Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Paź 2013 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Witam,
Mam 2:45 na przesiadke w CDG, ląduje na terminalu 2F, a muszę dostać się na 1, jeżdzą jakieś autobusy pomiędzy terminalami?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Przesiadka na CDG
#2 PostWysłany: 27 Paź 2013 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Jeździ kolejka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Paź 2014 00:08 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
Hej
Mam lot z Wawy do Mumbai przez Paryz.
W Paryzu laduje o 23:00.
Z Paryza mam wylot o 10:40 rano kolejnego dnia.
Mysle ze przenocuje na lotnisku. Mozna?
Lounge jest od 6:30 rano wiec mysle aby do niego pojsc aby rano cos wypic i moze zjesc.
Niestety lece z Terminala 2, a Lounge jest na Terminalu 1.
No i czy w/g bede mogla wejsc do niego tak wczesnie. Pytam bo pewnie jeszcze o tej porze nie bede mogla nadac bagazu do Mumbaiu? W bagazu mam plyny itd wiec nie przejde przez bramke z tym. Chyba ze uda mi sie nadac to od razu do Mumbai? Choc z 2 strony nie wiem czy by mi sie to nie przydalo.
Staralam sie to mozliwie doklanie opisac. Prosze o porade bo juz sama nie wiem gdzie o tej porze uda mi sie wejsc.
Pomozecie?
http://www.dinersclublounges.com/lounge ... re-lounge/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Paź 2014 01:01 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Nie wiem jak jest na CDG, ale na niektórych lotniskach da się wejść na 'airside' lecąc formalnie z innego terminala, po to aby skorzystać z saloniku, na innych nie przepuszczają przez security jeśli ktoś nie ma BP na odlot z tego konkretnego terminala. W przypadku CDG pamiętaj o oddaleniu od siebie terminali co może być dodatkowym utrudnieniem.
Bagaż powinni móc nadać od razy do BOM jeśli sobie tego zażyczysz.
Jeśli salonik jest czynny od 6:30 rano , to i od tej godziny można do niego wejść :D
Góra
 Profil Relacje PM off
shakal uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 12 Paź 2014 08:24 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
Marek bardzo dziekuje za odpowiedz.
Wiesz moze jak wyglada to nieszczesne oddalenie? To jest 1km czy moze 30min drogi jakims podstawianym autobusem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Paź 2014 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Jak daleko jest z T1 do T2? Trochę ponad 3km (za maps). Jak się przemieszczać? Z własnego doświadczenia nie wiem, ale nie jest to chyba zbyt skomplikowane i czasochłonne:
http://www.easycdg.com/1/airport-guide/travel-between-terminals-move-around-paris-cdg-airport/cdgval/
http://www.aeroportsdeparis.fr/ADP/en-GB/Passagers/Access-maps-car-parks/Paris-CDG/Access/Inter_terminal_shuttles/
To tyle do czasu aż wypowie się ktoś, kto tam był ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Paź 2014 19:03 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Jeszcze dodam, że jeśli lecisz AF do Indii, to z nadaniem bagażu wcześnie rano tez nie powinno być problemów, bo stanowiska Air France będą czynne cały czas / albo od wczesnych godzin rannych. W przypadku innych linii odprawa (a więc i mozliwość nadania bagażu) może zacząć się dopiero 2,5/3h przed odlotem.
Widzę, że w opisie saloniku wprost dopusczzają możliwość korzystania z niego przez pasażerów lecących z T2 więc nie powinno byc problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Paź 2014 19:48 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
WaldekK dziękuję. Wydaje mi się ze z 20 min mi to zajmie. Super!
Teraz liczę tylko na to że uda mi się nadać główny bagaż wprost do Bombaju i wtedy udam sie od ranu do Lounde
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Paź 2014 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
WaldekK napisał(a):
Jak daleko jest z T1 do T2? Trochę ponad 3km (za maps). Jak się przemieszczać? Z własnego doświadczenia nie wiem, ale nie jest to chyba zbyt skomplikowane i czasochłonne

Przejście jest bezproblemowe, widząc ciekawe widoki na lotnisku (świetna architektura) to czas przejścia (z 15-20minut) szybko mija :)

Załączniki:
CDG.jpg
CDG.jpg [ 73.85 KiB | Obejrzany 13897 razy ]
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Paź 2014 09:58 

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 266
niebieski
niestety nie jest tak rozowo, 20-30 min autobusem to zajęło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Lis 2014 01:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
virtus napisał(a):
WaldekK napisał(a):
Jak daleko jest z T1 do T2? Trochę ponad 3km (za maps). Jak się przemieszczać? Z własnego doświadczenia nie wiem, ale nie jest to chyba zbyt skomplikowane i czasochłonne

Przejście jest bezproblemowe, widząc ciekawe widoki na lotnisku (świetna architektura) to czas przejścia (z 15-20minut) szybko mija :)


