Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Transport po Gruzji
#1 PostWysłany: 15 Maj 2012 16:51 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
<mod - Proszę w tym wątku pisać o przemieszczaniu się po Gruzji, chyba że wypowiedź pytanie dotyczy pociągów gruzja-pociagi,139,28472 lub dojazdu z/na lotnisko kutaisi-kut-gruzja-dojazd-na-lotnisko,91,25778>

dziękuję wszystkim za informacje.
czy jest jakikolwiek lokalny transport pomiędzy Batumi a np. Kobuleti albo Chakvi czy innymi wioskami na południu od Batumi ? ewentualnie, ile kosztuje taxi z Batumi w tamto miejsce ?

<wydzielony fragment odpowiedzi z innego wątku> Do Kobuleti (na Poti) są. Jechałem na trasie Poti-Batumi przez Kobuleti właśnie. A taksa? To 30 km, więc można oszacować taksówkę. Gori - Tbilisi (80 km) - 20 lari auto (4 osoby). Albo jedź stopem. Gruzini są przyjaźni


Ostatnio edytowany przez Washington 20 Gru 2013 00:35, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Ves123 lubi ten post.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Gruzja - noclegi
#2 PostWysłany: 16 Maj 2012 16:02 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 29
Co do trasferu Batumi->Kobuleti, Ureki, a nawet Poti jeżdżą często marszrutki (często czyli, gdzieś co godzinę odjazd). W stronę Sarpi/Gonio odjeżdżają autobusy miejskie (nr1) i marszrutki, praktycznie co chwilę. W Batumi po trasie są przystanki, na wioskach to już staje tam gdzie mu powiesz.
Co do spania w Kazbegi, to wiadomo jest tego pełno. Poza tym jeśli ktoś nie planuje o 6 rano już wyjścia w góry, a chce lepszego komfortu, to można się zatrzymać wieczorem w Gudauri, które latem jest tanie, puste i też bardzo ładne (chodzi mi o góry :) ). Rano przejazd marszrutką do Kazbegi z postojem przy pomarańczowym źródle.
Brigante, dzięki za namiar w Signaghi. Ja się zawsze zatrzymywałem u Dawida Zandaraszwili, ale u niego masa ludzi często jest, poza tym biedakowi pewnie wątroba wysiada od tych cowieczornych imprez z turystami :)
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Maj 2012 16:54 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
z którego miejsca odjeżdżają marszrutki w Batumi ? ze stacji kolejowej ?
podobnie w Tbilisi, czytałem że głównie z dworca Didube - czy stamtąd można też złapać marszrutę do Erewania (i jak często mniej więcej jeździ - tzn o której godzinie przed południem ma odjazd? wiem że to Gruzja, ale wolałbym wiedzieć czy być raczej na 8 czy raczej na 12 na miejscu :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Maj 2012 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja łapałem marszrutkę w Batumi na rogu Chavchavadze i Gogebashvili, ale nie wiem, gdzie jest dworzec autobusowy. Dworzec kolejowy jest 5 km za miastem, więc na pewno nie tam.

W Tbilisi marszrutki jeżdżą do Erywania z dworca Ortaczala, średnio co 2 godziny.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Maj 2012 12:23 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
czy ktoś może udzielić informację czy transport w weekendy (chodzi mi głównie o marszrutki) wygląda podobnie jak w tygodniu, czy też kursów jest mniej ?
przylatuję do Erewania w niedzielę rano, czy ok 7-8 rano złapię marszrutkę do Tbilisi, czy lepiej wyruszyć w poniedziałek dopiero ?

może ktoś jeszcze przylatuje do Erewania 1.09 i chce od razu dostać się do Gruzji ? razem raźniej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Mar 2013 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Może komuś pomogę w sprawie transportu - jak odwiedziłem Gruzję w 2009 wynajęliśmy kierowcę z Fordem Transitem i dogadaliśmy się na 40 lari dniówki + zwrot kosztów paliwa. Naszym kierowcą był mieszkający w Tbilisi Ormianin Artur, jego numer +995 893 361 085. Kontakt w jęz. rosyjskim, ormiańskim lub ew. w gruzińskim - Artur nie mówi po angielsku.
Uprzedzam, że kontakt jest sprzed 4 lat, więc nie mam pojęcia, czy w ogóle sprawa jest aktualna.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Mar 2013 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 37
Czy orientuje się ktoś jak i gdzie można zarezerwować lot z Tbilisi do Swanetii?

