Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2086 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#61 PostWysłany: 25 Paź 2011 12:20 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
Tak, każdej osobie przysługuje bagaż podręczny. Tylko niemowlętom (0-24 mc) nie przysługuje, ale z kolei im przysługuje wózek składany.

Co do samej walizki oprócz wymiarów pudła trzeba koniecznie zwrócić uwagę na kółka - muszą być prawie w całości schowane w stelaż, jeśli wystają to prawie na pewno przekraczają zewnętrzny wymiar. Wtedy bardzo przykra sytuacja gotowa - walizki w formę nie można wkładać na ukos, musi wejść poziomo, a jak kółka zahaczą, to oznacza zły wymiar - i zapłacisz haracz. Na tym forum możesz poczytać, co ludzi z tego tytułu spotykało, niektórzy nawet próbowali kółka oderwać (walizka tańsza niż dopłata za bagaż). Walizkę odpowiednich wymiarów bez problemu powinieneś dostać w marketach, może niekoniecznie w pierwszym z brzegu znajdziesz, ale generalnie są dostępne i w cenach (promocja) nawet poniżej 50 zł wzwyż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: walizka kabinowa
#62 PostWysłany: 25 Paź 2011 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
Pacjonek napisał(a):
Lekki offtopic, czy jeżeli zamówię bilety trzem osobą i każda będzie zemną to każdy może wziąć bagaż podręczny czyli razem 3?


Nawet jeśli nie byliby z Tobą, to zasada jest prosta 1 bilet =1osoba +1 bagaż podręczny, skoro kupiłeś 3 bilety dla 3 osób, to każdej z nich przysługuje bagaż podręczny.
Nie ma natomiast wariantu, że kupujesz bilet dla dwóch osób, a lecisz sam z dwoma bagażami podręcznymi.
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 17 Lis 2011 10:46 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 22
Ja zawsze latam z lekko za duza walizka jesli chodzi o wymiary, gdybym poskalal po niej przy wkladaniu do koszyka kontrolnego to by sie pewnie zmiescila ale nie o to tu chodzi :)
Moj sposob to zawsze przed odprawa na poklad rzucam kurtke na bagaz i przeciagam ja miedzy stelazem wyswanym od raczki - przez to wyglada na mniejsza, a przy samej odprawie jesli widze, ze Pani z koszykiem wedruje miedzy pasazerami poprostu dyskretnie przechodze sobie na strone przeciwna :) 20x w ryanairze sie udalo wiec moze to jest jakis sposob, tylko raz we frankfurcie chciano mi zmierzyc walizke przy stanowisku odprawy przy gate ale udalem, ze nie wiem o co chodzi i wreczylem Pani dowod i bilet zamiast walizki :) co do wagi to nie radze przekraczac znacznie 10kg najlepiej pakowac sie na zasadzie np 10,1kg w walizce +0,5kg ktore w razie gdyby osoba wazaca bedzie robila problem bedzie mozna szybko wyjac i wsadzic do kieszeni kurtki trzymanej w rece.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 18 Gru 2011 23:17 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
czy w Warszawie na lotnisku mozna gdzież znaleźć ten koszyk ryana mimo że nie lata z Warszawy? Mam 2 sztywne walizeczki gdzie brakuje mi ( przez kółka )w jednej 4cm w głębokości a w drugiej 2cm w długości i chciałem sobie sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 19 Gru 2011 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
16/12, Bergamo: Kontrola wielkosci bagazu przed boardingiem wszystkich, wlacznie z torbami wielkosci laptopa. Zakreslaczem pisza na karcie czy OK czy doplata. Chyba tylko ja sie przeslizgnalem bokiem, wiec radze uwazac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 19 Gru 2011 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Jak jest z WizzAirem w Beauvais? Sprawdzają wymiary bagażu?
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 19 Gru 2011 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 175
m3lm4k napisał(a):
16/12, Bergamo: Kontrola wielkosci bagazu przed boardingiem wszystkich, wlacznie z torbami wielkosci laptopa. Zakreslaczem pisza na karcie czy OK czy doplata. Chyba tylko ja sie przeslizgnalem bokiem, wiec radze uwazac :)


to nic trzeba sobie tylko zabrać kopie karty i zakreślacze w różnych wersjach kolorystycznych :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 20 Gru 2011 16:38 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
to jak, ktoś mi powie czy na okęciu w Warszawie jest ten koszyk ryanaira do sprawdzenia wielkości bagażu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 20 Gru 2011 16:49 

Rejestracja: 18 Gru 2010
Posty: 452
a niby skad ma byc? jak sam zauwazyles, ryanair tam nie lata.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 20 Gru 2011 16:53 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 6
Z Ryanairem jest różnie. W Portugalii, Hiszpanii, Włoszech było bez problemu. Jednak w Belgii sprawdzają wymiary skrupulatnie. Szok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 23 Gru 2011 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
turysta1 napisał(a):
Z Ryanairem jest różnie. W Portugalii, Hiszpanii, Włoszech było bez problemu. Jednak w Belgii sprawdzają wymiary skrupulatnie. Szok.

