Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 195 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 21 Wrz 2014 20:17 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 107
Loty: 92
Kilometry: 176 887
3 dni temu kupowałam kilka biletów w Ryan ale w ani jednym przypadku nie zauważyłam możliwości odhaczenia opcji przewalutowania, płaciłam Visą Debit, natomiast w środkach na koncie widzę jakby kursy nie były zbytnio zawyżone, czy powinnam się martwić że w momencie zaksięgowania płatności kwota wzrośnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#142 PostWysłany: 09 Paź 2014 18:12 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Witam!

Próbując kupić bilet na RyanAir na trasie Paryz-Beauveais - Warszawa ceny wyświetlają się w EURO. Przechodząc do płatności i podając numer mojej karty w EURO wyskakuje mi informacja, że nastąpi przewalutowanie i zamiast 160zł cena za bilety wyniesie ponad 200zł.
Udało mi się już znaleźć sposób na kupienie biletów w złotówkach, jednak wtedy wychodzi mimo wszystko drożej niż same bilety w EUR.

Jaka jest rada na kupowanie biletów w takim przypadku? Bardziej opłaca się kupić bilet w EURO odhaczając kurs ryanaira i wybierając kurs banku? Czy wybrać bilety w złotówkach i użyć polskiego numeru konta w złotówkach?


Proszę o szybką odpowiedź!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 09 Paź 2014 23:21 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Najlepiej będzie zapłacić kartą do konta w euro. Jeżeli takiej nie masz to spróbuj tak: http://silesiair.com.pl/jak-zmienic-wal ... w-ryanair/ i zobaczysz ile dokładnie zostanie pobrane z konta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 13 Paź 2014 18:52 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Czy wiecie co mam zrobić jeżeli Alior Bank pobrał mi dodatkową kasę (podwójne przewalutowanie) mimo, że karta była w Euro a bilet Ryanair z Francji (waluta Euro) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 13 Paź 2014 18:55 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
Przed płatnością mogłeś odznaczyć opcję przewalutowania, które proponuje Ryanair. Było w tym wątku o tym - poczytaj.

Teraz, to już raczej nic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 13 Paź 2014 19:12 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
no właśnie odznaczyłem tj. zaznaczyłem żeby to był kurs banku, a nie kurs Ryanair (czyli "ptaszek" odhaczyłem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 13 Paź 2014 19:17 

totti napisał(a):
no właśnie odznaczyłem tj. zaznaczyłem żeby to był kurs banku, a nie kurs Ryanair (czyli "ptaszek" odhaczyłem)


Pisz odwołanie e-mail do Alior opisując szczegóły w/w z prośbą o zwrot różnicy. W przypadku negatywnej odpowiedzi z banku pisz do Ryanair:
http://frd.ie/help/
Góra
 PM off  
      
#148 PostWysłany: 13 Paź 2014 19:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Odwoływałem się jakiś czas temu i już się poddałem po tym jak dostałem pismo o nic nie wnoszącej treści
Cytuj:
Ryanair are currently investigating this issue with Mastercard. We would advise that you dispute this difference through their card issuer to ensure the disputed amount is correctly refunded back to your card.

gdy tymczasem niedawno patrzę na konto - a tam bez uprzedzenia 10euro wróciło :) także walczcie o swoje
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 13 Paź 2014 19:33 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
Nic nie pisząc? Składałeś reklamację do banku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 13 Paź 2014 19:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
właśnie nie, wysłałem tylko jedno pismo z załącznikami pod podawany wcześniej w tym wątku adres http://frd.ie/help/ - i wystarczyło :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 13 Paź 2014 19:39 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
Miałem podobną sytuację i zarówno Alior jak i FR odpisali negatywnie. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 15 Paź 2014 13:52 

