Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Sie 2013 14:52 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 4
Mam problem
kilka dni temu rezerwowałam lot z POznania do Londynu i spowrotem, płatność przyjęta, rezerwacja potwierdzona.
Dzisiaj patrzę na moje konto a tam kwota pobrana przez Ryanair jest większa niż deklarowana.
Cały proces rezerwacji wszytsko podliczane było w złotówkach ostatecznie prz wpisaniu danych karty wyszła cena 652zł. W mailowym potwierdzeniu przyszło też przeliczenie na euro po kursie kupna i wyszło coś ok 164 euro.
Z konta natomiast pobrało 712zł. Dalczego? ponieważ pobrało kwotę w euro (164 Euro) a bank przeliczył to na złotówki ale już po kursie sprzedaży...
MOje pytanie czy Ryanair zawsze pobiera z konta w Euro? Bo z tego co czytałam w internecie to kiedy kupuje sie lot z Polski powinien pobierać w PLN i nie spotkałam się dotąd z takim problemem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 25 Sie 2013 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Te praktyki są dopiero od niedawna :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Sie 2013 15:12 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ale skoro lot jest z Polski, to dlaczego FR zaczął pobierać kwoty w euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Sie 2013 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
Ale skoro lot jest z Polski, to dlaczego FR zaczął pobierać kwoty w euro?

Wyciągają kasę na chama ... Myślę, że można to reklamować w banku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Sie 2013 15:35 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 4
W banku nie ma co bo Bank dostał zlecenie na pobranie w Euro i przeliczył sobie po swojemu to Ryaner kusi cenami a potem sie okazuje się że kicha i tak trzeba więcej zapłacić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Sie 2013 15:44 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Nie wiem co to za pomysły w Ryanair ostatnio, ale mi przewalutowali ostatnio dwukrotnie lot z EUR na PLN, mimo, że dobrze wiem co należy odznaczyć przy podsumowaniu płatności by tego uniknąć. W efekcie dostałem -6% na przewalutowaniu i kolejne -3% od banku, bo płaciłem kartą euro.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Sie 2013 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Wg mnie po wcześniejszej reklamacji we FRancy należy uruchomić procedurę chargeback bo została pobrana kwota niezgodnie z warunkami FR:
4.3 WALUTA
Taryfy, podatki, opłaty i obciążenia są płatne w walucie kraju rozpoczęcia podróży, w braku wskazania przez nas innej waluty przed terminem lub w terminie zapłaty - na przykład w związku z niemożnością wymiany waluty lokalnej. Według naszej gestii, możemy zaakceptować płatność w innej walucie.
http://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyc ... 4-currency
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Sie 2013 15:59 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 4
Czyli radzicie zgłosić reklamacje w Ryanerze?
Tylko to sie znów wiąże z dzwonienem do ich co tez nie jest tanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Sie 2013 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Yoasia napisał(a):
Czyli radzicie zgłosić reklamacje w Ryanerze?
Tylko to sie znów wiąże z dzwonienem do ich co tez nie jest tanie.


Jak dobrze poszukasz to jest gdzieś mail do nich, oczywiście odpisują po paru tygodniach czy nawet miesiącach, ale nie wysyłasz reklamacji dlatego że jest jakaś szansa że przejdzie, a tylko dlatego że taka jest procedura chargeback'u.

BTW To może być sposób na darmowe loty FRancą, chargeback powinien przejść bez najmniejszego problemu :D


Ostatnio edytowany przez Mareckipl, 25 Sie 2013 16:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Sie 2013 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
!jotodupca! napisał(a):
a odznaczylas, ze nie chcesz placic w EUR?

Odznaczenie dotyczy wyboru między kursem FR a kursem banku: viewtopic.php?f=181&t=33523&p=274548#p274548
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Sie 2013 12:48 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 28
Witam, właśnie nadziałem się na obciążenie karty w EUR.

