Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 27 Paź 2012 22:47 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 28
Rezerwowałem kilka miesięcy temu bilet Wizzair, jeszcze przed zmianą rozmiaru bagażu podręcznego. Teraz wydrukowałem kartę pokładową i są tam pod nazwiskiem pozycje: "online check-in, duży bagaż podręczny".

Poniżej jest jeszcze tekst "Ważne informacje", w którym jest napisane, że mały bagaż podręczny jest darmowy, a duży bagaż podręczny można wnieść na pokład za dodatkową opłatą.

Czy dobrze rozumiem, że moja karta obejmuje duży bagaż podręczny BEZ dodatkowej opłaty (w związku z rezerwacją lotu przed zmianami zasad) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
#362 PostWysłany: 27 Paź 2012 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
tak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 28 Paź 2012 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
topikpl napisał(a):
Rezerwowałem kilka miesięcy temu bilet Wizzair, jeszcze przed zmianą rozmiaru bagażu podręcznego. Teraz wydrukowałem kartę pokładową i są tam pod nazwiskiem pozycje: "online check-in, duży bagaż podręczny".

Poniżej jest jeszcze tekst "Ważne informacje", w którym jest napisane, że mały bagaż podręczny jest darmowy, a duży bagaż podręczny można wnieść na pokład za dodatkową opłatą.

Czy dobrze rozumiem, że moja karta obejmuje duży bagaż podręczny BEZ dodatkowej opłaty (w związku z rezerwacją lotu przed zmianami zasad) ?


dokładnie, nic nie płacisz i masz duży bagaż podręczny
ale nadal obowiązuje Cię limit do 10kg, czego nie ma już przy nowych dużych podręcznych
(taką politykę ma wizz, żeby uprościć nam rozumienie nowych zasad ;) )
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 31 Paź 2012 11:39 

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 8
mod: przeniesiono

A ja mam takie pytanie odnośnie bagażu podręcznego:
Konkretnie czeka mnie lot w ryanairze: czy można użyć miękkiej torby sportowej, która generalnie wypełniona na full przekraczałaby ich standardowe wymiary, ALE nie wypełnić jej całkowicie tak by się zmieściła w ich miarki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 31 Paź 2012 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
machy napisał(a):
A ja mam takie pytanie odnośnie bagażu podręcznego:
Konkretnie czeka mnie lot w ryanairze: czy można użyć miękkiej torby sportowej, która generalnie wypełniona na full przekraczałaby ich standardowe wymiary, ALE nie wypełnić jej całkowicie tak by się zmieściła w ich miarki?


tak, można
jeśli jesteś w stanie uformować ją tak, żeby weszła do kosza i nie wystawała, to nie powinno być problemów

ale przy tego typy pytaniach warto pisać przez jakie lotniska chcesz lecieć, wtedy osoby znające te lotniska napiszą Ci, czy tam bardziej czy mniej koszą
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 31 Paź 2012 12:28 

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 8
Dam rade upchac bez problemu.

Trasa Modlin - Stansted.

Dzieki wielkie za szybka odpowiedz. Pakowac sie czas zaczac..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 31 Paź 2012 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
chyba, że będa lazic z kartonem... ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#368 PostWysłany: 02 Lis 2012 23:24 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
Cześć,

Lecę w listopadzie do Rzym, raynair'rem z Modlina. Mam pytanie o bagaż podręczny. Wymiary przez nich podane to 55x40x20 cm. Moja walizka ma zamiast 20 cm - 24 cm głębokości. Czy przejdzie kontrolę? Czy są bardzo dokładni?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Warszawa Modlin
#369 PostWysłany: 03 Lis 2012 00:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 338
Kilometry: 500 411
Nie ma reguły. Nikt cię to nie zapewni, że przejdzie, bo to nie od nas zależy. Najlepiej nie pakuj jej do pełna i upewnij się, że można ją o te 4 cm ścisnąć. Ma wejść do specjalnego kontenerka odpowiadającego rozmiarami maksymalnemu dozwolonemu bagażowi. Więc jeśli wciśniesz tam swoją walizkę, to powinna przejść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 04 Lis 2012 23:04 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
naprawdę chodzą z tym kartonem :)?
I co nawet centymetr 1 nie przejdzie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 04 Lis 2012 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Martinelli napisał(a):
naprawdę chodzą z tym kartonem :)?
I co nawet centymetr 1 nie przejdzie?

