Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W lotach wewnątrz UE-Schengen nie jest wymagane podanie numeru dowodu osobistego/paszportu, nie będzie on podany na karcie pokładowej.


Wykaz lotnisk, na których odprawa online jest niedostępna (odprawa na lotnisku jest bezpłatna):

Dubaj (tylko do Budapesztu)
Korfu
Moskwa
Marrakesz-Menara
Palma de Mallorca
Saragossa
Tirana (tylko do Budapesztu)
Bilbao

https://wizzair.com/pl-PL/useful_inform ... b_check-in

Tańsza infolinia: (22)1284905

Odprawa 48h przed odlotem.
https://www.fly4free.pl/wizz-air-zmieni ... d-wylotem/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4349 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 218  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 03 Wrz 2014 10:01 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
Chyba nie do końca tak wyszło. Czyli mam na raz zabukować dwa bilety w tej samej cenie w obniżonej cenie WDC, ale tej specjalnej obniżki 20% nie będzie tak ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
#102 PostWysłany: 03 Wrz 2014 10:20 

Waniliacynamon napisał(a):
Chyba nie do końca tak wyszło. Czyli mam na raz zabukować dwa bilety w tej samej cenie w obniżonej cenie WDC, ale tej specjalnej obniżki 20% nie będzie tak ?


3 i 4.09 na każdej rezerwacji z posiadaczem wdc cena biletów będzie obniżona o owe 20%, ważne by posiadacz wdc był jednym z pasażerów na tej rezerwacji. (wykonaj próbnie wszystkie warianty rezerwacji, w tym dla osoby bez wdc i wszystko będzie jasne)
Góra
 PM off  
      
#103 PostWysłany: 03 Wrz 2014 10:29 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
No już jest jasne :) Dzięki za odp. Zarezerwowalam bilety dla dwoch osób, ale przy platności coś mi nie pasuje. Mam kartę walutową w EURO i USD, chciałabym dokonać płatności z MKD na EURO, ale niestety widnieje zdradziecki kurs wg WIZZAIRA. Różnica jest o 1,97 euro po obliczeniu. Jak ominąć to ? czy jest jakiś ptaszek do oznaczania, by nie placic ich zdradzieckim kursem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 03 Wrz 2014 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Nie ma ptaszka i nie ma sposobu na zmianę waluty inaczej. Zostaw oryginalną i skorzystaj z mniej złodziejskiego może przewalutowania banku.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 03 Wrz 2014 10:36 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
To jak mam to zrobić ? płacić kartą walutową w euro czy od razu oznaczyć na PLN ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 03 Wrz 2014 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Jak zaznaczysz PLN to Ci wizzair przeliczy z MKD na PLN po swoim kursie, a potem bank z PLN na EUR po swoim.

Nie zaznaczaj nic, płać w MKD a podaj numer karty w euro.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 03 Wrz 2014 10:47 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
Już dokonałam platności zgodnie z Twoją radą. Jest tylko jedno ale... Zaplaciłam w MKD kartą w euro i wyszło mi o 1,38 euro więcej niż wynosi normalny przelicznik tych walut. To dobrze czy źle ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 03 Wrz 2014 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
a skąd bierzesz normalny przelicznik? z google?
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 03 Wrz 2014 10:53 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
Średnie kursy walut wg NBP...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 03 Wrz 2014 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
W idealnym świecie banki by według tych kursów pobierały. Niestety każdy z nich ma swoją tabelę przeliczeń.

Dodam więcej - to co widzisz w systemie banku to jest zapewne tylko blokada po kursie MasterCard/Visa, jak pieniądze zostaną pobrane to dopiero zobaczysz ile Cię to wyszło - mbank mi dolicza jeszcze procent za przewalutowanie, a tego nie widać przy założonej blokadzie - u Ciebie może, ale nie musi tak być.

Ale generalnie i tak zwykle wychodzi taniej niż korzystanie z przewalutowania Wizzair/Ryanair/bankomatu/terminala w hotelu itp
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 03 Wrz 2014 11:08 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
Ale przecież sprawdziłam w pasku podsumowania na koncie Kantoru Alior i wychodzi tak:

Bilety x2 kosztowały 1590,40 MKD, a to wychodzi wg średniego kursu 25,71 euro. Jednakże przy platności Wizz zaznaczyłam MKD i dokonałam platności kartą euro MC, a następnie zalogowałam się na stronę Kantoru i pobrano mi 27,09 euro, czyli o 1,38 euro więcej od normalnego przelicznika. Dobrze piszę ? Czy to w porządku ? Wiem, że kurs WIZZ jest zawyżony od banku, no ale zawsze pojawia się mały niesmak...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 03 Wrz 2014 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Jaki niesmak? Bank musi jakoś zarabiać. Normalna praktyka, w kantorze też nie kupujesz walut po średnim kursie.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 03 Wrz 2014 11:15 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
Może dla Ciebie nie, ale dla innych może być oznaką niezadowolenia. Najlepiej płacić kartą w euro za bilety podane w tej walucie, to wtedy nie można martwić się o przewalutowanie. Tak czy siak, dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:01 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Rano rezerwowałem Luton na 6 rano, a bilet przyszedł na lot po 10! jestem pewny co klikałem! co teraz w tym wypadku? jest jakas szansa walczyc z nimi? bardziej oplaca sie kupic drugi lot niz zmieniac....
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:04 

Jak na potwierdzeniu od nich przesłanym na wskazany adres e-mail zaraz po rezerwacji nie ma godziny 6 to nic za darmo u nich nie wskórasz, bo zapewne się pomyliłeś (chyba, że przesunęli godzinę lotu, ale wątpię by to było to)
Góra
 PM off  
      
#116 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22436
Powodzenia, po ostatnim 1 bilet + 1 gratis, za przeciążenie serwerów, doliczyło mi 2 razy, i nic nie wygrałem (ani z chargeback ani z rozmowami). Tylko zlikwidowanie trasy mnie uratowało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:12 

Czasami pomaga napisanie
https://wizzair.com/pl-PL/Claims
i opisanie w treści jakiegoś dobrego bajeru np. że "tylko 6 bo jestem świadkiem na ślubie", "lot przesiadkowy o 9" itp. itd , w zależności od humoru konsultantki rozpatrującej czasami jest skuteczne
Góra
 PM off  
      
#118 PostWysłany: 04 Wrz 2014 13:21 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Szybkie pytanie: miałem zarezerowany lot przez Bravofly 14.12 WRO - EIN, 15.12 EIN - WRO (kupowane jako RT). Niestety W6 usunęło ten lot 14.12 i teraz mam wylot 12.12, co nie jest mi zbytnio na rękę (nie jest w ogóle). 14.12 jest lot KTW - EIN - czy istnieje realna szansa na przeniesienie wylotu do KTW, a jeżeli tak, to z kim się kontaktować - W6 czy Bravofly?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 04 Wrz 2014 14:28 

Jeśli masz nr. rezerwacji wizzair i e-mail wystarczy zadzwonić na tani tel. wizzair 22 351-94-92, bez problemu zapewne zmienią
Góra
 PM off  
      
#120 PostWysłany: 04 Wrz 2014 14:56 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Super, wszystko bez problemu poszło, dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4349 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 218  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group