Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2086 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#961 PostWysłany: 06 Paź 2015 09:41 

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 9
Powyżej zadałem pytanie o przewożenie garnituru w futerale jako drugiego bagażu podręcznego w Ryanair.
Nie otrzymałem odpowiedzi, więc moje własne doświadczenia zamieszczam dla potomnych.

Garnitur w sporym futerale przeszedł bez problemu. Na wszelki wypadek wziąłem druciany wieszak, by móc go dowolnie 'zmniejszyć' w razie potrzeby, ale nikt tego nie kontrolował ani na Modlinie w Polsce, ani w Belgii na Charlerloi, ani w Madrycie.
W gruncie rzeczy miałem szczęście i nie kontrolowano niczego. Wyciągnąłem jeden wniosek - miękkie walizki mieszczą więcej i mają większą tolerancję ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#962 PostWysłany: 06 Paź 2015 12:35 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Jedną z ciekawych propozycji, które widziałem na własne oczy: walizka twarda, kabinowa i pojemna: Travelite Elbe 2.0 S.


40 litrów przy wymiarach 55x40x20. Poliwęglan, 4 kółka. Całość sprawia naprawdę świetne wrażenie, jest bardzo solidnie i estetycznie .
Niestety do najtańszych nie należy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#963 PostWysłany: 26 Paź 2015 13:15 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
Jakie są Wasze doświadczenia z podróżowaniem z dziecięcą walizką trunki liniami Wizzair?
Wymiary walizki wg producenta to 46x31x20.5 wiec pewnie nawet wkładając walizkę 'po skosie' do koszyka będzie o te 2-3cm wystawała... i wiem- jest to zawsze jakieś ryzyko, ale interesują mnie opinie posiadaczy dzieci i tychże walizek ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#964 PostWysłany: 15 Lis 2015 00:43 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Mam pytanie odnosnie Wizz Privilege Pass - jaki jest rozmiar walizek. Czy kupujac bilet z opcja "Wizz Privilege Pass" automatycznie moge wziac na poklad "Bezpłatny duży bagaż podręczny + drugi mały przedmiot osobisty np: torba na laptopa o wymiarach max: 40x30x18cm.
Poprosze o konkretne odpowiedzi a nie linki.
Pozdrawiam
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#965 PostWysłany: 15 Lis 2015 01:09 

mathew77 napisał(a):
Czy kupujac bilet z opcja "Wizz Privilege Pass" automatycznie moge wziac na poklad "Bezpłatny duży bagaż podręczny + drugi mały przedmiot osobisty np: torba na laptopa o wymiarach max: 40x30x18cm.



Masz wtedy bagaż o wymiarach 56 x 45 x 25 cm + bagaż 40 x 30 x 18 cm.
Góra
 PM off
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
#966 PostWysłany: 15 Lis 2015 12:25 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Anonymous napisał(a):
mathew77 napisał(a):
Czy kupujac bilet z opcja "Wizz Privilege Pass" automatycznie moge wziac na poklad "Bezpłatny duży bagaż podręczny + drugi mały przedmiot osobisty np: torba na laptopa o wymiarach max: 40x30x18cm.



Masz wtedy bagaż o wymiarach 56 x 45 x 25 cm + bagaż 40 x 30 x 18 cm.

Dziekuje.Pozdrawiam
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#967 PostWysłany: 16 Lis 2015 21:55 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Anonymous napisał(a):
mathew77 napisał(a):
Czy kupujac bilet z opcja "Wizz Privilege Pass" automatycznie moge wziac na poklad "Bezpłatny duży bagaż podręczny + drugi mały przedmiot osobisty np: torba na laptopa o wymiarach max: 40x30x18cm.



Masz wtedy bagaż o wymiarach 56 x 45 x 25 cm + bagaż 40 x 30 x 18 cm.


Na stronie wizzair jest napisane, ze osoby z pierwszenstwm wejscia na poklad: "mogą wnieść 1 dodatkowy przedmiot osobisty oprócz małego lub dużego bagażu podręcznego."
Ja ostatnio lecialem z malym bagazem i na S przekleili mi naklejke XL. To jak to w sumie dokladnie jest ;)
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#968 PostWysłany: 16 Lis 2015 22:03 

Według mnie:
- osoby z wykupionym Wizz Privilege Pass mają w cenie duży bagaż podręczny 56 x 45 x 25 cm + dodatkowy bagaż 40 x 30 x 18 cm.
- osoby z wykupionym pierwszeństwem wejścia o ile nie wykupią osobno dużego bagażu podręcznego mają w cenie mały bagaż podręczny 42x32x25 cm i dodatkowy bagaż podręczny 40 x 30 x 18 cm.
Góra
 PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
#969 PostWysłany: 24 Lis 2015 15:25 

Rejestracja: 24 Lis 2015
Posty: 3
Cześć
Dawno nigdzie nie leciałem i chciałem się dowiedzieć, jak rygorystycznie wiizzair podchodzi teraz do kwestii wymiarów bagażu podręcznego. Chcę lecieć z plecakiem Deuter Futura 32 (wymiary wg producenta: 68 x 32 x 21 cm) i zastanawiam się, czy taki plecak przejdzie kontrolę. Oczywiście chciałbym go zadeklarować jako mały bagaż podręczny :)
Regulamin sobie a praktyka swoje, więc chciałem was zapytać, jak to obecnie wygląda: bardzo się czepiają czy raczej nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#970 PostWysłany: 24 Lis 2015 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
Cześć
Raz się czepiają, a raz się nie czepiają, jak bądzie akurat w Twoim przypadku dowiesz się na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#971 PostWysłany: 24 Lis 2015 16:13 

czak_mandzione napisał(a):
Chcę lecieć z plecakiem Deuter Futura 32 (wymiary wg producenta: 68 x 32 x 21 cm)


