Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Kontakt telefoniczny z Wizzair

kontakt-telefoniczny-z-wizzair,15,23835

Telefon alarmowy (skasowane loty/zmiana godzin)
22 128 49 05

Tani numer ogólny do Wizzair:
32 213 29 16

wizzair-zakup-biletow-odprawa,225,46492

Zwrot pieniędzy na konto / kartę / wizzair / zwrot za bilet
viewtopic.php?f=15&t=20384&p=1320536#p1320278

Doładowanie konta
pytania-doladowania-konta-itd,181,24060

Przepisanie bagażu rejestrowanego na drugą osobę w rezerwacji- możliwe -> dzwoń do callcenter


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 256  Następna
Autor Wiadomość
#761 PostWysłany: 27 Lis 2014 02:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Balin napisał(a):
Mam 2 pytania:
1. Czy jest jakaś szansa na to, że do lutego 2015 Wizz zrezygnuje z tej idiotycznej polityki małego darmowego i dużego płatnego bagażu podręcznego? Jestem zmuszony lecieć Wizzairem, którego szczerze mówiąc nie lubię, a po rewelacjach wprowadzonych przez Ryanaira (m.in. 2 sztuki bagażu podręcznego za darmo), to Wizzair już całkiem stracił w moich oczach.

2. Jak wygląda sytuacja z miejscami? Czy można je wybrać przy odprawie, czy siada się tam gdzie się chce (czyt. tam gdzie jest miejsce)? Bo podobno można wykupić za 25 PLN miejsce w rzędach 1-3, ale i tak konkretnego miejsca zarezerwować się nie da...
(25 złotych, a i tak nie wiadomo gdzie będę siedział, żenada. Nie jestem wielkim fanem Ryana, ale po ostatnich poprawkach jest 100 razy lepszy od Wizza...).

Jeśli jesteś zmuszony lecieć Wizzairem, to jesteś też zmuszony przełknąć te niedogodności. Co do bagażu, zgodzę się. To co można zabrać za darmo do Ryana kilkukrotnie przegania Wizza. Ale z tym wyborem miejsc, to już bym tak nie narzekał. Czy to takie istotne, żeby dokładnie wcześniej wiedzieć, w którym rzędzie usiądziesz? Bo jeśli masz dylemat typu, czy uda mi się usiaść przy oknie, to bez żadnego wysiłku masz na to 33% szans, a jeśli się bardziej postarasz to możesz być prawie pewny, że się uda. Ale czy podczas kilkugodzinnej podróży miejsce ma aż tak duże znaczenie? Gdybyś w pociągu musiał stać w korytarzu, to pewnie byś mniej narzekał :P
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#762 PostWysłany: 27 Lis 2014 03:32 

Rejestracja: 05 Lis 2014
Posty: 102
Loty: 19
Kilometry: 23 746
Balin napisał(a):
Mam 2 pytania:
1. Czy jest jakaś szansa na to, że do lutego 2015 Wizz zrezygnuje z tej idiotycznej polityki małego darmowego i dużego płatnego bagażu podręcznego? Jestem zmuszony lecieć Wizzairem, którego szczerze mówiąc nie lubię, a po rewelacjach wprowadzonych przez Ryanaira (m.in. 2 sztuki bagażu podręcznego za darmo), to Wizzair już całkiem stracił w moich oczach.

2. Jak wygląda sytuacja z miejscami? Czy można je wybrać przy odprawie, czy siada się tam gdzie się chce (czyt. tam gdzie jest miejsce)? Bo podobno można wykupić za 25 PLN miejsce w rzędach 1-3, ale i tak konkretnego miejsca zarezerwować się nie da...
(25 złotych, a i tak nie wiadomo gdzie będę siedział, żenada. Nie jestem wielkim fanem Ryana, ale po ostatnich poprawkach jest 100 razy lepszy od Wizza...).


Miejsca zajmujesz na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Jeżeli chcesz wykupić jakieś miejsce to bardziej opłaca się XXLong - trochę droższe, ale masz więcej miejsca na nogi i zarezerwowane miejsce.

