Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Wrz 2014 08:53 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
Witajcie,

Jesteśmy 3-osobową rodziną (3 letnia córka). Bez wnikania w szczegóły, ostatnie wydarzenia okołozdrowotne uświadomiły nam, jak nieprzewidywalne i ulotne jest życie. Chcemy zerwać z myśleniem "jeszcze zdążę" i "zrobię to, jak skończę 40 lat". Marzymy od dawna o rajskim wyjeździe i chcemy to marzenie zrealizować w przyszłym roku.

Nasze doświadczenie podróżnicze - sami zwiedziliśmy całe Bałkany, Albanię i oczywiście spory kawałek Polski. Z córką już byliśmy w Hiszpanii i w Gruzji. Wybieramy raczej mniej oczywiste kierunki zwiedzania i nie korzystamy z usług biur podróży. Córka dobrze znosi latanie, jest ciekawa świata i to dobry materiał na podróżnika, więc o dalekie loty się nie boimy.

Problemem w naszym przypadku jest pora urlopu - ja prowadzę własną DG, ale żona może odpocząć jedynie w okresie czerwiec-wrzesień. Niestety, ten okres utrudnia szukanie czegoś ciekawego w wielu rejonach świata (monsuny, huragany itp.). Jakie są Wasze doświadczenia i jaki kierunek moglibyście w takim razie polecić? Oto nasze preferencje:

- rajskie plaże i warunki do snorkelingu
- coś do zwiedzenia, ale bez biegania w stylu "jeszcze to trzeba zaliczyć"
- nieco lepsze warunki bytowo-lokalne. Po Gruzji chcemy nieco odpocząć od demoludów i brudu
- ciepłe morze lub ocean
- możliwie mało kłopotliwy lot (maks 2 przesiadki)

Sporo tych wymagań, ale sami myśleliśmy o: Barbadosie (przegapiliśmy ostatnią promocję Virgin), Dominikanie, zachodnim wybrzeżu USA (podobno czerwiec jest najgorszym momentem na wycieczkę właśnie tam - co Wy na to?), Hawajach i oczywiście Azji południowo-wschodniej. Myślimy intensywnie o Tajlandii, jednak znajomi straszą nas wizją ostrych opadów w czerwcu i w nasze lato. Wiemy o świetnych warunkach pogodowych w tym okresie w Indonezji i osobiście bardzo mi się ten kierunek podoba, ale żona nieco obawia się o bezpieczeństwo (casus zamachów na Bali i w Dżakarcie), a ja o sfinansowanie lotu :)

Generalnie polujemy na promocję na stronie głównej F4F. Do Tajlandii można tanio dolecieć Norwegianem, podobnie do USA. Wiem jednak, że promocję trzeba kupować natychmiast, dlatego chciałbym poznać Wasze praktyczne doświadczenia pogodowe odnośnie wymienionych kierunków i ewentualne inne propozycje. W sieci oczywiście można znaleźć wszystko, ale kładę nacisk na słowo "praktyczne".

Wielkie dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam,

Michał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 18 Wrz 2014 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Kilka razy przymierzaliśmy się do wyjazdu latem w dalsze rejony, ale póki co, trafiamy tam tylko zimą. Gdy się jednak zastanawialiśmy, kierowaliśmy się podobnymi kryteriami i pod uwagę była brana Malezja (zwłaszcza Perhentiany) i Indonezja, ale też, Np. wysepki u wybrzeży Panamy, a z miejsc już mało budżetowych, Seszele. Szczyt marzeń to jednak Fidżi, a przede wszystkim Polinezja Francuska.
Pozdrawiam, Bartek
Wysłane z Lumii przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Wrz 2014 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 137
Loty: 39
Kilometry: 102 845
proponuje Kenię lub Tanzanię. pora deszczowa kończy sie w maju i zaczyna w pażdzierniku, więc w lipcu mozna jechać. nie piszecie nic o budżecie - w te rejony też zdarzają się promocje np. na loty z rzymu lub z brukseli (< 2000 pln/bilet).
na pewno się nie rozczarujecie - parodniowe safari to niesamowita przygoda, warta kazdych pieniędzy. a do tego rajskie plaże zapewnione. polecam!
Aga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Wrz 2014 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Odnośnie Tajlandii, to w okresie naszego lata południowo-wschodnie wybrzeże jest jak najbardziej ok, bo ma inną porę monsunów. Tak więc Koh Samui, Koh Tao jak również wschód Malezji w tym okresie jest fajny. Przy okazji ogólnie nie jest to najwyższy sezon na Tajlandię - zachód i północ maja wtedy porę deszczową - nieco niższe ceny lotów itp.

