Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym
#101 PostWysłany: 03 Wrz 2014 23:51 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
polecam typowa rzymska trattoria z dala od centrum bardzo dobry dojazd koncowa stacja metra A Battistini

http://www.tripadvisor.it/Restaurant_Re ... Lazio.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
yoda lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Rzym
#102 PostWysłany: 11 Wrz 2014 09:02 

Rejestracja: 29 Lis 2010
Posty: 66
No to po kolei:

Pizza Empire, Via Napoli 50 (10 min. od Termini)
Pizzeria dla miejscowych. W środku włoski bałagan. Pizza z menu na bardzo cienkim cieście, z blachy na grubszym. Jedna pizza okrągła 7-8 euro. Słabe wrażenia, nie poszedłbym drugi raz.

Cafe del Papi, Via Vespasiano 15 (5 min. od Watykanu)
Bardzo dobre spaghetti carbonara za 8 euro/porcja. Miejscówka jak każda dla turystów, nic specjalnego, ale spaghetti dobre.

Old Bridge Geleteria (5 min. od Watykanu), Viale dei Bastioni di Michelangelo 5 - lody
Dobre lody, ale w Poznaniu też takie mamy. Z 6 losowych szpatułek najbardziej smakowały orzechowe i pistacjowe. Po prostu dobre lody ręcznie robione. Porcja średnia jest bardzo duża, nie brałbym największej. 3-5 euro jak pamiętam za porcje. Bez kolejek, które za to często widzieliśmy w Galaterii Romanum, 60 Via xx Settembre (ok. 15 minut od Termini) - są bardzo popularni bo kolejki nawet o 21.

Grascdhetta del Mare, Corso del Popolo 38, Anzio (godzina pociągiem Regionale z Termini, 20 minut aby dojść do knajpy)
Już nie Rzym, tylko Anzio, nadmorski kurort. Knajpa słynie z owoców morza. Tylko 1 kelner z 4 mówił po angielsku, ale dał radę. Zamówiłem spaghetti a anchois z "fish mix" jako przekąską i zakąską, żona spaghetti napoli. W mixach dostałem 6 rodzajów ryb w różnych zestawieniach - pieczonych, w oleju i oliwkach itd., różne gatunki ryb. Za obiad na 2 osoby z napojami zapłaciłem 28 euro. Większość stolików zajęta.

La montecarlo, Vicolo Savelli 13 (10 minut od Piazza Navona, 20 minut od Watykanu)
Knajpa zamknięta w poniedziałki.

Antica Taverna, Via di Monte Giordano 12 (10 minut od Piazza Navona, 20 minut od Watykanu)
Na zewnątrz brak miejsc, w środku było ich jeszcze trochę, więc się zmieściliśmy. Zamówiliśmy 1 x bruschetta di pomodoro, 2 x lasagna di roma (z mięsem mielionym w sosie pomidorowym), 2 x tiramisu, wino białe, cappuccino. Za całość zapłaciłem coś ok. 30 euro. Bardzo dobre jedzenie, poszedłbym drugi raz do tej knajpy. Polecam.

Ciao Ristorante, Dworzec Termini
Łosoś gotowany z ziemniakami i sałatą - 10 euro. Knajpa raczej żeby coś szybko zjeść i uciekać z głośnego i śmierdzącego Termini.

W knajpach królują małe, ale dobrze zrobione porcje. Przy ich klimacie nie ma się ochoty "przejadać".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#103 PostWysłany: 11 Wrz 2014 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
Osobiście mogę polecić lokal "Hostaria-pizzeria Dino & Tony" na Via Leone IV.
http://www.dinoetony.it
Jest to niedaleko Watykanu, więc okolica raczej nastawiona na grabież turystów, ale tu jest inaczej. Nie ma turystycznego menu po angielsku wystawionego na zewnątrz, powiem więcej, w ogóle nie ma żadnego menu. Dostaje się do jedzenia to co aktualnie mają. Dla ułatwienia mówią tylko po włosku. Weszliśmy tam zupełnie przypadkiem, nie mając za dużo czasu. Zaproponowano nam najpierw przekąski: przyniesiono kilka rodzajów wędlin w rodzaju prosciutto, parę kawałków pizzy czy foccacia, jakieś ciasto ze szpinakiem itd , oczywiście dzbanek wina. Wszystko było rewelacyjne, do tego obsługujący coś tam cały czas podśpiewywał, podchodził do nas i objaśniał, w pewnym momencie nawet zabrał mojej żonie nóż, pokroił leżące przed nami ciasto na mniejsze kawałki i polecił zjeść je póki gorące. Niestety, czas nas gonił, nie mogliśmy zostać dłużej (do głównego dania) i tu się zaczęło... Prowadzący lokal był niepocieszony, a nawet obrażony, że śmiemy wychodzić przed końcem uczty! Nakrzyczał na nas, próbował wmusić co najmniej deser i w końcu z niesmakiem dał nam rachunek. Właściwie to pisał go przy nas drapiąc się po głowie, na kartce w kratkę wyglądającej jak wyrwana z zeszytu do matematyki od wnuczka . Było trochę teatru...
Ogólne wrażenia: jedzenie rewelacyjne, jak domowe, czystość taka sobie (ceratowe obrusy itp.), atmosfera rodzinna, w pewnym momencie połowa gości śpiewała razem z obsługą jakiś włoski hit, ceny nie najniższe, ale umiarkowane. Za przystawki, które nam (trzy osoby) wystarczyły za główny posiłek i wino zapłaciliśmy o ile dobrze pamiętam coś około 25-30E.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#104 PostWysłany: 22 Wrz 2014 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Pizzeria Da Baffetto
Via del Governo Vecchio, 114
00186 Roma
Trzeba liczyć się z doliczeniem kilku euro jako obsługa. Pizza przepyszna ale obsługa fatalna. Czekałem 1,5h na pizze (był straszny tłok) a jak się przypomniałem to powiedzieli, że o mnie zapomnieli :) Oczywiście do rachunku doliczyli obsługę. Klientela to w 90% turyści.

