Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2090 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 28 Sie 2014 12:30 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
Jesli po zmierzeniu walizka ma wymiary 55x40x20 to nie masz sie czym martwic.
Jesli tak Cie martwi kwestia odprawy to moze faktycznie zaplac te pare EUR za wybor miejsca/wczesniejsza odprawe i ciesz sie wakacjami/wyjazdem a nie stresuj ;-)
Jakie wymiary ma torba z lustrzanka? jesli miesci sie wymiarach 35X20X20 to nie masz tez sie czym martwic ;-)
Jesli chodzi o bagaze podreczne, ktore laduja finalnie w luku- tak- to prawda. na pokladzie w schowkach nie zmiesci sie wiecej niz 90 bagazy i stad potrzeba ich bezplatnego umieszczenia w luku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
#722 PostWysłany: 28 Sie 2014 12:31 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1875
HON fly4free
@Polin
Czynie chce ci sie smiac z twojego absurdalnego pytania? Pytasz mniej wiecej tak: czy olowek o dlugosci 10 cm, zmierzony linijka Ryanair, bedzie dluzszy niz 10 cm?
Jaki stad wniosek? Otoz, albo: walizka moze miec calkowite zewnetrzne wymiary wieksze, producenci czesto podaja np. wymiar pudla, bez kolek czy uchwytu, a chodzi o calosciowy rozmiar (wystajace koleczka to jest masakra). Druga mozliwosc, ze tak upchasz rzeczy, ze wybuli walizke (jej grubosc) poza norme... to juz sam musisz ocenic. Ryanair generalnie poluzowal polityke bagazowa. Wzorzec jest tez, jak to wielokrotnie tu pisano, nieco wiekszy (1-2 cm). Najgorsze chyba byly te kartonowe, nakladane z gory, pudelka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#723 PostWysłany: 28 Sie 2014 12:34 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Waniliacynamon napisał(a):
A ja mam pytanie do Was. Czy mając na sobie ubrania na cebulkę, powiedzmy sukienka maxi, dwie pary spodni z cienkich materiałów, polar i kurtkę bez problemu przejdę odprawę Wizzair ? Zdaję sobie sprawę z tego, że to może wyglądać śmiesznie, ale niestety nie uśmiecha mi się dokupić bagaż rejestrowany. Sprawdziłam bagaż o wymiarach podanych przez tego przewoźnika i stwierdzam, że nie wszystkiego, co trzeba upchnę do niego. Kobiety czasem mają trudniej niż faceci :D

Wracałam tak z którejś podróży :D Na bramce "grubsza" pasażerka przeszła bez problemu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#724 PostWysłany: 28 Sie 2014 12:42 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
ewaolivka napisał(a):
Wracałam tak z którejś podróży :D Na bramce "grubsza" pasażerka przeszła bez problemu :)

To świetnie ;) Jak ja mam spakować parę podkoszulek, T-Shirtów, ręcznik i kosmetyki do malutkiego bagażu na 10 dni ? Zadanie prawie niewykonalne ;) Myślę, że założę jak najwięcej ubrań na sobie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#725 PostWysłany: 28 Sie 2014 12:51 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
man4business masz rację, moje pytanie powinno brzmieć - czy wzorzec jest nieco większy niż wymiary maksymalne - ponieważ wiadomo, że nie da się włożyć jedno w drugie dwóch pudełek o identycznych rozmiarze, stąd moja obawa. Dzięki za cierpliwość do "durnych" pytań niedoświadczonych pasażerów ;) Co do torby z lustrzanką to muszę ją zmierzyć, ale obawiam się, że ma większy wymiar. Czy sztywno się trzymają tego 35x20x20? Bo boję się włożyć lustrzankę do walizki, która może trafić do luku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#726 PostWysłany: 28 Sie 2014 13:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Waniliacynamon napisał(a):
ewaolivka napisał(a):
Wracałam tak z którejś podróży :D Na bramce "grubsza" pasażerka przeszła bez problemu :)

To świetnie ;) Jak ja mam spakować parę podkoszulek, T-Shirtów, ręcznik i kosmetyki do malutkiego bagażu na 10 dni ? Zadanie prawie niewykonalne ;) Myślę, że założę jak najwięcej ubrań na sobie.

