Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 419 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 15 Cze 2015 21:56 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
No ale to juz problem naszego wspanialego narodu, ktory o nic nie potrafi zawalczyc. Jakby ktos sie zainteresowal dlaczego strajkuja, jak im pomoc, to nastepnym razem juz by nie bylo strajku bo kto inny by opiekowal sie koleja w Polsce. Ale tyle w tej kategorii, bo na tym forum na pewne tematy nie mozna. :P
Góra
 Profil Relacje PM off
limaK uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
#362 PostWysłany: 16 Cze 2015 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1090
Loty: 51
Kilometry: 29 292
Lucass napisał(a):
Jak zwykle najbardziej w d... dostaną Bogu ducha winni pasażerowie, czyli ci, którzy mają najmniejszy wpływ na to, co się dzieje na kolei.
A busiarze zacierają rączki...


Nie zgadzam się. :)
Ogólnie pluć na kolej można, że do bani... ale jakoś, że spółek i spółeczek powiązanych układowo ze sobą (by przelewać pieniądze) jest tysiące, a wszędzie zarządy z milionami złotówek, w postaci premii oraz innych, w pupie mają podróżnych (jakość podróży) - tego już młodzi nie widzą - bo ciągle wybierają mniejsze zło... np. Polskiego Busa. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 16 Cze 2015 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Tu się zgodzę. Aczkolwiek dalej uważam, że wpływ na funkcjonowanie kolei jako takiej, statystyczny pasażer ma żaden. Powiedzmy teoretycznie ma przy okazji wyborów. Tyle, że brak jest jakiejkolwiek gwarancji na to, że po zmianie systemu na jakikolwiek inny cokolwiek się zmieni prócz ludzi na stołkach, których zapewne stolarze będą musieli zbić jeszcze więcej. Wszystko rozbija się o przerost administracji nad stanowiskami stricte wykonawczymi i o to to zawsze - o kasę, która jak to kasa podatników, wydawana jest zazwyczaj niezwykle lekką rączką. A niestety wszelkie poważne reformy administracyjne będą blokowali kolejowi zwiąchole, bo to uderzyć może również w nich.
Sytuacja nieco podobna to tej w górnictwie. Prezesi zarabiają krocie, doły marne grosze, a dobrze w tym wszystkim ustawieni zwiąchole udają że o coś walczą, tak naprawdę robiąc tylko szum medialny.
Ale nic, przyjdzie Paweł i rozpi...rzy wszystko w drobny mak, że tylko zgliszcza zostaną. Będziem jeździć furmankami. Tylko kunie będziem musieli sprowadzić. Pewnie z Chin. ;)
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 26 Cze 2015 08:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2605
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Od jakiegoś czasu nie działa mi strona superbiletu, też tak macie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 26 Cze 2015 08:42 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 256
U mnie działa strona i mogę kupować
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
 
      
#366 PostWysłany: 27 Cze 2015 12:31 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 264
Poniedziałkowy strajk został odwołany i pociągi pojadą normalnie :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 30 Cze 2015 20:08 

Rejestracja: 11 Cze 2015
Posty: 3
Przynajmniej jakiś plus. Ludzie do pracy nie dojadą, a szefów strajki nie obchodzą. Ponoć idą zmiany i spółka PR ma się restrukturyzować. Coś się rusza, wolno, ale przynajmniej do przodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 01 Lip 2015 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Odnoszę nie od dziś wrażenie, ze w tej firmie już dawno przestało być jasne gdzie przód, a gdzie tył. Może to dlatego, że jeżdżą głównie dwukierunkowymi składami EZT :wink: No bo jak nazwać sukcesywne wycinanie połączeń InterRegio?
A w ramach restrukturyzacji mówiło się głównie o rebrandingu, czyli zmianie logo i nazwy spółki. Czyli nowa farba na starą rdzę.

W ramach ciekawostki - samorząd woj. małopolskiego chce wykupić tutejszy oddział spółki i rozszerzyć przez to znacznie profil działania Kolei Małopolskich. Ciekawe co z tego wyniknie.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 02 Lip 2015 00:16 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 464
niebieski
UWAGA! Dzisiaj wrzucili mnóstwo superbiletów na lipiec za 1 zeta.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#370 PostWysłany: 15 Lip 2015 21:46 