ale liderem cena i jakość jest ta pizzeria:
Pizzeria la Montecarlo
Vicolo Savelli, 13
Roma
Nigdy nie doliczyli nic do rachunku a raz nawet jak nie mieli wydać to podarowali 2 euro. Sami włosi ją polecają i tam też jedzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#105 PostWysłany: 12 Paź 2014 19:24 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 9
Czy ktoś się orientuje, jak wygląda godziny otwarcia knajpek / restauracji we Włoszech, konkretniej w Rzymie w dni wolne od pracy / Święta, konkretnie mam na myśli 25-26 grudnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#106 PostWysłany: 12 Paź 2014 23:10 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Trudno powiedzieć, to wszystko zależy od konkretnego lokalu. Jeśli chodzi ci o konkretną knajpkę, to lepiej przedzwonić i się zapytać. 26 grudnia nie powinno być raczej problemu, bo również większość sklepów jest wtedy otwarta w centrum.
25 grudnia otwarte są restauracje, które organizują świąteczny obiad. Najczęściej trzeba go zarezerwować. Poza tym na pewno znajdzie się jakaś otwarta knajpka dla turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#107 PostWysłany: 24 Lis 2014 07:01 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
jocenty napisał(a):
ale liderem cena i jakość jest ta pizzeria:
Pizzeria la Montecarlo
Vicolo Savelli, 13
Roma
Nigdy nie doliczyli nic do rachunku a raz nawet jak nie mieli wydać to podarowali 2 euro. Sami włosi ją polecają i tam też jedzą.


Byłem tam teraz w sobotę i z ręką na sercu mogę polecić tą restaurację.
Przykładowe ceny:

