Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Sie 2014 16:53 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 19
Witam

Jestem tutaj nowym bywalcem, ale jestem zafascynowany forum i jeszcze raz Was wszystkich gorąco pozdrawiam.

Wyszukiwarka coś nie coś pokazywała ale chyba tematu jako takiego nie było.

Mam pytanie co wg. Was jest dobrym prezentem z Polski. Kilka razy w roku wyjeżdżam za granicę i staram się "rekalamować" nasz kraj podczas tych podróży.

Pamiętam jak kiedyś podczas służbowej wizyty w Belgii obdarowałem właściciela firmy z którą robiłem interesy Wedlowskimi "Baryłkami" - facet to bardzo zamożny obywatel Luxemburga, a po spróbowaniu Baryłek cieszyła się jak dziecko i z wielkimi oczami pytał czy my mamy w Polsce takie czekoladki ;-) Dodał że ma w nosie belgijskie pralinki i od tego czasu bez Baryłek do Gentu się nie wybierałem.

Wybieram się obecnie na rybki do Norwegii na wyspę Vega to będzie mój pierwszy wyjazd do tego pięknego kraju. Właścicielka ośrodka wędkarskiego to podobno bardzo miła osoba. Pomyślałem że miło by było zrobić dobre pierwsze wrażenie i zapewnić sobie miejscówkę na kolejne wypady.
Zastanawiam się zatem co mogło by być niekrępującym drobiazgiem ale typowo polskim, takim który zrobi podobne wrażenie jak Baryłki ;-)

Liczę na kreatywność forumowiczów... znaczy ta jest bezdyskusyjna ;-)

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 20 Sie 2014 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Myślę, że dobrym prezentem będą Wedlowskie Baryłki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Sie 2014 16:59 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 19
No też tak myślałem ale to kobieta i nie bardzo wypada wyskakiwać z alkoholowymi baryłlami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Sie 2014 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Cukierki krówki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Sie 2014 17:05 

Rejestracja: 08 Sie 2010
Posty: 40
Śliwki w czekoladzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Sie 2014 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Naszyjnik z bursztynów :)
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Sie 2014 17:09 

Rejestracja: 17 Lis 2012
Posty: 38
hajdas napisał(a):
Śliwki w czekoladzie :)

Zdecydowanie się zgadzam :D Według mnie najlepsze Nałęczowskie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
digger lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 20 Sie 2014 17:26 

Ja obdarowałem zakonnice ze Starego Domu Polskiego w Jerozolimie, koronkowymi serwetami z Koniakowa. Chyba im się podobały, bo to ręczna robota i zaraz wylądowały na stole. Pasują na prezent dla kobiety. ;)
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Sie 2014 17:27 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
.. a tam cukierki, Żubrówka z trawką i tyle, wypije z sokiem jabłkowym jak szarlotkę, dla kobiet bomba...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Sie 2014 17:29 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 19
Anonymous napisał(a):
Ja obdarowałem zakonnice ze Starego Domu Polskiego w Jerozolimie, koronkowymi serwetami z Koniakowa. Chyba im się podobały, bo to ręczna robota i zaraz wylądowały na stole. Pasują na prezent dla kobiety. ;)



Dobry pomysł. Szkoda że im stringów z Koniakowa nie dałeś ;-)

