Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Kwi 2016 21:24 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Gdzieś to zasłyszałam czy wyczytałam i w pełni się z tym zgadzam :)

Ryga nigdy nie była na mojej liście TOP 10 ale gdzieś tam ją miałam w głowie. Myślałam o jakiejś objazdówce po stolicach nadbałtyckich ale jak to zazwyczaj bywa, plany planami a życie pisze swoje scenariusze. To pierwsza odwiedzona przeze mnie stolica nadbałtycka i być może kolejność będzie miała znaczenie ;)

Opinie są różne tak jak różni są ludzie. Mnie to miasto zauroczyło. Chętnie tam wrócę wiosną/latem/jesienią :)

Pewnie nie każdy ma takie hobby ale ja codziennie odpalam różne wyszukiwarki i sprawdzam sobie loty. Mam nadzieję na zrozumienie na tym forum ;) No i mi wyskoczyła właśnie Ryga w lutym, po jakieś śmiesznej cenie.
Na styczeń i początek marca miałam już kupione loty. Kolejne podróże zaplanowane a urlop nie chce być z gumy. Co zrobić, co zrobić ... ?
Jak nie wiesz co zrobić poradź się przyjaciela :D
- Michu powiedz TAK
- Nie mów, że znowu kupiłaś jakiś bilet
- Nie no, jeszcze nie
- To nie!!!
- No dobra ... (w myślach - to kupię)

Kupiłam, z przesiadkami. Lecąc z powrotem wyczytałam, że to najzimniejszy miesiąc :) Nie było tak źle. Mieliśmy kilka stopni na plusie i słońce :) Kupując bilet wewte miałam nadzieję, że przesiadam się w Oslo :lol: Szukałam długiej przesiadki. Moje nadzieje szybko zostały zweryfikowane, tu na forum :) Przesiadka w Sandefjord :) Płakać nie będziemy. Śniadanie w McD przy minusowej temperaturze też ma swój urok. Hamburger smakował mi jak nigdy dotąd. W sumie nigdy nie jadam hamburgera na śniadanie :)

Dobra miało być o Rydze. Czym mnie zachwyciła? Całokształtem :) Pewne miejsca mają dla mnie klimat i tak jest właśnie z Rygą. Obok Rygi taką chemię poczułam z Edynburgiem, Paryżem czy Pragą. Piękne miasto, po którym można snuć się godzinami :)
Wąskie uliczki
Image

Zaułki
Image

Niebanalna architektura
Image

Do Rygi pojechałam zupełnie nieprzygotowana. Nie miałam nawet żadnego przewodnika. Coś tam czytałam na blogach także jakąś znikomą wiedzę miałam. Doczytałam dopiero po powrocie i wiem, że wiele atrakcji pominęłam. Będzie okazja, żeby wrócić ;)
Historia Rygi jest długa i ciekawa a spacerując czuje się tego ducha przeszłości, Tak wiem, że to banał :) Architektura cieszy oko niemalże na każdym kroku. Piękna starówka wpisana jest na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Właściwie Ryga to dwa światy. Starówka i okolice oraz hale i okolice. Starówka piękna, majestatyczna a przy halach człowiek jakby cofał się w czasie. Tam widać więcej babuszek, tandetny towar na stojakach, wszechobecne nagabywanie a pod ichniejszym 'Pałacem Kultury' doznaliśmy szoku. Pomimo toalety w pobliżu, pewna pani wypięła się na nas :)
Nie wiem może to prawdziwa Ryga. Ja wolę tą moją :D

