Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 18 Wrz 2012 23:20 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 21
W październiku lecę wizzair'em do Beauvais i zastanawiam się jak najwięcej ze sobą zabrać pakując się w bagaż podręczny. Przeczytałem już poradniki, obejrzałem filmiki jak skutecznie się pakować ;) ale mam kilka pytań:
czy jeżeli moim bagażem podręcznym jest walizeczka to mogę dodatkowo zabrać na pokład śpiwór (żeby został potraktowany jako koc)?
czy do walizeczki mogę zabrać torbę z aparatem (duża lustrzanka + 3 obiektywy)?
czy do walizeczki mogę zabrać plecak (np. z pakowanym salami, czy żółtym serem)?
Jak to jest z kobietami - leci ze mną moja dziewczyna i czy ona obok swojej walizeczki z ciuszkami może zabrać torebkę (typowo kobiecą)? Co w niej może mieć?
Starałem się przejrzeć forum, ale jest tak obszerne że całości nie sposób przeczytać. Także jeżeli mogę prosić was o pomoc, albo użyteczne porady to bardzo proszę :)

Dokupowanie bagażu rejestrowego nie wchodzi w grę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#302 PostWysłany: 18 Wrz 2012 23:49 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
gromada.r napisał(a):
...
czy do walizeczki mogę zabrać torbę z aparatem (duża lustrzanka + 3 obiektywy)? TAK
czy do walizeczki mogę zabrać plecak (np. z pakowanym salami, czy żółtym serem)? TAK
Jak to jest z kobietami - leci ze mną moja dziewczyna i czy ona obok swojej walizeczki z ciuszkami może zabrać torebkę (typowo kobiecą)? Co w niej może mieć? NIE
...

z kocem to nie wiem, trzeba poszukać

torebki, jakie by nie były, muszą się znajdować w jednej sztuce bagażu

sery itp brać można(nie koniecznie pakowane) ale np jogurty są trakowane jak "normalne" płyny więc: w opakowaniach nie większych niż 100ml i nie więcej niż 1 litr wszystkich razem, umieszczone w plastikowej zamykanej torbie

są to podstawowe rzeczy i nie powinenes mieć problemów z ich znalezieniem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 18 Wrz 2012 23:53 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
gromada.r napisał(a):
czy jeżeli moim bagażem podręcznym jest walizeczka to mogę dodatkowo zabrać na pokład śpiwór (żeby został potraktowany jako koc)?

Nie praktykowałam, ale myślę, że teoretycznie tak. Jakby się ktoś czepiał, to można śpiwór wyjąć z worka i złożyć jak koc.
gromada.r napisał(a):
czy do walizeczki mogę zabrać torbę z aparatem (duża lustrzanka + 3 obiektywy)?
czy do walizeczki mogę zabrać plecak (np. z pakowanym salami, czy żółtym serem)?

2 x tak, jeśli wszystkie te rzeczy zmieszczą się do twojego bagazu podręcznego.
gromada.r napisał(a):
Jak to jest z kobietami - leci ze mną moja dziewczyna i czy ona obok swojej walizeczki z ciuszkami może zabrać torebkę (typowo kobiecą)? Co w niej może mieć?
Torebka musi być umieszczona w bagażu podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 18 Wrz 2012 23:58 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 21
Dzięki za odpowiedź :)
Generalnie to chciałem się upewnić, bo cały czas są wątpliwości. Dużo osób pisze, że wiele zależy od sprawdzających na security co puszczą, a czego nie. Dlatego drążę temat ;)
Czyli generalną zasadą jest to że w bagaż podręczny wchodzi JEDNA sztuka bagażu, tak?
Czy słyszeliście o upychaniu rzeczy w rękawach np. kurtki/płaszcza? Gdzieś to widziałem na forum i zastanawiam się czy w ekstremalnej sytuacji tego nie próbować. Sprawdzał to ktoś? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 19 Wrz 2012 00:18 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
gromada.r napisał(a):
D
Czyli generalną zasadą jest to że w bagaż podręczny wchodzi JEDNA sztuka bagażu, tak?


