Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 07 Sty 2013 14:37 

Rejestracja: 10 Sie 2012
Posty: 129
Pierwszy raz lecę Wizzairem po zmianie rozmiaru bezpłatnego bagażu. Mam plecak z wewnętrzym stelażem. Po ściśnięciu, bez problemu powinien się zmieścić w pudle o przepisowych wymiarach, ale mierzony "luzem" jest o jakieś 10cm za wysoki i kilka cm za szeroki. Do koszyka się zmieści ale pewnie zacznie wystawać "po bokach" (i to niezależnie czy z zawartością czy bez).
Miał ktoś podobny problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#402 PostWysłany: 13 Sty 2013 17:21 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 7
Witam,
mam pytanie: mam walizkę o wymiarach 60x38x21. Katowice - Rzym (Wizz). Czy jest sens ją zabierać, czy lepiej wykombinować coś mniejszego?
Z góry dziękuję za pomoc
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 13 Sty 2013 17:43 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
matioosza napisał(a):
Witam,
mam pytanie: mam walizkę o wymiarach 60x38x21. Katowice - Rzym (Wizz). Czy jest sens ją zabierać, czy lepiej wykombinować coś mniejszego?
Z góry dziękuję za pomoc

nie ma sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 13 Sty 2013 18:15 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 7
Tulcia napisał(a):
matioosza napisał(a):
Witam,
mam pytanie: mam walizkę o wymiarach 60x38x21. Katowice - Rzym (Wizz). Czy jest sens ją zabierać, czy lepiej wykombinować coś mniejszego?
Z góry dziękuję za pomoc

nie ma sensu.


Dzięki za szybką odpowiedź
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 13 Sty 2013 21:53 

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 38
shiver napisał(a):
Poszukuję (na razie bez skutku) walizki lub plecaka spełniającego warunki:
- wymiary zgodne z wymaganiami małego podręcznego w Wizz Air (nie większe o 2cm, nie większe o 1mm, nie "prawie" pasujące tylko pasujące)
- kółka i rączka

O dziwo znalezienie tak małych bagaży na kółkach okazuje się dość trudne. Ktoś coś widział, ktoś coś wie?


Ja widziałem, w tkmaxx, chyba sie skyline nazywało ... Drobinka, 40/30/20 bodajże , jednokomorowa - ... To już lepiej w kerfurze stelaz z kołami kupić , który można jakby sie czepiali do torby odpowiedniej wcisnąć .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 21 Sty 2013 11:02 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 49
Cześć,

wczoraj wracałem z Prestwick i byłem świadkiem takiej oto sytuacji:
ustawiliśmy się już w kolejkę do wejścia do samolotu. Przy kontrolujących był ustawiony stelaż wizza do sprawdzania wymiarów bagażu (były one ustawione też wcześniej na lotnisku). Pewna pani postanowiła sprawdzić, czy jej walizka zmieści się do małego bagażu, bo taki miała w cenie biletu. Niestety okazało się, że się nie zmieścił, więc zaczęła wypakowywać z niego niepotrzebne rzeczy. Ja od razu wiedziałem,że i tak jej ten bagaż nie przejdzie i to w sumie nie z tego powodu,że ma faktycznie bagaż za duży. Za drugim razem udało się się wepchnąć ten bagaż, jednakże już na pokładzie samolotu żaliła się na głos, że to jakaś głupota, że jednak musiała tyle pieniędzy dopłacić itp. Generalnie zrobiła przysłowiową "wiochę", bo chyba myślała, że pół samolotu jest zainteresowana tym, co jej się przytrafiło. A musiała zapłacić przez to,że nóżki i mała część walizki wystawała ponad określony wymiar, a najbardziej przez to, że to wszystko działo sie przy obsłudze.

Jednakże nikogo innego nie skontrolowali z tym bagażem, bo nikt inny tak się nie wystawił im pod nosem. Tym samym taka rada dla nas, że jak sprawdzać bagaż, to nie przy obsłudze lotniska, bo siłą rzeczy wystawiamy im się. Oczywiście może nie zawsze obsługa pobrałaby opłatę, no ale jednak to jest dla nich łakomy kąsek. Jedyne co, to zwracali uwagę, że np. torebki damskie też muszą być w bagażu.
_________________
Pozdrawiam,
dawid

Zapraszam także na naszą stronkę: http://www.odkrywacswiat.pl . Zachęcam do pozostawianiu śladu w Księdze Gości: będzie nam bardzo miło i z chęcią odwiedzimy także Wasze strony:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 21 Sty 2013 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Pewnie ta nadgorliwa pani leciala 1 raz, nie wiedziala ze bagaz raz sprawdzaja a raz nie.
A twoja rada dosc oczywista, to tak jakby mowic komus: jak przejdziesz na czerwonym swietle to nie biegnij do policjanta mu o tym powiedziec.
Mysle, ze osoby na tym forum nie tylko wiedza zeby sie samemu nie wystawiac, ale tez jak zminimalizowac do zera ryzyko wszelkich doplat w samolocie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#408 PostWysłany: 21 Sty 2013 11:29 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 49
Po pytaniach na tym forum i pod artykułami na portalu można stwierdzić, że osób lecących pierwszy raz jest masa. Dlatego podzieliłem się tą uwagą :) Jak się przyda choćby jednej osobie, to będzie fajnie.
_________________
Pozdrawiam,
dawid