Na lotnisku lądujemy o czasie. Drzwi zamarzły i musieliśmy chwilę dłużej czekać niż pasażerowie tylnego wyjścia. Co mnie zdziwiło to na lotnisku hala przylotów i odlotów jest wspólna. Z lotniska do hotelu dostajemy się autobusem nr 22. Po wyjściu z terminala, po lewo, jest sklepik Narvesen, w którym można kupić bilet. Bilet można też nabyć w automacie na przystanku, który znajduje za parkingiem, Jak się człowiek dobrze rozejrzy to go zauważy.
W autobusie, na ekranie pokazują się przystanki. Ja miałam wydrukowaną mapę z google maps. Według niej miałam wysiąść na przystanku, jak sobie przetłumaczyłam - Grecinieku iela. Dzisiaj wiem, że to nazwa ulicy. W każdym razie wiedziałam, że muszę wysiąść po przejechaniu mostu, na równoległej ulicy do rzeki. Jak autobus skręcił w głąb miasta to wysiadłam. Taka byłam sprytna. Do hotelu mieliśmy kawałek dalej.
W hotelu zameldowanie bez problemów. Szampan na przywitanie - lubię to! Rzucamy graty, krótka toaleta i idziemy w miasto. Ściemnia się. Jakąś mapę mamy ale z wytyczona trasą, którą mamy w planach na jutro więc szwędamy się tak trochę bez ładu i składu żeby w końcu wylądować w knajpie bo przecież trzeba coś zjeść i się napić :D

Kilka zdjęć z naszego spaceru :)
Nasz hotel znajduje się niedaleko wizytówki Rygi
Image

W tym sklepie robiliśmy zakupy :)
Image

Restauracja
Image

Plac katedralny
Image

Image

Dochodzimy do Parlamentu
Image

Image

Park Bastion Hill
Image

Dochodzimy do Pomnika Wolności
Image

Nie wiem czy to jeszcze przystrojona Ryga świątecznie
Image

Image

Ruszamy szukać tego słynnego pomnika Muzyków z Bremy
Image

Te świecące mordeczki to chyba od tych wszystkich macanych zdjęć :lol:
Image

Image

A to najbardziej pokręcony budynek jaki widziałam :D
Image

Nagroda :D
Image
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 07 Kwi 2016 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Ryga to jedno z moich ulubionych miejsc. Czekam na więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Kwi 2016 20:23 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Rano pobudka. Śniadanie. Znowu szampan :D
Mieszkaliśmy w hotelu https://www.tripadvisor.com/Hotel_Revie ... egion.html
Hotel mogę polecić z czystym sumieniem. Miła i pomocna obsługa. Śniadanie przepyszne, duży wybór aż żal, że jutro mamy wylot o 6:20 i nie będziemy mogli skorzystać :(
Po śniadaniu idziemy do recepcji załatwić sobie transport na lotnisko. Szukałam informacji jak dojechać w nocy ale nic sensownego nie znalazłam. Hotel oferował taki dojazd za 15e więc się długo nie namyślałam :) W rzeczywistości wygląda to tak, że zamawiają dla Ciebie taxi :) Nasz kurs o 4 rano zgodnie z taksometrem wyniósł 12e z groszami ale znacie tą burzę myśli a co jak ... :lol:

Zaopatrzeni w mapę ruszamy 'naszym' szlakiem :D
Na pierwszy ogień Kościół św. Piotra. Jego wysoka wieża jest widoczna niemal z każdego zakątku starówki. Pierwsza wzmianka o nim w kronikach datowana jest na 1209 r. Pierwotnie była to drewniana konstrukcja. Na wieży znajduje się punkt widokowy. Do najwyższej komnaty w najwższej wieży prowadzą wąskie schody i winda :) Wjazd 9e. Przegięcie. Można też za chyba połowę ceny wejść do samego kościoła.
Image

Z wieży panorama Rygi piękna ale mnie brakło słonka. Na wieży byliśmy po południu czyli na końcu naszej wedrówki ;)
Image

Image

Image

Kościół św. Jana
Image

Dom Kotów
Image

Kogut z wieży w skali 1:1 ;)
Image

Z kościoła idziemy na Plac Ratuszowy, na którym to znajduje się Dom Bractwa Czarnogłowych. Dawniej nazywany był Dworem Artusa bo został on wzniesiony z przeznaczeniem na spotkania rycerstwa i bogatych kupców.
Image

Bractwo Czarnogłowych skupiało obrotnych kupców, żyjących w Rydze, a nie posiadających praw mieszczańskich.
Image

Na Placu Ratuszowym znajduje się odrestaurowany ratusz i pomnik Rolanda uważanego za patrona miasta. Zdjęć brak.
Przy Placu znajduje się Muzeum Okupacji Łotwy, 50 lat historii.