Margarita - 5 EUR
Capriciosa - 8 EUR
4 Formaggi - 8 EUR
Duże piwo 0.5 (Peroni Nastro Azzurro) - 4 EUR
Wino (karafka) - 0.5L / 5 EUR, 1L - 10 EUR
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#108 PostWysłany: 26 Lis 2014 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
Czy ktoś może poleci jakąś dobrą, niedrogą knajpę - najlepiej blisko centrum - dla osób niejedzących mąki? Pizza i pasta u mnie odpadają, ale risotto jak najbardziej wchodzi w grę, mięso czy ryby też. Dobrą i drogą sama już ostatnio znalazłam, jak byłam przejazdem w Rzymie;) Widzę, że w temacie wszyscy skupiają się na pizzach i makaronach, co jest oczywiście w przypadku Włoch dość logiczne, ale może ktoś próbował czegoś innego i był zadowolony?
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#109 PostWysłany: 26 Lis 2014 17:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Ja mogę Ci polecić indyjską restaurację (bar) gdzie było dużo ryżu, warzyw i mięsa i ryb, a wszystko było bardzo smaczne i niedrogie. Niedaleko dworca kolejowego Termini, idąc od Colosseum.
https://www.google.pl/maps/place/Kabir+ ... 76b1?hl=pl
Wiem, że to nie włoska kuchnia, ale spełnia Twoje oczekiwania.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
ulasko_88 lubi ten post.
ulasko_88 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym
#110 PostWysłany: 02 Gru 2014 16:19 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 179
A może bez konkretnego adresu odwiedź Trastevere [Zatybrze]. Masz tam duuuże nagromadzenie różnej maści knajpek, jestem pewien,że nie będzie trudno o jakieś dobre risotto.
Góra
 Profil Relacje PM off
ulasko_88 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym
#111 PostWysłany: 02 Gru 2014 21:04 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Ja tydzień temu kolejny raz jadłem w Carlo Manto na Zatybrzu i kolejny raz mogę powiedzieć, że jedzenie bardzo dobre, tanie i szybko podane. Polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#112 PostWysłany: 02 Gru 2014 21:32 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Oj, a ja na Carlo Menta muszę ponarzekać. Znam od wielu lat i kiedyś faktycznie można było tam dobrze i tanio zjeść.
Teraz zostawiłabym tylko "tanio" (w miarę).
Niestety, jakość się bardzo pogorszyła, po prostu idą na ilość, bo wiedzą, że ceny mają konkurencyjne, a turyści i tak przyjdą. Najbardziej mnie rozśmieszyło ostatnio pojawienie się w menu turystycznym PARÓWKI Z FRYTKAMI jako drugie danie!!!!
To już nie jest to, co kiedyś. Rozgotowana lasagna, coraz mniejsze porcje, mrożone jedzenie, które jest podgrzewane, fatalna obsługa (ale to od zawsze akurat) i bardzo mało miejsca. Ostatnio byłam świadkiem jak przynieśli jednemu Hiszpanowi piwo w kuflu bez piany... szczerze mówiąc wyglądało to tak, jakby mu to nalali z resztek, które zostały po innych. Sam zainteresowany ledwo umoczył usta i wykrzywił się, powiedział, że ciepłe !!! i kazał sobie je wymienić.
Naprawdę bardzo lubiłam to miejsce kiedyś, często chodziłam tam świętować różne okazje, ale po ostatnim obiedzie stwierdziliśmy, że jednak już nigdy więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
IT-CA uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym
#113 PostWysłany: 14 Gru 2014 19:22 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
W Carlo Menta dobry jest makaron o tej samej nazwie. Za to mięso jest bardzo kiepskie.:(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#114 PostWysłany: 17 Gru 2014 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
No to po kolei, przetestowane w ostatni weekend ;):

1. Pasticceria Dolce Maniera - wysiadając z Ottaviano należy się kierować w przeciwną stronę niż do Watykanu. Rogaliki z białą czekoladą za 0,50 - przepyszne
2. Frigidarium - zapłaciłam 7 eur za 2 spore lody z bitą śmietaną - wyśmienite, zwłaszcza smak Fondant, relacja cena/jakość - rewelacja
3. Capitan Cono - tutaj za 2 lody zapłaciłam 12 eur, chyba była to największa porcja, IMHO nie do przejedzenia ;) Bardziej chyba polecam Frigidarium (mam wrażenie że tam miałam niewiele mniejsze objętościowo lody, a 2 x tańsze), aczkolwiek tutaj lody o smaku owoców leśnych były najlepsze jakie jadłam w życiu
4. Pompi - kupiłam tiramisu, rzeczywiście pyszne, kosztowało jak dobrze pamiętam 3,50 Eur, ale jedno pudełeczko spokojnie wystarczy na 2 osoby, w przeciwnym razie można się zasłodzić ;)

5. Pomodoro e mozzarella - potwierdzam słowa poprzednika, okolica nieciekawa :) o 20 znajdowało się tam może 5 osob, w ciągu godziny sala zapełniła się lokalsami. Wzięłam pizza menu na 2 osoby (można) - i to spokojnie wystarczyło. Było 5 przystawek (zapiekana kulka z ryżu z sosem pomidorowym, zapiekane coś z ziemniaków, plasterek szynki parmeńskiej z rukolą, szynka parmeńska z mozzarellą, bruschetta), następnie pizza (do wybory chyba 30), potem deser - kilka do wyboru, no i napój. Wzięłam mus czekoladowy - genialny. Obsługa bardzo sprawna, na pewno tu wrócę następnym razem.
6. Serafini alla pace - próbowałam lasagne i bolognese - pyszne. Zestaw kosztował 10 Eur (lasagne, bruschetta, napój), podobne ceny makaronów były w niedalekim Montecarlo, ale niestety zabrakło mi dnia żeby je odwiedzić :D
7. Primocafe - miałam problem żeby odnaleźć, w końcu ktoś mnie pokierował na Campo dei Fiori do Primocafe. NIE POLECAM!! Zapłaciłam 15 eur za 1 piwo, i 2 x bruschetta (bruschetta to jedna jedyna grzanka ;))
8. Forno campo dei fiori - pyszna pizza ze startą cukinią. BTW, czy to ja mam takie szczęście, czy też zimna pizza na wagę to standard? Za 2 kawałki zapłaciłam chyba 6,5 Eur.
9. Bazar w sobotę przy via Teodoro - niedaleko Circo Massimo, łatwo trafić. Sporo lokalnych specjałów (dżemy, oliwy itd) ale mało rzeczy dostępnych na gotowo od razu do zjedzenia ;) W sumie znalazłam tam tylko jedną taką rzecz - kanapkę z pieczoną wieprzowiną za 3 Eur (przepyszna). Taką samą wieprzowinę kupiłam w SMA (leżał tam cały pieczony prosiak i Pani odkrajała ile się chciało).

