Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Lut 2015 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
W sezonie letnim (czerwiec - sierpień) codziennie po Lysefjordzie pływa jeszcze prom turystyczny. Ale on pływa tylko z Lauvvik i jest dużo droższy i wolniejszy (290 NOK Lauvvik - Lysebotn)
http://www.fjord1.no/eng/tourist-servic ... -lysefjord
Ze Stavanger, a właściwie z lotniska można się też dostać do Lauvvik miejskimi autobusami. O ile pamiętam z jedną przesiadką za w sumie ok. 100 NOK/os
No cóż, Norwegia generalnie tania nie jest...
Mając sporo samozaparcia i kilka dni można próbować dojść do Lysebotn przez rejon Preikestolen pieszo. Ale to dla naprawdę zdeterminowanych i dysponujących kondycją...
Ale bywali i tacy.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 14 Lut 2015 13:35 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
próbuję złożyć coś do Lysebotn.

przylatuje do Stavanger w sobotę (9:25 na miejscu) pod koniec czerwca, jeśli nie ma innej opcji niż prom turystyczny z Lauvvik to ok, powiedzmy że mi pasuje i chciałbym się na niego załapać, z lotniska autobus 9, przesiadka w 47 w Sandnes i z tabelki na stronce http://www.fjord1.no/eng/tourist-servic ... -lysefjord wynika że drugi kurs jest o 15:00 do Lysebotn. Powinienem zdążyć bo jest spory zapas czasu.
Bilet OW na tej trasie to 290NOK, trzeba kupić wcześniej czy można na miejscu ?

Powrót do Polski mam we wtorek, wylot ze Stavanger o 9:55. W drogę powrotną na lotnisko chciałbym wyruszyć w poniedziałek, jest jakaś tańsza opcja dostania się do Stavanger czy znowu będę musiał szykować 290NOK na prom turystyczny?

Lecę z trzema kumplami. Samochód raczej odpada chyba że podliczając koszta wyszłoby duuużo duuużo korzystniej niż transport autobus/prom.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 15 Lut 2015 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Bilety kupuje się na promach. Chodzi pan z terminalem i sprzedaje. Względnie może stać przed trapem, ale to raczej przy większych promach samochodowych.
Jeżeli chcesz z Lysebotn wyruszyć w poniedziałek, to o 7:20 masz bezpośredni prom (ten "nieturystyczny" za 141 NOK) do Stavanger.. Na miejscu o 9:00
https://www.kolumbus.no/globalassets/ru ... mbibat.pdf
Gdybyście z jakichś powodów ;) nie zdążyli na 7:20, to o 15:30 masz ten sam prom do Lauvvik (100 NOK) i stamtąd trzeba by znów jechać autobusami przez Sandnes.

Jeżeli jedziecie we czterech i każdy płaci ze swojej indywidualnej kasy, to chyba warto rozważyć opcję wypożyczenia samochodu.
Sam prom turystyczny + autobusy z lotniska do Lauvvik dla czterech osób to w sumie prawie 1600 NOK, Do tego powrót w najtańszej opcji (tani prom do Stavanger + autobus na lotnisko) to około 700 NOK. Razem ~1100 zł.
Jak patrzę na rentalcars.com, to na lotnisku Stavanger za ~650 zł można wypożyczyć np VW Polo w opcji sobota rano - poniedziałek wieczorem.
Doliczając nawet koszt paliwa + płatny odcinek drogi (chyba tam jakiś jest) + parking pod Kjerag powinno być taniej + macie więcej czasu i jesteście bardziej niezależni. Możecie też dzięki temu więcej zobaczyć.
Ale to już musisz sam dokładnie policzyć co i jak.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 15 Lut 2015 20:32 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Lucass dzieki za podpowiedzi!

Rzeczywiście samochod to byłoby lepsze rozwiazanie ale jakoś nie moge sie do tego przekonać, chyba dlatego ze nigdy nie wypożyczałem. Boje sie ze cos mogłoby sie stać, nawet nie z mojej winy a ja nie władam angielskim na tyle dobrze zeby sie szczegółowo z czegoś tłumaczyć ;) jutro obgadam jeszcze raz dokładnie temat wyjazdu ze znajomymi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Lut 2015 20:57 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 9
Loty: 51
Kilometry: 117 325
Czy może ktoś napisać coś więcej o autobusie na Kjerag (ten za 480 NOK), rano wyjeżdża ze Stavanger a o której wraca i ile jeszcze idzie sie z parkingu w każdą ze stron?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 16 Lut 2015 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Tu masz wszystko o autobusie
http://www.tidereiser.com/Hikingtour-Kj ... -subpage-1
a tu o samej trasie pieszej
http://ut.no/tur/2.8543/
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
konrad91 lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 23 Maj 2015 17:26 

Rejestracja: 19 Maj 2015
Posty: 48
A czy ta tabelka jest też w wersji angielskojęzycznej?