A jak inaczej można rozumieć ten zapis:

Bagaż podręczny

Pasażerowie mogą wnosić na pokład tylko jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze nieprzekraczającej 10 kg
Pasażerowie z wieloma sztukami bagażu podręcznego nie będą mogli przejść kontroli bezpieczeństwa i będą musieli powrócić do punktu odpraw, przepakować bagaż podręczny lub pozbyć się dodatkowych sztuk bagażu.

?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 19 Wrz 2012 00:26 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
przygotuj na wszelki wypadek 270 zł (lub równowartość w miejscowej walucie)... :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 19 Wrz 2012 00:34 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 21
OK, dzięki za wasze uwagi.

Chyba muszę jeszcze raz przemyśleć co zabrać ze sobą... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 19 Wrz 2012 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
gromada.r napisał(a):
Czy słyszeliście o upychaniu rzeczy w rękawach np. kurtki/płaszcza? Gdzieś to widziałem na forum i zastanawiam się czy w ekstremalnej sytuacji tego nie próbować. Sprawdzał to ktoś? ;)

Nawet nie tylko slyszalam, a praktykowalam ;) Nakupilam za duzo rzeczy bedac w Polsce i 2 swetry + baletki upchnelam do rekawow kurtki. Dodatkowo zawsze mozesz miec w rece ksiazke, raz wiozlam tak 2 duze podreczniki, zeszyt i ksiazke, oczywiscie nikt sie nie czepial.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 19 Wrz 2012 16:47 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 5
Witam wszystkich. Niedługo lecę z Łodzi do Londynu z Ryan'em. Mój plecak ma wymiary 46x33x22. Czy jeśli nie będzie wypchany na maxa to przejdzie przez kontrole? Zastanawiam się czy będą go mierzyć dokładnie czy tylko ma się zmieścić do kartonowego pudełka (z czym raczej nie powinno byćproblemu)? Bardzo proszę o odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 19 Wrz 2012 19:20 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Kosze Ryana są ciut większe, więc raczej problemu mieć nie będziesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 25 Wrz 2012 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
Ja stosowałem taki myk - torby - reklamówki ze sklepów duty free :) Ładuje sie do nich nadbagaż z torby / plecaka i nie spotkałem się by ktoś w te torby zaglądał, przy dość dokładnym sprawdzaniu w kratkach bagażu podręcznego. Może Wam się przyda :) taki tip. Reklamówki w bezcłówkach można poprosić - dają :)
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 25 Wrz 2012 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
cieplix napisał(a):
Ja stosowałem taki myk - torby - reklamówki ze sklepów duty free :) Ładuje sie do nich nadbagaż z torby / plecaka i nie spotkałem się by ktoś w te torby zaglądał, przy dość dokładnym sprawdzaniu w kratkach bagażu podręcznego. Może Wam się przyda :) taki tip. Reklamówki w bezcłówkach można poprosić - dają :)


no to miales szczescie, lwia czesc wszelakich kontroli przy gate'ie konczy sie pakowaniem WSZYSTKIEGO do bagazu podrecznego (pomijam kurtki czy cos do czytania w rece)...
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 25 Wrz 2012 23:31 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
natka26 napisał(a):
cieplix napisał(a):
Ja stosowałem taki myk - torby - reklamówki ze sklepów duty free :) Ładuje sie do nich nadbagaż z torby / plecaka i nie spotkałem się by ktoś w te torby zaglądał, przy dość dokładnym sprawdzaniu w kratkach bagażu podręcznego. Może Wam się przyda :) taki tip. Reklamówki w bezcłówkach można poprosić - dają :)


no to miales szczescie, lwia czesc wszelakich kontroli przy gate'ie konczy sie pakowaniem WSZYSTKIEGO do bagazu podrecznego (pomijam kurtki czy cos do czytania w rece)...

no niekoniecznie. ja bardzo często widuję napis, że na wejściu do samolotu można mieć jedną sztuką bagażu PLUS jedną siate z zakupami ze sklepu wolnocłowego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 25 Wrz 2012 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
Hetman napisał(a):
natka26 napisał(a):
no to miales szczescie, lwia czesc wszelakich kontroli przy gate'ie konczy sie pakowaniem WSZYSTKIEGO do bagazu podrecznego (pomijam kurtki czy cos do czytania w rece)...