Kierujemy się na Plac Katedralny. Po drodze mijamy Muzeum Historii i Nawigacji
Image

rozbawił mnie ten znak :)
Image

Katedrę św. Jakuba
Image

próbujemy nawet wejść ale wchodzimy tylko do przedsionka
Image

Jesteśmy na Placu Katedralnym i jest katedra :D
Historia katedry sięga XIII w., gdy pierwszą, ceglaną konstrukcję, ufundował tu założyciel Rygi – biskup Albert.
Image

siedziba łotewskiego radia
Image

Image

Od placu ciągną się klimatyczne uliczki
w lewo czy w prawo :)
Image

Ulica zamkowa mnie się kojarzy inaczej :D
Image

Po drodze mijamy kilka kościołów:
Kościół św. Zbawiciela
Image

Kościół Matki Boskiej Bolesnej
Image

pomysłowy street art :)
Image

dochodzimy do brzegu Dźwiny gdzie spotykamy Wielkiego Krzysztofa związanego z legendą powstania miasta
Image

jak już tu jesteśmy to podziwiamy jeden z największych mostów podwieszonych w Europie
Image

i budynek biblioteki
Image

Nie możemy nie zauważyć zamku, który stanowi oficjalną rezydencję Prezydenta Republiki Łotewskiej. Z uwagi na swoją reprezentacyjną funkcję zamek tylko w części udostępniony jest do zwiedzania.
Image

Image

Kolejnym punktem na naszej trasie są Trzej Bracia - kompleks trzech kamienic mieszkalnych. Najstarszy budynek mieszkalny zachowany w Rydze pochodzi z XV w i jest cofnięty względem pozostałych dwóch.
Image

Image

znów jesteśmy pod Parlamentem
Image

To jeszcze nie koniec :) teraz udajemy do chyba najstarszej części Rygi pod mury miejskie okalające starówkę.
Mijamy koszary Jakuba
Image

Bramę Szwedzką - jedyna średniowieczna, która przetrwała.
Image

Image

Baszta Prochowa
Image

Image

Ja to lubię sobie zajrzeć w jakieś zakamarki to wchodzę za mury a tam Mordor ;)
Image

Image

Image

Gdzieś czytałam, że uliczka powstała w XIII w.

My zmierzamy teraz pod Pomnik Wolności bo mamy w planie wszystko to co jest za pomnikiem. Tymczasem kawa w MCD i krótki odpoczynek :)
Zegar Laima pokazuje coffee time ;)
Image

Po krótkiej regeneracji idziemy do parku. Krętymi alejkami można wejść na coś w rodzaju tarasu widokowego. Jest piątek. Mijamy pijącą młodzież a gdzieś czytałam, że park to najbardziej romantyczne miejsce w Rydze :)
Image

jak widać zima nie odpuszcza ale mieszkańcom to nie przeszkadza ;)
Image

Image

Pomnik Wolności, symbol niepodległości Łotwy. Im wiecej czytam o symbolice gwiazd tym mam większy mętlik ;)
Image

Sobór Narodzenia Pańskiego wznosi się nieopodal Bulwaru Wolności, w parku Esplanade. Dziś Sobór pięknie prezentuje się z zewnątrz, ale do naszych czasów nie zachowało się jego oryginalne wnętrze. We wnętrzu nie można robić zdjęć musicie mi uwierzyć na słowo, że jest pięknie :) Każdy szczegół dopieszczony a szyby na bieżąco szorowane ;)
Image

Image

Łotewskie Narodowe Muzeum Sztuki
Image

Na przełomie XIX i XX w. ryżanie zachwycili się secesją, łotewska stolica należy dziś do grona najbardziej znanych miast secesyjnych na świecie.
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Nie znam się na tym ale budynki naprawdę piękne :) Potknęłam się wiele razy spacerując z głową zadartą :)
Stary Kościół św. Gertrudy ryska świątynia luterańska
Image