Indonezja w tym okresie super - loty nieco droższe, ale też idzie pokombinować - przelot do Jakarty, Bangkoku itp. i potem lokalne low-costy na Bali czy Lombok. Zamachy, owszem były, ale w Londynie czy Madrycie też były, nie wspominając o Nowym Jorku...
Generalnie Indonezję oceniam jako bezpieczny kraj i nie ma się czego obawiać, a sami Indonezyjczycy są przemili :) Warunki to snorkowania - w wielu miejscach rewelacja, plaże rajskie, jest co pozwiedzać, noclegi nie są specjalnie drogie.

Na Karaibach nie byłem, wiec nie pomogę, ale jak masz pytania o Azję to pisz śmiało :)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Wrz 2014 14:04 

Rejestracja: 18 Cze 2012
Posty: 38
Loty: 64
Kilometry: 154 618
Hej!

Co prawda daleko nam do Tropikeyów, ale akurat odwiedziliśmy i Dominikanę, i Indonezję. Co do tej pierwszej to był czas sprzed samodzielnego montowania wyjazdów, spędziliśmy więc dwa tygodnie na rajskiej plaży Bavaro, w Punta Cana, korzystając z niemieckiego biura podróży. Nie mieliśmy wtedy jeszcze dziecka, ale co do kryterium jakości plaży i pogody - to chyba do tej pory Dominikana jest na topie naszej listy. Jakbyś chciał poczytać więcej to pod tym samym nickiem opisywałam tu http://www.wakacje.pl/forum/dominikana/ ... po-pobycie . Byliśmy wtedy na przełomie listopada i grudnia, więc nie do końca w porze, o którą Ci chodzi.

W zeszłym roku za to wybraliśmy się z pięcioletnią córeczką do Indonezji. W sumie spędziliśmy ponad dobre trzy tygodnie (praktycznie cały czerwiec) na Bali. Tym razem całość pobytu zorganizowaliśmy samodzielnie, począwszy od skorzystania z promo Emirates, po wynajęcie pięknej willi z basenem na brzegu oceanu i samochodu. Z grubsza całość spełnia Twoje kryteria. Bali co prawda ma piękne plaże głównie na zatłoczonym południu, które skrzętnie omijaliśmy, prawie cała reszta jest wulkaniczna. Mnie jednak najbardziej przeszkadzały wszechobecne śmieci i robale :). No i pomimo faktu, że czerwiec przypada na porę suchą, prawie codziennie padało. Widoki podwodne fajne, miękkie koralowce robiły wrażenie.

Dla mnie doskonałym rozwiązaniem chyba jest pobyt na którejś z greckich wysp - przedwczoraj wróciliśmy z Zante (byliśmy tam przed dwoma laty i zachciało nam się znowu). Ciepło, blisko, cywilizowanie, luzacko i fajnie. Słaby punkt to snorkeling, kto widział egipskie rafy, będzie kręcił nosem.

Z miejsc z Twojej listy kuszą mnie Hawaje i zachodnie wybrzeże USA. Stany podobały mi się bardzo, chociaż moja wizyta była ograniczona do Chicago, i to podczas zimowego marca.


Ostatnio edytowany przez tejsza, 18 Wrz 2014 15:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Wrz 2014 14:42 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za dotychczasowe rady.

Afryki nie braliśmy pod uwagę, ale może zaczniemy. A propos Indonezji - no właśnie trochę obawiamy się "bałaganu" - w Gruzji po 10 dniach mieliśmy już serdecznie dosyć potykania się o śmieci :) Kusi Tajlandia, Norwegianem można polecieć w czerwcu za 1600 od osoby w obie strony. Cenowo, z tego co się orientowaliśmy, też jest bardzo przyjemnie.

No cóż - trzeba czekać na jakąś egzotyczną promocję. Budżet zawsze jest ograniczony, w naszym przypadku musimy się zmieścić w 9-10 tysiącach za naszą trójkę.

