Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 183 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 09 Lut 2015 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Po tym co widziałem we Włoszech ostatnio nikt w FR nie patrzy na to co się na pokład wnosi, ludzie torby "podręczne" o grubości 50cm zamiast 25 wnosili, nie dało się zamknąć luku bagażowego nawet i nikt nie marudził.
Z drugiej strony jak masz czas i nie robi Ci to różnicy to oklejaj, zawsze to eliminuje problemy (choć może stworzyć nowe): http://www.fly4free.pl/forum/duzy-fotelik-samochodowy,184,19279#p522001
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
#62 PostWysłany: 10 Lut 2015 20:59 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Wlasnie z czasem moze byc krucho, inaczej bym sie nie pytal tylko kleil :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 26 Kwi 2015 19:05 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
sawiet napisał(a):
nethegezyp2113 napisał(a):
tamarars napisał(a):
A ja mam pytanie czy ktos wie czy mogę poleciec z samym fotelikiem bez wozka.Chodzi mi zeby nie oddawac fotelika z bagazem tylko podejsc z nim tak jak z wozkiem pod drzwi samolotu.

Moim zdaniem nie powinno być problemu z tym


Podbijam pytanie.
Chce zabrac ze soba sama podkladke do auta dla 6-latki. Do podrecznego nie wejdzie, ale lapie sie na darmowe 'akcesorium' dla dziecka. Czy moge z tym isc prosto do samolotu czy musze odstac swoje na check in zeby mi to okleili?
Przerabial to ktos w praktyce?


I jak się zakończyło z podkładką ?? Czeka mnie to samo i nie wiem czy będę musiał oklejać czy nie. Do jakiego wieku dziecka przysługuje zabranie bezpłatnie akcesoriów dziecięcych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 06 Maj 2015 07:56 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Rozmawiałem z konsultantem Ryana i powiedział że bezpłatnie można zabrać podkładkę dla dziecka do 5 lat....powyżej 5 lat 10 euro taka przyjemnośc....co jest dla mnie nielogiczne i niespójne z przepisami o ruchu drogowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 06 Maj 2015 13:29 

Rejestracja: 05 Sie 2010
Posty: 48
a jakie macie doświadczenia z fotelikami samochodowymi 0-13? wiadomo że na wyjazd to sam fotelik nie wystarczy dla takiego bobaska...chyba nie da się tego zapakować jako element wózka co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 06 Maj 2015 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Dwa tygodnie temu FR Wro Gro Rt :-)
Nadany za darmo na lotnisku wózek dla 9 miesięcznej panny oraz osobno fotelik do auta.
Ewentualne trudności mogą być jak wystawia Ci wszystko na płytę lotniska, ale to już zależy od tego gdzie lecisz.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 06 Maj 2015 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Suri napisał(a):
a jakie macie doświadczenia z fotelikami samochodowymi 0-13? wiadomo że na wyjazd to sam fotelik nie wystarczy dla takiego bobaska...chyba nie da się tego zapakować jako element wózka co?


@Suri Cześć, teraz w Ryanairze można przewieźć i wózek, i fotelik samochodowy. Cytat z FAQ na stronie przewoźnika:
"Nieodpłatnie można przewieźć 2 sztuki akcesoriów dziecięcych na dziecko — 1 wózek dziecięcy plus jeden z następujących przedmiotów: fotelik samochodowy, podstawkę podwyższającą lub łóżeczko turystyczne."
https://www.ryanair.com/pl/pytania/na-jakich-zasadach-liniami-ryanair-moga-podrozowac-niemowleta/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 08 Maj 2015 21:30 

Rejestracja: 05 Sie 2010
Posty: 48
dzięki! doczytałam i już wiem:) ale jako że po ciąży wciąż mam budyń zamiast mózgu to jeszcze dopytam.... synek ma 5mies. za bilet wołają sobie 95zł. dziecko lecąc będzie mieć rok. będzie więc siedzieć na moich kolanach. zgodnie z tym co piszą na stronie dla takiego dzieciaka mogę wziąć torbę 5kg ale nie mogę wykupić rejestrowanego. czyli bagażem podręcznym dziecka jest torba 5kg tylko? nie tak jak u nas 10kg plus ta mniejsza? chyba że w przypadku dziecka powyżej roku w szelkach zarezerwuję mu miejsce (czyli zapłacę całą kwotę?) i wtedy bagaż 10kg i mniejszy....
na stronie jest podana też opcja dodatkowego miejsca dla dziecka ale start, lądowanie i świecenie kontrolek pasów musi być na kolanach... ale w takiej opcji nie ma tego bagażu 10kg.... więc dodatkowe miejsce bez szelek ile kosztuje?

a jak w praktyce wygląda przewożenie fotelika?można go jakoś opakować i przy okazji upchnąć coś w niego?:)

