Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Maj 2016 16:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
sko1czek napisał(a):
Zachorowanie nie koreluje raczej z ogólną kondycją fizyczną, natomiast wyodrębniono pewne (inne) czynniki ryzyka choroby wysokosciowej: przemęczenie- ciężki wysiłek fizyczny, zbyt szybkie pokonywanie wysokości, odwodnienie organizmu, nadmierne (podkreślam- nadmierne) spożycie alkoholu, przyjmowanie leków nasennych, choroby układu oddechowego (palacze!!!), kiedyś słyszałem także, że znaczna otyłość. No i jeśli ktoś wcześniej chorował- objawy wystąpią szybciej.
I mój przypadek całkowicie temu przeczy :P Za pierwszym razem miałam chorobę wysokościową, a wtedy nie piłam, nie paliłam, byłam w marę szczupła, a wysokośc była raptem 2300. Na 3500 weszłam już jako grubas, na kacu, nałogowa palaczka. I zero choroby ;)
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM lubi ten post.
 
      
6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży 6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
#22 PostWysłany: 02 Maj 2016 17:00 

Rejestracja: 28 Sty 2012
Posty: 40
Loty: 247
Kilometry: 432 597
Ibuprofen - czy nawet zwykła aspiryna - zalecane zeby miec ze soba bo powodują rozrzedzanie krwi i zapobiega zakrzepom ( zreszta ponoc nawet dobrze zazywac przy locie samolotem ).
Natomiast co do lisci koki ( sam zazywałem w Peru czy Boliwii ) i pomagały - natomiast nie oszukujmy sie - one nie zwalczaja tej choroby po prostu łagodzą objawy. Jedyną skuteczna pomoca jest po prostu zejscie nizej - i dlatego po prostu daj sobie czas, na spokojne wejscie/wjechanie i miej zapas czasu zeby równie spokojnie móc zejsc zjechac gdyby samopoczucie nie było dobre.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Maj 2016 17:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Cytuj:
Choroba wysokościowa to indywidualna sprawa każdego.

Dokładnie tak. Mnie np. na wysokości 4300 nie udało się zaaklimatyzować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Maj 2016 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Japonka76 napisał(a):
sko1czek napisał(a):
Zachorowanie nie koreluje raczej z ogólną kondycją fizyczną, natomiast wyodrębniono pewne (inne) czynniki ryzyka choroby wysokosciowej: przemęczenie- ciężki wysiłek fizyczny, zbyt szybkie pokonywanie wysokości, odwodnienie organizmu, nadmierne (podkreślam- nadmierne) spożycie alkoholu, przyjmowanie leków nasennych, choroby układu oddechowego (palacze!!!), kiedyś słyszałem także, że znaczna otyłość. No i jeśli ktoś wcześniej chorował- objawy wystąpią szybciej.
I mój przypadek całkowicie temu przeczy :P Za pierwszym razem miałam chorobę wysokościową, a wtedy nie piłam, nie paliłam, byłam w marę szczupła, a wysokośc była raptem 2300. Na 3500 weszłam już jako grubas, na kacu, nałogowa palaczka. I zero choroby ;)

No nie przeczy, bo jak tu parę osób pisało, zachorować może każdy, szczupły, gruby, prosty czy garbaty. Czynniki ryzyka tylko zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania, ale żadnych "gwarancji" czy "pewności" ni ma ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 02 Maj 2016 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
W moim przypadku wyprawa z 0 na 3800 początkowo nie zrobiła na mnie wrażenia, ale szybko odkryłem że przy jakimkolwiek wysiłku organizm odmawiał posłuszeństwa, dwadzieścia schodów i miałem ciemność przed oczami, koniec zabawy. Drugiego dnia było całkiem dobrze, trzeciego funkcjonowałem już normalnie. Innych problemów nie stwierdziłem, wszystko było tak jak powinno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: YeahBunny oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group