Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Sty 2015 07:24 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 3
Witam, wczoraj robiłam odprawę w RYANAIR. lecimy z modlina do gdańska i z powrotem. Podczas odprawy nie było opcji dodania dokumentów żadnych. wpisałam tylko obywatelstwo i dalej "kontynuuj" itp i doszło do wydruku karty. Czy to ja coś źle zrobiłam czy w schengen nie dodaje się dokumentów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 12 Sty 2015 07:28 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Czyzby Gdansk byl znowu niemiecki, ze Schengen w to mieszasz? :shock:

Sprawdzilem, jest nadal polski,wiec z odprawa jest wszystko ok :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Sty 2015 07:35 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 3
Chodziło mi właśnie o to ze jest w Schengen i czy dzięki temu nie trzeba dodawać dokumentów.

Dzięki wielkie ;) wczoraj wpadłam w panikę ze będę musiała płacić jakieś kolosalne kwoty za brak dokumentów dodanych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Sty 2015 07:58 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Od jakiegoś czasu po Polsce można podróżować samolotami Ryanair na podstawie prawa jazdy.

http://www.ryanair.com/us/terms-and-con ... mentation/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 12 Sty 2015 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Na trasie WMI - GDN ktoś wyciągnął jakąś legitymację (pewnie studencką), a pani przy boardingu po chwili zastanowienia "no tak, ma być dokument ze zdjęciem..." i też przeszło.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Sty 2015 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
:D wczoraj ciampino - krakow RYANAIR nikt zadnych dokumentow nie sprawdzal kompletny luz
chyba najwieksze zainteresowanie to wykazywala stewardesa zerkajac na karty pokladowe pobieznie
przy wejsciu do samolotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Sty 2015 14:30 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Ja ponad 50% podrozy odbywam bez pokazywania dowodu tożsamości gdziekolwiek, wystarczy ze mam plastik w reku i nawt nie pytaja
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Sty 2015 14:54 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
bo masz w ręku, spróbuj nie mieć, nie polecisz. Tyle było omawianych na forum przypadków, że ktoś nie miał i skonczył podróż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Sty 2015 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 747
niebieski
Kupiłem przed chwilą bilety na trasie GDN-WMI i podczas odprawy online również zdziwiło mnie to, że nigdzie nie poproszono mnie o podanie typu, ani numeru dokumentu. Dobrze rozumiem, że wszystko jest ok, odprawa zaliczona i wystarczy mieć dowód na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Sty 2015 23:56 

lot krajowy, czyli nawet lepiej: ważny paszport, dowód osobisty i nawet prawo jazdy + oczywiście karta pokładowa

http://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyc ... mentation/


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 29 Sty 2015 00:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Sty 2015 23:59 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Powyższą listę uzupełniłbym o legitymację szkolną (w ściśle określonych przypadkach). Podobno komuś legitymacja studencka przeszła, ale to chyba tylko dzięki życzliwości obsługi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Sty 2015 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
ogólnie na lotach krajowych latamy na podstawie dowolnego dokumentu ze zdjęciem + oczywiście imię i nazwisko.
przykład - kumpel podróżuje na legitymację z pracy ( fakt że LS)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Sty 2015 16:08 

nie przesadzaj, tak bezwarunkowo nie możesz napisać po zapisach na stronach przewoźników i ktoś kiedyś się zdziwi jak zostanie na lotnisku wylotu (może kumpel lata np. odrzutowcem jakiegoś miliardera i ci nie powiedział, wtedy faktycznie legitymacja ubezpieczeniowa wystarczy?)
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Sty 2015 16:58 

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 48
Manuel napisał(a):
Od jakiegoś czasu po Polsce można podróżować samolotami Ryanair na podstawie prawa jazdy.

http://www.ryanair.com/us/terms-and-con ... mentation/

tym bardziej że o prawko trudniej niż dowód :)

Nie bagatelizowałabym, bo można trafić na służbistę i tak jak z pomiarami bagażu tak może być i przy odprawie...a pózniej płacz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Sty 2015 19:55 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 102
Loty: 19
Kilometry: 23 746
SJK napisał(a):
Kupiłem przed chwilą bilety na trasie GDN-WMI i podczas odprawy online również zdziwiło mnie to, że nigdzie nie poproszono mnie o podanie typu, ani numeru dokumentu. Dobrze rozumiem, że wszystko jest ok, odprawa zaliczona i wystarczy mieć dowód na lotnisku?


Tak, leciałem ósmego stycznia to jedynie datę urodzenia osób lecących musiałem podać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group