Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Wrz 2013 12:57 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Warto poczytać jak to wygląda z drugiej strony dla przeciętnego europejczyka. Nie mówię o Polakach czy Bułgarach dla których takie pensje są dość wysokie.
Ku rozwadze.

Nasi koledzy z działającego w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Pracowników w Hiszpanii związku CNT-AIT, utworzyli komisję związku w Ryanair w Saragossie i podjęli walkę ze złymi warunkami zatrudnienia. Ujawnili praktyki firmy polegające na fałszowaniu dokumentów, by pracownicy na pełen etat byli zatrudniani na zasadach pracowników na pół-etatu. Tuż po założeniu związku, firma zwolniła przedstawiciela związkowego. Rozpoczęto międzynarodową kampanię i firma została podana do sądu. Osiem miesięcy później, przywrócono przedstawiciela związkowego do pracy i wypłacono mu wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy. Sąd orzekł też, że linia lotnicza korzystała z nielegalnych umów.

http://zsp.net.pl/ryanair
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 27 Wrz 2013 13:18 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Związek Syndykalistów Polski? Człowieku, co Ty czytasz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Wrz 2013 13:32 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 511
niebieski
ja bym chciał założyć związek zawodowy na forum F4F

Jesteśmy już ja, Maris... kto dołączy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Wrz 2013 13:38 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
przecież jak tym pracownikom się nie podoba, to nie muszą pracować dla Francy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Wrz 2013 13:43 

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 55
Zbanowany
praktyki Ryanair prowadzące do przemęczenia pilotów, a w konsekwencji do obniżenia naszego bezpieczeństwa były też podstawa mojej reklamacji, bowiem wobec tych faktów odstąpiłem od umowy z Ryanair i po braku odprawy mój lot się nie odbył. W efekcie bank uznał moją reklamację i zwrócił mi pieniądze, które zapłaciłem Ryanair kartą.

Zachęcam więc do podawania własnie tego powodu gdy przed odprawą chcecie odstąpić od umowy z Ryanair, bo to lepsze, niż strata pieniędzy na rozmowy z ich infolinią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Wrz 2013 14:11 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Czy ja dobrze rozumiem? Napisałeś do FR reklamację wraz z odstąpieniem od umowy podając za uzasadnienie przemęczenie pilotów (rozumiem, że miałeś na to jakiś dowód?), po czym wysłałeś to też do banku i na podstawie tego bank dokonał chargebacku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Wrz 2013 14:23 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
Ale to bzdury ludzie wymyslają.
Dla mnie sprawa jest prosta. Warunki komus nie odpowiadaja niech idzie pracowac gdzie indziej. Nikt nikogo na sile w złej pracy nie trzyma, nie zyjemy w czasach niwolnictwa. A dodawanie biurokracji, dodatkowych stanowisk i nieusuwalnych związkowców tylko niepotrzebie w kazdej firmie podnosi koszty ktore potem ponosimy my.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Wrz 2013 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
w hiszpanii miedzy pracownikiem a ryanairem jest jeszcze ogrom polityków, którzy nienawidzą MOLa za to co o nich mówi i akurat nie mija się z prawda. tam wręcz jest/była prowadzona kampania anty-ryanair na najwyższych szczeblach władzy.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Wrz 2013 14:36 

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 55
Zbanowany
vincenz napisał(a):
Czy ja dobrze rozumiem? Napisałeś do FR reklamację wraz z odstąpieniem od umowy podając za uzasadnienie przemęczenie pilotów (rozumiem, że miałeś na to jakiś dowód?), po czym wysłałeś to też do banku i na podstawie tego bank dokonał chargebacku?


dokładnie, prócz oświadczenia kartowego dołączyłem mój e-mail do Ryanair + jako załączniki wiadomości z Daily Mail czy naszej Rzeczpospolitej o obniżeniu standardów bezpieczeństwa w samolotach Ryanair z powodu przemęczenia pilotów (co potwierdziły właśnie założone w Ryanair związki zawodowe!), a także o instrukcji Ryanair do pracowników, aby na pokładzie samolotów nie wydawali reszty. Bank moja reklamację uznał i dostałem chargeback :) Dlatego proponuje te drogę klientom, którzy chcą odstąpić od umowy, a Ryanairowi zalecam lepsza obsługę klienta, niż płatna infolinia i kontakt z nami poprzez live chat czy e-mail jak robi to choćby AirAsia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Wrz 2013 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Andrzejj napisał(a):
vincenz napisał(a):
Czy ja dobrze rozumiem? Napisałeś do FR reklamację wraz z odstąpieniem od umowy podając za uzasadnienie przemęczenie pilotów (rozumiem, że miałeś na to jakiś dowód?), po czym wysłałeś to też do banku i na podstawie tego bank dokonał chargebacku?