Image

Wracamy, na Plac Liwski, na pielimieni :D
Dom Kotów zbudowany w 1909 roku. Jest głównie znany ze względu na rzeźby dwóch kotów z charakterystycznie wygiętymi grzbietami i uniesionymi ogonami. Drugiego kota nie zauważyłam :lol:
Image

Image

Mała Gilda
Image

Image

Image

Image

Image

Muzycy za dnia
Image

I to co nam się kojarzy z naszym PKiN - Akademia Nauk
Image
_________________
http://ineedatrip.pl/


Ostatnio edytowany przez jekyll 10 Kwi 2016 09:57, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2016 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
W Rydze byłem we wrześniu zeszłego roku. Też urzekło mnie to miasto. Chętnie tam wrócę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2016 20:37 

W Rydze byłem ze 3 lata temu w lutym. Pogodę miałem idealną (błękitne niebo i ciepło). Super miasto, bardzo klimatyczne. Czuje się zainspirowany by wrócić.
Góra
 PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Kwi 2016 20:44 

Z Rygi wróciłem we wtorek. Bardzo ładne miasto, o niebo ciekawsze niż Tallinn. Hotel Old Riga Palace faktycznie dobry, też w nim spałem :) Nawet niezły ten ryski 'szampan'.
Góra
 PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 09 Kwi 2016 21:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
A ja mam odmienne zdanie, dla mnie Ryga to jedna z brzydszych stolic w Europie, dużo bardziej podobało mi się w Tallinie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 09 Kwi 2016 21:36 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Dziękuję za komentarze :D Cieszę się, że jest ktoś zauroczony tym miastem tak jak ja :)
@MacKoz trochę zburzyłeś mój porządek bo myślałam, że do obejrzenia Ryga, Tallin i Wilno :)

Tak już na zakończenie chciałabym napisać, że to chyba najczystsze i najbardziej zadbane miasto jakie udało mi się odwiedzić :)
Czytałam opinie, że jest mega drogo. Jak dla mnie to ceny były normalne, takie jak u nas. Być może miał tu wpływ low season.
Oczywiście LIDO i XXL Pielimieni musowo odwiedziliśmy. Pierogi zapiekane z serem - niebo w gębie :D
Przed wyjazdem wyczytałam też, że to stolica seksu :) Nic takiego nie zauważyłam.
Rygę polecam i na pewno tam wrócę, na dłużej :D

-- 09 Kwi 2016 21:38 --

@klapio to gdzieś Ty się podziewał w tej Europie ;) )
Oczywiście rozumiem, bo nawet napisałam na początku, że opinie są różne :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Kwi 2016 21:50 

Tallinn to w sumie tylko starówka, bo reszta jest zaniedbana. Poszedłem do portu gdzie odpływają szybkie promy do Helsinek... Tragedia! Tak zdewastowanego miejsca dawno nie widziałem. Myślałem, że to własnie Tallinn mnie zauroczy, że Ryga to taki postsowiecki klimat. Oczywiście Tallinn też warto zobaczyć, ale to jest wyprawa na jeden dzień. Nawet bym nie brał tam noclegu.
Powracając do Rygi. Jest drogo, drożej niż w Warszawie. Drugie danie to wydatek 20 Euro :( Mam awersję do knajp typu Lido/ Puzata Chata. Drogo (kawałek łososia 10 euro) i zawsze zimne jedzenie. @jekyll Żałuj że nie pojechałaś na plaże do Jurmali. Bardzo fajne miejsce, nawet zimą.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Kwi 2016 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
@jekyll - a Ryska Secesja ........ świadomie odpuszczone? Jedne z najładniej zachowanych ulic z budynkami. Mi się bardzo podobało.
@MacKoz - Tallin jest super - Pałac Kardiorg, park na obrzeżach. Byłem 4 dni i polecam. Skąd u ciebie taki negatywny odbiór.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Kwi 2016 22:10 

