Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2086 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#861 PostWysłany: 27 Mar 2015 09:05 

Rejestracja: 23 Mar 2015
Posty: 2
Dziękuję za pomoc i udzielone informacje.
Mam jeszcze jedno pytanie do osób doświadczonych w lotach Wizzair. Z informacji na stronie nie wynika limit wagowy dla dużego podręcznego, na infolini także uzyskałem informację że takowy limit nie istanieje jednak na wydruku biletu po odprawie internetowej jest informacja że duży podręczny to max 10 kg.

Proszę o informację czy na lotnisku przy kontroli podręcznego jest tylko kontrolowana gabarytka czy również bagaż podręczny jest sprawdzany na wadze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#862 PostWysłany: 27 Mar 2015 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Musisz być w stanie samodzielnie włożyć bagaż do schowka ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
oqrde lubi ten post.
 
      
#863 PostWysłany: 27 Mar 2015 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@michal83

Limit wagi teoretycznie jest, ja się jeszcze nigdy nie spotkałem z tym żeby kazali komuś ważyć bagaż podręczny (ale to zależy od lotniska, możesz spróbować poszukać w tym temacie kontrole-bagazu-podrecznego,228,20070&start=240 ), a niejednokrotnie miałem grubo ponad te 10 kg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#864 PostWysłany: 27 Mar 2015 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
miki_fly napisał(a):
@michal83
Limit wagi teoretycznie jest, ja się jeszcze nigdy nie spotkałem z tym żeby kazali komuś ważyć bagaż podręczny (ale to zależy od lotniska, możesz spróbować poszukać w tym temacie kontrole-bagazu-podrecznego,228,20070&start=240 ), a niejednokrotnie miałem grubo ponad te 10 kg.


Mi ostatni raz ważyli Forclaz 40 na LCJ leciałem FR, ale było to jakieś 2-3 lata temu, ważenie było również na BGY oraz walizkę na FCO od tego czasu zmieniły się nieco podejście linii LCC do bagażu podręcznego.

Moim zdaniem dla bezpieczeństwa jeżeli jest podany limit wagi to trzeba się go trzymać, lub być przygotowanym na wyjęcie kilku rzeczy żeby spełniać wymogi.

Jeszcze uwaga ogólna, częściej ważą i mierzą walizki niż plecaki, to jest reguła, ponieważ w plecaku można zawsze (prawie zawsze) zmniejszyć wymiar, a jeżeli walizka jest sztywna to nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#865 PostWysłany: 28 Mar 2015 00:35 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 1
Pytania kompletnego laika odnośnie bagażu podręcznego w liniach Wizz Air.

Pytanie 1) Czy - jeżeli obsługa lotniska (?) stwierdzi, że bagaż podręczny (w moim przypadku będzie to plecak) przekracza rozmiar dopuszczalny, to czy będzie możliwość szybkiego przepakowania najpotrzebniejszych rzeczy do mniejszego plecaka i zostawienia/wyrzucenia reszty, mniej potrzebnych rzeczy wraz z nadwymiarowym plecakiem na lotnisku?

Pytanie 2) Wiem, że na lotnisku nie wolno zostawiać rzeczy bez opieki. Nie zostawię ich tam, gdzie stoję. Co zrobić z rzeczami, których już nie chcę mieć przy sobie? Wyrzuć? Ale gdzie? Chodzi o nadwymiarowy plecak i śpiwór - ich wartość jest wielokrotnie mniejsza niż dopłata za ewentualny nadbagaż w liniach Wizz Air. Gdzie, te niemałe i nieprzedstawiającej większej wartości przedmioty można by bezpiecznie zostawić/wyrzucić?

Pytanie 3) Czy - po przepakowaniu się, na 100% uniknę tej horrendalnie drogiej dopłaty za nadbagaż? A może będzie tak, że obsługa lotniska (?) i tak nie pozwoli mi odejść bez uiszczenia tej dodatkowej opłaty za wcześniej stwierdzony nadbagaż? Na zasadzie: Została Pani przyłapana i albo Pani płaci albo wzywamy policję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#866 PostWysłany: 28 Mar 2015 00:41 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Można się spokojnie przepakować i wyrzucić rzeczy do kosza. Nikt nie każe za to płacić. Pytanie czy nie szkoda rzeczy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
kompletny laik uważa post za pomocny.
 
