Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#781 PostWysłany: 17 Lis 2014 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Teoretycznie mieć nie można ale czasem nie zwracają uwagi. Trzeba to jednak mieć na uwadze i mieć gdzie ewentualnie taką torebeczkę schować, jakby się przyczepili.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#782 PostWysłany: 17 Lis 2014 16:00 

oldzia napisał(a):
ok, załatwiłam mniejszą walizkę, wolę nie ryzykować.
wyczytałam na stronie Wizzair , że oprócz tego bagażu nie można mieć nic poza nim, chodzi mi o to torebke damską. Jej niby też nie można mieć, czy to prawda? Nigdy nie leciałam tą linią i się z tym nie spotkałam.


Wizzair to chyba jedyna linia lotnicza, która tak bardzo zwraca uwagę na posiadanie poza deklarowanym bagażem podręcznym torebki damskiej z zadaniem jej włożenia do bagażu (często jest to sprawdzane na etapie wieszania naklejki z symbolem wykupionego bagażu podręcznego przed stanowiskiem kontroli bezpieczeństwa)
Góra
 PM off  
      
#783 PostWysłany: 18 Lis 2014 00:41 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 5
Witam!

Mam pytanie, całkiem możliwe, że ktoś już o to pytał, ale nie umiem tego nigdzie znaleźć. Lecę do UK ze zwykłym bagażem podręcznym wizzaira. Czy jeśli mam torbę w rozmiarze dużego bagażu podręcznego Wizzaira, a jest cała z materiału i będzie na tyle pusta, że będzie się dało ją poskładać do rozmiarów małego, to przejdzie przez kontrolę bez większych problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#784 PostWysłany: 18 Lis 2014 00:43 

miobukal napisał(a):
Witam!

Mam pytanie, całkiem możliwe, że ktoś już o to pytał, ale nie umiem tego nigdzie znaleźć. Lecę do UK ze zwykłym bagażem podręcznym wizzaira. Czy jeśli mam torbę w rozmiarze dużego bagażu podręcznego Wizzaira, a jest cała z materiału i będzie na tyle pusta, że będzie się dało ją poskładać do rozmiarów małego, to przejdzie przez kontrolę bez większych problemów?


oczywiście, jedyny wyznacznik czy jest ok czy nie, to czy na gate zmieści się w metalowym wzorniku małego bagażu podręcznego wizzair
Góra
 PM off  
      
#785 PostWysłany: 18 Lis 2014 00:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
miobukal napisał(a):
Witam!

Mam pytanie, całkiem możliwe, że ktoś już o to pytał, ale nie umiem tego nigdzie znaleźć. Lecę do UK ze zwykłym bagażem podręcznym wizzaira. Czy jeśli mam torbę w rozmiarze dużego bagażu podręcznego Wizzaira, a jest cała z materiału i będzie na tyle pusta, że będzie się dało ją poskładać do rozmiarów małego, to przejdzie przez kontrolę bez większych problemów?

Jeśli wcisniesz do sizera to bez kłopotów :)

Wysłano z Taptalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#786 PostWysłany: 18 Lis 2014 01:45 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 306
niebieski
nie rozumiem pytań ? linie podają wymiary max. bagażu i o czym dalej debatować, po co pytania czy większy bagaż przejdzie ? raz przejdzie raz nie - jednak konsekwencja finansowa ew. dopłaty stanowi to ryzyko że Twój lot może z taniego stać się w KILKA SEKUND mega drogi , taka nagła dopłata za nadbagaż to dla lowcost super szybki przychód
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#787 PostWysłany: 19 Lis 2014 09:18 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Jeżeli było, to wybaczcie :) Jak wygląda kwestia kontroli bagażu na WMI przy krajówkach? Mam 2 cm szerszą torbę niż te Ryanowe 20cm, a raczej wolałbym nie dopłacać ;) Jak Wasze doświadczenia w tym temacie na krajówkach z WMI?

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#788 PostWysłany: 19 Lis 2014 09:20 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Zerknij do tematu o kontrolach bagażu podręcznego, mnie nigdy nic nie sprawdzali w WMI.
Góra
 Profil Relacje PM off
myca007 uważa post za pomocny.
 
      
#789 PostWysłany: 19 Lis 2014 09:47 

Rejestracja: 14 Maj 2011
Posty: 191
Loty: 187
Kilometry: 292 388
myca007 napisał(a):
Jeżeli było, to wybaczcie :) Jak wygląda kwestia kontroli bagażu na WMI przy krajówkach? Mam 2 cm szerszą torbę niż te Ryanowe 20cm, a raczej wolałbym nie dopłacać ;) Jak Wasze doświadczenia w tym temacie na krajówkach z WMI?

Pozdrawiam.


FR ma obecnie politykę miłości i raczej o 2 cm nikt hałasu nie będzie robił.
Góra
 Profil Relacje PM off
myca007 uważa post za pomocny.
 