Zawiodłem się na Tallinie. Może za dużo sobie obiecywałem i to dlatego :D Nie spodobało mi się to, że miasto jest zaniedbane. Dużo rozwalających się ruder, jakieś dziury pełne śmieci. W Rydze jak jest jakaś rudera to chociaż ją zakryją płachtą :D
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Kwi 2016 22:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Wielu stolic nie odwiedziłem @jekyll ale tylko w Sofii podobało mi się mniej :P
Dzielnica portowa w Tallinie faktycznie wygląda nieciekawie ale czy w Rydze poza starówką jest ciekawiej? Co do Jurmały to zgadzam się z Tobą @MacKoz tam akurat mi się podobało, bardzo klimatyczne domki letniskowe i ładna plaża :-)
Oczywiście każdemu podoba się co innego, jak ktoś nie był to polecam odwiedzić i wyrobić sobie własne zdanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Kwi 2016 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Anonymous napisał(a):
Zawiodłem się na Tallinie. Może za dużo sobie obiecywałem i to dlatego :D Nie spodobało mi się to, że miasto jest zaniedbane. Dużo rozwalających się ruder, jakieś dziury pełne śmieci. W Rydze jak jest jakaś rudera to chociaż ją zakryją płachtą :D


Nie byłem w porcie. Ale większego brudu raczej nie widziałem, no w niedzielę rano po balangach Finów - ale to norma tam. Szybko posprzątali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Kwi 2016 20:07 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
@MacKoz oczywiście, że żałuję ale nie starczyło czasu :)
@Zibid zazwyczaj ja jestem operatorem aparatu nie mapy, tak wyszło :) Kolejny powód, żeby wrócić :P
@klapio ja też wielu stolic nie odwiedziłam ale najmniej to mi się podobało w Atenach :)
Do Tallina oczywiście się wybiorę :D

I tak na koniec chciałabym jeszcze powiedzieć coś o Sandefjord :) Wiem, że to nie ten wątek ale nie bardzo chcę zakładać nowy wątek dla kilku zdjęć ;)
Na lotnisku TRF jesteśmy 0 7:00 rano. Wyczytałam na forum, że autobus z lotniska na stację jest zgrany z przylotami. Nie zgodze się z tym. Autobus jest skorelowany z odjazdami pociągu. My mamy pociąg jakoś po ósmej i wydaje mi się, że pociągi odjeżdżały co godzinę.
Na lotnisku jest sklep, w którym można kupić bilety więc w bankomacie wypłacamy NOK-i. Niestety, nie możemy kupić biletów. Podobno jakaś awaria.
Autobus jest bezpłatny. Malowniczą trasą dowozi nas na stację. Nie czekamy nawet chyba minuty i podjeżdża pociąg :) W pociągu ledwo zdążyliśmy usiąść a pojawił się konduktor. Bilety kupiliśmy u niego bez problemu. Razem z nami wsiadły jeszcze 4 osoby i wszystkie kupowały bilet chociaż podróż trwa zaledwie kilka minut :)
Sandefjord to nadmorskie miasteczko, które kilkadziesiąt lat temu było stolicą połowu wielorybów. Dziś to raczej nadmorski kurort a w sobotę rano prawie wymarły :) To miasto z historią, która przeplata się z nowoczesnością.
Image

Image

Image

Image

Na rynku pomnik
Image

W drodze do portu pięknie zachowany budynek, w którym mieśeci się informacja turystyczna
Image

Image

Chwilę stoimy jak zaczarowani bo podpłynął prom ze Szwecji i obserwujemy jak 'parkuje' i co się dzieje wokół :)
Image

Image

Image

Przechodzimy obok najsłynniejszej rzeźby w mieście :D
Image

i maszerujemy wokół portu a jest co chodzić :)
Image

Image

Image

Wracamy do miasta, po drodze McD i śniadanie :)
Image

Image

Image

Image

Image

Idziemy szukać punktu widokowego - wzgórza Prestasen i najstarszej dzielnicy Bjergatta :D
Image

Image

Można się zakochać :D
Image

Image

Image

Na wzgórze można wejść po schodach
Image

albo alejką, którą schodzimy, z drugiej strony wzgórza
Image

Widok ze wzgórza
Image

W drodze powrotnej mijamy same kościoły :)
Kościół Jana Chrzciciela, zbudowany w stylu secesyjnym na początku XX w
Image