Pozdrowienia dla Was!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Wrz 2014 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
1600 to bardzo dobra kwota za Tajlandię, ale pamiętaj, że w cenie podstawowej Norwegian nie ma bagażu rejestrowanego - o ile go potrzebujecie ;)
Budżet 9-10 tys spokojnie wystarczy na Tajlandię bez jakiś wielkich ekstrawagancji.

Co do Indonezji to faktycznie nie jest super czysto, ale to nie ta liga co np. Indie... Robale - jest tropik to są robale...:) Robale są dość nieśmiałe, poza tym zazwyczaj "w pakiecie" jest gekon co się robalami żywi :)
Piękne plaże są też na Lombok - kolejna wyspa za Bali, trochę mniej znana, więc mniejsze tłumy jednak. Co do deszczu to jest tropik, a w tropiku zawsze może padać - sorry taki klimat :)
Między Bali, a Lombok są też Gilis, bardzo fajne i dość spokojne (w porównaniu z Bali) - zwłaszcza Gili Meno - jest na forum pełno informacji o tych miejscach.

Na Hawajach nie byłem, ale tu chyba budżet 9000 z lotem może być za mały. Azja jest jednak dość tania...
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Wrz 2014 15:10 

Rejestracja: 18 Cze 2012
Posty: 38
Loty: 64
Kilometry: 154 618
Popieram przedmówcę bonieq2 w kwestii i robali, i deszczy oraz gekonów. Byłam do nich przygotowana teoretycznie, ale w praktyce okazało się, że jednak mi trochę to przeszkadza, acz podkreślam - to z mojej winy, a nie ich :), dlatego wspomniałam o temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Wrz 2014 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
A może Japonia?
W zasadzie pod każdy punkt można podczepić.
- rajskie plaże i warunki do snorkelingu - OKINAWA, czyli typowy kurort.
- coś do zwiedzenia, ale bez biegania w stylu "jeszcze to trzeba zaliczyć" - Akurat tutaj jest tego masa do zwiedzenia, ale możecie sobie tak naprawdę wybrać co was bardziej interesuje, widoki, parki, ogrody, zabytki, świątynie, wszystko jest :P
- nieco lepsze warunki bytowo-lokalne. Po Gruzji chcemy nieco odpocząć od demoludów i brudu - W końcu jedno z najlepiej rozwiniętych państw na świecie
- ciepłe morze lub ocean - patrz OKINAWA
- możliwie mało kłopotliwy lot (maks 2 przesiadki) - zwykle jedna przesiadka na CDG/AMS/LHR/SVO/FCO/DOH/DXB/MUC/FRA
Tylko budżet może być tutaj największym problemem. Hotele raczej tanie nie są, no i transport, ale od czego jest JR Pass'y i WillerExpress Passy. Najeść się też tanio można.
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off
asiaczek69 lubi ten post.
asiaczek69 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 18 Wrz 2014 15:34 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
Bonieq2 - wiemy wiemy o tym bagażu, ale nam to nie przeszkadza, bo na pewno, gdziekolwiek się nie wybierzemy, lecimy z podręcznym (nadźwigałem się w Gruzji bez sensu i powiedziałem - DOSYĆ). Można lubić Cejrowskiego lub nie, ale ma facet rację (od niego to słyszałem na spotkaniu promującym książkę), że wszystko, co chcesz zabrać ze sobą, zostaw w domu. Na wakacjach to już jest i w dodatku tańsze niż w Polsce :)

Japonia - niestety, nie udźwigniemy finansowo raczej. Poza tym chcemy zobaczyć ten kraj w nieco innej konfiguracji, bez plażowania i z dużą ilością zwiedzania.

A propos czystości - nie mamy wielkich potrzeb w tym względzie, ale sami rozumiecie, że czasami człowiek chciałby odpocząć w warunkach zbliżonych do naturalnych. Z tego powodu, co może wiele osób dziwić, na końcu mojej listy miejsc do zobaczenia są Indie. Nie udźwignąłbym tego psychicznie :)

Dzięki Waszym poradom klaruje się nasza czołówka:

1. Tajlandia - pokazałem córce film z miasta małp i nie daje żyć, bo ona chce małpkę zobaczyć i dać banana :)
2. Indonezja - moje marzenie największe, ale ciężko o tani lot (z BKK do Denpasar AirAsia ok. 400 za osobę OW - coś drogo, prawda?). O Lombok i Gili wiemy i też byśmy pewnie w ten klimat celowali.
3. Karaiby - no ale pogoda
4. Jednak jakaś europejska wyspa - Cypr, Korfu, Malta - opieram się przed tym, bo mnie wkurza, że tydzień tam kosztuje tyle, co 2 w Azji

Usilnie szukam również informacji o Langkawi w Malezji. Bonieq2 - może wiesz, jak tam w okresie czerwca z pogodą? Wyspa wydaje się być fajna, a i kraj chyba dość cywilizowany?

