Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Wrz 2012 11:56 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Mam uprzejmą prośbę do osób znających włoski lub tych, którzy przetestowali w praktyce bilety komunikacji miejskiej w Rzymie, czy bilet trzydniowy BTI (Biglietto Turistico Integrato) kupowany np. w poniedziałek o 14 obowiązuje do:

1. czwartku do 14,
2. czwartku do 24,
3. środy do 24?

Na stronie www.atac.roma.it ważność biletu określona jest jako:

"Valido per 3 giorni dalla data della prima timbratura, ovvero fino alle ore 24.00 del terzo giorno compreso quello della timbratura, e per un numero illimitato di viaggi nel territorio di Roma Capitale."

Tłumacz googlowy mechanicznie tłumaczy to jako: "Ważny przez 3 dni od dnia pierwszego zatwierdzenia, tj. do 24:00 na trzecim włącznie dni stemplowania i podróży nieograniczony na terenie miasta Rzymu." Obstawiałbym ten czwartek do 24, ale nie jestem pewien.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#2 PostWysłany: 25 Wrz 2012 12:00 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
A tak z ciekawości, bo sam niedługo wybieram się do Rzymu, jaki jest koszt takiego biletu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Wrz 2012 12:14 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
miszti napisał(a):
A tak z ciekawości, bo sam niedługo wybieram się do Rzymu, jaki jest koszt takiego biletu?


16,5 euro

poza tym można skorzystać z jednorazowego ważnego przez 100 min. - (BIT Biglietto Integrato a tempo) za 1,5 euro
jednodniowego BIG (Biglietto Integrato Giornaliero) za 6 euro, ale tutaj też nie jestem pewien, czy ważny jest przez 24 h, czy do godz. 24 w dniu skasowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Wrz 2012 12:54 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Grzegorz40 napisał(a):


"Valido per 3 giorni dalla data della prima timbratura, ovvero fino alle ore 24.00 del terzo giorno compreso quello della timbratura, e per un numero illimitato di viaggi nel territorio di Roma Capitale."


Ważny przez 3 dni od daty pierwszego skasowania, czyli do godz. 24:00 trzeciego dnia, włączając w to dzień skasowania na nieograniczoną liczbę podróży na terenie Rzymu.

Czyli ważny do środy do 24:00.

Bilet całodniowy (giornaliero) jest ważny do godz. 24:00 w dniu, w którym go skasowałeś.

Zresztą przy kasowaniu biletu kasownik automatycznie nadpisuje na biletach datę i godzinę upływu ważności, więc nie można się pomylić.
Góra
 Profil Relacje PM off
wicker uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Wrz 2012 13:02 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
kredka napisał(a):
Grzegorz40 napisał(a):


"Valido per 3 giorni dalla data della prima timbratura, ovvero fino alle ore 24.00 del terzo giorno compreso quello della timbratura, e per un numero illimitato di viaggi nel territorio di Roma Capitale."


Ważny przez 3 dni od daty pierwszego skasowania, czyli do godz. 24:00 trzeciego dnia, włączając w to dzień skasowania na nieograniczoną liczbę podróży na terenie Rzymu.

Czyli ważny do środy do 24:00.

Bilet całodniowy (giornaliero) jest ważny do godz. 24:00 w dniu, w którym go skasowałeś.

Zresztą przy kasowaniu biletu kasownik automatycznie nadpisuje na biletach datę i godzinę upływu ważności, więc nie można się pomylić.


Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rozwiałaś wszelkie moje wątpliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#6 PostWysłany: 23 Gru 2012 18:11 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Powtórzę pytanie w tym temacie. Do znawców. Czy całodniowy bilet obejmuje podróż pociągiem z Termini do stacji Campino? Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#7 PostWysłany: 23 Gru 2012 18:41 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Na stronie ATAC jest, że obowiązuje na pociągi w obrębie Rzymu, teraz pytanie jak traktują Ciampino. My jechaliśmy z Torricola to musieliśmy zapłacić po 1 euro każdy za bilet, a konduktor miał nawet obstawę policji (chyba) i w ogóle jakiś niemiły był.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#8 PostWysłany: 23 Gru 2012 19:11 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Otóż to. Raczej jednoznacznie nie udało si.e potwierdzić. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#9 PostWysłany: 26 Gru 2012 03:20 

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 12
Mapa linii kolejowych z zaznaczonymi stacjami końcowymi, na których obowiązuje bilet miejski powinna wyjaśnić niejasności:
http://www.atac.roma.it/files/doc.asp?r=4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#10 PostWysłany: 19 Sty 2013 10:09 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
DarQs napisał(a):
Mapa linii kolejowych z zaznaczonymi stacjami końcowymi, na których obowiązuje bilet miejski powinna wyjaśnić niejasności:
http://www.atac.roma.it/files/doc.asp?r=4

