Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Sty 2015 21:45 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Tak, zdaję sobie sprawę, że nie tylko o to chodzi. Po prostu przestrzegam, by zastanowić się, czy warto w ogóle kartą w Euro płacić, skoro taki burdel mają. Gdy płaciłem kartą w PLN nie zauważyłem nigdy problemu, płaciłem raz w EUR i taki jest efekt, o jakim dyskutujemy przez kilka postów... Wniosek dla mnie, mniej narażam się na niesłuszne przewalutowanie płacąc kartą w PLN za bilety wyrażone w złotówkach (Tobie się nie udało).
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 30 Sty 2015 08:39 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 418
srebrny
Kilkadziesiąt razy rezerwowałem kartą w euro z Kantor Alior - bez żadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 30 Sty 2015 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 125
Loty: 726
Kilometry: 982 767
Dokładnie tak jak wyżej napisane, też płaciłem wiele razy kantorowym aliorem w euro, ostatnio wczoraj i zawsze OK
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 30 Sty 2015 11:03 

Rejestracja: 04 Maj 2013
Posty: 79
A ja ma pytanie co jeśli wybiorę w tym rozwijanym menu "kraj fakturowania" np. Niemcy i zapłacę kartą walutową z polskiego banku? Może wtedy, już na 100% kartę w EUR obciąży w EUR i nie będzie żadnych kombinacji z przewalutowaniami. Czy to będzie złamanie jakiegoś regulaminu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Sty 2015 11:11 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Możesz wybrać kraj nawet Burkina Faso, to nie ma żadnego znaczenia i nie jest weryfikowane w żaden sposób, nie ma też wpływu na cenę.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 30 Sty 2015 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
w danych karty
imie nazwisko mozesz wpisac
Winston Churchill badz Frank Sinatra ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Sty 2015 11:53 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Jak mogę sprawdzić różnicę między ceną biletu w euro a ceną z zastosowaniem myku na PLN? Istnieje możliwość sprawdzenia tego na stronie Ryana czy szukać kursów na stronie banku lub operatora karty (tzn. Visa/Master)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 30 Sty 2015 14:18 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
miro13 napisał(a):
Kilkadziesiąt razy rezerwowałem kartą w euro z Kantor Alior - bez żadnego problemu.


Najwidoczniej coś z kartami wydawanymi przez T-Mobile Bank jest nie tak...
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Sty 2015 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
Cytuj:
Najwidoczniej coś z kartami wydawanymi przez T-Mobile Bank jest nie tak...


Tak jak pisałem wcześniej, problem jest u Ryanaira. Myk ze zmianą na euro spokojnie można stosować, tylko dla pewności przed dokonaniem płatności, ustawić sobie na karcie limit płatności internetowych w cenie biletu. Jeśli bilet kosztuje 20 euro, to ustawiamy limit płatności internetowych na karcie 20 euro. W najgorszym przypadku, płatność po prostu nie przejdzie, ale nie nadziejemy się na podwójne przewalutowanie.

@mnowakrgw
http://silesiair.com.pl/jak-zmienic-wal ... w-ryanair/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 30 Sty 2015 15:45 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
miro13 napisał(a):
Kilkadziesiąt razy rezerwowałem kartą w euro z Kantor Alior - bez żadnego problemu.

Moja wypowiedź konfrontuje z tym, co zacytowałem powyżej. Skoro karty z kantoru Aliora nie mają problemu z podwójnym przewalutowaniem, a z T-Mobile mają, wniosek nasuwa się właśnie taki jak napisałem wcześniej.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 30 Sty 2015 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Moja karta € wydana jeszcze przez Sync nie ma żadnych problemów.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 30 Sty 2015 15:53 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Tak więc nie wiem czym to tłumaczyć...
Wykrywa Ci ją jako PLN i musisz odznaczać sztywny kurs?
Czy podczas potwierdzenia rezerwacji wysyłanego na maila dostajesz info:

SZCZEGÓŁY PŁATNOŚCI

Całkowita opłata, Podatki, opłaty i obciążenia tutaj cena w EUR
Metoda płatności Mastercard Debit
Nazwa konta Imię i Nazwisko
Numer karty ... XXXX
Wartosć płatności ... EUR
Suma płatności ... EUR

Kurs wymiany np. 4.49404 PLN
Suma płatności
w walucie posiadacza karty np. 135.63 PL

Czy bez tego drugiego członu o kursie?
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 30 Sty 2015 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Tak, musiałem zawsze odptaszkowywać i księgowało się jak należy, tyle € ile bilet.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Lut 2015 13:56 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Stoję przed wyborem karty, którą miałbym kupić bilet zza granicy do Polski. Raczej nie ma sensu ponownie ryzykować płatności kartą Euro, skoro już się naciąłem i na razie czekam na rozpatrzenie reklamacji (chyba, że bez "myku" mi nie pobiorą-wątpliwe). Mogę też zastosować "myk" i zapłacić kartą w PLN. Dodam, że PLN wydana przez (Sync), EUR- (obecny Sync, obecny T-Mobile). Co byście doradzili?
---
Podbijam
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Lut 2015 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Doradzilibyśmy żebyś sam wybrał, bo masz już praktycznie wszystkie informacje w tym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 01 Lut 2015 16:25 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Prawie wszystkie to nie znaczy, że wszystkie. Stąd pytanie, czy może myk sprawia tutaj takie problemy. Zatem pytam tych, którzy mieli taką sytuację...
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 01 Lut 2015 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
dusza86 napisał(a):
Co byście doradzili?


To samo co pisałem wcześniej. Zabezpiecz się limitem płatności internetowych na karcie i płać tą kartą którą wychodzi taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 01 Lut 2015 16:51 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
@poselsuski Twój sposób z limitem mi kiedys w alior sync walutowym nie zadziałał. Zablokowali kwotę w euro ale zaksięgowali jako złotówki. To było 2lata temu. Na reklamacji nic nie odzyskałem.
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Lut 2015 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
@gulakov

No to mnie trochę zaskoczyłeś, bo skoro limit był dobrze ustawiony to przy przewalutowaniu blokada w euro musiała być na wyższą kwotę niż limit a co za tym idzie płatność w ogóle nie powinna przejść. Ja nie miałem przy takim mechanizmie nigdy problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 04 Lut 2015 15:16 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Witam,

śpieszę oznajmić, iż moja reklamacja została przyjęta, a różnica za bilety zwrócona. Reklamację zgłosiłem do T-Mobile Bank, poprzez zakładkę wiadomości, w bankowości internetowej (tak mi polecono w Wirtualnym Oddziale). Czas od zgłoszenia reklamacji do jej uznania to, w moim przypadku, ok. tygodnia.
Wnioskuję, że chodzi jednak o ich karty, w innym wypadku nie brali by tego na siebie.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group