Zgadzam się z tym, że Ryan jest teraz o wiele lepszy. Myślę, że Wizz nie zmieni swojej polityki, bardzo dużo osób nie wiedzieć dlaczego kupuje ten duży bagaż podręczny - w podobnej cenie jest rejestrowany. Oni mają z tego szmal i im się to opłaca, więc nie podejrzewam żeby w najbliższym czasie była jakaś zmiana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#763 PostWysłany: 27 Lis 2014 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
korpus napisał(a):
Ale z tym wyborem miejsc, to już bym tak nie narzekał. Czy to takie istotne, żeby dokładnie wcześniej wiedzieć, w którym rzędzie usiądziesz? Bo jeśli masz dylemat typu, czy uda mi się usiaść przy oknie, to bez żadnego wysiłku masz na to 33% szans, a jeśli się bardziej postarasz to możesz być prawie pewny, że się uda. Ale czy podczas kilkugodzinnej podróży miejsce ma aż tak duże znaczenie? Gdybyś w pociągu musiał stać w korytarzu, to pewnie byś mniej narzekał :P

Gdy lecę sam, to nie ma żadnego znaczenia gdzie będę siedział, ale gdy lecę z rodziną to ma już spore znaczenie. Jakiś czas temu lecąc Wizzem przyszliśmy z żoną i wtedy 3 letnią córką trochę późno na lotnisko w WAW i załapaliśmy się dopiero na drugi autobus do samolotu. Gdy weszliśmy do samolotu, w żadnym rzędzie nie było już wolnych 3 miejsc obok siebie. Na moje pytanie czy ktoś nam ustąpi, nie było reakcji, każdy udawał że nie słyszy (spuszczona głowa itp.). Poprosiłem stewardessę i dopiero wtedy 3 miejsca obok siebie się znalazły. Nie ma dla mnie znaczenia w którym rzędzie będę siedział, ale potrzebuję 3 miejsca obok siebie :)
Dlatego już od dość dawna nie latam Wizzem, bo nie chce mi się stać 1h w kolejce i potem biec z autobusu do samolotu z dzieckiem na rękach, zostawiając jeszcze po drodze wózek przed samolotem.
Raz udało się skorzystać z pierwszeństwa, ale wyglądało to tak, że jechaliśmy pierwszym autobusem, kierowca otworzył drzwi k. nas, a dosłownie za 3 sekundy otworzył pozostałe drzwi, a ponieważ nasze drzwi były dalej od schodków, to biegnący tłum w ilości kilkudziesięciu osób i tak był pierwszy na schodkach.
Dlatego Ryanair mimo swoich wad, ma u mnie plusa za przydzielenie miejsca podczas odprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#764 PostWysłany: 27 Lis 2014 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
skrzat napisał(a):
Gdy lecę sam, to nie ma żadnego znaczenia gdzie będę siedział, ale gdy lecę z rodziną to ma już spore znaczenie. Jakiś czas temu lecąc Wizzem przyszliśmy z żoną i wtedy 3 letnią córką trochę późno na lotnisko w WAW i załapaliśmy się dopiero na drugi autobus do samolotu. Gdy weszliśmy do samolotu, w żadnym rzędzie nie było już wolnych 3 miejsc obok siebie. Na moje pytanie czy ktoś nam ustąpi, nie było reakcji, każdy udawał że nie słyszy (spuszczona głowa itp.). Poprosiłem stewardessę i dopiero wtedy 3 miejsca obok siebie się znalazły. Nie ma dla mnie znaczenia w którym rzędzie będę siedział, ale potrzebuję 3 miejsca obok siebie :)
Dlatego już od dość dawna nie latam Wizzem, bo nie chce mi się stać 1h w kolejce i potem biec z autobusu do samolotu z dzieckiem na rękach, zostawiając jeszcze po drodze wózek przed samolotem.
Raz udało się skorzystać z pierwszeństwa, ale wyglądało to tak, że jechaliśmy pierwszym autobusem, kierowca otworzył drzwi k. nas, a dosłownie za 3 sekundy otworzył pozostałe drzwi, a ponieważ nasze drzwi były dalej od schodków, to biegnący tłum w ilości kilkudziesięciu osób i tak był pierwszy na schodkach.
Dlatego Ryanair mimo swoich wad, ma u mnie plusa za przydzielenie miejsca podczas odprawy.
Rozwiązanie jest proste: jeden z rodziców poświęca się i zajmuje miejsca a drugi z pociechą spokojnie do niego dołącza nawet jako ostatni pasażer w samolocie. Nie jest to znowu takie trudne. Oczywiście najlepiej było by gdyby miejsca były numerowane ale ...nie są .1 czy 2 godziny lotu pod opieka tylko 1 rodzica kiedy drugi siedzi gdzie indziej to też nie jest wielka tragedia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#765 PostWysłany: 27 Lis 2014 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
zulu napisał(a):
skrzat napisał(a):
Gdy lecę sam, to nie ma żadnego znaczenia gdzie będę siedział, ale gdy lecę z rodziną to ma już spore znaczenie. Jakiś czas temu lecąc Wizzem przyszliśmy z żoną i wtedy 3 letnią córką trochę późno na lotnisko w WAW i załapaliśmy się dopiero na drugi autobus do samolotu. Gdy weszliśmy do samolotu, w żadnym rzędzie nie było już wolnych 3 miejsc obok siebie. Na moje pytanie czy ktoś nam ustąpi, nie było reakcji, każdy udawał że nie słyszy (spuszczona głowa itp.). Poprosiłem stewardessę i dopiero wtedy 3 miejsca obok siebie się znalazły. Nie ma dla mnie znaczenia w którym rzędzie będę siedział, ale potrzebuję 3 miejsca obok siebie :)
Dlatego już od dość dawna nie latam Wizzem, bo nie chce mi się stać 1h w kolejce i potem biec z autobusu do samolotu z dzieckiem na rękach, zostawiając jeszcze po drodze wózek przed samolotem.
Raz udało się skorzystać z pierwszeństwa, ale wyglądało to tak, że jechaliśmy pierwszym autobusem, kierowca otworzył drzwi k. nas, a dosłownie za 3 sekundy otworzył pozostałe drzwi, a ponieważ nasze drzwi były dalej od schodków, to biegnący tłum w ilości kilkudziesięciu osób i tak był pierwszy na schodkach.
Dlatego Ryanair mimo swoich wad, ma u mnie plusa za przydzielenie miejsca podczas odprawy.
Rozwiązanie jest proste: jeden z rodziców poświęca się i zajmuje miejsca a drugi z pociechą spokojnie do niego dołącza nawet jako ostatni pasażer w samolocie. Nie jest to znowu takie trudne. Oczywiście najlepiej było by gdyby miejsca były numerowane ale ...nie są .1 czy 2 godziny lotu pod opieka tylko 1 rodzica kiedy drugi siedzi gdzie indziej to też nie jest wielka tragedia.