Po środku cmentarza Kościół Sandar, zbudowany w 1792 r. na ruinach kościoła z XIII w.
Image

Image

Kościół Sandefjord (nie wiem jak to przetłumaczyć). Kościół słynie z doskonałej akustyki i organów :)
Image

I jest stacja :)
Image

Image

Na zewnątrz jest ekran, na którym wyświetlany jest rozkład jazdy pociągów. Wewnątrz poczekalni i na zewnątrz automaty biletowe. Świeci słonko więc zostajemy na zewnątrz. Ławki są metalowe, zimno w tyłek :) Na lotnisko dowozi nas darmowy busik.
Lot o czasie. Przygód żadnych nie było. Na lotnisku TRF, przy przesiadce, polecam udać się na piętro. Krzesła są wygodniejsze :)

The end :)

PS. To moja pierwsza relacja i chciałabym podziękować wszystkim, którzy takowe popełniają na tym forum. Wydaje się, że to wystarczy coś napisać, wkleić zdjęcia po prostu 'pikuś' :) Ja przy takiej krótkiej relacji mam weekend z głowy ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 10 Kwi 2016 20:52 

@jekyll Powracając do kotów, drugi czarny jest na równoległej wieżyczce. Podobno jest też pies siedzący dumnie z wypięta piersią patrzący się na te koty. Niestety, nie mogłem go znaleźć.
Góra
 PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 10 Kwi 2016 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Ja nie byłam w Rydze, ale czuję, że dużo straciłam! :) @jekyll bardzo przyjemne zdjęcia i wpisuje Rygę na swoją listę must-see, bo wygląda, że ma fajny klimat :) taka perełka :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 10 Kwi 2016 22:59 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
@MacKoz teraz to już muszę wrócić i poszukać tego psa :lol:
@olajaw dziękuję, cieszę się, że zachęciłam :D
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Kwi 2016 08:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Ryga jest bardzo fajnym miastem - przypomniały mi to świetnie wykonane zdjęcia, miałeś chyba do tego super pogodę :P

Jeśli chodzi o te miasta, to mnie najbardziej też się podobał Tallin, później Ryga, a na końcu Wilno - prawie zupełnie mnie nie urzekło, a byłem tam znacznie więcej niż raz... Ale też może na to wpływ miała pogoda - zawsze jak tam jestem, to pogoda jest tragiczna :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 11 Kwi 2016 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Jeśli Ryga to mała stolica, to ja się pytam jaka jest Valletta ?
Problem stolic z Pribałtyki jest taki sam jak z Warszawą. Jest interesujący kwartał a dookoła blokowisko i syf architektoniczny.
Mi osobiście to nie przeszkadza, ale dla wyznawców ładu przestrzennego i uwielbiających trawę malowaną na zielono może stanowić problem ;)
Ładna tonacja fot.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 11 Kwi 2016 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Na przyszłość polecam jeszcze wejść do Sky Baru w Radisson Latvija, z którego rozpościera wspaniała panorama na Rygę i Dźwinę. Ponadto, przy Pomniku Wolności jest największa w Rydze cerkiew po wezwaniem Narodzenia Pańskiego – zawszę wchodzę do takich miejsc (niezależnie czy to Gruzja, czy choćby w miniony weekend w Atenach), kupuję za kilka centów świecę, zapalam i zwiedzam.
Do listy must see w Rydze dodałbym jeszcze Central Market – obecnie wielki targ miejski, a kiedyś hangary Zeppelinów, w pobliżu są też ładnie odrestaurowane spichlerze.
A na wieczór, w okolicach ulicy Miera jest bardzo dobry browar Valmiermuiza, a chwilę wcześniej muzeum czekolady Laima.
Na jednym ze zdjęć jest Kościół Matki Boskiej Bolesnej – w środy i niedziele są w nim odprawiane msze po polsku.

Odnośnie pozostałych stolic bałtyckich, to w Tallinnie podobała mi się starówka, ale poza nią już niewiele. Natomiast Wilno ze względu na historię, bardzo mnie zaciekawiło, no i na deser Troki – ujmujące miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
jekyll lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group