Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Paź 2014 16:37 

Rejestracja: 23 Paź 2014
Posty: 2
Dzień dobry
na przełomie grudnia 2014/stycznia 2015 wybieramy się w 4 osoby na 3 tygodnie do Tajlandii.

Ponieważ to nasza pierwsza wyprawa do Tajlandii proszę o wszelkie wskazówki dotyczące transportu/polecanych miejsc/knajp na tej trasie:
1. przejazd z BKK na Koh Samui (jeszcze nie wime czy AirAsia/bus/pociąg?)
2. Kilka dnia na Koh Samui - Pelegrin Hotel Samui (Bo Phut Beach)
3. Kilka dni na Koh Tao (i Sylwester) - robimy kurs PADI OWD w centrum Dave Jones
4. kilka dni na Koh Phangan - będzie w tym czasie Full Moon Party - mamy zarezerwowane bungalowy w Smile Bungalows (Bottle Beach)
5. Planujemy wycieczkę do Khao Sok - PROSZE O OPINIE - znalazłam zorganizowane wycieczki, ale są b. drogie:
http://www.khaosok.com/package_detail.php?id=63
I tu mam pytania: Czy park da się zwiedzać samemu: z nocowaniem, trekkingiem, spływem rzeką w canoe i w oponach?
6. Albo zostaniemy w okolicach Krabi albo wrócimy na północ do ElephantsWorld/Kanchanaburi
7. Ostatnie 3 dni mamy zarezerwowany hotel Rambuttri w BKK

Będę wdzięczna za wskazówki. Na 3 tygodniowy pobyt planujemy wydać 4-5tys/os. Mamy tanie noclegi z booking.com (rzedu 20-40zl za noc/osoba). Za to więcej wydamy na nurkowanie, dżungle i inne wycieczki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 09 Lis 2014 20:37 

Rejestracja: 26 Mar 2012
Posty: 14
mam pytanie o full moon party. warto na to jechac? tzn czy mozna poznac lokalne dziewczyny, a nie same dziwki z Niemcami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2014 16:22 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
5. ta wycieczka jest taka droga prawdopodobnie ze względu na to, gdzie się śpi. Pierwszy resort jest dość luksusowy. drugi to pewnie domki w których zatrzymują się wszystkie wycieczki - tak po zdjęciu patrząc - średni wypoczynek no ale też nie po to się tam jedzie właściwie (ale też nie po to by mieć tabuny ludzi za oknem :P) Jesli nie zależy wam na spaniu w tym miejscu, to na miejscu bez problemu znajdziecie tańsze wycieczki.. Dwudniowy trekking kosztował u naszego host 2500 THB z tego co pamiętam, może trochę więcej, na dłuższe nie patrzyłam, ale wszędzie były reklamy więc pewnie nie ma problemu z wykupieniem na miejscu. Oczywiście przy tańszych opcjach nie śpi się w luksusowym Elephant Hill.

7. ten hotel jest w bardzo fajnymi miejscu i dobrym do zwiedzenia głównych atrakcji Bangkoku. Trochę gorzej jeśli chodzi o dalsze atrakcje ze względu na to, że daleko od BTS. Ale tramwaj wodny kilka minut piechotą - więc fajnie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Gru 2014 17:46 

Rejestracja: 18 Gru 2014
Posty: 2
W tajlandii polecam pociagi. :D Dosc tanio mozna podrozowac. http://thairailways.com/time-table.intro.html zdarzaja sie opoznienia, ale raczej nie duze. Cennik i rozklad jazdy w linku. W bangkoku na dworcu od razu na prom bilet mozna kupic i raczej odbiora was z dworca. My tak mielismy w drodze na koh tao.
Na stronie masz jakie sa roznice w cenach w zaleznosci od klasy.. jak nie zalezy wam na wygodzie to 3 klasa wychodzi mega tanio, a wygoda porownywalna do naszych regio, takich bez przedzialow. Klima nie potrzebna, zwlaszcza jak jedzie sie nocnym pociągiem :) a to polecam na trasie bangkok -koh samui
transport w bangkoku tylko taxi z taksometrem. Pozwole sobie przytoczyc nasza jedna historie z tuktukami i taxowkami, chcielismy dostac sie na dworzec hualampong z kao san- 4km. Tuk tuki 200 batow, taxi 200 batow , po negociacji do 100 schodzili, zarzadalam taksometra to jeden mi powiedzial ze nie jedzie, kolejny tez nie chcial, ale wkoncu sie ugial i zapłaciliśmy 55 bathow!

Wlasnie jestesmy po kursie padi owd na koh tao- super wrazenia :D

Reszta wysp jeszcze przed nami wiec moze pomogę za pare dni.

Pozdrawiam,

Monika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Gru 2014 19:34 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Hej,
w lutym prawie 3 tygodnie spedziliśmy w Tajlandii, przejazdy busem, promem, pociągami i Air Asia.
Przejazd autobusem z BKK do Koh Phangan kupiony na miejscu w Lamphu House w BKK, wyjazd wieczorem z centrum, przyjazd na przystań wcześnie rano i ok godziny czekania na prom, na 10 byliśmy już na wyspie.
Generalnie wygodna opcja, identycznie jest realizowany przejazd na Samui.
Początkowo planowaliśmy pociąg ale niestety sprawdzila sie informacja, ze na popularnych trasach jest potrzebna wcześniejsza rezerwacja.
Na Koh Phagnan polecam plaze Haad Yao lub Haad Salad.
Trasa Chiang Mai - BKK pociągiem, dobre warunki. Bez problemu można sie wyspać.
Podróżowanie jest bardzo łatwe oraz bezpieczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Gru 2014 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Polecam ten transport, sprawdzona firma przeze mnie i znajomych.

Kupiłem i płaciłem kartą przez neta, wszystko elegancko i odjazd z Soi Rambutri (przy Khao San Rd).


http://www.lomprayah.com/E/contactus_bkk.htm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Gru 2014 20:01 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
dokładnie zgadzam się z Madziaro, korzystałem z tej samej firmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Gru 2014 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Dodam, że z usług Lomprayah korzystałem podczas kolejnego wyjazdu. Podczas pierwszego wyjazdu z Bangkoku na Ko Tao kupiliśmy sam pociąg do Chumphon, dalej taryfa i "speed boat" Lomprayah.

Dopiero rok później wyczaiłem ich stronę. Naprawdę warto, nie za drogo, w miarę wygodnie i co najważniejsze najszybciej!!

-- 21 Gru 2014 23:36 --

golab napisał(a):
Przejazd autobusem z BKK do Koh Phangan kupiony na miejscu w Lamphu House w BKK


Dodatkowo mogę polecić nocleg właśnie Lamphu House! Świetne ceny i niezły standard, pokoje wyglądają na max 5cio letnie. W Bangkoku często jest niezły syf....

http://www.lamphuhouse.com/

A właśnie Lamphu współpracuje z Lompraya więc tam też można to ogarnąć (o ile będą miejsca).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Gru 2014 21:56 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 157
Lamphu House to sprawdzone miejsce, polecane niejednokrotnie na forum.
Ponoc otworzyli juź bliźniaczy guest house w Chiang Mai
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Paź 2015 19:31 

Rejestracja: 01 Wrz 2014
Posty: 6
Loty: 5
Kilometry: 2 774
Khao Sok jest niesamowite. Polecam. My nocowaliśmy w Tree House i tam też wykupiliśmy wycieczkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group