Witam. Czy dobrze rozumiem, jeżeli na mapie znajduje się przystanek który mnie interesuje /Ciampino/ to znajduje się on w strefie w której obowiązuje bilet miejski? Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#11 PostWysłany: 19 Sty 2013 10:26 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 195
Nie, strefa obowiązywania biletu miejskiego kończy się na tej trasie na stacji Capannelle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#12 PostWysłany: 19 Sty 2013 10:56 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
To trochę dziwne. Na bilecie miejskim można dojechać do Lido, które też jest na przedstawionej mapie a nie można do znacznie bliżej położonego Ciampino. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#13 PostWysłany: 19 Sty 2013 12:02 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Pociąg do Ostii nie jest obsługiwany przez kolej (FR), a przez przedsiębiorstwo transportu miejskiego (ATAC). Do Ostii można więc dojechać na normalnym bilecie miejskim i w samej Ostii również jeździć autobusami na tymże bilecie.
Na podanej mapie okrąg obejmuje strefę, w której można jeździć pociągami regionalnymi (FR) na bilecie miejskim. Stacje graniczne są zaznaczone kolorem czerwonym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Mar 2013 14:42 

Rejestracja: 25 Lis 2012
Posty: 4
Witam wybieram się w maju do Rzymu i zamieszkam w hotelu Ciampino zamierzam kupić bilet tygodniowy CIRS, na ile stref muszę wykupić aby objął centrum Rzymu Ostię i Ciampino, czy na dwie strefy to dobry wybór i czy obejmuje także Castel Gandolfo
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Mar 2013 23:39 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
KAND napisał(a):
Witam wybieram się w maju do Rzymu i zamieszkam w hotelu Ciampino zamierzam kupić bilet tygodniowy CIRS, na ile stref muszę wykupić aby objął centrum Rzymu Ostię i Ciampino, czy na dwie strefy to dobry wybór i czy obejmuje także Castel Gandolfo
Pozdrawiam


Tu masz mapkę tych stref:

http://www.atac.roma.it/files/doc.asp?r=1643

Wychodzi na to, że Ciampino i Castel Gandolfo są w strefie B, czyli tak naprawdę w strefie trzeciej, czyli CIRS chyba jednak na trzy strefy trzeba kupić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Kwi 2013 11:43 

Rejestracja: 25 Lis 2012
Posty: 4
Dzieki Grzegorz 40 , z mapki zamieszczonej przez ciebie wynika że Rzym centrum to 2 strefy wcześniej na to nigdzie nie wpadłem więc dla mnie pozostaje kupno biletu na 3 strefy chyba ze mój plan pobytu lepiej dopracuję i zmieszczę sie w bilecie trzydniowym - jeszcze raz dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Kwi 2013 12:22 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
jesli znajdzie się lokum w centrum (najlepiej niedaleko Termini), to bilet 3-dniowy uważam za zbędny, wszystko jest na prawdę bardzo blisko siebie, jedyna trasa jaką pokonałem metrem to w pierwszy dzień, jadąc z lotniska (ze stacji anagnina) pojechaliśmy aż do Watykanu, pieszo wrócilismy do hostelu (można zobaczyć więcej idąc niż jadąc pod ziemią :P) Na drugi dzień obeszliśmy sobie bliższe cele takie jak Kolosseum, fontanna Di Tre i takie tam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Kwi 2013 12:44 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Również uważam, że w Rzymie nie warto wykupywać biletu kilkudniowego. Wszędzie jest blisko, a włóczenie się po uliczkach ma swój klimat. Np. teraz byłem w Paryżu gdzie wykupiłem pakiet 10 biletów i z racji pogody to ciągle tym metrem jeździliśmy i tak nie do końca udało się poczuć klimat miasta. Za to w Rzymie pieszo zwiedzając było cudownie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Kwi 2013 13:44 

Rejestracja: 04 Mar 2013
Posty: 10
Loty: 15
Kilometry: 16 170
Wróciłem z Rzymu 2 dni temu i również zastanawiałem się nad biletem 3-dniowym, jednak jak zobaczyłem cenę, to zrezygnowałem (nie planowałem tam zbyt dużo jeździć). Ogólnie przez trzy dni na metro wydałem 7,5 E (miało być 9E ale raz miła Pani wręczyła mi bilet za darmo). Jeździłem tylko dlatego, że mój hostel był w odległości 11km od głównych atrakcji. Podsumowując polecam chodzenie, bo niektórych miejsc, które były warte do zobaczenia nie umieściłem na swojej mapie, a zobaczyłem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Kwi 2013 14:57 

Rejestracja: 25 Lis 2012
Posty: 4
Dzięki, każda informacja jest przydatna i do wykorzystania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group