Dwa tygodnie temu rezerwowałem lot z Polski do UK, płatność Visa kredytowa i obciążyło mnie w PLN. Dzisiaj rezerwowałem też lot z Polski do UK, płatność tą samą kartą, przy rezerwacji było 146,88 PLN a blokada jest na 161,35 PLN, czyli na 99% obciążenie jest w EUR.

Nie było opcji odznaczenia przy rezerwacji (zrzut ekranu):

Załączniki:
ryanair.GIF
ryanair.GIF [ 10.23 KiB | Obejrzany 12243 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Sie 2013 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
topikpl napisał(a):
Nie było opcji odznaczenia przy rezerwacji (zrzut ekranu):

Opcja odznaczania pojawia się po wpisaniu numeru karty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Sie 2013 13:19 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 28
irkolo napisał(a):
Opcja odznaczania pojawia się po wpisaniu numeru karty


Faktycznie... Wybrałem tylko typ karty, upewniłem się że jest tam PLN i potem już nie zwracałem uwagi co tam się pojawia. Cóż, nauka kosztuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Sie 2013 13:50 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Takie cuda tylko przy płatności Visa, czy Mastercard też?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Sie 2013 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
Takie cuda tylko przy płatności Visa, czy Mastercard też?

Chyba tylko z Visą, MC pokazuje tylko rozliczenie w PLN
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Sie 2013 17:50 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 28
Nie wiem czy to przez fakt, że rano wkurzony wrzuciłem tą sprawę na Alert24 Wyborczej, ale sprawa jest opublikowana na gazeta.pl:

http://pieniadze.gazeta.pl/Kupujemy/1,1 ... onie_.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Sie 2013 18:40 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
A mi dzisiaj ponownie Ryanair obciążył kartę po swoim przeliczniku mimo odznaczenia haczyka o przewalutowaniu. Ewidentnie oszukują.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Sie 2013 18:45 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Tylko dlaczego nie reklamujesz transakcji w banku, skoro bank /pracownik banku?/ pobrał złą kwotę.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Wrz 2013 11:10 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Chciałem Wam tylko powiedzieć, że moja ostatnia płatność za lot Ryanair z GB (cena oryginalna w funtach) złotówkową kartą Mastercard Debit z mBanku została rozliczona po gorszym kursie niż zaproponował Ryanair (o jakieś 1-2%). Przewalutowanie GBP na EUR i EUR na PLN odbiło się podwójną czkawką. Ryanair proponował jakieś 89zł (nie pamiętam dokładnie) a ja zapłaciłem ostatecznie 90,63...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Wrz 2013 19:34 

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 20
Mi takie transakcje przydarzyly sie 3 razy jak do tej pory.placilem karta visa electron prepaid wydana przez bzwbk w walucie euro za loty wykonywane z irlandii do polski.zlozylem reklamacje w banku mailowo i w oddziale. Na poczatku na infolini i w banku upierali sie ze ryanair wyslal do nich zapytanie w pln a jako ze konto bylo w euro to nastapilo powrotne przewalutowanie na euro.kosztowalo mnie to po kilkanascie euro. Reklamacja zlozona przez maila do rzecznika klientow banku zostala odrzucona a jako winowajce ponownie wskazano fr.natomiast pisemna reklamacja w oddziale tego samego dnia zakonczyla sie pozytywnie i bank po ponad miesiacu wyslal mi roznice na konto .pytanie jest czy wina lezy po stronie banku czy fr a bank wyslal te drobna kwote dla swietego spokoju? W opisie reklamacji nie wynika jasno z szyjej stronie wina lezy i co bedzie sie dzialo dalej.po kolejnych dwoch podobnych transakcjach szykuje sie do kolejnej reklamacji.
Co do reklamacji takich rzeczy to mailowo niczego sie nie zalatwi ,jak zapewniano mnie na irlandzkiej infolini fr.nalezy wyslac potwierdzenia zakupu biletu oraz wyciag z konta na adres podany na stronie ryanair w dublinie . Po otrzymaniu zwrotu kosztow od banku mimo wszystko wyslalem te dokumenty do fr ale od ponad miesiaca zadnej odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group