Pozdrowienia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Wrz 2014 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Langkawi ma dobrą pogodę raczej w sezonie zimowym. Poza tym, jest tam drożej i mniej ciekawie, niż w Tajlandii (sam nie bylem, ale znam relacje znajomych, którzy mają porównanie).
A propos Europy, to możecie przecież zacząć od Wysp Kanaryjskich lub Madery. Geograficznie będziecie już dość daleko i pod wieloma względami egzotycznie, a koszt będzie też zachęcający, bo możliwości w zakresie przelotu są coraz szersze i tańsze, zaś noclegi są tam dostępne też w atrakcyjnych cenach. Jedyny problem, to snorkeling, który, mimo że dostępny, ma się nijak do tego, co oferują dalsze rejony. No, ale z drugiej strony, będąc na Maderze można obserwować wieloryby i delfiny...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Wrz 2014 16:29 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
lubietenstan napisał(a):
proponuje Kenię lub Tanzanię. pora deszczowa kończy sie w maju i zaczyna w pażdzierniku, więc w lipcu mozna jechać. nie piszecie nic o budżecie - w te rejony też zdarzają się promocje np. na loty z rzymu lub z brukseli (< 2000 pln/bilet).
na pewno się nie rozczarujecie - parodniowe safari to niesamowita przygoda, warta kazdych pieniędzy. a do tego rajskie plaże zapewnione. polecam!
Aga.


3-latce raczej nie pozwolą na wjazd do parku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Wrz 2014 16:38 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
Afrykę generalnie raczej sobie darujemy. Jak pisałem, wolimy jeździć sami, co przekłada się jednak na większą dbałość o bezpieczeństwo. O Tanzanii czytaliśmy nieciekawe rzeczy, głównie ostrzeżenia MSZ. Poza tym - no nie ciągnie nas tam po prostu :)

Madera, Kanary - raczej nie ten kierunek ze względu na zimną wodę. Ja uwielbiam zupę i poniżej 24 stopni nie wchodzę :) Z wysp europejskich jedynie Grecja, Cypr lub Malta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Wrz 2014 16:43 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Michał86 napisał(a):
Afrykę generalnie raczej sobie darujemy. Jak pisałem, wolimy jeździć sami, co przekłada się jednak na większą dbałość o bezpieczeństwo. O Tanzanii czytaliśmy nieciekawe rzeczy, głównie ostrzeżenia MSZ. Poza tym - no nie ciągnie nas tam po prostu :)

Madera, Kanary - raczej nie ten kierunek ze względu na zimną wodę. Ja uwielbiam zupę i poniżej 24 stopni nie wchodzę :) Z wysp europejskich jedynie Grecja, Cypr lub Malta.


Polećcie na początku czerwca na południową Florydę - sympatyczne plaże, parki rozrywki, fajna przyroda. Ciepło (gorąco!), bezpiecznie, pełna cywilizacja itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Wrz 2014 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Michał86 napisał(a):

Madera, Kanary - raczej nie ten kierunek ze względu na zimną wodę. Ja uwielbiam zupę i poniżej 24 stopni nie wchodzę :) Z wysp europejskich jedynie Grecja, Cypr lub Malta.


No fakt, nawet latem woda nie jest tam za ciepła. Chociaż, jeśli porównamy ją z Bałtykiem, np. przy Władysławowie, to jest to istna zupa ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Wrz 2014 16:50 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
tropikey napisał(a):
Michał86 napisał(a):

Madera, Kanary - raczej nie ten kierunek ze względu na zimną wodę. Ja uwielbiam zupę i poniżej 24 stopni nie wchodzę :) Z wysp europejskich jedynie Grecja, Cypr lub Malta.