https://www.kolumbus.no/globalassets/ru ... mbibat.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 25 Maj 2015 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Nie ma.
Z najistotniejszych:
Man-fre = od poniedziałku do piątku
Man, ons, fre = poniedziałek, środa, piątek
Tirs, tors = wtorek, czwartek
Son, tirs, tors = niedziela, wtorek, czwartek
Son-fre = od niedzieli do piątku
Fre, son = piątek, niedziela
Na zielono zaznaczone są przystanki "na żądanie". Oznacza to tyle, że prom zatrzymuję się tam tylko wtedy gdy są pasażerowie lub ładunki do zabrania/zostawienia.
Najważniejsza informacja jest taka, że prom nie kursuje w soboty i trzeba to uwzględniać w planach podróżowania
:)
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 25 Maj 2015 11:06 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Nie kursuje w soboty ale poza sezonem, a w sezonie wypływa normalnie? Lecę 27.06 (sobota) i planuje wypłynać z lauvvik do lysebotn


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Maj 2015 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Nie kursuje w soboty W OGÓLE.
Mówimy o promie Kolumbusa (tzw. kombibat). W poprzednich sezonach bywało, że w wakacje miał lekko przesunięte godziny, ale NIGDY nie kursował w soboty. Widzę że w tym roku rozkład ma jednolity na cały rok.
Turystyczny prom, który kursował codziennie w sezonie, chyba znikł z rozkładu NORLEDU. Jest za to rejs turystyczny po Lysefjordzie za 420 NOK, ale wcale nie jestem pewny czy gdziekolwiek zawija.
https://www.norled.no/fjordcruise/preikestolcruise/
Nie wiem, może jest jeszcze jakiś inny, ale ja go nie umiem znaleźć, choć wątpię, bo ty były jedyne promy pływające po Lysefjordzie.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 25 Maj 2015 13:15 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
@lucass
W lutym tego roku (kilka postów wyżej) pisałem o promie który płynie z lauvvik do lysebotn w sobotę o 15:00/290nok ow nie było takiego promu nigdy? Pisałeś że bilety kupuje sie na promie i nie trzeba wcześniej nic zamawiać, wtedy pomyślałem ze to pewna informacja.



Jak jest z autobusem i wycieczka na kijerg ze stavanger, można jechać w jedna strone? Ewentualnie czy jest możliwość wykupienia biletów RT ale powrót następnego dnia czy tylko i wyłącznie tego samego dnia można skorzystać z autobusu ?


Jesli okaże sie ze w soboty nie ma opcji dotarcia do lysebotn to posypią mi sie plany a tego wolał bym uniknąć ;) proszę o jakiekolwiek informacje jesli ktos cos wie na temat promu/autobusu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 25 Maj 2015 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Wiem, był taki prom. Płynął sobie z wolna do Lysebotn chyba ze dwie i pół godziny z Lauvvik i zawijał na przystanie, w odróżnieniu od tego Kolumbusowego, który jest wołem roboczym, ale płynie tylko 1,5 godziny. Nawet tego turystę podlinkowywałem na pierwszej stronie tego wątku. Ale pod tymże linkiem otwiera się teraz zestaw rejsów turystycznych, a wśród nich jedyny rejs po Lysefjordzie to rejs za banalne 420 NOK :? i wydaje mi się, że jest to jedynie wycieczka, tzn ten prom nie zawija do żadnej przystani po drodze. Wypływa ze Stavanger https://www.norled.no/en/fjordcruise/ly ... ol-cruise/
Szukałem tego "zeszłorocznego promu" w ofercie Norledu, ale nie znalazłem. Pamiętam że z rok temu też były jakieś problemy i nie wiadomo było czy będzie kursował czy nie i taka też była informacja na ich stronie. Potem okazało się, że w zeszłym sezonie wakacyjnym jednak kursował, a w rozkładach na ten rok go już nie widzę. Ponieważ po Lysefjordzie nie pływa chyba żaden inny przewoźnik niż Kolumbus i Norled, a nie sądzę żeby Norled robił sam sobie konkurencję dwiema bardzo podobnymi ofertami na tym samym akwenie, to na Twoim miejscu sprawdziłbym to bardzo dokładnie.

Co do autobusu Tide, to z tej strony
http://www.tidereiser.com/hikingtour-kj ... -subpage-1
w temacie "PRICES" wynika, że jest możliwość jazdy w jedną stronę choć nie bardzo rozumiem dlaczego tylko do Lysebotn za 250 NOK, a nie pod Øygardstøl gdzie zaczyna się szlak. Niemniej musi tamtędy przejeżdżać. No i tych biletów nie można kupić online, czyli w razie kompletu jesteś również w czarnej ...
Ale koniec czerwca, to chyba jeszcze nie sezon. Niemniej brać pod uwagą i taką możliwość trza. No i ewentualny powrót raczej na podobnej zasadzie. Choć można się zastanawiać. Finansowo powrót promem w niedzielę + autobusami Kolumbusa z Lauvvik powinien wyjść podobnie,a nawet ciut taniej. Musisz tylko pamiętać, że prom odpływa w niedziele o 15:30 i 17:45 i płynie tylko do Lauvvik.
A jakie masz dalsze plany? Bo może wystarczy odwrócić kolejność i problem braku promu zniknie.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
konrad91 lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 25 Maj 2015 20:27 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
bardzo komplikuje mi to plany, mam nadzieje ze w sobote jednak na cos sie zalape.