-- 08 Maj 2015 22:06 --

i jeszcze jedno pytanie.... wózek można wziąć składany czyli duży stelaż i spacerówka (taki z zestawu z gondolą)? czy jest jakieś ograniczenie wagowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 08 Maj 2015 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Fotelik koniecznie zapakuj bo się ubrudzi. My użyliśmy najtańszych worków na śmieci 120 l :) ale następnym razem kupię 160.
Na powrót drugi komplet i po kłopocie.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 09 Maj 2015 20:19 

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 59
Loty: 25
Kilometry: 44 472
Suri napisał(a):
dzięki! doczytałam i już wiem:) ale jako że po ciąży wciąż mam budyń zamiast mózgu to jeszcze dopytam.... synek ma 5mies. za bilet wołają sobie 95zł. dziecko lecąc będzie mieć rok. będzie więc siedzieć na moich kolanach. zgodnie z tym co piszą na stronie dla takiego dzieciaka mogę wziąć torbę 5kg ale nie mogę wykupić rejestrowanego. czyli bagażem podręcznym dziecka jest torba 5kg tylko? nie tak jak u nas 10kg plus ta mniejsza? chyba że w przypadku dziecka powyżej roku w szelkach zarezerwuję mu miejsce (czyli zapłacę całą kwotę?) i wtedy bagaż 10kg i mniejszy....
na stronie jest podana też opcja dodatkowego miejsca dla dziecka ale start, lądowanie i świecenie kontrolek pasów musi być na kolanach... ale w takiej opcji nie ma tego bagażu 10kg.... więc dodatkowe miejsce bez szelek ile kosztuje?

a jak w praktyce wygląda przewożenie fotelika?można go jakoś opakować i przy okazji upchnąć coś w niego?:)

-- 08 Maj 2015 22:06 --

i jeszcze jedno pytanie.... wózek można wziąć składany czyli duży stelaż i spacerówka (taki z zestawu z gondolą)? czy jest jakieś ograniczenie wagowe?


Może być nie ma probem na odprawie powiedz tylko że jest 2 częściowy.
Na dziecko do 2 lat przysługuje bagaż 5 kg - i to wszytko.
Jak ja leciałem mieliśmy pierwszeństwo wejscia na pokład jak że lecieliśmy z niemowlakiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 10 Lip 2015 22:32 

Rejestracja: 16 Sie 2014
Posty: 2
eroberto1 napisał(a):
Rozmawiałem z konsultantem Ryana i powiedział że bezpłatnie można zabrać podkładkę dla dziecka do 5 lat....powyżej 5 lat 10 euro taka przyjemnośc....co jest dla mnie nielogiczne i niespójne z przepisami o ruchu drogowym.


Czy może ktoś to potwierdzić? Mam wkrótce kilka lotów Ryanem SZZ-STN-SZZ, SXF-PMO-SXF i WMI-TFS-WMI, dzieci 3 i 7 lat chcę im zabrać podstawki, loty tylko z podręcznym. Podpowiedzcie, czy wchodzić z tymi podstawkami od razu na security czy do odprawy? Czy faktycznie mogą być problemy z podstawką dla 7-mio latka? Z góry dziękuje za wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 10 Lip 2015 22:51 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Nieodpłatnie można przewieźć jeden całkowicie składany wózek dziecięcy/podwójny wózek dziecięcy/system podróżny/chustę do noszenia na każde dziecko oraz] jeden z następujących przedmiotów: fotelik samochodowy, podstawkę podwyższającą lub łóżeczko turystyczne. Wszystkie dodatkowe akcesoria dziecięce/niemowlęce (maksymalna waga 20 kg/sztuka) można zarejestrować online w cenie 10 GBP/10 EUR za sztukę za lot w jedną stronę.

z cennika

Akcesoria dziecięce (fotelik samochodowy/krzesełko dziecięce/łóżeczko turystyczne)
- Opłata za sztukę/Za lot w jedną stronę (2 sprzęty dla niemowląt/dzieci bezpłatnie- 1 wózek na 1 dziecko, plus jeden ze sprzętów - łóżeczko turystyczne, fotelik samochodowy dla dziecka) W tym wypadku już skrót myślowy fotelik samochodowy, który obejmuje zgodnie z regulaminem również podstawkę.

