Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#1021 PostWysłany: 30 Mar 2016 15:20 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
mój dodatkowy bagaż podręczny to zawsze plecak- z 'kieszenią' na laptopa (12"-13") i oprócz laptopa mam tez inne rzeczy w nim spakowane. za mną co najmniej kilkanaście lotów (głownie LTN-WAW) i nigdy nie było problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
#1022 PostWysłany: 30 Mar 2016 15:29 

Plecak to "elastyczne wymiary" łatwe do przystosowania, a 42 cm to wymiary laptopa max. 15" (z własnego doświadczenia oczywiście piszę)
Góra
 PM off  
      
#1023 PostWysłany: 30 Mar 2016 15:59 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Moze ktos mnie poinformuje, jak wyglada kontrola wymiarow w Kijowie (Wizz)?
Bede wracal z dwutygodniowego tripu po Kazachstanie/Kirgistanie, wiec raczej z czyms wiekszym, niz kosmetyczka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1024 PostWysłany: 30 Mar 2016 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Chyba tak jak wszędzie. Jak organ kontrolujący jest mega skrupulatny to każe wkładać do sizera. W każdym innym przypadku to nawet nie patrzy. Oczywiście mówimy o plecaku. Ja rok temu trafiłem w Kijowie na tą drugą wersję.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1025 PostWysłany: 30 Mar 2016 18:54 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Dziś w GDN na LTN, sprawdzali wszystko, bez wyjątków, nawet tymi z plecakami i nie buło zmiłuj. Pare osób dopłacało


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1026 PostWysłany: 31 Mar 2016 10:55 

Rejestracja: 31 Mar 2016
Posty: 1
Słuchajcie bardzo się denerwuje bo ostatni raz leciałam z 5 lat temu, a pojutrze mam lot z Dublina do Bydgoszczy.
Wiem, że trochę się pozmieniało z tym bagażem podręcznym. Mam kilka pytań proszę o pomoc i radę.

1.Czy mogę oprócz bagażu podręcznego do 10 kg mieć dodatkowo swoją torebkę? (typowo damską o sporych rozmiarach ale nie napchaną).
2. Ile można mieć toreb/reklamówek z sklepu bezcłowego?
3.Jak ogólnie teraz jest naprawdę z tym bagażem, czy sprawdzają dokładnie kto ile ma toreb i wymiary z wagą, i ile można ich mieć?

Z góry dziękuje za odpowiedz i przepraszam za tak głupie pytania ale boję się, że nie pozwolą mi wejść z swoją torebką dodatkowo a w bagażu podręcznym nie zmieszczę już dokumentów, tableta i jednej bluzki nie wspominając o samej torebce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1027 PostWysłany: 31 Mar 2016 11:08 

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 16
Wszystko jest na stronie Ryanair:

Każdy pasażer* może wnieść na pokład jedną torbę podręczną o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm.

Bezpłatny bagaż nie przysługuje niemowlętom (w wieku od 8 dni do 23 miesięcy) podróżującym na kolanach osoby dorosłej, jednak towarzysząca osoba dorosła, oprócz swojego limitu bagażu podręcznego, może dodatkowo wnieść na pokład torbę na akcesoria dziecięce o wadze do 5 kg.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w kabinie na pokład można wnieść jedynie 90 dużych toreb podręcznych (55 x 40 x 20 cm). Wszystkie pozostałe bagaże zostaną nieodpłatnie złożone w luku bagażowym.

Dodatkowy/zbyt duży bagaż podręczny nie będzie akceptowany przy wejściu do samolotu z wyjątkiem sytuacji gdzie możliwe będzie umieszczenie takiego bagażu w luku bagażowym za dodatkową opłatą £50/€50 (z zastrzeżeniem podatku VAT na trasach krajowych). Jeśli nie jesteś pewien czy Twój bagaż będzie zaakceptowany, sprawdź to przy odprawie bagażowej przed przejściem przez kontrolę bezpieczeństwa.

*Osoba dorosła może dodatkowo wnieść na pokład torbę na akcesoria dziecięce o wadze do 5 kg, jeśli podróżuje z niemowlęciem (w wieku od 8 dni do 23 miesięcy) na kolanach.


A co do skrupulatności w sprawdzaniu - zależy na kogo trafisz. Raczej sprawdzają walizki niż plecaki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1028 PostWysłany: 11 Kwi 2016 15:13 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 2
Witam, w najbliższym czasie wybieram się fotografować ślub w Grecji i zależy mi na zabraniu ze sobą parasolki oświetleniowej, która niestety po złożeniu ma długość 110 cm i nie mieści się do bagażu, jakie mam opcje przewozu czegoś takiego? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1029 PostWysłany: 11 Kwi 2016 15:22 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Wydaje mi sie ze owinięcie folia bagażu rejestrowanego razem z parasolem bedzie okej! Nie przekroczy wymiarów 119x119x81
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
roxxsc uważa post za pomocny.
 
      
#1030 PostWysłany: 11 Kwi 2016 15:47 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
@rexxx Nie mieści się w nadawanym?Czy nie chcesz brać nadawanego?Jest jeszcze opcja podpasowania tego jako sprzęt sportowy(131 PLN za lot) lub instrument muzyczny (wykupienie dodatkowego biletu i masz to ze sobą na pokładzie)Tak czy siak kosztów nie da się uniknąć, jako podręczny nie przejdzie :P Bagaż specjalny przewożony na pokładzie
a) Przedmioty delikatne i nieporęczne oraz instrumenty muzyczne

W przypadku bagażu wymagającego specjalnego postępowania, którego nie można umieścić pod siedzeniem lub w schowku, podczas rezerwacji należy zakupić dodatkowe miejsce według stawki dla dorosłych. Rezerwacji można dokonywać przez Internet, podając nazwisko pasażera oraz "EXST" jako jego imię.
Góra
 Profil Relacje PM off
roxxsc uważa post za pomocny.
 