      
#867 PostWysłany: 28 Mar 2015 00:45 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Szczerze to nie pamiętam czy w tym wątku czy w innych pisano, że właśnie dlatego plecaki sprawdzane są rzadko- że bardzo łatwo zmienić ich wymiary :P - czego teoretycznie z walizką zrobić się nie da.

Bez obaw, lotnisko to nie więzienie. Dobrze kombinujesz- jeśli ktoś będzie mieć zastrzeżenia do wymiarów Twojego bagażu, to zawsze możesz bagaż "podrasować". Nadbagaż można zostawić/wyrzucić gdziekolwiek, gdzie pozwalają przepisy- w razie wątpliwości pytać obsługę lotniska.

Jedną kwestią związaną z takimi kombinacjami jest CZAS potrzebny na przepakowanie, znalezienie miejsca do wyrzucenia. Zaplanuj odpowiednio rozsądnie pojawienie się na lotnisku (czyli tak jak "Pan Bóg przykazał" 2h przed odlotem) i na pewno nie bedzie żadnych kłopotów.
Góra
 Profil Relacje PM off
kompletny laik uważa post za pomocny.
 
      
#868 PostWysłany: 28 Mar 2015 01:13 

kompletny laik napisał(a):
Czy - jeżeli obsługa lotniska (?) stwierdzi, że bagaż podręczny (w moim przypadku będzie to plecak) przekracza rozmiar dopuszczalny, to czy będzie możliwość szybkiego przepakowania najpotrzebniejszych rzeczy do mniejszego plecaka i zostawienia/wyrzucenia reszty, mniej potrzebnych rzeczy wraz z nadwymiarowym plecakiem na lotnisku?


W części ogólnej obok stanowisk nadawania bagażu rejestrowanego masz metalowy wzornik bagażów podręcznych wizzair, włóż plecak do metalowego wzornika i zobaczysz czy swobodnie się mieści, najważniejsze by dało się ją po włożeniu wyciągnąć. Wtedy decydujesz na czas gate część ubrań ubierzesz na siebie na tzw. cebulkę, część przedmiotów można mieć w kieszeniach np. kurtki na sobie (przy czym obecnie prawie, że nie sprawdzają, ale trzeba być gotowym na działanie, by ewentualnie nie płacić kary). Ważne, często przed kontrolą bezpieczeństwa pracownicy wizzair kontrolują, czy pasażer ma tylko jeden bagaż podręczny, naklejając na niego naklejkę z podaniem wykupionego bagażu podręcznego
Góra
 PM off  
      
#869 PostWysłany: 11 Kwi 2015 11:37 

Rejestracja: 01 Kwi 2015
Posty: 11
Pytanie:

Dostałem nową walizkę z kółkami i okazało się , że ma 56,5 wysokości (przez te kołka) a w Ryanie max to 55. Reszta wymiarów trzyma. Czy przy założeniu że lece tylko z Modlina na El Prat i z powrotem jest szansa na przepuszczenie czy nie??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#870 PostWysłany: 11 Kwi 2015 11:41 

W Ryanair powinno być ok., bo jest zapas w metalowym wzorniku, a i ostatnio praktycznie tego nie sprawdzają
Góra
 PM off  
      
#871 PostWysłany: 11 Kwi 2015 17:55 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Zdarzyło mi się że na Hahn jakaś mendowata baba sprawdzała tuż przed gatem rozmiar podręcznych za pomocą kartonowego, nasadzanego na bagaż pudełka. Chyba to pudełko rzeczywiście było wg wymiarów FR i kogoś tam skasowali za bagaż. Mam nadzieję że już nie praktykują tego zwyczaju.
Zawsze pozostaje demontaż kółek. W niektórych walizkach robi się to stosunkowo prosto.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#872 PostWysłany: 11 Kwi 2015 17:59 

należy zażądać sprawdzenia w metalowym wzorniku i jak tu wystaje to wtedy nie ma zmiłuj, co za tym idzie opłata za niewymiarowy bagaż podręczny ( o ile do końca się upierają, bo często po chwili im przechodzi, ostatecznie demontaż kółek)
Góra
 PM off  
      