Ktoś tu wrzucał mapkę marketu SMA obok via Cavour - ja w tym miejscu sklepu nie stwierdziłam, znalazłam go dokładnie w odbiciu lustrzanym sklepu zaznaczonego na mapce względem Via Cavour. Duży wybór makaronów, win, itd.

A na koniec dodam że używałam aplikacji OsmAnd - spisała się rewelacyjnie także polecam!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym
#115 PostWysłany: 17 Gru 2014 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Odwiedziłem Carlo Menta wczoraj, rzeczywiście, ceny konkurencyjne: pizza 2-6 €, menu turistico 10€ (lunch) lub 13€ (kolacja), jakość jedzenia 4/6.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#116 PostWysłany: 30 Gru 2014 17:29 

Rejestracja: 30 Gru 2014
Posty: 2
Trzeba wszystkiego próbować, po to jedzie się do IT źeby oko i źołądek zadowolić, nie mal wszędzie w Rome moźna dobrze zjeść, faktycznie na Trastevere jest sporo bardzo dobrych, przystępnych cenowo restauracji. Ale nie kierujcie się tym, źe tu za 5 a tam za 7 Euro jedzonko..
Bawcie się chwilą.. :)

Pozdrawiam
IT-CA

_____________________________
Butik Online
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#117 PostWysłany: 30 Gru 2014 18:57 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
gixera napisał(a):
Forno campo dei fiori - pyszna pizza ze startą cukinią. BTW, czy to ja mam takie szczęście, czy też zimna pizza na wagę to standard? Za 2 kawałki zapłaciłam chyba 6,5 Eur.

Zawsze można poprosić o podgrzanie w piecu, właściwie zwykle sprzedawca o to pyta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#118 PostWysłany: 30 Gru 2014 21:29 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
W godzinach obiadowych prawie zawsze jest ciepła. Musieliśmy przychodzić później. Tak jak pisze Kredka, zawsze podgrzewa, jeśli się ich poprosi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#119 PostWysłany: 01 Sty 2015 23:38 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 120
Z własnego doświadczenia polecam

- Osteria Barberini - pyszna włoska kuchnia, kameralna atmosfera, właściciel czasami zagaduje i opowiada o potrawach , lepiej zarezerwować wcześniej stolik,
- Pinsere Roma - jak dla mnie pizza nr 1 we Włoszech,
- Gelateria la Romana - najlepsze lody jakie kiedykolwiek jadłem, menu tylko po włosku, sporo Rzymian tam kupuje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Canon uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym
#120 PostWysłany: 02 Sty 2015 17:52 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Strasznie polecam Wam Hostaria Menenio Agrippa przy via Nomentana (około 25 min jazdy autobusem z Placu Weneckiego).

Mieszkałem w hotelu Sunrise 4* (hotel także polecam, głównie ze względu na cenę- piszę o tym w innej zakładce), a tuż obok znajdowała się restauracja, która otwarta jest zazwyczaj od 19:00. W weekendy warto robić rezerwację, raz udało nam się wejść do knajpki o 21 w sobotę, ale mieliśmy ostatni stolik.
Jedzenie jest przepyszne, ceny przystępne, a restauracja naprawdę ma swój włoski urok. Właściciel bardzo dba o atmosferę. Polecam szczególnie zupę z ciecierzycy i oczywiście makarony oraz pizzę. Można tam zjeść także potrawy rybne oraz mięsne, wybór jest naprawdę duży, a wszystko świeże. Polecam, ponieważ w ciągu 4 dni w Rzymie, byłem tam trzy razy i widziałem, że mnóstwo ludzi tam przychodzi, lokal zapełnia się godzinę po otwarciu.

Dodatkowym plusem jest fakt, iż pracuje tam Polka, taka Blondynka, bardzo sympatyczna dziewczyna, która rzetelnie nam doradzała :)
Ceny? Standardowe, jak w Rzymie: Pizze 7-10 euro, Makarony 7-10 euro, dania mięsne 12-15 euro, Piwo 5euro/średnie, Wino 6 euro, desery: panna cotta, tiramisu - 4-5 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group