Rejestracja: 11 Cze 2015
Posty: 3
Nie wiem, czy restrukturyzacja ma polegać tylko na zmianie loga i nazwy, piszą, że spółka PR ma być w końcu rentowna, to może i ta likwidacja połączeń się skończy. Przynajmniej można się załapać na tani bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 16 Lip 2015 07:06 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Raczej spodziewaj się tego, iż w pierwszej kolejności, znikną pociągi IR - jako najbardziej nierentowne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 24 Lip 2015 07:29 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 431
niebieski
Chyba coś się zmieniło w systemie - wcześniej byłem przekonany że jest tylko jeden bilet za 1zł na dane połączenie, zresztą ktoś tutaj to potwierdził. Wczoraj udało mi się kupić dwa za 1zł na ten sam pociąg, więc chyba są bardziej hojni ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 24 Lip 2015 09:36 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Potwierdzam - mi też udało się kupić dwa bilety za złotówkę.
Na Facebooku PR chwalą się nową, dużą pulą tanich biletów - może dlatego jest tak tanio? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 30 Lip 2015 16:25 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 464
niebieski
A ja dziś o północy kupiłem bilet za zeta. Tyle tylko, że zgodnie z regułami przedsprzedaży tj. 30 dni przed, chciałem na 29/08. A w mailu przyszdł na 30. Którego teoretycznie kupić dziś nie można. Ot, taki mały psikus. A na 29 oczywiście już nie ma takiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 30 Lip 2015 17:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Czyżby koniec biletów po 1 zł?

Cytuj:
Od 1 września Przewozy Regionalne skoncentrują swoją działalność na obsłudze połączeń regionalnych, uruchamiając codziennie około 1600 pociągów REGIO. Spółka zdecydowała o ograniczeniu komercyjnego segmentu swojej działalności, czyli pociągów interREGIO i REGIOekspres oraz interREGIObusów.

[...]
Z końcem sierpnia przestaną funkcjonować następujące połączenia interREGIO: „Mewa", „Portowiec", „Warta", „Drwęca", „Mamry", „Spodek", „Lednica", „Szyndzielnia", „Giewont" i „Białowieża" (zastąpią ją pociągi REGIO relacji Hajnówka – Siedlce – Hajnówka) oraz pociągi REGIOekspres „Kowalski" i „Schmidt" kursujące z Poznania do Frankfurtu nad Odrą. Od 1 sierpnia zostanie wstrzymana sprzedaż biletów na te pociągi. W ofercie Przewozów Regionalnych pozostanie sześć par pociągów kursujących na trasie Łódź – Warszawa – Łódź, które zamawia i finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.


http://przewozyregionalne.pl/node/18425
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 30 Lip 2015 23:30 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Szkoda ale cóż konkurencja robi swoje , a PR to podwórko przewozów regionalnych a nie długo dystansowych , zastanawiam się po co te wszystkie promocje za 1zł , regio-karty ,może myśleli że dadzą radę , a co z taborem który jeździł zmodernizowany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 30 Lip 2015 23:42 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
Rzadko jeżdżę pociągami, ale ostatnio miałem okazję jechać IR "Mamry" (Jelenie Góra - Olsztyn). Pociąg na całej trasie poupychany, ludzie
siedzieli także przy wejściach. Wiem, że teraz jest okres wakacyjny, ale jednak widać, że na niektórych trasach jest spore zainteresowanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
digger lubi ten post.
 
      
#378 PostWysłany: 31 Lip 2015 13:19 

Rejestracja: 26 Lis 2014
Posty: 52
Aż szkoda patrzeć na polską kolej. Połączenie nie ma dotacji, to likwidujemy, bo przecież nie będziemy nic robić żeby było rentowne... W ogóle tak sobie myślę, że najlepiej by było zostawić EIC/EIP na trasach Waw-Wro/Poz/Krk/Gda/Kat i starczy (jeżeli chodzi o PKP), reszta nie ma sensu, tylko oczy bolą jak się na to patrzy. Na pozostałych trasach niech sobie jeżdzą inne spółki, jeżeli da się jakimś cudem w ogóle na tym zarobić (jak widać nawet nie można próbować). A na dynamiczny system sprzedaży to ja nie wiem ile trzeba będzie czekać, żeby odnaleźć sens w cenniku, bo obecny to swój debiut miał jeszcze przed wojną.
BTW. Ogólnie to podziwiam dorosłych ludzi, którzy wybierają pociągi. Trzeba mieć niezłą motywację do podróży np. we dwie osoby z Warszawy do Torunia w prawie 3 h+dojazd na/z dworca za 72,8-104 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
digger lubi ten post.
 
      
#379 PostWysłany: 31 Lip 2015 13:37 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1799
niebieski
Musi dopiero Niemiec przyjsc i pokazac, ze jednak sie oplaca - i to nie bydłowozem ale schludnym wagonem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 31 Lip 2015 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
digger napisał(a):
Musi dopiero Niemiec przyjsc i pokazac, ze jednak sie oplaca - i to nie bydłowozem ale schludnym wagonem.


Jak Państwo Polskie da dotację na poziomie niemieckim to przyjdą i będzie taki standard jak w DE ;) Nie oczekuj cudów przy tak marnym dofinansowaniu
Góra
 Profil Relacje PM off
livien lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 419 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group