Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 348 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#61 PostWysłany: 30 Lip 2014 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
bez problemu wchodzi zarówno forclaz40 jak i forclaz50 (mam 2 szt) do małego wizz , mój sposób to wyciągniecie stelaża i wypełnienie plecaka max na 3/4 wysokości jak jest potrzeba to można go przed "kontrola" związać linką/sznurkiem (pionowo) - w koszyku zostaje jeszcze luz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#62 PostWysłany: 01 Sie 2014 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
szczotek99 napisał(a):
bez problemu wchodzi zarówno forclaz40 jak i forclaz50 (mam 2 szt) do małego wizz , mój sposób to wyciągniecie stelaża i wypełnienie plecaka max na 3/4 wysokości jak jest potrzeba to można go przed "kontrola" związać linka/sznurkiem (pionowo) w koszyku zostaje jeszcze luz.


Dobrze czytam forclaz 50 też wchodzi na mały ( mówimy o tym za free )w wizz ? Mam dylemat czy wybrać właśnie 40 czy 50 oczywiście wolałbym większy ale nie chce niespodzianki na lotnisku a tu raczej wszyscy piszą że 40 dopiero po wyjęciu stelaża jest ok. Mógłbyś napisać gdzie leciałeś z 50 jako podręcznym wizzair i czy miałeś jakąś kontrolę wielkości tego bagażu typu proszę włożyć w kosz i w jaki sposób wkładałeś 50 - przepakowywałeś, ciuchy na siebie itp czy weszła bez problemu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 01 Sie 2014 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Czytaj ze zrozumieniem, nie można zapakować plecaka do pełna.
Taką metodą nawet torba 120 litrów przejdzie jak będzie prawie pusta.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#64 PostWysłany: 02 Sie 2014 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Ok kupiona dziś 40 a za dwa tygodnie będzie okazja sprawdzić w praktyce :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#65 PostWysłany: 02 Sie 2014 14:11 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 135
Forclaz 40 powinna wejść wypakowana na max do Ryanaira
jakby przeliczyć to wychodzi 44 litry (mały 14l)
wizzair (33 litry) - tu trzeba zostawić trochę miejsca na dopchanie nogą :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#66 PostWysłany: 02 Sie 2014 14:19 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
wojo02 napisał(a):
Forclaz 40 powinna wejść wypakowana na max do Ryanaira
jakby przeliczyć to wychodzi 44 litry (mały 14l)
wizzair (33 litry) - tu trzeba zostawić trochę miejsca na dopchanie nogą :mrgreen:


Trzeba mieć na uwadze, że kosze Ryanaira są węższe, a zatem nie ma problemu z zapakowaniem na wysokość, ale nie może być zbytnio wypchany na boki.
W Wizzair natomiast odwrotnie, można upchać po bokach, ale nie do samej góry.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#67 PostWysłany: 03 Sie 2014 14:03 

Rejestracja: 28 Cze 2014
Posty: 4
Czyżby kosze Ryanaira były większe niż limitu bagażu - 55 cm wysokości? Mój Forclaz 40 Air ma stelażu 52 cm, więc nie należy go wypychać na wysokość. Albo Air jest wyższy od nieAir. Trzeba też pamiętać o paskach, zwłaszcza szerokim pasie biodrowym. Pełne wykorzystanie limitu zapewni tylko worek śmieciowy.

Lotów na koncie mam znacznie mniej niż niektórzy forumowicze, latam Ryanairem regularnie z Wielkiej Brytanii do Polski, byłem też we Włoszech, ale tylko w Polsce proszono pasażerów o wkładanie podręcznego do koszów, ale to temat na osoby wątek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#68 PostWysłany: 18 Sie 2014 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
A czy ma ktos doswiadczenia z tym plecakiem nadanego jako rejestrowany ? Da sie go w miare zabezpieczyc i powiazac tym co ma czy trzeba owinac jednak w folie ? Pytam, bo jestem na etapie wymiany plecaka, ktory sprawdza mi sie w jednym i drugim, a Forclaz wydaje sie byc godnym nastepca :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#69 PostWysłany: 18 Sie 2014 15:52 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ja nadałem raz, jak leciałem LOT-em.

Trochę się bałem, czy czegoś nie urwą, bo wystaje trochę różnych pasków itp. i nawet obsługa w check-inie prosiła o pozapinanie i zabezpieczenie, aby nie wisiały.

Plecak dotarł w dobrym stanie.

