Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#941 PostWysłany: 30 Lip 2015 15:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jest jeszcze Superpharm, ale z zestawem butelek za ok 8 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#942 PostWysłany: 08 Sie 2015 09:50 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
mik111 napisał(a):
No właśnie o to stwierdzenie mi chodziło. Tylko że w moim przypadku jeden bagaż będzie w normie (czyli ten dodatkowy) i jeden mały bagaż (czyli większy od tego dodatkowego). I czy mój tok rozumowania jest poprawny czy nie? Jest tam słowo każda.


czy ktoś wie jak jest w rzeczywistości z tym dodatkowym bagażem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#943 PostWysłany: 08 Sie 2015 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3221
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
Dodatkowym przedmiotem osobistym może być torebka, torba z laptopem lub aparatem, których wymiary nie przekraczają 40 x 30 x 18 cm. Jeśli pasażer z pierwszeństwem wejścia na pokład wnosi 2 sztuki bagażu podręcznego, z których każda ma wymiary większe niż maksymalne wymiary dodatkowego przedmiotu osobistego, jedną torbę należy nadać jako bagaż rejestrowany za odpowiednią opłatą.


- przecież tu jest wszystko napisane. Przekroczysz wymiary dodatkowego podręcznego to musisz płacić jak za rejestrowany. Proste ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#944 PostWysłany: 08 Sie 2015 10:39 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Mam nadzieję że proste - przynajmniej na papierze. Pytałem o rzeczywistość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#945 PostWysłany: 19 Sie 2015 10:43 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 1
aniqa napisał(a):
w Ikea są metalowe koszyki dla Ryanair, Wizzair, przy walizakach i torbach :)

Gdzie w Ikei są takie koszyki? W sensie, w jakim mieście i kiedy ktoś je ostatnio widział?
Często jestem gościem w Ikei Katowice, ale nie kojarzę, a na Pyrzowice jest na tyle daleko, że będę tam dopiero przed lotem.
Martwię się, lecę najpierw Wizzair a potem Ryanair, wymiary mojej walizki z kółeczkami to 43x31x20
jest taka jak poniżej, taka troszkę miękka.
Image
To będzie moja pierwsza podróż z takim bagażem.

-- 1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#946 PostWysłany: 20 Sie 2015 09:38 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 155
Mam taką oto walizkę kabinową w idealnych rozmiarach Ryanair:

Image

i strasznie mi się podoba kuferek do kompletu:

Image

tylko jest jeden problem: kuferek ma wymiary 34x29x18, czyli wysokość przekracza normę Ryanair o 9 cm :( . Nie oczekuję odpowiedzi, czy mam go kupić, czy nie i czy mnie przepuszczą, tylko czy ktoś z Was podróżował z nieco większym drugim (tym z mniejszymi wymiarami) bagażem podręcznym i czy się czepiali? Kuferek będę mieć jako torebkę na ramieniu. Szczerze mówiąc podczas paru lotów Ryanairem widziałam po odprawie mnóstwo ludzi z różnymi plecakami (niekoniecznie tymi wymiarowymi) a także z większymi walizkami od mojej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#947 PostWysłany: 20 Sie 2015 09:48 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Tylko plecak w razie czego prędzej włożysz do sizera, niż sztywny kuferek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#948 PostWysłany: 20 Sie 2015 10:07 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 155
Tak wiem niestety...do walizki też go pewnie nie wsadzę, bo będzie cała wypchana...latam z Krakowa, nikt z obsługi nie kazał nikomu wsadzać do kosza ani walizki ani plecaka czy torebki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#949 PostWysłany: 20 Sie 2015 10:18 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Ryzyko zawsze będzie, więc pozostaje pytanie czy co lot chcesz się stresować. Ja bym radziła kupić sobie jakąś ładną miękką torbę/torebkę i z nią latać. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#950 PostWysłany: 20 Sie 2015 10:21 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 155
I chyba tak też zrobię...lotnisko to nie rewia mody i lansu ;-)...przynajmniej nie dla mnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#951 PostWysłany: 20 Sie 2015 11:36 

Rejestracja: 22 Lis 2013
Posty: 8
Cześć, mam podobny problem. Mianowicie podręczny bagaż w emirates ma 55x38x20 a moja walizka ma 55x40x20. Niby dwa centymetry, napewno nie wypcham jej na max. wiec scisne ja. Mocno tego pilnuja? jest u nas na okeciu mozliwosc zmierzenia?
Góra
 Profil Relacje PM off
cobaltus uważa post za pomocny.
 
      
#952 PostWysłany: 30 Sie 2015 10:23 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Hej - takie szybkie pytanie

Chce wykupic sobie opcje przed wylotem: "Pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład". Koszt jest niewielki
Daje mi to oprócz bagaż podręcznego o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm wniesienie na poklad dodatkowego
przedmiotu osobistego (torba z laptopem lub aparatem), którego wymiary nie przekraczają 40 x 30 x 18 cm.

I teraz pytanko - czy do tej torby, prócz laptopa mozna włozyc inne rzeczy - w sensie - na odprawie nie beda sie czepiac?
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#953 PostWysłany: 30 Sie 2015 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Nie zaglądają do środka jeśli o to Ci chodzi ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#954 PostWysłany: 30 Sie 2015 10:41 

pytania-odpowiedzi-informacje-itp-itd,15,20384&p=620937&hilit=priority#p620937

Jak nie przekroczysz wymiaru to TAK, też w temacie nie czytałem dokładnie: torba może być z laptopem lub aparatem, a nie TYLKO z...., ta torba trafia pod siedzenie
Góra
 PM off  
      
#955 PostWysłany: 09 Wrz 2015 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Witam,

jestem na etapie poszukiwania walizki, która będzie mi służyła za duży bagaż podręczny w Ryanair. Szukam walizki "twardej" a nie z materiału, takiej która do maksimum wykorzysta dozwolone wymiary w Ryanair, będzie maksymalnie pojemna i możliwie najlżejsza (to wszystko zresztą dość oczywiste ;) ).