Mój plan miał wyglądać tak:

27.06 (sobota) przylatuję ok. 9:25 i ruszam w stronę Lauvvik. Autobusami do Sandnes i dalej Lauvvik / ewentualnie jakiś odcinek na stopa. Prom w kierunku Lysebotn miał wypływać o 15 więc trochę czasu jest na dotarcie tam. W godzinach 17:30-18 wysiadam w Lysebotn i docieram do początku szlaku, tam rozbijam namiot i wczesnym rankiem ruszam dalej na kamień.
Ten dzień (niedziela) miał być na spokojne łażenie po okolicy i nocka w jakimś ustronnym miejscu.
Kolejnego dnia (poniedziałek): prom do Stavanger 7:00 albo 15:30, tam zwiedzanie miasteczka i powrót na lotnisko na ostatnią noc.


jeśli okaże się to nie wykonalne przez sobotę to się wkurzę :evil:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 25 Maj 2015 21:20 

Rejestracja: 19 Maj 2015
Posty: 48
Dzięki za przetłumaczenie tabeli z rozkładem jazdy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Maj 2015 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
@Tauzen, nie ma za co.
:)

@Konrad91, ja bym widział takie rozwiązanie: po lądowaniu w sobotę jedziesz do Stavanger, wsiadasz na prom, płyniesz do Tau i jedziesz oraz idziesz na Preikestolen po czym schodzisz na dół i łapiesz stopa w kierunku Oanes (12 km, odwrotna strona niż Tau). Po drodze (jeżeli będzie czas i interesują Cię takie klimaty) możesz wysiąść przy moście nad Lysefjordem i go sobie obejrzeć tudzież sfocić. Stąd masz dwie opcje: albo ok. 3 km do Oanes, gdzie wsiadasz na prom i przepływasz do Lauvvik
( https://www.norled.no/contentassets/d12 ... auvvik.pdf bilet 29 NOK, pływa co pół godziny, w soboty od 7:30 do 0:15) i tu szukasz miejsca pod namiot, albo ok 4 km przez most i do Forsand, gdzie postępujesz j.w. czyli szukasz miejsca pod namiot.
W niedzielę płyniesz z Lauvvik (13:55) lub Forsand (14:00) do Lysebotn gdzie wysiadasz o 15:25 i starasz się dojść/dojechać w okolicę Øygardstøl, gdzie znów szukasz miejsca pod namiot. Gdybyś miał trochę szczęścia i np na promie wyhaczył kogoś z samochodem, kto będzie jechał na górę, to możesz zdążyć się rozbić gdzieś blisko lub przy samym Kjerag. Jeśli Ci się nie uda to 11 km serpentyn jest do zrobienia, a w poniedziałek wstajesz skoro świt i idziesz na Kjerag z tą myślą, by zdążyć na popołudniowy prom do Stavanger. Reszta wg wcześniejszego planu. Trochę bardziej napięty, ale myślę że do zrobienia.
:)
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off
konrad91 lubi ten post.
konrad91 uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 29 Cze 2015 11:36 

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 78
Witam, wszedłem na stronę kolumbus.no, wpisałem przystanki Lysebotn-Forsand (obok Lauvik to jest ale po "dobrej" dla mnie stronie:) i cena wyskakuje 560 NOK. Czy naprawdę prom na ten krótki odcinek kosztuje 560 NOK za osobę?
Czy są jakieś alternatywy? Chcę się po prostu dostać z Lysebotn dostać na drogę nr 13, w kierunku Jorpeland.
Oczywiście będę bez samochodu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 01 Lip 2015 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Łoj, coś musiałeś pokiełbasić :wink:
Tu masz cennik:
https://www.kolumbus.no/globalassets/pr ... sebotn.pdf
W górnej tabelce masz liczbę przebywanych stref, w dolnej odpowiadające im ceny.
Z Lysebotn do Forsand są 43 strefy co daje 97 koron dla Voksne czyli dorosłego.

Alternatywą jest jazda stopem naokoło od południa przez Sinnes, albo piesza wędrówka północnym brzegiem fiordu. O ile ta pierwsza jest w granicach zasięgu przeciętnego turysty, o tyle druga to już tylko dla hardkorów :wink:
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 15 Lip 2015 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
Jeśli wejdziesz na tę stronę internetową i wybierzesz trasę Lysebotn f.kai - Lauvvik båtkai, to pokazuje cenę 83 korony, rabat internetowy 17 koron czyli teoretycznie 100 koron, jeśli kupimy na promie.

Ktoś może potwierdzić tę cenę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Lip 2015 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Z Lysebotn do Lauvvik płynąłem wczoraj ;) Zapłaciłem 100 koron. (kupione na promie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 23 Lip 2015 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Czyli zgodnie z cennikiem który podlinkowywałem.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group