Rejestracja: 30 Wrz 2014
Posty: 21
Kupiłem bilety krajowe Wawa-Gdańsk-Wawa i Wawa-Wro-Wawa. Miały kosztować odpowiednio 76 i 156zł, Zapłaciłem kartą debetową Visa w PLN. Zajrzałem na konto, a tam obciążenia 83 i 171zł i jakieś przeliczenia z EUR. Natychmiast złożyłem reklamację do PKO BP, poproszono mnie o skany rezerwacji z Ryana i oświadczenie, że nie byłem uprzedzany o przewalutowaniu, oczywiście mailem. Po kilku dniach odpowiedź z PKO. Pozytywna :o . Więc warto spróbować nie dać się wykiwać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 15 Paź 2014 15:59 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
creo napisał(a):
Kupiłem bilety krajowe Wawa-Gdańsk-Wawa i Wawa-Wro-Wawa. Miały kosztować odpowiednio 76 i 156zł, Zapłaciłem kartą debetową Visa w PLN. Zajrzałem na konto, a tam obciążenia 83 i 171zł i jakieś przeliczenia z EUR. Natychmiast złożyłem reklamację do PKO BP, poproszono mnie o skany rezerwacji z Ryana i oświadczenie, że nie byłem uprzedzany o przewalutowaniu, oczywiście mailem. Po kilku dniach odpowiedź z PKO. Pozytywna :o . Więc warto spróbować nie dać się wykiwać...

I niestety pamiętać, że lepiej płacić MC, żeby nie robić sobie potencjalnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 15 Paź 2014 20:00 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 19
Hej!
Kilka dni po zakupie biletów (cena jest w euro) pobiera mi z konta dodatkową kasę za przewalutowanie w wysokości 2,6%. Lot w euro, karta debetowa BZ WBK w złotówkach. Mój błąd, że nie odhaczyłam kursu FR, ale czy ta dodatkowa kwota może być pobrana? I tak policzyło mi za lot po tragicznym kursie, ale skoro płatność i lot potwierdzone, to skąd ta dodatkowa płatność? Czy mogę coś z tym zrobić?
Proszę o podpowiedź, bo choć czytałam już kilka wątków o podwójnym przewalutowaniu to się trochę w tym gubię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 16 Paź 2014 10:36 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
To jest wewnętrzna prowizja BZ WBK od transakcji w walucie obcej, zgodnie z TOiP Twojej karty. Od jakiegoś czasu doliczają takie haracze.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 18 Gru 2014 18:38 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
Czy co się zmieniło w Ryanair odnośnie podwójnego przewalutowania.Nie mogę się doszukać miejsca do zaznaczenie kursu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 18 Gru 2014 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
@janeczek

Z tego co ostatnio sprawdzałem to nie wyskakiwało przewalutowanie przy kartach VISA, więc może w końcu to poprawili. Natomiast widziałem przewalutowanie przy Mastercardach w sytuacji gdy waluta była inna niż PLN.

Jaką kartą płacisz?

EDIT: Teraz zajrzałem i z tego co widzę, to choć przy Mastercardzie jest przewalutowanie to przynajmniej pokazuje po wpisaniu danych katy cenę w złotówkach a po odhaczeniu słynnego ptaszka pokazuje się cenna w oryginalnej walucie. Jest więc jakiś postęp.

PS. Nieśmiało dodam, że może mam jakiś mały wkład w taki stan rzeczy. Jakieś 2,3 miesiące temu opisałem sprawę przewalutowań Francy dziennikarzowi Maciejowi Samcikowi. Ten na podstawie moich doniesień i mojego listu stworzył nawet wpis temu poświęcony:
http://samcik.blox.pl/2014/12/Juz-nawet ... y-Czy.html

Jakoś tak się dziwnie złożyło, że gdy ten zaczął badać sprawę, większość problemów z przewalutowaniem udało się rozwiązać. Oczywiście piszę o swoim wkładzie z przymrużeniem oka, ale kto wie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 18 Gru 2014 21:18 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
Znalazłem .Przewalutowanie pokazuję się po wpisaniu numeru kart. Zarówno Mastercard jak i Visa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 18 Gru 2014 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
Hmm to dziwne, u mnie przy VISA nic się nie pokazuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 04 Lut 2015 11:52 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Po raz kolejny sprawa podwójnego przewalutowania.
Niestety coś się nie mogę doliczyć jaki jest aktualny kurs przy biletach i płatności w forintach i przewalutowaniu wg sync, tzn T-Mobile.
Płatność: HUF, przewalutowanie na USD wg kursów Mastercard:
https://www.mastercard.com/global/curre ... index.html
Przewalutowanie USD na PLN wg kursów T-Mobile:
https://www.t-mobilebankowe.pl/kursy-walut
100HUF*0,003721*3,8063=1,4163 ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 195 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group