Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#1361 PostWysłany: 25 Mar 2015 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
Czyli w przypadku lotów LO wykonywanych przez ELO nie naliczają mil?

A liczą się one do FTL?

ELO na większości krajówek wykonuje loty jako LO. Wyjątkiem jest kilka (3?) miast gdzie latają jako ELO a lot daje tylko CodeShare (czyli można kupić na wspólnym bilecie, ale nie jest to połaczenie LOTu).
Generalnie już bez znaczenia. Przynajmniej w przypadku Bydgoszczy, lotów już nie ma w ogóle od ok 2 tygodni (a niby mieli zamykać połaczenia z końcem marca...)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#1362 PostWysłany: 25 Mar 2015 10:51 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
lendziro napisał(a):
Lecialem ostatnio A3 i za loty otrzymalem mile na konto niestety nie zaliczono tych lotow do puli 30tu odcinków celem uzyskania statusu FTL czy to jest normalne czy zglosic reklamacje?


A3 nie dość, że nie daje nic jeżeli chodzi o odcinki to jeszcze dodatkowo ilość mil za odcinki jest taka jak kot napłakał...
za WAW-ATH 125 mil? toż to jakiś rozbój w biały dzień :mrgreen:
(przynajmniej jedzonko całkiem całkiem ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1363 PostWysłany: 25 Mar 2015 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
A to chyba mocno zależy od tego w jakiej klasie miałeś bilet. A3 w tym przypadku jest nie lepsze, za spora ilość klas rezerwacyjnych w *A nie daje mil w ogóle, albo 25, 50%
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1364 PostWysłany: 26 Mar 2015 01:28 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 149
Jak sprawdzam na stronie M&M bilety nagrody to pokazuje mi, że jest możliwość odbycia podróży:
San Francisco (SFO) --> Frankfurt (FRA) --> Tokio (NRT) za 50.000 mil + 1234 zł.

Pytanie czy za taką samą stawkę można było by złożyć np. Warszawa (WAW) --> Frankfurt (FRA) --> Tokio (NRT) --> San Francisco (SFO)/Los Angeles (LAX)? Jeżeli tak, to jak jest z dostępnością? Ile jest możliwych stopoverów po drodze?
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#1365 PostWysłany: 26 Mar 2015 02:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Dostępność sprawdz na UA.com, głównie pod kątem lotu przez pacyfik.

Jeśli to bilet w jedną stronę (a na to wygląda jak połowa 'trzech regionów'), to zero stopów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1366 PostWysłany: 26 Mar 2015 07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Cześć,
chcę kupić bilet LOTem do Sztokholmu za mile, muszę przewieźć narty. Czy w bilecie nagrodzie w taryfie Economy obowiązuje normalnie bagaż rejestrowany?? Nie mogę znaleźć tej informacji.

pozdr.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1367 PostWysłany: 26 Mar 2015 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
madziaro napisał(a):
Cześć,
chcę kupić bilet LOTem do Sztokholmu za mile, muszę przewieźć narty. Czy w bilecie nagrodzie w taryfie Economy obowiązuje normalnie bagaż rejestrowany?


Tak, bilety nagrody są wystawiane w normalnej taryfie Economy i obowiązuje 1 szt. bagażu rejestrowanego (więcej, jak masz kartę statusową).
Góra
 Profil Relacje PM off
madziaro uważa post za pomocny.
 
      
#1368 PostWysłany: 26 Mar 2015 14:43 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 31
pytanko odnośnie M&M - przez ich stronę internetową można zarezerwować bilety-nagrody tylko w niektórych liniach lotniczych (Lufthansa, LOT, Austrian, Brussels, Swiss itp).
Gdzie można sprawdzić lub przeczytać, bilety których linii lotniczych, innych niż te wymienione w nawiasie, można zarezerwować za mile M&M?
Czy zawsze trzeba dzwonić na infolinie, aby dowiedzieć się o możliwość zarezerwowania danego lotu np. SASem za mile M&M? czy mozna gdzies to sprawdzic online?

Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1369 PostWysłany: 26 Mar 2015 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Mile możesz wykorzystać na przeloty wszystkimi liniami *A, a także kilkoma paternerami.

Jeśli chodzi o dostępność, to sprawdzać można np na United.com, Air Canada Aeroplan czy ANA. Są także płatne serwisy typu expertflyer i KVS.

Generalnie, dobrze jest wiedzieć co chce się stwrozyć i wtedy dopiero szukać narzędzi :-).
Góra
 Profil Relacje PM off
jaarjaar uważa post za pomocny.
 
