Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Cze 2015 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 67
Cześć!

21 sierpnia lecimy do Stavanger na kilkudniowy wypad namiotowy, oczywiście standardowo bez bagażu rejestrowanego.
Kłopot mam ze zdobyciem podstawowego narzędzia jakie będzie mi potrzebne na miejscu czyli nożem.
Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która podrzuci gdzieś w okolice lotniska lub choćby schowa w ustalonym miejscu w okolicy jeden lub dwa niewielkie tanie noże?
(oczywiście mogę wysłać kasę na noże lub zakupić je samemu i wysłać pocztą itp. - rozwiązań jest kilka)
Na koniec noże zapewne przekaże kolejnej osobie i schowam w ustalonym miejscu:)

Tak jak wspominałem wylatuję 21 sierpnia i jestem na miejscu po południu.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 19 Cze 2015 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
A nie możesz kupić na miejscu?!?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Cze 2015 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Mogę podpowiedzieć takie rozwiązanie.

Przyjedź odpowiednio wcześniej na lotnisko i znajdź w kolejce do check-inu osoby podobnie wyglądające/takie z którymi złapiesz kontakt i poproś ich o zabranie noży do rejestrowanego.

Ew. znajdź na tym lub innym forum osoby, które lecą w tym terminie do Stavanger i skontaktuj się z nimi i niech wezmą to do swojego rejestrowanego.

Mnie w kolejce do check-inu jak leciałem właśnie do Stavanger facet poprosił o zabranie do rejestrowanego jakiegoś sporego (ok. kilograma) zawiasu do drzwi - na lotnisku w Stavanger był człowiek, który to odebrał.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Cze 2015 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 67
elwirka napisał(a):
A nie możesz kupić na miejscu?!?


Na maksa budżetowy wyjazd - nie chciałbym kupować w norwegi noża który będę musiał zostawić.
(w Juli mam obczajony fajny prosty nożyk za chyba 7 zł, ciekawe ile bym zapłacił na miejscu w Norwegi?:)

-- 19 Cze 2015 10:47 --

Tomo14 napisał(a):
Mogę podpowiedzieć takie rozwiązanie.

Przyjedź odpowiednio wcześniej na lotnisko i znajdź w kolejce do check-inu osoby podobnie wyglądające/takie z którymi złapiesz kontakt i poproś ich o zabranie noży do rejestrowanego.

Ew. znajdź na tym lub innym forum osoby, które lecą w tym terminie do Stavanger i skontaktuj się z nimi i niech wezmą to do swojego rejestrowanego.

Mnie w kolejce do check-inu jak leciałem właśnie do Stavanger facet poprosił o zabranie do rejestrowanego jakiegoś sporego (ok. kilograma) zawiasu do drzwi - na lotnisku w Stavanger był człowiek, który to odebrał.


właśnie dlatego założyłem ten temat - może ktoś lata np. regularnie i nawet tydzień wcześniej mógłby podrzucić i gdzieś w umówionym miejscu schować nożyk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Cze 2015 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Trochę OT - we wrześniu ubiegłego roku zrobiłem trasę GRO-PSA-GDN-WMI ze składanym nożem w plecaku :D

Dokładnie taki jak ten pierwszy z lewej.

Zapomniałem go oddać znajomym, którzy zabrali samochodem mój bagaż i zorientowałem się dopiero na lotnisku w Gironie.

Nie zależało mi na nim (kosztował w Biedronce 12 czy 15 PLN), ale z ciekawości nie wyjmowałem go na security.

Nie był jakoś specjalnie schowany - po prostu z resztą gratów w plecaku. Przeszedł 3 razy security :lol:

Załączniki:
noze_turystyczne_biedronka.jpg
noze_turystyczne_biedronka.jpg [ 88.51 KiB | Obejrzany 6316 razy ]
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Cze 2015 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Security ma wytyczne dotyczące długości ostrza i jakieś krótkie noże mogą przechodzić legalnie.