Byli tacy, co lecieli w kombinezonie i butach narciarskich ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#727 PostWysłany: 28 Sie 2014 13:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Polin napisał(a):
man4business masz rację, moje pytanie powinno brzmieć - czy wzorzec jest nieco większy niż wymiary maksymalne - ponieważ wiadomo, że nie da się włożyć jedno w drugie dwóch pudełek o identycznych rozmiarze, stąd moja obawa. Dzięki za cierpliwość do "durnych" pytań niedoświadczonych pasażerów ;) Co do torby z lustrzanką to muszę ją zmierzyć, ale obawiam się, że ma większy wymiar. Czy sztywno się trzymają tego 35x20x20? Bo boję się włożyć lustrzankę do walizki, która może trafić do luku...

Sizer jest minimalnie (do 2 cm) większy. Po prostu producenci często podają wymiary bez kółek/rączki/innych wystających rzeczy - wtedy się nie zmieści do sizera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#728 PostWysłany: 28 Sie 2014 13:17 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 136
Polin napisał(a):
Bo boję się włożyć lustrzankę do walizki, która może trafić do luku...


z zasady nie wkładamy lustrzanki do bagażu rejestrowanego, taki przepis linii lotniczych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#729 PostWysłany: 29 Sie 2014 08:23 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
yoda wiem nie mówiłam o bagażu rejestrowanym, tylko jeśli włożę ją do bagażu podręcznego, który nie mam pewności, że nie trafi do luku to co w takiej sytuacji? Ale na szczęście torba od aparatu mieści się w tym małym wymiarze 35x20x20 więc problemu nie ma :) Zastanawiam się natomiast nad plecakiem, który zdecydowanie się nie mieści w tych wymiarach, ale jest miękki i jak nie będzie wypełniony to będzie wyglądał na mniejszy (to taki workowaty plecak). Czy to jest jakoś bardzo kontrolowane? Lecę z Wrocławia jeśli to coś zmienia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#730 PostWysłany: 29 Sie 2014 08:30 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 136
Plecak ma się zmieścić do koszyka (w razie kontroli).
Jak go tam upchasz będzie OK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#731 PostWysłany: 29 Sie 2014 11:25 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Rozumiem, że z "miękkimi" bagażami nie ma problemu :) Dzięki za wszystkie cenne informacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#732 PostWysłany: 29 Sie 2014 16:16 

Rejestracja: 10 Lip 2014
Posty: 95
Loty: 69
Kilometry: 168 562
Czy testował ktoś Gregory Z40 jako podręczny w Wizzair?
W Ryanair pasuje idealnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#733 PostWysłany: 31 Sie 2014 21:50 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Tak wszedłem sobie w stronę Ryana, bo chciałem zobaczyć jakie torby proponują i zaskoczyła mnie specyfikacja małej torby podręcznej:

Cytuj:
Wymiar 40 x 30 x 20 cm idealnie pasuje pod siedzenie w samolotach Ryanair


Jak widać, nawet oni nie trzymają się swojego regulaminu :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#734 PostWysłany: 01 Wrz 2014 11:41 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
W regulaminie WIZZAIR pisze, że na pokład samolotu można wnosić książkę, płaszcz bądź kocyk czy nawet telefon. W przypadku materiałów do czytania, to jaka waga/ilość jest do zaakceptowania ? Zamierzam wziąć dwa przewodniki, które można razem złożyć w całość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#735 PostWysłany: 01 Wrz 2014 11:56 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Waniliacynamon napisał(a):
W regulaminie WIZZAIR pisze, że na pokład samolotu można wnosić książkę, płaszcz bądź kocyk czy nawet telefon. W przypadku materiałów do czytania, to jaka waga/ilość jest do zaakceptowania ? Zamierzam wziąć dwa przewodniki, które można razem złożyć w całość.


