Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Mar 2015 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
Z góry przepraszam, jeżeli temat nie łapie się w szeroko pojętym podróżowaniu, ale w turystykę z mojego punktu widzenia zdecydowanie tak:]
Wygrałem aukcje na allegro na rower, gość miał zaznaczony odbiór osobisty, o czym wiedziałem.... ale była to zdecydowanie okazyjna cena, próbowałem się skontaktować przed zakupem mailowo... bezskuteczne.
Stwierdziłem mamy cywilizację, kuriera da się zamówić wszędzie....
Jednak po kontakcie ze sprzedawcą - facet mieszka w Skarbimierzu koło Opola i Wrocławia... twierdzi, że rozmawiał telefonicznie z kurierem i musiałby dowieść rower do siedziby kuriera w większym mieście (Opole około 50km), ale dużo pracuje i nie może... :(
Czy macie jakieś doświadczenia z zamawianiem kuriera do małych miejscowości, lub przesyłką przez nich rowerów jak go spakować itd.? Może macie jakiś pomysł jak rozwiązać te sytuację?
Dodam, że mieszkam na pomorzu i podróż tam po rower równa się z kosztem roweru...
Z góry dzięki za pomoc:]
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 27 Mar 2015 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Problem transportu roweru już był kiedys poruszany na forum. Zdaje sie, że użytkownik @virtus podsunął wtedy pomysł na skontaktowanie się z kierowcami blablacar. Może faktycznie z nimi spróbujesz się dogadać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ziolo1988 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Mar 2015 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Kiedyś kupiłem rower z odbiorem, potem dogadałem się ze sprzedającym i zamówiłem kuriera na własny koszt na sendit.pl
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
ziolo1988 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 27 Mar 2015 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Z przewozem roweru nie ma problemu, trzeba odkręcić przednie koło i skręcić kierownicę i pedały, zapakować w karton i heja, kurierzy odbierają paczki z każdej nawet najmniejszej wioski, tylko pamiętaj żeby zamówić kuriera przez jakiegoś brokera, a nie bezpośrednio bo zapłacisz dużo dużo więcej .

Chociaż sprzedającemu może nie chcieć się tego zrobić, a Ty biorąc udział w aukcji zaakceptowałeś jego warunki, więc w ostateczności czeka Cie wycieczka krajoznawcza :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ziolo1988 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 27 Mar 2015 11:12 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
podzielam zdanie poprzedników - sendit albo blablacar - my też już wielokrotnie przewoziliśmy różne rzeczy, choć roweru jeszcze nie ;)
mam nadzieję, że sprzedawca okaże minimum dobrej woli i spakuje rower jeśli załatwisz kuriera
powodzenia!
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off
ziolo1988 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 27 Mar 2015 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
Jestem już dogadany ze sprzedawcą, że jak nie da rady zamówić kuriera to po prostu opłacę prowizje, którą pobrało Allegro. Ale spróbuje skorzystać z waszych podpowiedzi, dużo zależy od dobrej woli sprzedawcy co do jego dostępności i spakowania roweru, poinformuje co z tego wynikło dzięki!
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Mar 2015 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
tu spróbuj -> http://clicktrans.pl/

8-)
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Mar 2015 15:36 

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 78
Mogę pomóc, jeśli rower będzie odpowiednio przygotowany do transportu. Koszt przesyłki firmą kurierską 10 zł (do wyboru DPD, DHL, FEDEX).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Mar 2015 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
niestety sprzedawca okazał być się trochę problematyczną osobą i nie wyraził chęci, żeby cokolwiek rozkręcać i w jakikolwiek sposób spakować rower...
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Mar 2015 15:15 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Odstap od umowy (do czego masz prawo) i kup sobie gdzies indziej. To, ze jedyna opcja dostawy byl odbior osobisty ma duze znaczenie. Moze nie da sie tego zlozyc, moze koszt transportu przewyzszy wartosc towaru?

-- 28 Mar 2015 14:28 --

Jesli jednak bedziesz drazyc temat, to ten link bedzie pomocny:
http://allegro.pl/karton-pudelko-1310x2 ... 68481.html
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Mar 2015 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Mnie też tak kiedyś kupujący wrobił... wyraźnie napisałem, że rower tylko do odbioru osobistego a ten zakupił i prosił o wysłanie...
a ponieważ problematyczny nie jestem to zdjąłem koła, skręciłem kierownicę, włożyłem do czarnego worka i okręcilem całość taśmą - dorzucił mi 10 zł na worek i taśme.

Co ciekawe też szukałem kurierów, ale z tymi .... nie ma co sobie głowy zawracać,
Najlepszym i w sumie najtańszym sposobem okazała się poczta. Bodajże zapłaciłem za wysyłkę 20 zł. Rower dojechał do kupującego w całości.

Więc jeśli już wrobiłeś kogoś w takie zabawy, to każ mu wysłać pocztą i gotowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Mar 2015 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
To jest ta miejscowość koło Brzegu?
Jeśli to się opłaca to za koszty paliwka + piwka mogę obrócić z Wrocławia.
Góra
 Profil Relacje PM off
ziolo1988 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 28 Mar 2015 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
rafgrzeg napisał(a):
Mnie też tak kiedyś kupujący wrobił... wyraźnie napisałem, że rower tylko do odbioru osobistego a ten zakupił i prosił o wysłanie...
a ponieważ problematyczny nie jestem to zdjąłem koła, skręciłem kierownicę, włożyłem do czarnego worka i okręcilem całość taśmą - dorzucił mi 10 zł na worek i taśme.

Co ciekawe też szukałem kurierów, ale z tymi .... nie ma co sobie głowy zawracać,
Najlepszym i w sumie najtańszym sposobem okazała się poczta. Bodajże zapłaciłem za wysyłkę 20 zł. Rower dojechał do kupującego w całości.

Więc jeśli już wrobiłeś kogoś w takie zabawy, to każ mu wysłać pocztą i gotowe.


20 PLN za paczkę, za nierozebrany rower? ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Mar 2015 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
mashacra napisał(a):
20 PLN za paczkę, za nierozebrany rower? ;)

Kiedyś wysyłałem składaka pocztą, wyniosło to około 30PLN. Cena zależy od tego, czy się wartość paczki określi.
Ale wątpię, by cały rower zmieścił się w maksymalnych wymiarach paczki - pewnie trzeba by było go częściowo złożyć. Sam jestem ciekaw :D
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Mar 2015 19:43 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Poczta Polska ma ograniczenia wagowe i gabarytowe rokujace slabo dla doroslego roweru.
http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,k ... ztowa.html
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Mar 2015 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
mashacra napisał(a):
rafgrzeg napisał(a):
to zdjąłem koła, skręciłem kierownicę, włożyłem do czarnego worka i okręcilem całość taśmą - dorzucił mi 10 zł na worek i taśme.



20 PLN za paczkę, za nierozebrany rower? ;)


Tak jak pisałem trochę go rozebrałem... i paczka nie była wartościowa, mieściła się chyba w rozmiarach poczty... jedynie dodam, że była to dosyć lekka "kolarzówa"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: thurin.cz oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group