Natomiast propozycje zaczepienia kogoś na lotnisku, żeby nam nóż przewiózł, to sorry, ale to chyba nie było na poważnie?
Może jeszcze zapakuj w papier ładnie i poproś "czy mógłby Pan w swoim bagażu przewieść malutką paczuszke dla mnie?" ;-)
Szansa że trafisz na przyjaznego podróżnika jest taka sama jak taka że ktoś od razu zawoła ochronę.... Może ja przeczulony jestem (taka robota), ale pogoniłbym Cie ostro gdybyś do mnie z czymś takim podszedł...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Cze 2015 12:40 

Rejestracja: 14 Cze 2015
Posty: 16
Skoro to nożyk za 7 zł to możesz spróbować przewieźć go w podręcznym. Zachomikuj gdzieś pomiędzy kluczami, długopisami itp... a nóż ;) widelec się uda? A jak skonfiskują, to strata niewielka.


edit: w Norwegii bardzo popularne są szwedzkie noże Mora i wcale nie są takie drogie. Widziałem nawet na stacji Statoila za 40 NOK - czyli około 19 zł


Ostatnio edytowany przez litespeed, 19 Cze 2015 12:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Cze 2015 12:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Mi w WAW i w SZZ scyzoryk przeszedł zamknięty, niestety na LGW wyrzucili (otwarty otwieracz do butelek był), więc może i Tobie się uda :P

Ale robisz to na własne ryzyko ze świadomością, że może polecieć :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Cze 2015 12:49 

Rejestracja: 14 Cze 2015
Posty: 16
Masz link do norweskiego katalogu Jula: http://lib.hpublication.com/publication/8016f26c/

Zobacz stronę 16 - najtańszy nóż - 19,90 NOK - czyli około 9 zł :)
Mora o której pisałem wcześniej - 39,90 NOK
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 23 Cze 2015 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 67
litespeed napisał(a):
Masz link do norweskiego katalogu Jula: http://lib.hpublication.com/publication/8016f26c/

Zobacz stronę 16 - najtańszy nóż - 19,90 NOK - czyli około 9 zł :)
Mora o której pisałem wcześniej - 39,90 NOK



Widzę że Jula jest 4-6 km od lotniska, to faktycznie w ostateczności przejdę się tam.
Mimo wszystko chciałbym podbić temat, gdyż odbiór noża bezpośrednio z okolicy lotniska nie ukrywam że byłby dla mnie korzystniejszy czasowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Cze 2015 10:58 

Rejestracja: 14 Cze 2015
Posty: 16
Gdybyś leciał do Haugesund to służę pomocą, ale do Stavanger mam za daleko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Cze 2015 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
A nie możesz poprosić o wrzucenie podręcznego do łuku bagażowego? Nie leciałem do Stavanger wiec nie wiem jakie jest obłożenie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 23 Cze 2015 11:38 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Takie rzeczy to chyba tylko w Ryanair przechodzą, w Wizz nie słyszałem takiej opcji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Cze 2015 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 67
też się z tym nie spotkałem, ale cenna informacja, dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Cze 2015 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Słodowy mówi - pasztet z metalowym wieczkiem ;)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Cze 2015 08:53 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
lecę w sobotę, jest szansa że będę mógł Ci pomóc jeśli na miejscu kupimy jakiś normalny nóż, odezwę się jak wrócę (wtorek 30.06) ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Cze 2015 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 67
konrad91 napisał(a):
lecę w sobotę, jest szansa że będę mógł Ci pomóc jeśli na miejscu kupimy jakiś normalny nóż, odezwę się jak wrócę (wtorek 30.06) ;)


byłoby super, czekam na info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Cze 2015 08:05 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
@prodrewno

Niestety nie moge pomoc bo nie kupowaliśmy noża, wszystko ogarnął malutki scyzoryk wzięty z Polski wiec nie było potrzeby ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Cze 2015 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 67
mały scyzoryczek mówisz... ale Ty pewnie nie musiałeś upolować jedzenia?:)
dzięki za chęci oczywiście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Wrz 2015 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 67
Piszę z krótką informacją, iż nóż został przez nas ostatecznie zakupiony. Osobę zainteresowaną jego ponownym wykorzystaniem proszę o kontakt.
Nóż został ukryty w okolicy lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group