#873 PostWysłany: 15 Kwi 2015 10:49 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 8
A czy gdzieś w Krakowie są kosze Wizzaira by móc sprawdzić czy walizka się mieści?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#874 PostWysłany: 15 Kwi 2015 10:53 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Nie ma, najbliżej do Pyrzowic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#875 PostWysłany: 15 Kwi 2015 11:59 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
W Galerii Krakowskiej w którymś sklepie z walizkami jest kosz Ryana, więc może jakimś cudem Wizza też mają.
Pewności nie mam, mogę sprawdzić w piątek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#876 PostWysłany: 17 Kwi 2015 19:53 

Rejestracja: 17 Kwi 2015
Posty: 2
Rockriderr napisał(a):
W Galerii Krakowskiej w którymś sklepie z walizkami jest kosz Ryana, więc może jakimś cudem Wizza też mają.
Pewności nie mam, mogę sprawdzić w piątek :)


Nadal gdzieś kosz Ryanaira znajdę w Galerii Krakowskiej? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#877 PostWysłany: 17 Kwi 2015 21:30 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 21
A ja mam bardzo specyficzne pytanie:
Jutro bliska osoba ma lot WMI- WRO FR i ma normalny bagaż podręczny, a jako drugi przedmiot chce zabrać tubę, w której ma projekt. Tuba ma ok. 80cm długości i jakieś <10cm średnicy. Czy taka tuba przejdzie jako druga sztuka podręczna, czy będą z tym problemy?
Nadanie tego jako rejestrowany oprócz absurdalnego kosztu (95zł) to także duże ryzyko uszkodzenia dość delikatnej zawartości. Jeśli ktokolwiek mógłby się podzielić jakimiś doświadczeniami lub czystą wiedzą w tej materii- będę bardzo wdzięczny, bo nie wiem co mam robić- dokupować jej ten bagaż rejestrowany, zdać się na łut szczęścia czy może coś mi podpowiecie...??
_________________
"If want to reach the sky, fuck a duck. And try to fly."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#878 PostWysłany: 17 Kwi 2015 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
zdać się na łut szczęścia :)
w ostateczności powiedzieć że się wyjmie projekt i poskłada w kratkę a tubę do kosza ;)

Ryanair ma ostatnio ludzkie podejście do bagażu

edit: może w nogawkę spodni? ;)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#879 PostWysłany: 17 Kwi 2015 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ja latałam kilkakrotnie z taką tubą ale tzw "normalnymi" liniami i tam nikt nie robił problemów, że przekracza wymiary podręcznego. Natomiast jak Ryanair do tego podejdzie to ciężko powiedzieć. Chyba rzeczywiście trzeba liczyć na szczęście, bo jako rejestrowany to nie ma co tego nadawać bo zniszczą, a jeszcze bardziej prawdopodobne, że zgubią.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#880 PostWysłany: 17 Kwi 2015 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Deltatrek napisał(a):
Pytanie:

Dostałem nową walizkę z kółkami i okazało się , że ma 56,5 wysokości (przez te kołka) a w Ryanie max to 55. Reszta wymiarów trzyma. Czy przy założeniu że lece tylko z Modlina na El Prat i z powrotem jest szansa na przepuszczenie czy nie??



Powiem Ci, że jest duża szansa, że Ci się upiecze, bo ta torba nie będzie wystawać ponad obramowanie (ja z taką dużo swego czasu latałam, bo nie byłam świadoma, że producent na etykiecie umieścił wymiary samej torby-bez kółek, a torba z kółkami miała dokładnie tyle, co Twoja...). Dopiero za x-lotem Pan mi zwrócił uwagę, że torba jest za duża pomimo, iż nie wystaje za obramowanie. Ale wcześniej leciałam z nią z 20 razy i każdy po włożeniu w metalową ramę mówił, że jest ok i wpuszczał mnie na pokład. Moim skromnym zdaniem będziesz miał dużego pecha, jeśli Cię z taką torbą nie przepuszczą, ale taka szansa istnieje...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2086 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group