Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Paź 2010 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Look napisał(a):
w Bergamo nigdy nikt nie zwracał uwagi...

everything changes ;)

w czerwcu w bergamo bylo ok, we wrzesniu juz stali ze swoim diabelskim urządzeniem, ale tez nie wszystkich sprawdzali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 19 Paź 2010 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Bergamo 09/10 oraz 13/10 zero kontroli wymiarów jak i wagi bagażu.
Tanger identyczna sytuacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 19 Paź 2010 18:58 

Rejestracja: 24 Mar 2010
Posty: 132
Blackall napisał(a):
Look napisał(a):
w Bergamo nigdy nikt nie zwracał uwagi...

everything changes ;)

w czerwcu w bergamo bylo ok, we wrzesniu juz stali ze swoim diabelskim urządzeniem, ale tez nie wszystkich sprawdzali.


a może "everything is changing" ...bo 26 września nikt z niczym nie stał ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Paź 2010 23:08 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 70
U nas- Gdn, Gir , Fes- Spoko
Za to na powrocie w Gironie musiałem wkładać walizkę w wzornik i niestety się nie mieścił- konieczna była szybka akcja.

Pzdr

Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Paź 2010 23:49 

Rejestracja: 27 Mar 2010
Posty: 261
niebieski
Wczoraj w Reus sie zagotowałem.

Bagaże po 10.5 i 11 kg, nie ważyli.

Trzepali ludzi na tym, że maja już po odprawie celnej większe bagaże, a ludzie w duty free kupowali sobie alko etc i bagaż był większy.

Mi i mojej dziewczynie przyczepili się do toreb (1 x aparat i nerka na biodrach) ze nie są w bagażu :|

A wszystkich lecących do Birmingham bądź Saragossy laska trzepała koszykiem przed wejściem na płytę lotniska :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 01 Lis 2010 01:48 

Rejestracja: 10 Sie 2010
Posty: 27
Niecały tydzień temu leciałem z BHX do KTW. Przy wchodzeniu do rękawa, jeżeli ktoś miał polski dowód/paszport (Polaków bowiem da się poznać z daleka) to babeczki kazały wkładać bagaż do koszyka. Sprawdziła około 30 osób. Trzech kobiet nie puściła. Ale chyba gonił ich czas, bo mierzyli tylko ludzie z początku kolejki. Ja stałem w środku i mi nie kazali. Dobrze się stało, bo moja torba jeżeli jest wypchana to wchodzi z trudem. Ostatni raz sprawdzali mnie na CDG przy check-inie w lutym 2009.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Lis 2010 20:15 

Rejestracja: 13 Lip 2010
Posty: 9
Krakow nie sprawdzali, ale wchodzilem na poczatku wiec moze trzepanko bylo. Na EasyJet widzialem jak kobiecie wystawiali rachunek no ale faktycznie przegiela.
W Madrycie za pierwszym razem zero kontroli.
Na Gran Canarii kazali wcisnac walizke, no i sie upchala, a miala ze 4 cm wiecej (miala kieszonki)
W Madrycie kobieta miala troche czasu i przed boardingiem szla i kazala wciskac wybiurczo walizki (sprawdzala co druga)
W Brukseli mi nie kazali wciskac bagazu, ale wielu osobom tak i czasami cofali.

Od Gran Canarii mialem saszetke na dokumenty, schowalem pod kurtka i nie czepiali sie. Zona miala zawsze kurtke przewieszona przez reke, a pod nia buleczki dla dzieci i soczki i tez wchodziala bez problemow. Ja Cola 0,5ml w kieszeni (wystawala) i tez bez kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 23 Gru 2010 00:05 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
No a ile wynosi opłata, jeśli zakwalifikują, że niewymiarowy. Szukałem w tabeli opłat na stronie Ryanair-a i nic. Może jakiś link ktoś poda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Gru 2010 00:07 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Tyle co wykupienie bagażu rejestrowanego na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Gru 2010 00:17 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
od 35€/35 funtów http://www.ryanair.com/pl/pytania/tabela-oplat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Sty 2011 22:03 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Co się dzieje, jeśli komuś zakwestionują bagaż (jego wymiary) przed wejściem do "rękawa" powiedzmy na 25 minut przed odlotem ? Wiadomo, że jako rejestrowego już nie można odprawić (40 minut przed odlotem check-in jest zamykany).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Sty 2011 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Widziałem taką sytuację, ale nie z wielkością walizki, tylko z ciężarem. Po uiszczeniu opłaty, normalnie na pokład pasażer ją zabrał. Co do wymiarów to myślę, że podobna sytuacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Sty 2011 23:45 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Cytuj:
Po uiszczeniu opłaty

Gotówką, kartą ? Jaka opłata - czy 35 Euro czy wyżej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Sty 2011 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
W zależności od linii, opłata za zakupienie bagażu rejestrowanego na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Sty 2011 00:46 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
barrob1 napisał(a):
Cytuj:
Po uiszczeniu opłaty

Gotówką, kartą ? Jaka opłata - czy 35 Euro czy wyżej?


w ryanairze 35€ a czy kartą czy gotówką to zależy od lotniska, lepiej mieć w takim przypadku gotówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 07 Lut 2011 10:10 

Panie i Panowie, wejdzie do Ryana? Szerokość za duża niby: http://allegro.pl/show_item.php?item=14 ... %3C%2Fi%3E
Góra
 PM off  
      
#37 PostWysłany: 07 Lut 2011 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
brigante32 napisał(a):
Panie i Panowie, wejdzie do Ryana? Szerokość za duża niby: http://allegro.pl/show_item.php?item=14 ... %3C%2Fi%3E

jak nie zapakujesz na max/lekko ugnieciesz to tak. Pamietaj tylko ze torby sprawdzaja znacznie czesciej, co wiele ooób juz potwierdzilo..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 23 Mar 2011 19:09 

No i jestem po dziewiczej podróży Ryanem na trasie Gdańsk-Londyn i nazad. Bagaż miałem taki jak dwa posty wyżej i jak patrzyłem na ten stalowy stelaż do mierzenia, to przeszłoby bez problemu. W Gdańsku nie mierzyli, ale dziś w Lądku brani byli do kontroli ludzie z torbami a z walizkami na kółkach przepuszczani mimo że niektóre walizy były monstrualne i na pierwszy rzut oka widać było, że się nie zmieszczą (tym bardziej, że nie są plastyczne jak torby). Dziwne.
Góra
 PM off  
      
#39 PostWysłany: 23 Mar 2011 22:30 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Ostatnio w Bergamo ważyli i mierzyli wszystko: plecaki i walizki.

Natomiast w Poznaniu taka samowolka, że nawet gdyby ktoś miał 3 walizki w bagażu podręcznym, to i tak by bez problemu wszedł do samolotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 26 Mar 2011 13:35 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 1
Ktoś się może orientuje jak sytuacja wygląda w Alicante? Moja torba jest 9 cm za wysoka i w Poznaniu pewnie przejdę, ale boję się trochę powrotu.

I co się dzieje w sytuacji, gdy każą mi uiścić opłatę wysokości 35 euro, a ja nie będę posiadał takiej kwoty? (Co jest bardzo prawdopodobne, bo jadę na "tani wyjazd" na kilka dni)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group