Na Allegro i w ogóle w internecie jest tego pełno, są tam oczywiście podane wymiary, które powinny być OK dla Ryanaira, jednak zanim kupię to chcę mieć absolutną pewność, że wybrany przeze mnie model wejdzie do koszyka Ryanair dlatego proszę o opinie osób które mają/miały/widziały jeden z poniższych modeli i mogą na 100% potwierdzić że dana walizka wchodzi do ryanairowego kosza.

http://allegro.pl/bagaz-podreczny-lekka ... 44718.html (ten model szczególnie wpadł mi w oko, ale wymiary ma bez absolutnie żadnego marginesu błędu, ma ktoś ją?)
http://allegro.pl/promocja-50-mala-wali ... 18671.html
http://allegro.pl/puccini-abs02-twarda- ... 83842.html
http://allegro.pl/50-walizka-torba-baga ... 76105.html

Jestem też otwarty na linki do zupełnie innych modeli nie wklejonych przeze mnie, których posiadacze są 100% pewni, że proponowana przez nich walizka wchodzi do koszyka FR.

Z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#956 PostWysłany: 21 Wrz 2015 10:59 

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 9
Pytanie na szybko, może akurat trafię i ktoś mnie wspomoże, co zaoszczędzi mi męczenia się i stresu.

Czy garnitur w składanym miękkim futerale, który można nosić jak torbę, przejdzie jako drugi bagaż podręczny w Ryanairze? W jaki sposób sprawdza się wielkość takiego bagażu? Jeśli w koszyku, to na luzie zmieszczę w wypadku pecha.

Pozdrawiam,
Mat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#957 PostWysłany: 21 Wrz 2015 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
kemot napisał(a):
Witam,

jestem na etapie poszukiwania walizki, która będzie mi służyła za duży bagaż podręczny w Ryanair. Szukam walizki "twardej" a nie z materiału, takiej która do maksimum wykorzysta dozwolone wymiary w Ryanair, będzie maksymalnie pojemna i możliwie najlżejsza (to wszystko zresztą dość oczywiste ;) ).

Na Allegro i w ogóle w internecie jest tego pełno, są tam oczywiście podane wymiary, które powinny być OK dla Ryanaira, jednak zanim kupię to chcę mieć absolutną pewność, że wybrany przeze mnie model wejdzie do koszyka Ryanair dlatego proszę o opinie osób które mają/miały/widziały jeden z poniższych modeli i mogą na 100% potwierdzić że dana walizka wchodzi do ryanairowego kosza.

http://allegro.pl/bagaz-podreczny-lekka ... 44718.html (ten model szczególnie wpadł mi w oko, ale wymiary ma bez absolutnie żadnego marginesu błędu, ma ktoś ją?)
http://allegro.pl/promocja-50-mala-wali ... 18671.html
http://allegro.pl/puccini-abs02-twarda- ... 83842.html
http://allegro.pl/50-walizka-torba-baga ... 76105.html

Jestem też otwarty na linki do zupełnie innych modeli nie wklejonych przeze mnie, których posiadacze są 100% pewni, że proponowana przez nich walizka wchodzi do koszyka FR.

Z góry dziękuję.


Puccini ABS02 odradzam. Byłam z nią na próbę na lotnisku i z wielkim trudem wcisnęłam ją do koszyka. Tak więc, nie ryzykowałabym podróży z tą walizką, zwłaszcza, gdy będzie wypakowana.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#958 PostWysłany: 02 Paź 2015 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Czy mały bagaż w Ryanair jest mierzony tak jak to się zdarza w przypadku większego podręcznego?
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#959 PostWysłany: 02 Paź 2015 23:11 

Jest taka możliwość, metalowy wzornik bagażu Ryanair na gate ma 2 komory na duży i mały bagaż podręczny
Góra
 PM off
lapka88 uważa post za pomocny.
 
      
#960 PostWysłany: 03 Paź 2015 09:08 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
kemot napisał(a):
Witam,

jestem na etapie poszukiwania walizki, która będzie mi służyła za duży bagaż podręczny w Ryanair. Szukam walizki "twardej" a nie z materiału, takiej która do maksimum wykorzysta dozwolone wymiary w Ryanair, będzie maksymalnie pojemna i możliwie najlżejsza (to wszystko zresztą dość oczywiste ;) ).





Ta pierwsza, o ile mnie pamięć nie myli, nie ma podanej pojemności, przynajmniej jak ja szukałem, to nigdzie nie znalazłem. A to może być i poniżej 30L. Zobacz sobie na American Tourister. Twarde mają Pasadena i Jazz 2.0, jedna ma 27L, a druga ponad 30. Osobiście polecam model Colora III, jest niestety miękka (ale sztywna), wymiary idealne, pojemność 44L. Kupiona w sklepie Samsonite w outlecie Factory w Wawie. Minusem jest cena - prawie 300 zl. Sprawdzona we wzorniku w sklepie (mają taki) jak i na lotniskach. A i wszystkie wymienione modele w wersji wózek - z dwoma kółkami. Wersje z 4-ma mają trochę mniej miejsca.


Ewentualne zakup np tą pierwszą, zmierz w domu, zobacz ile jest miejsca w środku i jak coś będzie nie tak, to odeślij w ciągu dwóch tygodni. A potem daj znać co i jak :-).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group