No fakt, nawet latem woda nie jest tam za ciepła. Chociaż, jeśli porównamy ją z Bałtykiem, np. przy Władysławowie, to jest to istna zupa ;-)


do skasowania :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Wrz 2014 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Zgodnie z tropikey - Langkawi , jako że jest po zachodniej stronie Półwyspu Malajskiego ma klimat jak zachód Tajlandii, czyli w nasze lato jest tam monsun. Ogólnie mi się Langkawi podobało, ale byliśmy tam tylko 3 dni "przejazdem" w porze suchej, bo w okolicy wiele innych ładnych miejsc.
Ogólnie monsun nie oznacza, że pada cały czas. My za pierwszym razem byliśmy w Tajlandii w lipcu i zahaczyliśmy też zachód -Koh Phi Phi była dość pusta (w sezonie tłuuumy!) i tania - ok. połowę ceny w sezonie za nocleg itp. Trochę padało, trochę wiało, ale krajobraz ładny jak zawsze, a ludzi mniej. Można pomyśleć by wpaść tam chociaż na 2 dni.
Na dłuższe plażowanie lepiej jednak południowy wschód w waszym okresie.
Indonezja - loty na Bali sumarycznie raczej poniżej 2500 pln nie złożysz. No chyba, że Norwegian do BKK (lub jakieś inne mega promo) i dobre promo z Air Asia, wtedy może troszkę mniej, a przy okazji jeszcze można dzień czy dwa postoju w Bangkoku zrobić. Na krótki urlop moim zdaniem Jawę lepiej odpuścić, a Dżakartę szczególnie.
Co do czystości - Tajowie trochę mniej brudzą :) to tyle. Stworzonka, pająki, robaczki itp. moim zdaniem tak samo czy w Tajlandii czy Indonezji, no chyba, że się mieszka w betonowym molochu...
Oba miejsca są świetne - ja bym jednak bardziej skłaniał się ku Indonezji, chociaż Tajlandia jest nieco "przystępniejsza" na pierwszy wypad do Azji. Wyspy Europy południowej mają jednak jednen wielki plus - lot kosztuje nieporównywalnie mniej, nawet uwzględniając wyższe ceny na miejscu wyjdzie jednak taniej.

-- 18 Wrz 2014 18:30 --

Michał86 napisał(a):
2. Indonezja - moje marzenie największe, ale ciężko o tani lot (z BKK do Denpasar AirAsia ok. 400 za osobę OW - coś drogo, prawda?). O Lombok i Gili wiemy i też byśmy pewnie w ten klimat celowali.


Marzenia trzeba realizować! :)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Wrz 2014 19:58 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
Bardzo nam pomogliście, bo mamy już sprecyzowany pogląd na kierunek, który obierzemy. W wersji "trafi się promo" będzie to Tajlandia. Bonieq2, pytanie do Ciebie, bo jesteś ekspertem od tych terenów. 2-3 dni w BKK wystarczą? Stamtąd chcielibyśmy przenieść się na Ko Phangan. Powiedz, czy jest jakaś opcja przedostania się stamtąd w inne miejsce bez powrotu samolotem do BKK? Nie chcemy leżeć w jednym miejscu 2 tygodnie. Bardzo by nam odpowiadała opcja tydzień tam i tydzień w Indonezji, ale jak zorganizować połączenie z pominięciem Bangkoku?

I jeszcze pytanie praktyczne - czy na Ko Phangan naprawdę można wynająć ładny bungalow za 400 złotych za 7 dni? Takie oferty widzę na booking.com, bungalowy wyglądają na naprawdę przyzwoite i się zastanawiam, czy to nie jest jakiś błąd? :)

Jeszcze raz wielkie dzięki za dotychczasową pomoc.

Michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Wrz 2014 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Przecież pisałem, że Tajlandia nie jest droga... to nie pomyłka, chociaż sprawdź czy w cenie są wszystke podatki itp.

Aby nie wracać do Bangkoku poszukaj lotów Air Asia do Kuala Lumpur z Surat Thani - dopływają tam promy z Koh Samui i chyba tez z Phangan. Z Kuala Lumpur na Bali też Air Asia i potem powrót do Bangkoku. Na Bangkok 2-3 od bidy wystarczą, a nie ma raczej sensu przy niezbyt długim urlopie poświęcać na niego wiecej czasu kosztem wysp lub Indonezji.

Można też wpierw polecieć z Kuala Lumpur na Lombok, potem prom na Bali i z Bali do Bangkoku.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Wrz 2014 20:16 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
Dzięki wielkie. Masz niesamowitą wiedzę o tych terenach.

Pozdrowienia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: marrak oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group