 23 euro. Czy to normalna cena czy posrednik sobie cos dorzuca? Wielkie dzieki za szybkie info!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#159 PostWysłany: 02 Kwi 2015 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Bilety do Koloseum kupisz przy Palatynie (są to bilety łączone Koloseum-Palatyn-Forum Romanum) bez jakichkolwiek kolejek. Nawet w darmową niedzielę tam nie ma ludzi. Jakieś 100-150m od Koloseum ;) Bilet 12€ bodajże, wiek 18-24 7,50€.

http://www.the-colosseum.net/around/visit.htm
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
Justin Credible uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#160 PostWysłany: 02 Kwi 2015 12:41 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 270
niebieski
Wielkie dzieki Tomek. Własnie cos ta cena - 23 euro mi sie wydawała duża. A nie ma możliowsci gdzies online kupic w tej normalnej cenie (mimo wszystko to swięta wielkanocne i trochę sie boje tłumu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group