      
#1370 PostWysłany: 26 Mar 2015 15:24 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 31
dzięki za odp #L4FF.

ja mam często ten problem, że nie wiem, gdzie pojechać na wycieczkę - i takie narzędzie by mi pomogło zobaczyć dostępne opcje :) Szkoda tylko, że nagrody FlySmart obowiązują tylko poprzez rezerwację online...
Góra
 Profil Relacje PM off
kemot uważa post za pomocny.
 
      
#1371 PostWysłany: 26 Mar 2015 15:46 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Polecam taki artykuł, który dobrze opisuje najlepsze opcje wykorzystania M&M.
http://millionmilesecrets.com/2013/05/22/use-lufthansa-miles/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#1372 PostWysłany: 30 Mar 2015 11:55 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 149
Czy mając status Frequent Traveller LO/LH - drugi bezpłatny bagaż przysługuje we wszystkich liniach sojuszu czy tylko wybranych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1373 PostWysłany: 30 Mar 2015 12:06 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Tylko na wybranych - tu masz wszystko opisane:

http://www.miles-and-more.com/online/po ... id=1000340

System wagowy: łącznie 40 kg (8) - Pasażerowie o statusie Frequent Traveller: w rejsach rozkładowych obsługiwanych przez Air Dolomiti, Croatia Airlines, Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Luxair

System sztukowy: 1 dodatkowa sztuka bagażu w klasie ekonomicznej, łącznie 2 sztuki bagażu w klasie ekonomicznej premium i klasie biznes - Na rejsach rozkładowych obsługiwanych przez linie Adria Airways, Austrian Airlines/Tyrolean Airways, Lufthansa, Lufthansa Private Jet i SWISS, obowiązują następujące ograniczenia: 2 sztuki bagażu o wadze do 23 kg każdy (klasa ekonomiczna), 2 sztuki bagażu o wadze do 23 kg każdy (klasa ekonomiczna premium), 3 sztuki bagażu o wadze do 32 kg każdy (klasa biznes); W rejsach obsługiwanych przez Polskie Linie Lotnicze LOT obowiązują następujące ograniczenia: 2 sztuki bagażu o wadze do 23 kg każdy (klasa ekonomiczna; loty krótko- i długodystansowe), 2 sztuki bagażu o wadze do 23 kg każdy (klasa ekonomiczna premium, loty długodystansowe), 2 sztuki bagażu o wadze do 32 kg każdy (klasa biznes, loty krótkodystansowe) oraz 3 sztuki bagażu o wadze do 32 kg każdy (klasa biznes, loty długodystansowe).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1374 PostWysłany: 03 Kwi 2015 20:39 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Bylo kilka razy o bagazu na domestic w United za mile, ale akurat tej informacji nie bylo. Jesli na rezerwacji jest wiecej niz jedna osoba, a nie wszystkie maja status gold to 1 sztuka bezpłatnego bagażu przysługuje każdej osobie na rezerwacji. Przetestowane dziś w SFO.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1375 PostWysłany: 03 Kwi 2015 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
W tym miesiącu UA wprowadza zmiany przy "dziedziczeniu" statusu przy biletach milowych, nie zdziwiłbym się gdyby takie przywileje jak wyżej przy okazji znikły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1376 PostWysłany: 06 Kwi 2015 16:17 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 1
Witam,
będę leciał z całą rodzinką (4 osoby) Lufthansą do Malagi i mam pytanie czy jeżeli przy rezerwacji podam nr swojej karty M&M to zostaną mi naliczone mile z każdą osobę podróżującą ?






ps jestem nowy na forum i przeszukałem chyba wszystkie wątki na temat M&M jednak nie znalazłem odp na swoje pytanie :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1377 PostWysłany: 06 Kwi 2015 16:29 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Odpowiedź znajdziesz w pkt. 1.2 tutaj: http://www.miles-and-more.com/online/po ... id=1000340
Góra
 Profil Relacje PM off
szymonpoznan1 lubi ten post.
 
      
#1378 PostWysłany: 06 Kwi 2015 18:44 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 97
Zbanowany
To ja Ci jeszcze bardziej ułatwię :)
Nie, mile naliczą się tylko Tobie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1379 PostWysłany: 06 Kwi 2015 21:16 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Najlepiej niech wszyscy podróżujący założą konta i wtedy każdy dostanie swoje mile.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1380 PostWysłany: 06 Kwi 2015 21:25 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
darekd napisał(a):
Najlepiej niech wszyscy podróżujący założą konta i wtedy każdy dostanie swoje mile.


Najlepiej aby każdy z pasażerów miał to samo imię i nazwisko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group