Tylko, że teraz mamy 2 dzieci, więc trochę to trudne logistyczne.
Gdyby Wizzair wrócił do Modlina to nikt chyba nim nie latał stamtąd bo Ryanair wygrywa wszystkim :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#766 PostWysłany: 27 Lis 2014 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
skrzat napisał(a):
Tylko, że teraz mamy 2 dzieci, więc trochę to trudne logistyczne.
To tylko pogratulować. :lol: Puki nie podrosną masz delikatny problem bo ciągnięcie 2 dzieci na raz z tobołkami nie jest wcale łatwe.
skrzat napisał(a):
Gdyby Wizzair wrócił do Modlina to nikt chyba nim nie latał stamtąd bo Ryanair wygrywa wszystkim :-)
Dlatego nie wraca bo musiał by spuścić ceny a tak liczy na tych którym się nie chce dojeżdżać do Modlina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#767 PostWysłany: 23 Sty 2015 01:42 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 63
W zwiazku ze zmiana godziny wylotu chcialbym zrezygnowac z lotu (oplaca mi sie to i zakup nowego na inny dzien, duzo taniej). Bilet kupiony za pomoca kuponu w jakiejs groupalii czy cos. Czy ktos probowal kiedys dzwonic do Wizza i poprosic o zwrot 120% na konto wizz, mimo, ze bilet byl kupiony poza swoim kontem klienta myWIZZ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#768 PostWysłany: 08 Lut 2015 13:59 

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 45
Witam, mam rezerwacje na marzec na loty Wizzem do Londynu i Eindhoven, zamawiałem dla mnie i znajomych bilety mając członkostwo WDC... Niestety spotkała mnie nie miła sytuacja i nie mogę lecieć, co zrobić aby reszta znajomych mogła lecieć ? czy wystarczy jak zrobię odprawe na siebie i mogą lecieć bez przeszkód?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#769 PostWysłany: 08 Lut 2015 14:06 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 69
tak, mogą lecieć bez ciebie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#770 PostWysłany: 08 Lut 2015 16:22 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
wierny62 napisał(a):
czy wystarczy jak zrobię odprawe na siebie i mogą lecieć bez przeszkód?