      
#790 PostWysłany: 21 Lis 2014 11:33 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Czy jak lecę Wizzair i wezmę taki zwykły plecak, tylko go upcham, to ktoś na WAW (Chopina) będzie miał z tym problem? Jak to wygląda w rzeczywistości?
PS. Rozumiem, że w tej linii lotnicznej trzeba ustawiać się w kolejce na godzinę przed otwarciem gate'a, żeby dwie osoby usiadły obok siebie? :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#791 PostWysłany: 21 Lis 2014 11:38 

warsawghoster napisał(a):
Czy jak lecę Wizzair i wezmę taki zwykły plecak, tylko go upcham, to ktoś na WAW (Chopina) będzie miał z tym problem? Jak to wygląda w rzeczywistości?
PS. Rozumiem, że w tej linii lotnicznej trzeba ustawiać się w kolejce na godzinę przed otwarciem gate'a, żeby dwie osoby usiadły obok siebie? :/


- powtórzę, jedyny wyznacznik czy jest ok czy nie, to czy na gate zmieści się w metalowym wzorniku małego bagażu podręcznego wizzair
- jak chcesz mieć pewność, to tak musisz stanąć na początku kolejki bo sporo osób zapewne będzie miało wykupiony priorytet (osoby z małymi dziećmi, o kulach itp. za darmo)
Góra
 PM off
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
#792 PostWysłany: 21 Lis 2014 11:49 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jak tylko wejdzie do sizera jest ok. Możesz tam włożyć nawet balon jeśli upchniesz. Co do kolejek to zależy, ale jeżeli chcecie tylko usiąść razem to nie ma sensu ustawiać się w kolejce za wcześnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster uważa post za pomocny.
 
      
#793 PostWysłany: 21 Lis 2014 11:52 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
to może warto wykupić wejście priorytetowe za 34zł? to nie są duże pieniądze, więc rozważam taką opcję, tylko, żeby nie było tak, że my wchodzimy priorytetowo, a i tak wchodzimy ze wszystkimi do samolotu bo np. autobus będzie nas odwoził. Stąd moje pytanie, jak to jest na Chopina :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#794 PostWysłany: 21 Lis 2014 11:56 

warsawghoster napisał(a):
to może warto wykupić wejście priorytetowe za 34zł? to nie są duże pieniądze, więc rozważam taką opcję, tylko, żeby nie było tak, że my wchodzimy priorytetowo, a i tak wchodzimy ze wszystkimi do samolotu bo np. autobus będzie nas odwoził. Stąd moje pytanie, jak to jest na Chopina :)


http://wizzair.com/pl-PL/travel_services/Wizz_Xpress

twój wybór, bo miejsca na pokładzie macie, w/w problem ma miejsce jak jeden z was chce siedzieć przy oknie (zaczyna się nie na temat)
Góra
 PM off  
      
#795 PostWysłany: 21 Lis 2014 12:07 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Moim zdaniem nie warto, w WAW z tego co pamiętam do Wizzaira jedzie się autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster lubi ten post.
 
      
#796 PostWysłany: 24 Lis 2014 14:56 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Pytanie
lecę british airways i tam jest do 23kg bagaż rejestrowany. Jeśli moja walizka ma 23.8-24kg, każą coś wyrzucić z walizki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#797 PostWysłany: 24 Lis 2014 16:27 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
wiater napisał(a):
Pytanie
lecę british airways i tam jest do 23kg bagaż rejestrowany. Jeśli moja walizka ma 23.8-24kg, każą coś wyrzucić z walizki?


Na takie pytania nigdy nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. W przypadku rejestrowanego, wszystko zależy od osoby przyjmującej od Ciebie bagaż- jeśli odprawiasz się "tradycyjnie", to jest to najczęściej właśnie agent przy stanowisku check-in.
Standardem jest to, że bagaż rejestrowany kładzie się na dość dokładnej wadze, z podziałką 0.1kg. Agent będzie dokładnie wiedzieć, ile waży Twój bagaż.

Z podręcznym zawsze jest łatwiej, bo są spore szanse na całkowity brak kontroli lub kontrole wyrywkowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#798 PostWysłany: 24 Lis 2014 16:36 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Mi jeszcze nigdy nie robili problemow z 1kg nadwaga. Kiedys nawet udalo mi sie "na mile slowo" przepchnac 3 kg roznice w Lufthansie na GDN
Generalnie: badz mily, nie swiruj, usmiechaj sie i... miej nadzieje, ze nikt przed Toba nie popsul humoru obsludze lotniska :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#799 PostWysłany: 24 Lis 2014 17:23 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
W zeszlym miesiacu przeszedl mi w BA 24.2 kg bez problemu (ORD), ale kiedys na LHR doczepila sie jakas niemila pani do 0.8 kg i musialem cos tam poprzekladac (albo doplacic). Takze zalezy - od lotniska, od humoru osoby na czekinie itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#800 PostWysłany: 24 Lis 2014 20:07 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Raz mieliśmy zabawną sytuację:

Moja luba leciała na cały rok na stypendium w ramach programu Erasmus do Francji. Kupiliśmy dodatkowy bagaż rejestrowany w EasyJet z tej okazji. Nasz błąd, nie doczytaliśmy warunków - okazało się, że kupuje się miejsce dla dodatkowej (drugiej) torby, ale już nie kilogramy i ich limit zostaje taki, jaki był - bodajże 23 kg.

Nasza walizka ważyła pewnie około 32 kg. Jakoś tak się złożyło, że moja piękna poszła sama do staowiska oddawania bagażu. No i dowiedziała się, że jest problem. Dosyć ją to przeraziło i zbiło z tropu, aczkolwiek uprzejmy pan siedzący po drugiej stronie powiedział "Pani się nie martwi, były takie kupony dodające ekstra kilogramy do bagażu, hop! - przykleja jakąś dodatkową naklejkę na bagaż - ale pani miała szczęście z tym kuponem. Miłego wyjazdu!"

Jestem ciekawy, czy gdybym to ja podchodził do stanowiska z moim problemem w takiej samej sytuacji, nie usłyszałbym "jedzie pan na rok do Francji, chyba da się tam przeżyć z połową tej walizki?" 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group