Chodzą z kartonem .. jak nie wchodzi do kartonu to próbujesz do metalowego sizera wsadzić, jak wchodzi to puszczają dalej.
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 05 Lis 2012 12:47 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
a kojarzycie takie paski żeby spiąć walizkę?
Jakiś czas temu ktoś podawał na forum link do aukcji na allegro, kosztowały chyba 2 czy 3 złote. Nie mogę nigdzie tego znaleźć, ktoś jest w stanie pomóc :)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 06 Lis 2012 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 42
Martinelli napisał(a):
a kojarzycie takie paski żeby spiąć walizkę?
Jakiś czas temu ktoś podawał na forum link do aukcji na allegro, kosztowały chyba 2 czy 3 złote. Nie mogę nigdzie tego znaleźć, ktoś jest w stanie pomóc :)?


tez bym byl zainteresowany takimi pasami kompresyjnymi, ale na allegro nie moge znalezc. ktos moze podrzucic linka? dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 13 Lis 2012 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 82
wankus napisał(a):
Martinelli napisał(a):
a kojarzycie takie paski żeby spiąć walizkę?
Jakiś czas temu ktoś podawał na forum link do aukcji na allegro, kosztowały chyba 2 czy 3 złote. Nie mogę nigdzie tego znaleźć, ktoś jest w stanie pomóc :)?


tez bym byl zainteresowany takimi pasami kompresyjnymi, ale na allegro nie moge znalezc. ktos moze podrzucic linka? dzieki



http://allegro.pl/pasek-pas-troki-trok- ... 36010.html
Paski polecane przez jednego z forumowiczów.
Ja kupiłem, sprawdziłem i szczerze polecam. Zapięcia trzymają bardzo dobrze. Polecam 3 paski na walizkę, takie minimum to 2 sztuki. Wysyłka z aukcji bardzo szybko, zamawiałem już 2 razy.
Jeżeli walizka nie jest maksymalnie zapakowana, po ściągnięciu pasami jest duża różnica. Przykładowo moja walizka luzem nie mieściła się za bardzo w kosz, po spięciu pasami wchodziła idealnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 15 Lis 2012 23:39 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 5
Czesc,

Mam pytanko :).

Za niedlugo lece Ryanair'em i chce kupic sobie walizke podrozna. Zastanawiam sie nad takimi:
1. http://allegro.pl/mala-walizka-podrozna ... 90611.html
2. http://allegro.pl/policarbon-mala-waliz ... 65837.html

Czy ma ktos taka? i wkladal w boxy na lotnisku? Latal z taka? Jesli chodzi o 1. to mierzylem dzisiaj taka i ma 59 cm wysokosci (czyli o 4 za duzo) to jest jakis problem? Najbardziej obawiam sie ze klapa nie bedzie sie chciala zamknac przez te pare cm i bede musial nadac ta walizke.....


Z gory dziekuje za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 16 Lis 2012 00:26 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
piotr.scorpion napisał(a):
Czesc,

Mam pytanko :).

Za niedlugo lece Ryanair'em i chce kupic sobie walizke podrozna. Zastanawiam sie nad takimi:
1. http://allegro.pl/mala-walizka-podrozna ... 90611.html
2. http://allegro.pl/policarbon-mala-waliz ... 65837.html

Czy ma ktos taka? i wkladal w boxy na lotnisku? Latal z taka? Jesli chodzi o 1. to mierzylem dzisiaj taka i ma 59 cm wysokosci (czyli o 4 za duzo) to jest jakis problem? To dość duży i kosztowny problem.
Kup w Tesco Trolley case za 59 zł 56-40-21 pasuje idealnie.


Z gory dziekuje za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 16 Lis 2012 22:03 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 5
greg1291 dzieki za odpowiedz. Bylem dzisiaj w 2 Tesco i niestety o wpomnianych przez Ciebie rozmarow nie bylo, mimo ze byly 'Trolley case'-y

Ktos moglby zabrac glos?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 19 Lis 2012 14:15 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
Rzym Ciampino był ktoś ostatnio? Mam duży podręczny w wizz i zastanawiam się czy się będą czepiać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 19 Lis 2012 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 82
basienqa napisał(a):
Rzym Ciampino był ktoś ostatnio? Mam duży podręczny w wizz i zastanawiam się czy się będą czepiać...


Wracałem końcem października jeszcze na starych zasadach bagażu podręcznego. Nikt się nie czepiał, nie mierzył.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 20 Lis 2012 19:11 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Mam pytanie związane z dzisiejszymi lotami. Koleżanka wracała z Sewilli do Eindhoven, została poproszona o włożenie walizki do koszyka, walizka weszła, jednak nie było luzu, więc trzeba było trochę poszarpać się z nią przy wyciąganiu (kabinówka sztywna). W związku z tym została odesłana do opłacenia bagażu (50 EUR). Spotkaliście się kiedyś z taką sytuacją?

Na moim locie wielu osobom ciężko było wyciągać walizkę, ale jak wchodziła do koszyka, to nie robił nikt problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group