Charleroi? Ja wiem czy szok? To jedna z najwiekszych baz, w zasadzie kontrolowana przez FR ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 23 Gru 2011 21:24 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Szwagier wracał 10.12 z Manchesteru do Katowic i mówił że chodziła babka i nakładała kartonową maskownicę, co się nie zmieściło - do płatnego nadania.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 30 Gru 2011 17:30 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 20
W Bolonii w ogole problemu nie mialem. Bardzo mila obsluga tam na miejscu i spowrotem rowniez:) byc moze dlatego ze plecak mialem to problemu nie robili:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 10 Sty 2012 10:31 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 6
Nie wiem, czy taki wątek już się gdzieś pojawił, no cóż, spróbuję ;)

Mam pytanie odnośnie Waszych doświadczeń w sprawdzaniu lub nie wymiarów bagażu podręcznego.
Z moich i moich znajomych doświadczeń wiem, że bardzo skrupulatnie sprawdzają przy lotach Ryanaira w Brukseli Charleroi, natomiast w lotach Ryanaira w Barcelonie, Porto, Rzymie, Londynie, Bristolu, Belfaście, Wrocławiu czy Poznaniu mają to gdzieś, więc można nawet słonia zapakować :P

Lecę za parę dni do Paryża i się zastanawiam, jak jest przy lotach Wizzaira w Paryż Beauvais.
Ktoś wie?

Będę wdzięczny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 10 Sty 2012 11:37 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
to i ja się dołączę - jak jest na lotnisku Skavsta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 10 Sty 2012 12:27 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 6
Czy ktoś leciał wizzairem do Paryża Beauvais? Czy na lotnisku pieczołowicie sprawdzając wymiary bagażu podręcznego?

Dzięki za odpowiedź ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 10 Sty 2012 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
turysta1 napisał(a):
Czy ktoś leciał wizzairem do Paryża Beauvais? Czy na lotnisku pieczołowicie sprawdzając wymiary bagażu podręcznego?

Dzięki za odpowiedź ;)

Też chętnie bym się dowiedziała.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 10 Sty 2012 14:50 

Rejestracja: 17 Lip 2011
Posty: 172
Zbanowany
turysta1 napisał(a):
Nie wiem, czy taki wątek już się gdzieś pojawił, no cóż, spróbuję ;)

Mam pytanie odnośnie Waszych doświadczeń w sprawdzaniu lub nie wymiarów bagażu podręcznego.
Z moich i moich znajomych doświadczeń wiem, że bardzo skrupulatnie sprawdzają przy lotach Ryanaira w Brukseli Charleroi, natomiast w lotach Ryanaira w Barcelonie, Porto, Rzymie, Londynie, Bristolu, Belfaście, Wrocławiu czy Poznaniu mają to gdzieś, więc można nawet słonia zapakować :P

Lecę za parę dni do Paryża i się zastanawiam, jak jest przy lotach Wizzaira w Paryż Beauvais.
Ktoś wie?

Będę wdzięczny :)


Londyn Stansted - Ryanair - bardzo dokładne sprawdzanie i osoby, które miały za dużo (duży) to musiały dopłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 11 Sty 2012 11:52 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
turysta1 napisał(a):
Nie wiem, czy taki wątek już się gdzieś pojawił, no cóż, spróbuję ;)

Mam pytanie odnośnie Waszych doświadczeń w sprawdzaniu lub nie wymiarów bagażu podręcznego.
Z moich i moich znajomych doświadczeń wiem, że bardzo skrupulatnie sprawdzają przy lotach Ryanaira w Brukseli Charleroi, natomiast w lotach Ryanaira w Barcelonie, Porto, Rzymie, Londynie, Bristolu, Belfaście, Wrocławiu czy Poznaniu mają to gdzieś, więc można nawet słonia zapakować :P

Lecę za parę dni do Paryża i się zastanawiam, jak jest przy lotach Wizzaira w Paryż Beauvais.
Ktoś wie?

Będę wdzięczny :)


W poniedzialek wieczorem lecialem z Wroclawia do Charleroi. Pan kazal kazdemu pasazerowi przylozyc bagaz do takiego kartonowego pudelka (nie do tej kratownicy, w ktora sie wklada bagaz) i "na oko" sprawdzal czy bagaz spelnia wymiary.

Natomiast jak pod koniec listopada lecialem w druga strone to na Charleroi mnie wazyli. Z tym ze bezproblemowo przepuszczali ludzi ktorzy mieli ok 1-2 kg nadbagazu. Ponadto "na oko" miezyli wymiary. Jesli cos im sie wydalo nadwyraz duze to kazali ponadto wlazyc walizki do tej kratownicy weryfikujacej wymiary.
Co ciekawe kompletnie zignorowali fakt ze trzymalem sobie w rece laptopa ktory teoretycznie powinien byc w walizce, a swoje jednak wazy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 11 Sty 2012 12:01 

Rejestracja: 03 Sie 2011
Posty: 11
a powiedzcie mi czy mogą się przyczepić Ryan'owcy w KRK jak mi z małego plecaka będzie wystawała twarda koperta? całość będzie miała poniżej 50 cm wysokości...tyle, że plecak nie będzie domknięty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2086 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group