Ale oczywiście wszystko zależy od tych, którzy ten bagaż przerzucają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#70 PostWysłany: 18 Sie 2014 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
Adrian.jg napisał(a):
A czy ma ktos doswiadczenia z tym plecakiem nadanego jako rejestrowany ? Da sie go w miare zabezpieczyc i powiazac tym co ma czy trzeba owinac jednak w folie ? Pytam, bo jestem na etapie wymiany plecaka, ktory sprawdza mi sie w jednym i drugim, a Forclaz wydaje sie byc godnym nastepca :)


ja nadawałam go dwa razy. Pospinałam wszystkie możliwe paski - w tym pas biodrowy, żeby było jak najmniej elementów odstawało i plecak dotarł na miejsce bez szwanku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#71 PostWysłany: 18 Sie 2014 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 296
Loty: 107
Kilometry: 199 226
niebieski
Dzieki, wlasnie chodzi mi najbardziej o ten pas biodrowy, bo przynajmniej na zdjeciach wydaje sie dosc duzy i latwo o zahaczenia/uszkodzenia. Generalnie skusze sie na niego i wyprobuje juz za 2 tygdonie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#72 PostWysłany: 18 Sie 2014 16:32 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Zależy od obsługi. Zawinąłbym w folię dla bezpieczeństwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#73 PostWysłany: 27 Sie 2014 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2014
Posty: 32
Skuszony wpisami na forum też nabyłem ten plecak. Sprawdza się świetnie. Na razie na 4 loty wizzairem 3x dostałem 'z przydziału' naklejkę "S", a raz w Barcelonie pani poprosiła mnie do koszyka. Była odrobina niepewności, bo wracałem z bardziej wypchanym plecakiem niż wcześniej, ale po zapięciu i zaciągnięciu pasków wszedł bez większych problemów. Z góry trochę może wystawał ale nikt na to nie zwrócił uwagi. Metalowy kij oczywiście został w PL. Mogę śmiało polecić jako bagaż wizzairowy, a do innych linii tym bardziej :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#74 PostWysłany: 30 Sie 2014 22:16 

Rejestracja: 30 Paź 2013
Posty: 1
Cześć!

W październiku lecę Easy Jetem z Berlina (Schonefeld) do Sofii i planuję na tę okazję kupić sobie plecak, który zmieści się w ich wymogach dot. bagażu podręcznego a jednocześnie dam radę się w niego na te kilka dni spakować.
Ma ktoś z Was może doświadczenie z tymi liniami lotniczymi i mógłby się wypowiedzieć, czy Forclaz 40 przejdzie na kontroli?

Z góry dzięki! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 30 Sie 2014 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 181
Loty: 16
Kilometry: 18 007
Zbanowany
Leciałem z nim z Berlina, nawet nie spojrzeli ;)

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikkom lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#76 PostWysłany: 30 Sie 2014 22:41 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Też leciałem Luton - Keflavik i z powrotem bez żadnego problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikkom lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#77 PostWysłany: 30 Sie 2014 23:24 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
W easyjecie nie reagują przy takim "plecaczku" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikkom lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 31 Sie 2014 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Gaszpar napisał(a):
pine napisał(a):
Czy plecak jest w ogóle wygodny?

Nadaje się do chodzenia w nim przez praktycznie cały dzień?

W góry bym go nie zabrał ale do noszenia w mieście jest bardzo OK poczytaj ten temat.

pozdrawiam Gaszpar
Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka


Pewnie każdy ma inny próg bólu, na w pełni zapakowany tak na ok. 10-12 kg plecak, to szelki po kilku godzinach jednak się wpijają/ugniatają.
Natomiast plecak zapakowany na jednodniowe (8-10 h) wyjście w góry (kijki, jedzenie, ok. 2-3l napoi, kurtki... komplet dla czteroosobowej rodzinki, myślę że max. 7 kg) sprawuje się rewelacyjnie, nic nie gniecie i po całym dniu nie czułem zmęczenia.

Wentylacja także na zadowalającym poziomie, tylko punkty styku (szelki i pas biodrowy) nie wentylowane ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#79 PostWysłany: 03 Wrz 2014 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Ogólnie plecak bardzo ok wypróbowany jako podręczny w locie i norwegianie - ale prawdziwa próba dopiero przed nim czyli lot wizzem z katowic - zobaczymy czy się nie przyczepią, Kupiłem tą wersję zwykłą bez air - cena 108 zł - mokazja . Co mogę napisać - bardzo praktyczny mieści się naprawdę sporo rzeczy, pas biodrowy bardzo solidny na nim przyczepiona rzepami i od góry przyszyta spora kieszeń- fajna spraw. Łaziłem z nim sporo i po chwili się człowiek przyzwyczaja i nie czuje go tak więc polecam jak najbardziej choć dla mnie kwestia kluczowa jak będzie z tym wizzem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Quechua Forclaz 40
#80 PostWysłany: 03 Wrz 2014 18:06 

chester0 napisał(a):
[...]polecam jak najbardziej choć dla mnie kwestia kluczowa jak będzie z tym wizzem.

Wczoraj leciałem z nim z SAW przez TLV do WAW. W SAW byłem 5 dni, więc spakowałem kilka t-shirtów, jedne krótkie spodenki, koszulkę i spodenki do spania, kosmetyki, ręcznik szybkoschnący, ipada, 2 ładowarki, kurtkę przeciwdeszczową, klapki japonki. W Stambułe kupiłem komplet 6-ciu szklanek tureckich wraz z talerzykami w kartonowym pudełku oraz 0,5 kg herbaty. Wszystko to spakowałem w ten plecak i mieścił się do koszyka. Grunt to nie wypychać go z przodu.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 348 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group