Słyszałam, że wrażenia są niezapomniane no i cena... rzekomo tylko 150 zł.
_________________
Nasz Blog Podróżniczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Mar 2013 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Poszukaj informacji na forum ThornTree LP, tu masz też info z 2010
http://upper-svaneti.blogspot.com/2010/ ... light.html
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Mar 2013 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
napewno mozna na miejscu w Tbilisi,
koszt 150, tylko ze najblizsze wolne miejsca sa z reguly za 10 dni,
do tego musisz byc elastyczna bo loty czesto odwoluja
bodaj isreal airline realizuje te polaczenie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Mar 2013 21:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
hmm, byłbym ostrożny - lotnisko widziałem będąc w Mestii, ale według lokalsów rzadko co tam lata (rzadziej niż 5x w tyg jak w teorii powinno)
teoria z praktyką trochę się rozmijają w tamtym rejonie - niby z Zugdidi jest "autostrada" do Mestii a droga jest co najmniej bardzo uciążliwa
no i należy pamiętać że Mestia to dopiero wrota do tego cudownego rejonu, dalej jest tylko piękniej :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Mar 2013 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Można do Swanetii lecieć, przy czym trzeba uważać (już piszę).

Jednego dnia pojechałem do biura Pegasus Airlines w Tbilisi, lokalizacja:
http://goo.gl/maps/9btXT

Tam za te 75GEL kupiłem bilet do Mestii. Pani powiedziała, by w dniu wylotu zadzwonić by zapytać czy lot na pewno jest.
Rano przyjeżdżam do Tbilisi z Sighnaghi specjalnie na samolot, po czym dowiaduję się że lot został odwołany z powodu trudnych warunków atmosferycznych (wcześniej nie było wiadomo, musiałem jechać).
Straciłem cały dzień na to, po czym wróciłem do Sighnaghi z powrotem...

Kilka dni później musiałem zgłosić się po zwrot kasy z powrotem jadąc przez całe miasto...
Chamskie jest to, że nie zadzwonili do mnie, gdy dowiedzieli się, że lotu jednak dziś nie będzie.

Musicie uważać z tym samolotem i na pewno nie brać go jeśli wasz plan jest 'na styk', ja miałem taki plus, że nigdy nie wiedziałem co będę robił następnego dnia więc nie przejąłem się tym zbytnio. Szkoda tylko CALUTKIEGO zmarnowanego dnia :/

Można ewentualnie jechać busikiem, ale to z 10h jazdy. W przewodniku LP opisane są godziny o których marshrutki opuszczają Tbilisi w kierunku Swanetii.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Mar 2013 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
My jechaliśmy z Tbilisi pociągiem nocnym do Zugdigi. Niestety nie załapaliśmy się na miejsca leżące, pozostały siedzące. Warunki w pociągu całkiem ok. Po przyjeździe rano to Zugdigi, od razu czekał podstawiony bus i zebrał chętnych do Mestii. Z ciekawostek w Mestii poznaliśmy Norwegów, którzy jechali z nami w pociągu, ale załapali się na miejsca leżące...i za nie zapłacili mniej niż my za nasze :) Gruzinska logika, sama nie wiem :) Wniosek, że bilety warto kupić wcześniej niż w dniu wyjazdu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Mar 2013 02:51 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Bilety w wagonach "starego typu" są tańsze niż w "nowego typu" i akurat w składzie do Zugdidi miejsca w "starym" kupiejnym są tańsze niż w siedzące w wagonie bezprzedziałowym. Byliśmy akurat pod koniec sierpnia kiedy jest święto Mariamoba, zrobił się przedłużony weekend i był problem z dostępnością jakichkolwiek biletów. Liczyłem na samolot, ale na szczęście widząc jak bilety na pociąg znikają, kupiłem te siedzące jeszcze z Polski (mając nadzieję, że zwrócę na miejscu).