W praktyce niestety to tak nie wyglada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Gru 2014 14:06 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
przecież pomiędzy terminalami kursuję bezpłatna kolejka...
przejazd to góra 10-15 minut
Góra
 Profil Relacje PM off
kuba201 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Przesiadka na CDG
#13 PostWysłany: 19 Kwi 2015 20:47 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 42
Prosze o rade osoby ktore mialy przesiadke na lotnisku w Paryzu...laduje na Terminalu 1 kolejny wylot dokladnie 2h pozniej z Terminalu 2c czy spokojnie damy rade czy raczej ryzyko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Przesiadka na CDG
#14 PostWysłany: 19 Kwi 2015 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Da rade, tylko uważnie czytaj w kolejce gdzie wysiąść, bo jest kilka stacji na drugi terminal w zależności od literek. Generalnie zaplanuj sobie minimum 0,5h naprzemieszczenie się między terminalami i dodatkowe 0,5h na kontrole bezpieczeństwa przed gate'ami. To jedno z bardziej pokręconych lotnisk, z tymi wszystkimi tunelami i jeżdżącymi chodnikami. Chociaż z punktu wydzenia wykorzystania przestrzeni naziemnej jest ciekawie zaprojektowane - poszczególne terminale to 'wyspy' na płycie lotniska, co pozwala zadokować do rękawa chyba wszystkie samoloty jakie przylatują.
Ja osobiście nie miałem przygód, ale paru znajomych miało problemy z krótkimi przesiadkami do US.
Ciekawostką są saloniki - jeśli leci się LH to jest osobny salonik LH przy gate'ach (po kontroli), jeśli leci się czymś innymi *A to jest salonik zupełnie w innymi miejscu, trzeba przejść kontrole dokumentów, a przede wszystkim - np. lecąc do PL - trzeba iść do innych gate'ów. Jeśli ktoś pójdzie bezpośrednio do gate'ów, to tam już nie ma salonika. Z holu w którym rozdzielają się korytarze do poszczególnych gate'ów, trzeba iść za znakami "lounge Star Alliance".
Za to sam salonik jest niezły.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
karolinanina31 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Przesiadka na CDG
#15 PostWysłany: 19 Kwi 2015 23:14 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 42
Dziekuje bardzo planuje lot z Dublin do Paryza i pozniej Arabia Saudyjska. Slyszalam, ze pokrecone to lotnisko troszke wystraszylam sie i nie bylam pewna czy zdaze na drugi lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Przesiadka na CDG
#16 PostWysłany: 19 Kwi 2015 23:15 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@karolinanina31, samą trasę transferu pomiędzy terminalami możesz sprawdzić tej stronie: http://www.aeroportsdeparis.fr/en/passe ... ng-flights.
Góra
 Profil Relacje PM off
karolinanina31 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Przesiadka na CDG
#17 PostWysłany: 20 Kwi 2015 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Lotnisko jest ciekawe, ale od czasu do czasu można spotkać spłoszonych, nerwowych ludzi z biletem w ręku, szukających swojego gate'u, będącego w zupełnie innym terminalu...

Ale np można się przejechać "gąsiennicą"
Załącznik:
CDG_tunele.jpg
CDG_tunele.jpg [ 204.18 KiB | Obejrzany 13029 razy ]


Jak również spotkać w jednym miejscu ciekawostki techniczne związane z podróżowaniem, np. dwa największe samoloty na raz:
Załącznik:
CDG_A380_B747.jpg
CDG_A380_B747.jpg [ 192.55 KiB | Obejrzany 13029 razy ]


Albo najszybszy rejsowy samolot świata
Załącznik:
CDG_Concorde.jpg
CDG_Concorde.jpg [ 196.27 KiB | Obejrzany 13029 razy ]


Lub dla odmiany najszybszy w Europie (?) pociąg
Załącznik:
CDG_TGV.jpg
CDG_TGV.jpg [ 238.07 KiB | Obejrzany 13029 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 07 Lip 2015 01:28 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Czy na CDG lecąc LOT-em da się wrócić tym samym samolotem , zakładając brak bagażu i odprawę online ?

O ile mnie pamięć nie myli to chyba nie, bo po wylądowaniu nie trafia sie do hali odlotów, ale dawno tam nie byłem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Lip 2015 16:45 

Rejestracja: 06 Maj 2014
Posty: 20
Hejo Wszystkim,
planuje zakup biletu WAW-JFK z przesiadką w Paryży linią AIR FRANCE. Czas między lotami 1.55h, wystarczający czas na przesiadkę? Ktoś z nimi latał na tej trasie i mógłby coś powiedzieć?


Ostatnio edytowany przez motylekxyz, 11 Lip 2015 16:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Lip 2015 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
wystarczający :roll: :roll: :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
motylekxyz lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group