Ja właśnie myślę albo o koronkach albo o słodyczach lub np. bursztynowy drobiazg. Norwegowie to ludzie morza a tak chyba bursztyny nie występują. Ale pewien nie jestem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Sie 2014 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Praktycznie za każdym razem jak wracam do PL, to kupuję Michałki, które niemieckim koleżankom chyba nigdy się nie znudzą (a występują też w całkiem ładnie opakowanej wersji), a ostatnio w pracy Jeżyki robiły furorę, ale tutaj opakowanie trochę średnio nadające się na prezent :) Wszystko zależy od tego, ile na prezent chcesz przeznaczyć i dla kogo ma on być oraz jak bardzo elegancko ma wyglądać. Do przywiezienia znajomym od czasu do czasu fajnie się sprawdza kilka butelek któregoś z 'lokalnych' browarów (wyrosło tego jak grzybów po deszczu ostatnio) lub słodycze są fajnym pomysłem. Ale na poważny i elegancki prezent wybrałabym właśnie coś ręcznie wykonywanego w PL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Sie 2014 18:33 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Ceramika z Bolesławca jest świetnym prezentem.
Córka w niemieckiej szkole obowiązkowo musi na każde urodziny swoich kolegów kupić krówki ( najlepsze z "Solidarności"- ciągnące w środku,kruche na zewnątrz )
Fajnym podarunkiem są też nasze sękacze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Sie 2014 18:53 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ja zawsze kupuję na drogę <wiadomo co> w duty free i jeszcze nigdy nie zdarzyło się żeby był to nietrafiony prezent. Choć oczywiście warto wcześniej rozpoznać temat ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 20 Sie 2014 19:06 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 77
ciacho_majonez napisał(a):
Ja zawsze kupuję na drogę <wiadomo co> w duty free i jeszcze nigdy nie zdarzyło się żeby był to nietrafiony prezent. Choć oczywiście warto wcześniej rozpoznać temat ;)

Żeby była jasność, te wszystkie żubrówki, żytnie itp. to od jakiegoś czasu bardziej rosyjskie niż polskie pamiątki:
http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/56, ... odki_.html

Ja od siebie polecam kupno Rajskiego Mleczka z Goplany! :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 20 Sie 2014 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2011
Posty: 597
niebieski
dla faceta: dobry polski trunek
dla kobiety: produkty z wzorami lowickimi. Trzy lata temu kupilem zestaw herbaciany dla babki z Wiednia , ktory okazal sie strzalem w 10. Gdy ja odwiedzilem miesiac temu to zestaw dalej jej sluzy i pytala czy nie mam wiecej takich bo jej znajome sa nim zachwycone.
_________________
Proszę, wejdź i kliknij. Możesz pomóc innym :)
www.pajacyk.pl
www.wyklikajzywnosc.pl
www.okruszek.org.pl
www.pustamiska.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 20 Sie 2014 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Nic nie wywołało większego entuzjazmu niż polska... kiełbasa :lol: Najlepiej kilka rodzajów ładnie opakowanych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 20 Sie 2014 19:11 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
kabanosy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Sie 2014 19:48 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 83
Loty: 29
Kilometry: 57 200
Ze słodyczy - w zachodniej Europie nie znają ptasiego mleczka, więc to zawsze działa :)
I zgadzam się z powyższym postem: kabanosy!

A tak spoza jedzenia, to nie wiem... Pamiętam, że kiedyś w ramach promowania Dolnego Śląska furorę zrobiliśmy ceramiką bolesławiecką i ręcznie malowanymi bombkami choinkowymi (z okolic Milicza / Krośnic).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Sie 2014 20:45 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
Ogorki kiszone! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Sie 2014 20:51 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Istvan napisał(a):
ciacho_majonez napisał(a):
Ja zawsze kupuję na drogę <wiadomo co> w duty free i jeszcze nigdy nie zdażyło się, żeby był to nietrafiony prezent. Choć oczywiście warto wcześniej rozpoznać temat ;)

Żeby była jasność, te wszystkie żubrówki, żytnie itp. to od jakiegoś czasu bardziej rosyjskie niż polskie pamiątki:
http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/56, ... odki_.html

Ja od siebie polecam kupno Rajskiego Mleczka z Goplany! :)


Nie wpadajmy w przesadę, dalej są to polskie marki kojarzone z Polską- produkowane w naszym kraju. Dzisiejszy świat tak wygląda niestety, ser feta produkowany w mleczarni tylko w Grecji jest w rękach kapitału niemieckiego itp itd...ale dalej to grecki ser, na prezent faktycznie polskie wędliny (kiełbasa rzeszowska, krakowska sucha, kabanosy i nabiały w tym sery żółte), mam doświadczenia ze Szwecji, smakują Skandynawom wyjątkowo. Kiedyś za czasów komuny pamiętam polskie słynne kryształy, potrafiły "załatwić" poza krajem wszystkie sprawy. Ale wódka to najlepszy jednak prezent kojarzony z Polską. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group