Zapraszam także na naszą stronkę: http://www.odkrywacswiat.pl . Zachęcam do pozostawianiu śladu w Księdze Gości: będzie nam bardzo miło i z chęcią odwiedzimy także Wasze strony:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#409 PostWysłany: 21 Sty 2013 12:20 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 3
:) Jak się wystawiasz to sprawdzą. Normalne - wręcz muszą, bo każdy już wie, że coś jest nie tak i nie mogą tego przegapić/pościć mimo uszu czy oczu.
_________________
firany
komfort radom
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#410 PostWysłany: 22 Sty 2013 21:51 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 110
A jak to właściwie jest z tym dużym bagażem podręcznym- mam lot w ta i z powrotem Gdańsk-Londyn.
Zastanawiam się nad tym czy brać duży bagaż podręczny- czy całkowity koszt tego na trasie Gdańsk-Londyn Londyn-Gdańsk to 45 zł? czy trzeba liczyć 2x45zł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#411 PostWysłany: 22 Sty 2013 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
inozz napisał(a):
A jak to właściwie jest z tym dużym bagażem podręcznym- mam lot w ta i z powrotem Gdańsk-Londyn.
Zastanawiam się nad tym czy brać duży bagaż podręczny- czy całkowity koszt tego na trasie Gdańsk-Londyn Londyn-Gdańsk to 45 zł? czy trzeba liczyć 2x45zł?

2x45 zl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#412 PostWysłany: 22 Sty 2013 21:59 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 110
Aha, no to świetnie :(

to już drogo wychodzi i trzeba będzie się zmieścić w plecak

Dziękuje za błyskawiczną info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 23 Sty 2013 17:35 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Czy w Easyjet jest limit wagowy bagażu podręcznego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 23 Sty 2013 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
kleyo napisał(a):
Czy w Easyjet jest limit wagowy bagażu podręcznego?

Tak dlugo jak podniesiesz go nad glowe to nie ma (powaznie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 24 Sty 2013 01:36 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 11
Nigdy mi się nie zdażyła w moim życiu kontrola bagażu podręcznego a dość dużo latam w roku.
Jak oni sprawdzają patrzą na karte na napis small cabin/large cabin baggage i podłóg tego mierzą ?

mod: przeniesiono
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 25 Sty 2013 16:01 

Rejestracja: 18 Mar 2012
Posty: 6
Hej, znalazłem taki plecak:
http://allegro.pl/quechua-arpenaz-20-le ... 37835.html

zamierzam lecieć w jedną stroną Ryanair a w drugą Wizzair, żeby pogodzić te dwie linie wymyśliłem, że max wymiary to max 42x32x20, stąd ten plecak. Myślicie że spakuje się na tydzień i nie będę miał problemów na lotniskach? :) (Poznań i Barcelona t2)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#417 PostWysłany: 29 Sty 2013 12:51 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 106
Loty: 114
Kilometry: 210 752
Właśnie dostałem ciekawego maila od Wizza z przypomnieniem o zbliżającym się locie.W podpunkcie dotyczącym bagażu podręcznego stoi jak byk że mogę bezpłatnie przewieźć jedną sztukę o wymiarach 55/40/20 i wadze nieprzekraczającej 10 kg,podczas na ich stronie nie ma w ogóle takich wymiarów.Co wy na to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 29 Sty 2013 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
19marek73 napisał(a):
Właśnie dostałem ciekawego maila od Wizza z przypomnieniem o zbliżającym się locie.W podpunkcie dotyczącym bagażu podręcznego stoi jak byk że mogę bezpłatnie przewieźć jedną sztukę o wymiarach 55/40/20 i wadze nieprzekraczającej 10 kg,podczas na ich stronie nie ma w ogóle takich wymiarów.Co wy na to?


A co masz na karcie pokładowej?
Bo nawet te wymiary nie mają nic wspólnego z obecnie dozwolonymi: 56 x 45 x 25
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#419 PostWysłany: 29 Sty 2013 14:08 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 106
Loty: 114
Kilometry: 210 752
Karty drukuje jutro ale na forum przewija się temat czy bagaż podręczny ma limit 10 kg czy też nie. Większość przekonuje że można tyle ile uniesiesz a ten mail przeczy temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#420 PostWysłany: 29 Sty 2013 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
19marek73 napisał(a):
Karty drukuje jutro ale na forum przewija się temat czy bagaż podręczny ma limit 10 kg czy też nie. Większość przekonuje że można tyle ile uniesiesz a ten mail przeczy temu.


a kiedy kupiłeś ten bilet? może we wrześniu albo wczesniej?
ja w mailach przypominających o locie mam:
Bagaż podręczny: Każdy pasażer może przewieźć jedną sztukę bagażu podręcznego. Mały bagaż podręczny Bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Bagaż ten musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem. lub Duży bagaż podręczny Jeżeli bagaż podręczny przekracza wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie jest większy niż 56 x 45 x 25 cm, można wnieść go na pokład samolotu po uiszczeniu opłaty w wysokości 45 PLN. Bagaż ten musi się mieścić w schowku nad siedzeniami pasażerów. Pasażer musi być w stanie osobiście umieścić bagaż w schowku.

nic o limicie.

Podejrzewam, że kupiłeś bilet dawno temu, na 'starych zasadach' i takie Ci domyślnie podciągnęło i wtedy w teorii takie zasady Cię obowiązują, a praktyce chyba nikt tego nie sprawdzi.
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group