Można zatem zabrać np. wózek + fotelik. Kilkakrotnie już przewiezione a nawet nadane na stanowisku odprawy za darmo. Mowa jest o dziecku(czyli do 0-15 lat), a nie dziecku do lat 5. Przykre gdy pracownicy infolinii nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem regulaminu.
Góra
 Profil Relacje PM off
rewir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Wózek w ryanair
#73 PostWysłany: 29 Sty 2016 22:21 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 22
Mam pytanie czy w ryanairze można spokojnie zabrać wózek spacerowy, który jest odpinany osobno stelaż, osobno siedzisko, które nie jest w żaden sposób składane?
Zamierzamy zabrać taki wózek i zapakować go w 240 litrowe worki na śmieci (przed oddaniem do luku) żeby się nie pobrudził).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wózek w ryanair
#74 PostWysłany: 29 Sty 2016 22:40 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 33
Bez problemu z mojego doswiadczenia. pytaja zawsze czy wozek sklada sie z 1 czy 2 czesci i tyle. Potem oddajesz przy wejsciu do samolotu i tam juz nikt o nic nie pyta. My zawsze owijamy folia spozywsza, polecam. Ps. Zawsze w kosz na zakupy ladujemy jeszcze jakies rzeczy, kocyki na siedzisko i z tym wszytskim skladamy, zawsze przechodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wózek w ryanair
#75 PostWysłany: 29 Sty 2016 22:43 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 22
też się zastanawiałem nad folią, ale co zrobić z resztą folii? jak ją zabrać, żeby móc owinąć wózek w drodze powrotnej? Co do owinięcia wózka, to najlepiej zrobić to na hali odlotów, żeby nie męczyć się przed samym samolotem, mam rację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wózek w ryanair
#76 PostWysłany: 29 Sty 2016 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Jak najbardziej, najwygodniej będzie to nadać jako (bezpłatny) bagaż rejestrowany, żeby nie trzeba nosić po terminalu. Na niektórych lotniskach będzie trzeba zanieść go do stanowiska na bagaż ponadwymiarowy (już po nadaniu go przy stanowisku odprawy), na innych pojedzie jak każdy inny bagaż.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wózek w ryanair
#77 PostWysłany: 29 Sty 2016 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Kilka lotów Ryanair-em nasz wózek ma za sobą , zawsze oddawałem bez żadnego owijania foliami przed samymi schodami do samolotu i nie zniszczył się w ogóle. Zaletą takiego rozwiązania jest , to że dziecka nie trzeba nosić cały czas na rękach, ma gdzie spokojnie zjeść obiadek przed lotem , no i do koszyka można załadować czekając na odlot małe podręczne plecaki ( drugi darmowy w Ryanair). Wózek przy check -inie dostaje naklejki (2) i idziemy z nim na odprawę bezpieczeństwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 30 Sty 2016 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
My też nie owijaliśmy folią wózka, ale wracał w różnym stanie, zależnie od szczęścia. Niekiedy zdarzały się jakieś drobne ryski, a raz wrócił tak uszkodzony, że nie dało się go już złożyć. Oczywiście natychmiastowa reklamacja i wózek został naprawiony przez firmę współpracującą z przewoźnikiem. Na czas naprawy dostaliśmy wózek zastępczy. Mam wrażenie, że lotnisko KTW celuje w kiepskim zajmowaniu się bagażem. No i w KTW wózek typowo wraca na taśmie jak bagaż rejestrowany, mimo pozostawienia go przed wylotem bezpośrednio przy samolocie. Myślę, że jak się dużo podróżuje to trzeba się pogodzić z tym, że zostają różnego rodzaju pamiątkowe ślady na wózku :D
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 23 Paź 2016 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 495
Loty: 106
Kilometry: 237 470
niebieski
po raz pierwszy lecę z dzieckiem 3 letnim. Wcześniej wszystko wiedziałem, powiedzcie mi:
Co się należy 3 letniemu dziecku?? Torba podręczna taka jak dorosły + 2 sprzęty dziecięce??

Na stronie: "Nieodpłatnie można przewieźć jeden całkowicie składany wózek dziecięcy/podwójny wózek dziecięcy/system podróżny/chustę do noszenia na każde dziecko oraz jeden z następujących przedmiotów: fotelik samochodowy, podstawkę podwyższającą lub łóżeczko turystyczne. Wszystkie dodatkowe akcesoria dziecięce/niemowlęce (maksymalna waga 20 kg/sztuka) można zarejestrować online w cenie 10 GBP/10 EUR za sztukę za lot w jedną stronę"

A przy rezerwowaniu jest jak na zdjęciu.

Załączniki:
dziecko.jpg
dziecko.jpg [ 114.91 KiB | Obejrzany 11547 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 23 Paź 2016 22:08 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
@‌karollo‌ Kupując bilet dla dla dziecka 3 letniego możesz zabrać dla niego torbę podręczną taką jak dla dorosłego + 2 sprzęty dziecięce z opisanych j.w.Aby do rezerwacji dodać dziecko klikasz w zaznaczonym polu plusik.W razie chęci zakupu dodatkowo bagażu nadawanego dziecko może skorzystać z 50% zniżki pod warunkiem,że rodzic dla siebie też kupi dodatkowy bagaż za pełną opłatę.
Góra
 Profil Relacje PM off
karollo lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 183 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group