dokładnie, prócz oświadczenia kartowego dołączyłem mój e-mail do Ryanair + jako załączniki wiadomości z Daily Mail czy naszej Rzeczpospolitej o obniżeniu standardów bezpieczeństwa w samolotach Ryanair z powodu przemęczenia pilotów (co potwierdziły właśnie założone w Ryanair związki zawodowe!), a także o instrukcji Ryanair do pracowników, aby na pokładzie samolotów nie wydawali reszty. Bank moja reklamację uznał i dostałem chargeback :) Dlatego proponuje te drogę klientom, którzy chcą odstąpić od umowy, a Ryanairowi zalecam lepsza obsługę klienta, niż płatna infolinia i kontakt z nami poprzez live chat czy e-mail jak robi to choćby AirAsia.

nie wiem od kiedy to doniesienia prasowe maja az tak silna podstawę prawna...
tu nasuwa się pytanie: to po co bilet kupowałeś?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Wrz 2013 14:51 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Andrzejj muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Wrz 2013 16:25 

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 55
Zbanowany
To w takim razie przepraszam za mocne wrażenia ;) Ale kwota była niewielka - za lot tam i z powrotem do Norwegii, a zwrot kasy jak najbardziej realny. Sam wątpiłem w uwzględnienie reklamacji. Bank, który dał mi chargeback nazywa się Alior Sync.

A wracając do tematu, to w dzisiejszych czasach związki zawodowe uważam za anachronizm, a zamiast płacić składki i wydawać kasę na biurokrację, lepiej dochodzić swoich praw samemu, lub na drodze sądowej. Zwłaszcza, że za granicą systemy prawne działają lepiej, niż w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Wrz 2013 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 294
niebieski
namteH napisał(a):
w hiszpanii miedzy pracownikiem a ryanairem jest jeszcze ogrom polityków, którzy nienawidzą MOLa za to co o nich mówi i akurat nie mija się z prawda. tam wręcz jest/była prowadzona kampania anty-ryanair na najwyższych szczeblach władzy.


Co zapewne dla MOLa było "wtomigraj" bo przystawało do innych jego form promowania swojej linii :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Wrz 2013 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
wa793 napisał(a):
namteH napisał(a):
w hiszpanii miedzy pracownikiem a ryanairem jest jeszcze ogrom polityków, którzy nienawidzą MOLa za to co o nich mówi i akurat nie mija się z prawda. tam wręcz jest/była prowadzona kampania anty-ryanair na najwyższych szczeblach władzy.


Co zapewne dla MOLa było "wtomigraj" bo przystawało do innych jego form promowania swojej linii :)

no właśnie nie!
hiszpanie maja bardzo złą opinie o ryanairze i dla nich naturalnym LCC jest vueling
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Wrz 2013 18:01 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 81
Jeśli chodzi o przemęczenie pilotów, trochę to przerysowane. Pilotów obowiązują normy czasu pracy identycznie jak normy czasu pracy kierowców. Jeżeli dajmy na to w Polsce kary za przekroczenia czasu kierowcy idą w grube tysiące (dla kierowcy i przedsiębiorcy) to nie wierzę, że nie ma służb europejskich kontrolujących pracę pilotów.
Co do związków to o jakich związkach mówicie? Według ogólnodostępnych danych zatrudnienie w Ryanair to około 450 osób, reszta to outsourcing. Mając 300 samolotów, operując prawie 18 godzin na dobę, z załogą o ile się nie mylę 2+4 przypuszczam, że 80% ludzi jest z firm zewnętrznych. Nie ma szans na związki zawodowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Wrz 2013 18:19 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@rafal1976, z ciekawości... skąd masz te dane na temat wielkości zatrudnienia? Bo ja mam takie:
Cytuj:
Ryanair currently has a team of more than 8,500 people

Wikipedia podaje liczbę 8,388 pracowników.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Wrz 2013 18:25 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Rajaner sam podaje średnią liczbę pracowników w 2012 jako coś ponad 8000.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Wrz 2013 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 828
srebrny
namteH napisał(a):
wa793 napisał(a):
namteH napisał(a):
w hiszpanii miedzy pracownikiem a ryanairem jest jeszcze ogrom polityków, którzy nienawidzą MOLa za to co o nich mówi i akurat nie mija się z prawda. tam wręcz jest/była prowadzona kampania anty-ryanair na najwyższych szczeblach władzy.


Co zapewne dla MOLa było "wtomigraj" bo przystawało do innych jego form promowania swojej linii :)

no właśnie nie!
hiszpanie maja bardzo złą opinie o ryanairze i dla nich naturalnym LCC jest vueling


Nie zauważyłem na trasie Charleroi - Madryt, aby mieli złą opinię i nie chcieli Francą latać :)
_________________
Image

http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Wrz 2013 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Hubuus napisał(a):
namteH napisał(a):
wa793 napisał(a):
...

Co zapewne dla MOLa było "wtomigraj" bo przystawało do innych jego form promowania swojej linii :)

no właśnie nie!
hiszpanie maja bardzo złą opinie o ryanairze i dla nich naturalnym LCC jest vueling


Nie zauważyłem na trasie Charleroi - Madryt, aby mieli złą opinię i nie chcieli Francą latać :)

ani ja nie widziałem pustych samolotów ale biorąc pod uwagę, że nie spotkałem hiszpana, który by miał chociaż neutralną opinię o ryananie, chyba trzeba stwierdzić, że kryzys ich zmusza do tak drastycznych posunięć albo po prostu brak alternatywy :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bruner oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group