Wystarczy że ich odprawisz a siebie nie i już :) Mogą lecieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#771 PostWysłany: 09 Lut 2015 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
Ma zarezerwowany lot w WizzAir. Dodatkowo posiadam WDC. Chciałbym teraz dodać drugiego pasażera na ten samo lot. Czy istnieje jakakolwiek możliwość dodania czy muszę robić rezerwację dla drugiej osoby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#772 PostWysłany: 09 Lut 2015 22:54 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Nowa rezerwacja, na której niestety musisz być też Ty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#773 PostWysłany: 11 Lut 2015 16:44 

Rejestracja: 14 Lis 2012
Posty: 278
niebieski
Zrobilem wstepna rezerwacje wybierajac opcje przelewu bankowe. Dlugo sie nie mogle zdecydowac i zrobilem przelew dopiero po 8dniach, gdyz mialem caly czas status "wstrzymany", niestety nastepnego dnia rezerwacja zniknela. Co zrobic? Chcialbym uniknac poki co dzwonienia pod tej drogi numer :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#774 PostWysłany: 11 Lut 2015 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1051
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Z regulaminu
Płatność należy uiścić w ciągu 1 bankowego dnia roboczego po dokonaniu rezerwacji, w przeciwnym razie zostanie ona anulowana.

tak że najprawdopodobniej pieniądze wrócą na Twoje konto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#775 PostWysłany: 13 Lut 2015 21:17 

Rejestracja: 13 Lut 2015
Posty: 4
Witam Serdecznie,
Jest to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Zwracam się do Was z pytaniem, które było już w takiej czy innej formie przytaczane na tym forum, ale odpowiedź nie do końca (przynajmniej dla mnie) jest satysfakcjonując.
Zakupiłem tydzień temu lot z Warszawy do Paryża (w obie strony). Cena była atrakcyjna więc długo się nie zastanawiałem. Jak się później okazało, moja nadpobudliwość była zgubna. Mianowicie po konsultacjach z narzeczoną doszliśmy do wniosku, że zbyt dużo czasu spędzimy w Paryżu i warto zobaczyć inne miejsca. Dlatego też, chcieli byśmy anulować/zamienić lot Paryż - Warszawa na Paryż - Ryga (a później Ryga - Eindhoven, Eindhoven - Katowice).
Na stronie Wizz Air, jest informacja że cyt. "Pasażer może dokonać zmiany daty, godziny i trasy lotu przez Internet, telefonicznie lub w biurze podróży nie później niż na 3 godziny przed planowanym odlotem po uiszczeniu opłaty manipulacyjnej oraz ewentualnej różnicy w stosunku do ceny lotu".
Cena biletu w dwie strony WWA - BVA, BVA - WWA (2 osoby) wyniosła mnie 416 zł + opłata manipulacyjna 140 zł. Niestety nie mam rozgraniczenia na lot "do" i "z" Paryża, tak że przyjmijmy, że cena biletu za lot BVA - WWA wynosi ok. 200 zł (2 os.) Opłata za zmianę lotu (więcej niż 30 dni przed odlotem) na stronie wizzair wynosi 79zł/os. Więc, zgodnie ze wzorem wyliczam: 200 - 160 = 40. Więc przy próbie zmiany lotu, mam do zwrotu 40 zł? Czy opłatę manipulacyjną też się wlicza w koszty?
A może, szanowni forumowicze macie jakiś pomysł na rozwiązanie naszego "problemu "?

Z góry dziękuję za zainteresowanie i (mam nadzieję) odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#776 PostWysłany: 13 Lut 2015 21:31 

Masz nauczkę, by rezerwować w przyszłości przy 100% co, gdzie i czym
Na teraz taniej wyjdzie zapewne rezerwować nowe bilety lub jednak wykorzystać tak jak jest ( nie lecisz do Paryza, a oddalonego o 120 km Beauvais)

https://wizzair.com/pl-PL/useful_inform ... es_Refunds

https://wizzair.com/pl-PL/useful_inform ... rvice_fees

po zalogowaniu się na swojej rezerwacji masz opcję "zmień lot"
Góra
 PM off  
      
#777 PostWysłany: 13 Lut 2015 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Paź 2012
Posty: 49
Loty: 56
Kilometry: 81 095
Mam pytanko odnośnie WDC.. Podejrzewam, że NIESTETY znam odpowiedź, ale chciałabym się upewnić ;) Da się "przepisać" członkostwo w klubie na inną osobę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#778 PostWysłany: 13 Lut 2015 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Niestety.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#779 PostWysłany: 13 Lut 2015 21:44 

Rejestracja: 13 Lut 2015
Posty: 4
Nauczką bym tego nie nazwał, ale mogło by być ciekawej... Czyli reasumując, dobrze obliczyłem koszty zmiany rezerwacji? I czy ewentualnie opłata za bagaż, również była by zwrócona? Jeżeli chodzi o cel Naszej podróży to powinienem napisać, że wybieram się do Paryża lądując w Beauvais ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#780 PostWysłany: 13 Lut 2015 21:47 

Anonymous napisał(a):
po zalogowaniu się na swojej rezerwacji masz opcję "zmień lot"


wizzair za darmo ci wyliczy ile to by kosztowało (nie kończąc i nie opłacając zmiany nic oczywiście nie zmieni)
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 256  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group