Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 348 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#81 PostWysłany: 03 Wrz 2014 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
Ja też zastanawiałam się nad zwykłą 40L a 40 air i po przymiarce kupiłam jednak air.
Jest niesamowicie wygodny, jakby zrobiony na indywidualne zamówienie, idealnie przylega do pleców! :D
Zakup (dużo droższy jednak) doradziła niezawodna Mama, która przypomniała o tym, że kręgosłup ma się tylko jeden i należy o niego dbać- i tutaj podpada też inwestycja w wygodniejszy plecak, zwłaszcza przy takim stylu podróżowania, który reprezentuję (czytaj: najczęściej noszenie całego ekwipunku ze sobą, turystyka typu ślimak :) ).
Aha, co do szczegółów- jestem drobnej postury, 159 cm, około 52kg.
Pas biodrowy spełnia swoją funkcję, po zapięciu ramiona nie są w zasadzie w ogóle obciążone.
Sprawdził się na stopie po Dolnym Śląsku, teraz czekają go podróże do: Sandefjord/ Oslo, Londynu, Bergamo i Maastricht. Większość Wizzem.
Mam nadzieję, że będzie ok. Dam znać :)
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#82 PostWysłany: 04 Wrz 2014 21:34 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 179
Loty: 33
Kilometry: 36 038
Ja ostatnio kupiłem forclaza 40, lekko go wypchałem i podjechałem na Okęcie sprawdzić ile mogę się spakować, by bez stresu za kilka dni rozpocząć wycieczkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#83 PostWysłany: 05 Wrz 2014 15:47 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
Mam pytanie odnośnie tego plecaka. Jaki model polecacie kupić ? Z tego, co wiem Forclaz 40 ma chyba różne modele. Nigdy nie leciałam WIzzairem, więc nie chcę żadnych niespodzianek w postaci opłaty za nadbagaż ani też nie musiałabym zakładać na siebie parę warstw ubrań :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#84 PostWysłany: 05 Wrz 2014 16:40 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 179
Loty: 33
Kilometry: 36 038
Między Forclazem, a Forclazem Air jest różnica 100zł. Ten droższy jest na pewno wygodniejszy. proponuje podjechać do sklepu, założyć na siebie oba i się zdecydować czy warto dopłacać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#85 PostWysłany: 16 Wrz 2014 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
Ok, jestem po pierwszej podrozy z tym plecakiem, wiec moge dodac kilka komentarzy na jego temat. Mam tego nowszego forclaza. Podroz skladala sie z lotow LCC oraz zwyklego przewoznika i w tym drugim plecak nadawalem do luku bagazowego. W Ryanair nikt mnie nie prosil o wsadzanie do koszyka nie mniej jednak sam z ciekawosci zakoszykowalem przed lotem wypchany po brzegi plecak i pasowal znakomicie. Mialem obawy oddania go do luku bagazowego, gdyz jednak ten model ma duza ilosc paskow (obawy o uszkodzenia np. szelek przez obsluge lotniska etc). Plecak w luku bagazowym przezyl bez zadnych problemow :) Wszystkie paski mozna bardzo latwo powiazac ze soba, a ponadto pas biodrowy owinalem dodatkowo zlozyonym workiem na smieci.

Sam plecak jest niesamowicie wygodny. Brak praktycznie porownania w komforcie do mojego poprzedniego 35 litrowego Karrimora. Generalnie mialem w nim ponad 10 kg i wogole nie czulem tego ciezaru na sobie. W poprzednim juz po kilku minutach marszu potrafilem odczuc ciezar jaki niose na plecach.

Jedynym minusem i potezna wada tego modelu jest moim zdaniem wewnetrzna kieszen na dokumenty. Ja jak zawsze wlozylem tam netbooka i wyciagniecie go z powrotem przy zapakowanym plecaku to jakas masakra. Bardzo trudno jest wyciagnac cookolwiek z tej kieszeni. Do tego obtarcia na rekach gratis.

Pomimo powyzszego jest bardzo zadowolony z zakupu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#86 PostWysłany: 02 Paź 2014 19:33 

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 15
Po niedawnym zakupie Forclaza 40l mogę go śmiało polecić innym forumowiczom. Za te 120zł jakie trzeba na niego wydać oferuje bardzo dużo. Po tygodniowym przecioraniu plecak wygląda bardzo dobrze - jedyny wrażliwy element, który zauważyła to siateczka z przodu. No i pas biodrowy, który zamiast na biodrach opiera się głównie na talii więc nie zawsze dobrze trzyma ciężar. Ale poza tym : polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#87 PostWysłany: 02 Paź 2014 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
możesz dokładniej rozwinąć problem z siatką z przodu ? Przedziurawiła się juz po pierwszym tygodniu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#88 PostWysłany: 02 Paź 2014 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
pewnie dużo ktoś upychał rzeczy i straciła na naciągu :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#89 PostWysłany: 03 Paź 2014 18:14 