no niekoniecznie. ja bardzo często widuję napis, że na wejściu do samolotu można mieć jedną sztuką bagażu PLUS jedną siate z zakupami ze sklepu wolnocłowego

hmmm... to na pewno były tanie linie? :mrgreen:
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 26 Wrz 2012 00:16 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
natka26 napisał(a):
Hetman napisał(a):
natka26 napisał(a):
no to miales szczescie, lwia czesc wszelakich kontroli przy gate'ie konczy sie pakowaniem WSZYSTKIEGO do bagazu podrecznego (pomijam kurtki czy cos do czytania w rece)...

no niekoniecznie. ja bardzo często widuję napis, że na wejściu do samolotu można mieć jedną sztuką bagażu PLUS jedną siate z zakupami ze sklepu wolnocłowego

hmmm... to na pewno były tanie linie? :mrgreen:

no pewnie:)

a jak się tak odziejesz => http://img.partybox.pl/zasoby/images/middle/6118202.jpg to w ogóle puszczają bez ważenia i mierzenia... 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 26 Wrz 2012 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
:lol: :lol: :lol:
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 26 Wrz 2012 07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
natka26 napisał(a):
cieplix napisał(a):
Ja stosowałem taki myk - torby - reklamówki ze sklepów duty free :) Ładuje sie do nich nadbagaż z torby / plecaka i nie spotkałem się by ktoś w te torby zaglądał, przy dość dokładnym sprawdzaniu w kratkach bagażu podręcznego. Może Wam się przyda :) taki tip. Reklamówki w bezcłówkach można poprosić - dają :)


no to miales szczescie, lwia czesc wszelakich kontroli przy gate'ie konczy sie pakowaniem WSZYSTKIEGO do bagazu podrecznego (pomijam kurtki czy cos do czytania w rece)...


Tanie linie pozwalają na wniesienie na pokład dodatkowych toreb ze sklepów DF. Masz to ładnie napisane w warunkach przewozowych.
Ostatnio taką metodę zastosowałem w Stavanger - odchudziłem plecak, łatwo i szybko poszło :)
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 26 Wrz 2012 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
no w sumie musze ten patent przetestowac - dzieki za info :)

a co do regulaminow, to np. Ryanair:
"Strictly one item of cabin baggage per passenger (excluding infants) weighing up to 10kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm is permitted. (handbag, briefcase, laptop, shop purchases, camera etc.) must be carried in your 1 permitted piece of cabin baggage."

a to z regulaminu W6 (wytluszczam, to co oni na stronie tez wytluscili ;) ):
"Passengers are allowed to carry only one piece of hand baggage with the maximum dimensions 55x40x20 and not exceeding 10 kilograms. In addition, passengers can carry the items listed below:
- a coat or blanket
- cellular phone
- reading material for the flight
- for children under the age of two: food, foldable baby carriage or a small crib
- a pair of crutches for the physically disabled"


no i EasyJet:
"You can take one piece of hand baggage into the cabin with you -no bigger than 56 x 45 x 25cm incl wheels- which must fit comfortably into the baggage gauge.
Hand bags, briefcases, laptops and laptop bags are all counted as one piece so if you have a hand bag and a laptop bag for example, you might want to consider putting one inside the other."


szukam, szukam... gdzie jest to napisane w regulaminach, ze mozna miec torbe ze strefy? pytam, bo 03.10 mam lot i moze mi sie ta cenna informacja przydac, gdybym musiala uskuteczniac dyskusje przy gate'ie ;) ryan z samego regulaminu odpada, ale reszta? hm hm hm
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 26 Wrz 2012 13:09 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Oficjalnie nie ma możliwości wniesienia drugiej torby/reklamówki. Powyższe przykłady bazują jedynie na zwykłym odpuszczeniu kontroli co ostatnio jest dość powszechne.
17.IX - Fiumicino, przed lotem Wizz torby były wkładane do pudełka, Panie były proszone o włożenie torebek to bagażu podręcznego i potem do pudełka + ważenie. Przetrzepali tak 90% podróżnych, skończyli przed końcem kolejki gdy gdzieś na szybko musieli się udać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 26 Wrz 2012 14:58 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
informacje można czy nie można zwykle podają na ekranach monitorów, tych tam gdzie te bagaże mierzą wiec nie ma tego w regulaminie bo to zależy od lotniska, może tez od lotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group