Na lotnisku w Tbilisi jest box Pegasusa i nawet siedzi w nocy jakaś kobitka, ale nie potrafi odpowiedzieć jak z dostępnością biletów, ani nawet czy lot za kilka godzin się odbędzie. Rano w Georgian Avia Service Agency (+995 32) 400 400 nikt telefonu nie odbierał więc w końcu odpuściliśmy. Jak byliśmy kilka dni później w Mestii, to nic tego dnia nie lądowało, ani nie startowało mimo że pogoda była jak drut (a rozkładowo powinno). Link od Krasnala odstrasza bagażem 5 kg, ale podobno limit to 15 kg i to też nie restrykcyjnie. BTW: podobne mętniactwo jest z FlyGeorgia i lotami Tbilisi-Batumi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Transport po Gruzji
#14 PostWysłany: 03 Maj 2013 08:01 

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 35
Ja też myślę nad wybraniem się do Mestii ale chciałbym tam się dostać z Batumi, ewentualnie dojechać z Kutaisi a wracać do Batumi. Niestety nie znalazłem nigdzie informacji o marszrutach jadących na trasie Batumi - Mestia lub odwrotnie. Może ktoś ma lepsze rozeznanie i może pomóc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Maj 2013 23:17 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
z Mestii do Batumi była na pewno poranna marszrutka, być może nie codziennie (od jej spotkanych pasażerów dostaliśmy namiary na noclegi w Mestii, a kierowcy różnych marszrutek robią sobie wspólne przerwy w umówionych miejscach na chaczapuri)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Z Tbilisi do Armenii
#16 PostWysłany: 26 Maj 2013 22:54 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 5
Czy ktoś ostatnio przebył tą trasę do Erewania z Tbilisi ostatnio?

Jakieś sugestie? odnośnie miejsc noclegowych i jak najszybciej zobaczyć coś w Armenii w ciągu 2-3 dni?

Czy może ktoś się wybiera pomiędzy 28.05-4.06 do Armenii z Tbilisi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Maj 2013 23:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
ja ostatnio jechalem pociagiem, jako jednodniowa wycieczka do Erewania jak cos to pytaj smialo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Maj 2013 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Ja jechałem jakieś 4 miesiące temu w jedną stronę busem, a w drugą pociągiem. Również może będę w stanie coś podpowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Maj 2013 13:46 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 5
Ile kosztuje pociag (i czy latwo jest dostac bilet) a ile marszrutka?

I jakie miejsce byście polecali na nocleg w Yerevaniu?

Dzieki za wszelka pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Maj 2013 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Za marszrutkę płaciłem 30 lari bez żadnego targowania, pociąg natomiast 8590 dram w plackarcie czyli cena porównywalna (ok. 60-65 zł w zależności od kursu walut). Kupowałem bilet dzień przed odjazdem - nie było problemu z dostępnością. Frekwencja w moim wagonie ok. 30-40%. Zasadnicza różnica to czas przejazdu - pociąg ok. 10 i pół godziny, a marszrutką ok. 5-6 godzin.

Ja spałem w nowo otwartym hostelu Downtown Hostel. Oprócz dwóch babajów to nie było nikogo. W cenie śniadanie, w miarę dobra lokalizacja, w recepcji młode, ładne dziewczyny. :) Nie wiem tylko jak teraz z cenami stoją, mogły pójść do góry jak się już interes rozkręcił.
http://www.polish.hostelworld.com/hoste ... ewan/71448


Ostatnio edytowany przez koncentrator, 27 Maj 2013 14:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group