Regulamin tego nie określa. Nie mówi nawet o książce jako takiej. Mówi tylko o "materiałach do czytania w czasie lotu" jako przykład "małych Przedmiotów Osobistych", które można wnieść na pokład bez uiszczenia dodatkowej opłaty. Wychodzi, że materiały do czytania powinny być względnie małe ;-) czyli dwukilogramowa encyklopedia pewnie nie przejdzie, ale dwa przewodniki chyba tak ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#736 PostWysłany: 02 Wrz 2014 09:15 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie towarów zakupionych w strefie bezcłowej. Czy jak zakupię sobie prasę żeby poczytać w trakcie lotu / ewentualnie jakiś napój to muszę ją schować do tego małego dodatkowego bagażu czy mogę wejść na pokład z jakąś siatką z tego sklepu / ewentualnie trzymać zakupy w ręce tak jak w przypadku czarterów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#737 PostWysłany: 02 Wrz 2014 09:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22485
Trzymać je na rękach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#738 PostWysłany: 02 Wrz 2014 14:43 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 80
Hej,
chce kupić bilety wizzair'a, ale wymiar bagażu podręcznego wydaje mi się mega maleńki. Podpowiedźcie proszę jak wy pakujecie się w taki bagaż? Może ktoś podlinkować przykładowo taki bagaż, z jakim wizzair'em lata? Wolałabym nie wydawać dodatkowej kasy na bagaż, ale nie wyobrażam sobie jak można się spakować w podręczny na np. 3 dni....Choć pewnie można:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#739 PostWysłany: 02 Wrz 2014 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
maa821 napisał(a):
Wolałabym nie wydawać dodatkowej kasy na bagaż, ale nie wyobrażam sobie jak można się spakować w podręczny na np. 3 dni....Choć pewnie można:)


Najpierw znajdź sobie plecak, który będzie odpowiedni rozmiarowo do linii, którą lecisz.
Potem wyjmij i rozłóż obok siebie to wszystko, co 'fajnie by było mieć na wyjeździe'.

Odłóż z powrotem rzeczy, które nie przejdą przez lotniskowe security (butelka szamponu, 250ml balsam do ciała). Jeśli naprawde potrzebujesz kosmetyki w płynie - w rossmanie są do kupienia buteleczki 100ml, przelej sobie. Ewentualnie weź jednorazówki w saszetkach. Nie potrzebujesz (raczej) kompletu tuszów do rzęs. No i widzisz, ile kosmetyków okazało się zbędne?

Teraz ciuchy.
Najgrubsze ubrania i tak weźmiesz na siebie. Krążą opowieści o ludziach, którzy lecieli w butach narciarskich - może nie musisz posuwać się do takiego ekstremum, ale z idei zrób użytek.
Czy potrzebujesz cztery podkoszulki na zmianę i dwa swetry? Klapki pod prysznic dobra rzecz - ale czy potrzebujesz trzech par butów?

Kieszenie kurtki pomieszczą co-nieco. Tak, wiem że kiedy z kieszeni kurtki wypadają skarpetki, to wygląda to nieco .... przaśnie, ale może coś innego zmieści się tam bez kłopotów? Zresztą, to tylko o przejście przez odprawę chodzi, i o to żeby plecak się w 'ramkę' zmieścił w przypadku czepialskich ludzi na odprawie. Możesz go upchnąć, kiedy będzie zapełniony w 70%. A za bramką lub w samolocie te skarpetki z powrotem siup! do plecaka.

Że sobie kpię? Odrobinkę. A poważnie - zminimalizuj ilość rzeczy, które bierzesz. Zminimalizuj raz jeszcze. I naprawdę nie oznacza to chodzenia 4 dni w jednej zmianie bielizny.
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#740 PostWysłany: 02 Wrz 2014 15:23 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
maa821 napisał(a):
Hej,
chce kupić bilety wizzair'a, ale wymiar bagażu podręcznego wydaje mi się mega maleńki. Podpowiedźcie proszę jak wy pakujecie się w taki bagaż? Może ktoś podlinkować przykładowo taki bagaż, z jakim wizzair'em lata? Wolałabym nie wydawać dodatkowej kasy na bagaż, ale nie wyobrażam sobie jak można się spakować w podręczny na np. 3 dni....Choć pewnie można:)



sposób pakowani dobrze jest tutaj pokazany: http://www.fly4free.pl/jak-spakowac-sie ... i-zdjecia/
(walizka jest do Ryanaira!)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2090 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: PawelSz oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group