      
#1031 PostWysłany: 11 Kwi 2016 16:06 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 2
@miriam @gruby_inversia Dzięki za odpowiedź, ciekawy pomysł z tą folią, ale chyba się nie skuszę, bo to raczej za delikatny sprzęt, będę jeszcze kombinował z tym sprzętem sportowym bo w nadawanym absolutnie się nie mieści. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1032 PostWysłany: 30 Kwi 2016 10:58 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
Witam
Proszę o info czy Wizzair bardzo restrykcyjnie podchodzi do wielkości małego bagażu podręcznego. Chcę się spakować w plecak. Sam w sobie, jego część sztywna jest o koło 3-5 cm za wysoki i oczywiście jakbym go full napakował to by w wymiarach na pewno się nie zmieścił, byłby wielkości pewnie dużego bagażu podręcznego, ale będzie może połowicznie załadowany, mimo wszystko nie wiem jak restrykcyjnie podchodzą do sprawy w Wizzair!?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1033 PostWysłany: 30 Kwi 2016 11:07 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Wszystko zależy od lotniska i obsługi danego lotu podaj wiecej szczegółów z jakiego od jakiego lotniska lecisz.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1034 PostWysłany: 30 Kwi 2016 11:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
Zdarza się,że każą plecak umieścić w kontrolnym koszu,ale jeśli nie jest wypchany na maksa to się powinien spokojnie zmieścić i to powinno uspokoić twoje obawy.Centymetrem nie mierzą jak to miałeś na myśli ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1035 PostWysłany: 30 Kwi 2016 11:27 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
miriam napisał(a):
Zdarza się,że każą plecak umieścić w kontrolnym koszu,ale jeśli nie jest wypchany na maksa to się powinien spokojnie zmieścić i to powinno uspokoić twoje obawy.Centymetrem nie mierzą jak to miałeś na myśli ;)


Zmieścić to się spokojnie pewnie zmieści, bo go ścisnę bez problemu, ale ma tę cześć usztywnioną na plecach i ona nie da się skurczyć, albo zgnieść, więc może parę centymetrów nad wystawać. Lubię ten plecak jest wygodny i nie chcę zabierać jakiegoś mniejszego, ale niewygodnego i nieporęcznego plecaka :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1036 PostWysłany: 30 Kwi 2016 11:45 

Jedyne rozwiązanie: wykupić duży podręczny!
Nikt tu Ci nie poda, kiedy i czy restrykcyjnie sprawdzają, choć jak się poszuka
kontrole-bagazu-podrecznego,228,20070&p=746543&hilit=kontrole+baga%C5%BCu#p746543
Góra
 PM off  
      
#1037 PostWysłany: 30 Kwi 2016 11:51 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
miriam napisał(a):
Zdarza się,że każą plecak umieścić w kontrolnym koszu,ale jeśli nie jest wypchany na maksa to się powinien spokojnie zmieścić i to powinno uspokoić twoje obawy.Centymetrem nie mierzą jak to miałeś na myśli ;)


-- 30 Kwi 2016 11:51 --

gruby_inversia napisał(a):
Wszystko zależy od lotniska i obsługi danego lotu podaj wiecej szczegółów z jakiego od jakiego lotniska lecisz.


Gdańsk-Molde
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1038 PostWysłany: 30 Kwi 2016 11:54 

becareful napisał(a):

Gdańsk-Molde


z linku powyżej:
Kod:
30.03.2016 GDN-LTN [W6], wylot 6:20
- kolejka do security: 20 min
- kontrola wymiarów podręcznego: TAK, BARDZO restrykcyjna, wszyscy nawet z na oko pustymi plecakami musieli wciskać, z moich obserwacji ok. 10 osób musiało dopłacać na bramce do dużego podręcznego (172 zł)
- kontrola płynów: TAK, bardzo szczegółowa
- kontrola wagi: NIE
- kontrola kart pokładowych i dokumentów: TAK
- opóźnienie: na czas
Góra
 PM off  
      
#1039 PostWysłany: 30 Kwi 2016 11:56 

Rejestracja: 20 Sty 2016
Posty: 219
Zbanowany
@becareful - co do kontroli bagażu podręcznego, to na każdy lotnisku są one dokonywane, lecz najczęściej wyrywkowo. Nie ma lotniska, gdzie w ogóle nie ma kontroli. Na jednych lotniskach częściej kontrolują, a na innych rzadziej.

Jeśli wiesz, że "sztywna" część plecaka będzie wystawać kilka cm, to w razie kontroli po prostu zapłacisz dodatkową opłatę. Podejmujesz ryzyko, więc musisz się liczyć z ewentualną dodatkową opłatą.

Najprościej to albo wziąć inny plecak, który zawsze przejdzie kontrolę albo po prostu wykupić duży bagaż podręczny. Lepszego rozwiązania ja nie widzę.


Ostatnio edytowany przez grreg20, 30 Kwi 2016 11:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1040 PostWysłany: 30 Maj 2016 10:04 

Rejestracja: 21 Lut 2014
Posty: 7
Loty: 4
Kilometry: 6 058
Witam, Czy mogę bagaż podręczny nadać bez problemu do luku bagażowego.. tak aby nie przejmować się ile ml płynów mogę zebrać itp..? (Ryanair)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group