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 15
Zaczęły się leciutko rwać te łączenia w siateczce, tak że powstało kilka dziurek. Co ciekawe, żadnych ostrych narzędzi niej nie nosiłam - przerwała się bodajże od opakowania zółtego sera:P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#90 PostWysłany: 03 Paź 2014 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
No to juz nie do producenta pretencje tylko do samej siebie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#91 PostWysłany: 05 Paź 2014 01:53 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Mi również bardzo dobrze się sprawdza. Zastanawiam się czy zmieściłbym się w niego na 12 dni do Chile/Boliwii. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Adrian.jg lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#92 PostWysłany: 05 Paź 2014 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
zmiescilbys sie bez problemu i jeszcze by Ci miejsca zostalo :D. W Brazylii bylem prawie 10 dni z 5-cio litrowo mniejszym w stosunku do Forclaza:), a moja ostatnia dwu-tygodniowa wyprawa z Forclazem do Australii sprawdzila sie swietnie. Nawet mialem nieco luzu w nim :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#93 PostWysłany: 05 Paź 2014 17:21 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
W ciepłe miejsce nie ma problemu. Tam jednak trzeba będzie zabrać trochę cieplejszych ubrań (na pustyni i salarze, gdzie będziemy ok 8 dni temperatury potrafią spadać poniżej zera). Tak czy siak - dobrze to widzę, powinno się udać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Adrian.jg lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#94 PostWysłany: 10 Paź 2014 00:19 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 161
nie zauważyłem tego tematu, i spytałem na innym forum ale w razie czego proszę o administrację o skonsolidowanie postów. czy dwa plecaki forclaz 40 zmieszczą się w schowku w samolocie Ryanaira jako bagaż podręczny (oczywiście dla dwóch osób) czy też mogą być problemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#95 PostWysłany: 10 Paź 2014 00:25 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
geos napisał(a):
nie zauważyłem tego tematu, i spytałem na innym forum ale w razie czego proszę o administrację o skonsolidowanie postów. czy dwa plecaki forclaz 40 zmieszczą się w schowku w samolocie Ryanaira jako bagaż podręczny (oczywiście dla dwóch osób) czy też mogą być problemy?

Zmieszczą się. Ja jutro lecę z forclaz 40l jako małym Wizz, bez stelaża oczywiście i wypakowany w 2/3 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#96 PostWysłany: 26 Paź 2014 01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 115
Loty: 29
Kilometry: 34 491
Mamy Forclaz'y 40, używamy od roku :)

Na razie brak uszkodzeń , a leżały w różnych miejscach, wypychane do granic możliwości, nierzadko traktowane jako poduszka :P
Także polecam :)
_________________
OdwiedziłamAlbania,Austria,Belgia,BiH,Bulgaria,Chorwacja,Czarnogóra,Czechy,Anglia,Francja,Macedonia,Niemcy,Gibraltar,Litwa,Luxemburg,Holandia,Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja,Kosowo
czarnogora-albania-macedonia-i-kosowo-17-dni-w-raju,209,79465
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#97 PostWysłany: 26 Paź 2014 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
Cytuj:
Zmieszczą się. Ja jutro lecę z forclaz 40l jako małym Wizz, bez stelaża oczywiście i wypakowany w 2/3 :)


Kazali Ci przymierzac plecak do ich wkladki, czy po prostu popatrzyli i nakleili "Small" ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#98 PostWysłany: 26 Paź 2014 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
Ooo, a ja jestem ciekawa, czy jest jakiś sposób na uzyskanie naklejki "SMALL" :D
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#99 PostWysłany: 26 Paź 2014 11:53 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Adrian.jg napisał(a):
Cytuj:
Zmieszczą się. Ja jutro lecę z forclaz 40l jako małym Wizz, bez stelaża oczywiście i wypakowany w 2/3 :)


Kazali Ci przymierzac plecak do ich wkladki, czy po prostu popatrzyli i nakleili "Small" ?


Rozumiem, że to do mnie? Nic nie kazali mi przymierzać, osoba obsługująca spojrzała tylko na kartę pokładową i nakleiła mi small. W Charleroi potężnie się już nudziłem, więc przeszedłem przez security około 4 godziny przed lotem i nie miałem żadnej naklejki. Nikogo to nie obchodziło.

Zresztą: plecak niewypakowany w całości i delikatnie "spięty" spełnia wymogi dotyczące małego podręcznego w wizz!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#100 PostWysłany: 26 Paź 2014 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
nie ma raczej :) ale zawsze mozna zostawic sobie juz naklejoną. Problem tylko z tym, ze takowa zuzywa sie w miarę szybko wiec trzeba dbac :) Pozatym 40stki forclazowe, nie wypchane oczywiscie wygladają jak small. W przyszlym tygodniu bede przechodzic przez Wizz pierwszy raz z tym plecakiem jako wersja Small wiec dam znac :)

@ciacho
Własnie o to mi chodzilo, czy wzrokowo ocenili, czy kazali wkladac, cos co i tak by sie pewnie zmiescilo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 348 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group