Przy wymiarze wymaganym "Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm" prędzej czy później zapłacisz karę za niewymiarowy bagaż, chyba, że zawsze przed kontrolą bezpieczeństwa (bo przeważnie tam też pracownicy wizzair sprawdzają ilość i wielkość posiadanego bagażu podręcznego) oraz na gate będziesz plecak miał/a w połowie pusty zakładając np. ubrania z plecaka na siebie
Podsumowując, 68 cm, a 42 cm "robi dużą różnicę"
Góra
 PM off  
      
#972 PostWysłany: 24 Lis 2015 16:27 

Rejestracja: 24 Lis 2015
Posty: 3
Cytuj:
68 cm, a 42 cm "robi dużą różnicę"

No wiem, dlatego właśnie zadałem to pytanie. Kiedyś z tym nie było problemów, ale wiem, że trochę się pozmieniało w WizzAir. Opróżnienie plecaka też nie ma sensu, bo ten plecak ma sztywny stelaż, przez co jedynego przekroczonego wymiaru nie zmniejszę. Teoretycznie nawet w limicie dużego podręcznego się nie mieszczę, ale tu już powinno być łatwiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#973 PostWysłany: 24 Lis 2015 16:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Słyszałam kiedyś rozmowę pracownic Wizz na lotnisku. Były bardzo mocno zdziwione, że przy tak niskich cenach biletów lotniczych ludzie jeszcze starają się oszukiwać na bagażu podręcznym. Ostatnimi czasy, przy wszystkich moich odprawach w Wizz były sprawdzane bagaże w sizerze, i sporo osób dopłacało.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#974 PostWysłany: 24 Lis 2015 18:32 

Rejestracja: 24 Lis 2015
Posty: 3
Cytuj:
Były bardzo mocno zdziwione, że przy tak niskich cenach biletów lotniczych ludzie jeszcze starają się oszukiwać na bagażu podręcznym.

Niby racja, z drugiej strony jak komuś zależy na cenie to każda możliwość zaoszczędzenia się liczy. Oszukiwaniem bym tego nie nazwał. 32l plecak spokojnie można nazwać bagażem podręcznym, a jednak trzeba za niego dopłacić, pomimo tego, że nie wymaga dodatkowej pracy od obsługi. Poza tym nie wszystkie wymiary wykraczają poza limit,ale tego nikt nie bierze pod uwagę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#975 PostWysłany: 09 Gru 2015 00:03 

Rejestracja: 08 Gru 2015
Posty: 1
Witam i pozdrawiam Wszystkich Państwa.
Wiem, że już to było wcześniej wałkowane, jednak dla pewności i czystego sumienia, chcę się ostatecznie dopytać.
Wkrótce lecę Wizzairem tam i z powrotem. Wykupiłem sobie:
- duży bagaż podręczny (walizka w rozmiarach prawie graniczących z dopuszczalnymi u Ryanaira),
- pierwszeństwo wejścia na pokład
1. Czy mogę wziąć ze sobą wspomnianą walizkę o prawie-ryanairowych wymiarach plus torbę adidasa o rozmiarach nieprzekraczających wymiarów dodatkowego przedmiotu osobistego?
2. Czy do tej adidasowej torby (dpo) mogę upchnąć "różne (dopuszczalne prawem) badziewie" (np. jedzenie, gazete do czytania, kable do laptopa), czy jedynie "laptop/aparat"?
3. Czy waga zawartości adidasowej torby wlicza się do limitu 10kg dużego bagażu podręcznego, czy to już jest niezależne?
Dziękuję za pomoc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#976 PostWysłany: 09 Gru 2015 00:12 

Anonymous napisał(a):


Masz bagaże o wymiarach 56 x 45 x 25 cm + bagaż 40 x 30 x 18 cm.


1. TAK
2. TAK
3. NIE
Góra
 PM off
zygfryd88 lubi ten post.
zygfryd88 uważa post za pomocny.
 
      
#977 PostWysłany: 11 Gru 2015 02:14 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Trochę latam LC ale nie zaszkodzi jak się upewnię.
Mam torbę wymiarów Ryana (podręczny). Materiał jest bardzo elastyczny, można spokojnie ją "formować".
Będę wracał Wizzem z lotniska CRL. Zamierzam mieć naprawdę mało rzeczy w podręcznym. Czy nie robią problemu w takiej sytuacji?
Bo torba tak normalnie położona wymiary Wizza jednak przekracza - chodzi o długość. Ale z wepchnięciem do stojaka nie powinno być problemu.
Czy zdarzało się komuś marudzenie obsługi w podobnej sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#978 PostWysłany: 11 Gru 2015 02:19 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1288
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
jak coś to zwiazesz torbę sznurkiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#979 PostWysłany: 05 Sty 2016 21:52 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Jak sprawa w Ryanerze. Bagaż podręczny znam wymiary, a plecak przejdzie? Zwykły, szkolny normalne wymiary, taki: http://p.alejka.pl/i2/p_new/23/63/plecak-l_0_b.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#980 PostWysłany: 05 Sty 2016 22:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
przejdzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2086 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group